Кои родилни домове в Пловдив ще препоръчате?

  • 9 783
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 598
Ох сега вече съм тотално объркана какво да избера. Но засега мисля че ще е ВМИ. Доколкото виждам за всеки родилен дом има и положителни и отрицателни отзиви. Явно зависи от това на какви хора е попаднала съответната родилка. Само за Торакс като че са най-положителни отзивите но няма абсолютно никакъв начин финансово да си позволя такъв лукс, така че просто не е опция за мен. За мен е важно да има медицински персонал, който си разбира от работата, а такива има навсякъде, въпрос на късмет е май да ги уцелиш ако си без уговорка (ама аз и уговорка не мога да си позволя финансово Sad а и не искам да насърчавам корупцията в болниците. Ако всички плащат така, то лекарите ще продължат да си искат тези пари в крайна сметка. За мен е важно и бебчето да е до мен през цялото време, а също и да може татенцето да присъства на раждането. Това са ми критериите за търсене общо взето. И дано всичко е наред  Praynig

# 46
здравейте и от мен! моля който има списъка какво искат във ВМИ моля да го пусне на форума,защото трябва да се приготвяме.Предварително благодаря!!!!!!!!
 Joy Joy

# 47
  • Мнения: 598
За ВМИ ми казаха, че списъкът е следният:

За теб
1. Две нощници
2. Бельо
3. Джапанки
4.шнола за коса
5. 2 ножчета за бръснене, ако можеш се избръсни в къщи
6.дамска чанта с документи - лична карта  и на таткото
7.козметика и тоалетни принадлежности
8. Лигнин
9.салфетки
10.чаша, лъжица, вилица,нож,
11. 1 шоколад за след раждането
12.минерална вода  за след раждането
13.фотоапаратче за първите моменти на бебчо
14.Bivacin - Върши добра работа при епизотомия, за пръскане
15.Помпа за кърмачка
16.GSM или карта за телефоните
За бебо
1два комплекта пелени
2. 1 пакет памперс
3.бебешки сапун и шампоан за къпане/за бебето при къпане използват твоите неща , които си носиш/
4.Две шишета /шишетата за вода там са с големи дупки и бебетата се давят, затова твое използвай  ,
5. Биберон - залъгалка
6. Комплект за изписване - можеш да го носиш, може и след това да ти го донесат
7. Ръкавички за бебо,да не се драска
8.клечки за уши за бебо
9. мокри кърпи за бебо

# 48
  • Мнения: 384
Галенце,миличка,кой ти наговори всички тези глупости.
Имаш нужда от лични вещи-всичко ,което ТИ смяташ,че ще ти е нужно.Ако имаш предпочитания към превързочни материали-вземи си,защото тампредлагат само лигнин.Може една нощница за след раждането.В залата си с тяхна.
За бебето ти трябва един пакет памперси-всичко друго е по желание на майката-пелени,козметика,шишенца.Там дават и подаръци-биберони и козметика на Себа-Мед,от фирмата.
А за помпи и т.н.,ако ти се наложи,вашите ще ти донесат допълнително.Никой не те задължава да ги купуваш предварително.Може въобще да не ти потрябват.
Желая ти леко раждане!
Мисля,че си направила правилният избор!

# 49
Галенце,миличка,кой ти наговори всички тези глупости.
Имаш нужда от лични вещи-всичко ,което ТИ смяташ,че ще ти е нужно.Ако имаш предпочитания към превързочни материали-вземи си,защото тампредлагат само лигнин.Може една нощница за след раждането.В залата си с тяхна.
За бебето ти трябва един пакет памперси-всичко друго е по желание на майката-пелени,козметика,шишенца.Там дават и подаръци-биберони и козметика на Себа-Мед,от фирмата.
А за помпи и т.н.,ако ти се наложи,вашите ще ти донесат допълнително.Никой не те задължава да ги купуваш предварително.Може въобще да не ти потрябват.
Желая ти леко раждане!
Мисля,че си направила правилният избор!
Кое е глупости?
В родилна зала си с тяхна нощница, но След раждането не може да се изкара с една нощница.
За бебето може да се вземе само пакет памперс/Ако не се носи бебешки сапун или шампоан, се използва тоалетният сапун на майката, ако бебето пие с тяхно шише, имат големи дупки и бебетата се давят/
Лиглина, който се предлага може да не е достатъчен и е необходим превързочен материал.Двата комплекта пелени ги изискват да се носят. Помпа за кърмачки - ако може кърмачката да ползва, ще е по-лесно.
Този списък преди аз да отида да раждам една мама ми го прати и аз бях много благодарна, защото лично на мен ми свърши чудесна работа, пък всеки сам решава за себе си.
Изборът за ВМИ е чудесен. Аз лично останах много доволна

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз пелени не съм носила,носих дрешки и си го обляках на другия ден.Ако нямаш дрешки или ги повиват,или ги обличат с техни.
Нощница ако не си носи ще и дадът чиста след като роди  Peace

# 51
  • Мнения: 1 053
Rosi 68 аз също ще раждам във ВМИ след седмица.Приготвила см си багажа,но пелени,шише и дрешки никой не ми е казал да нося.Сигурно ли е,че ще им трябват,ако трябва да ги слагам в чантата?  newsm78

# 52
Rosi 68 аз също ще раждам във ВМИ след седмица.Приготвила см си багажа,но пелени,шише и дрешки никой не ми е казал да нося.Сигурно ли е,че ще им трябват,ако трябва да ги слагам в чантата?  newsm78

За пелените - от консултацията към ВМИ,където ходих като бременна ми казаха да си нося 2 комплекта пелени.След като се роди бебето го повиват с техни пелени. На другия ден след раждането като дойдат при теб в стаята и започнат да къпят бебето, могат да използват всичко ,което ти си носиш за бебчето.
Ако нямаш, те ти дават от там. На мен също не ми бяха казали да си нося дрехи за бебчо, и тогава използвах мойте 2 комплекта пелени, докато  донесе мъжа ми дрешки от вкъщи.Дрешките за бебо,сапун или шампоан за бебчо, може и след раждането да ти ги донесат. Памперса още като се роди бебето е необходим.
За шишетата - Аз си носих в чантата за бебо 2 шишета/стерилизирани, годни за употреба/ - голямо и малко. Като ни донесоха шишетата с вода за бебоците, дупките не са за новородено, а по-големи и не могат да се напият. Тогава използвах едното шише. Ако се дохранва бебето , може да се наложи и друго шише. Аз кърмя и не ми се е налагало, освен отвреме навреме  за вода.
miss_74, Леко и бързо раждане и да ни се похвалиш скоро за едно прекрасно бебче Simple Smile/Вземи си фотоапарат да си снимаш бебчо при теб в стаята.  Simple SmileСега като  гледам снимките и ми става много мило./

# 53
  • Мнения: 639
Пелени НЕ искат и на втория ден го обличат с дрешки,ако нямаш твои с тяхни. Шишетата им са на Нук, но моя син така и не пи вода , а млякото му стигаше.(Той и сега не пие чиста вода)Аз изкарах с тяхната ношница.Нямах нужда от втора, но за всеки случай си носете.
Най-важното! Носете си стотинки за телевизора. Grinning

# 54
  • Мнения: 598
А колко лигнин да нося и задължително ли е? От времето когато за пръв път ми дойде мензиса (ех, едно време) използвах само лигнин (за щастие скоро след това изобретиха дамските превръзки в сегашния им вид) и от тогава го ненавиждам, щото е неудобен и не се задържа на едно място! Превръзки може ли да ползваме? Купих едни за родилки... Ще може ли да ги ползвам? А памперс пелена за подлагане под дупето за да не се изцапа чаршафа, да нося ли? В окръжна болница като ходихме на посещение ни казаха че трябвало...

# 55
  • Мнения: 3 216
Аз раждах в окрьжа и се ползва задьлжително лигнин и памперс чаршаф.

При кого ще раждаш там?

# 56
  • Мнения: 598
kremena, ама аз за ВМИ се готвя да раждам, само дето от курса за бременни съм посетила само Окръжна, затова и питам дали и за ВМИ трябват същите тези неща.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Лигнин ако не си носиш-дават.Превръзки можеш да ползваш,само когато минава визитация трябва да си без гащи.След това цял ден можеш да си с превръзка,стига да не те дразнят шевовете от епизиотомията ако имаш такава.Памперс пелена не задължават да носиш-те слагат найлон и допълнителен чаршав и като се изцапа сменят. Peace

# 58
  • Мнения: 2 672
Давам положителен глас за ВМИ на пещерско шосе Peace

# 59
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Окръжна болница, сега се води МБАЛ "Пловдив".
  Имат всички нужни условия - специалисти и техника - за справяне във всяка ситуация, не дай Боже, но всичко се случва.

Общи условия

Активация на акаунт