Аз ли нещо не разбирам или...

  • 3 609
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Ситуацията е следната, моя приятелка се чувства зле в последно време, изпаднала е в депресия, получила чак нервна криза. Има дете на 1 година, работи, финансово са добре с мъжа си. Тя ми се оплаква, че нямала време за нищо, как не излизали никъде, не е ходила на фризьор от колко време, нямала компания и хиляди ей такива. Слушах аз и после се замислих, как хората имат склонност да преувеличават проблемите си или да си търсят такива. Честно не мога да разбера такъв тип хора, които се оплакват постоянно и техните проблеми са най-големите. Опитах се да й кажа, че трябва да се наслаждава на живота и на майчинството си, че сама трябва да намери пътя,който ще я направи щастлива, но тя си знае нейната.

# 1
  • Мнения: 14 654
... хората имат склонност да преувеличават проблемите си или да си търсят такива. Честно не мога да разбера такъв тип хора, които се оплакват постоянно и техните проблеми са най-големите.


такъв тип хора се наричат енергийни вампири . избягвай контакта с тях!

# 2
Хората по принцип обичат да се оплакват, но има такива дето само това правят. С нищо не можеш да им помогнеш и са щастливи едва когато намерят някой като тях или по-зле. #2gunfire

# 3
  • Мнения: 888
  
Ситуацията е следната, моя приятелка се чувства зле в последно време, изпаднала е в депресия, получила чак нервна криза. Има дете на 1 година, работи, финансово са добре с мъжа си. Тя ми се оплаква, че нямала време за нищо, как не излизали никъде, не е ходила на фризьор от колко време, нямала компания и хиляди ей такива. Слушах аз и после се замислих, как хората имат склонност да преувеличават проблемите си или да си търсят такива. Честно не мога да разбера такъв тип хора, които се оплакват постоянно и техните проблеми са най-големите. Опитах се да й кажа, че трябва да се наслаждава на живота и на майчинството си, че сама трябва да намери пътя,който ще я направи щастлива, но тя си знае нейната.
Що бееее??Дотежало и на жената-оплакала ти се.Нали сте "приятелки"?Или май не чак толкова?

# 4
  • Мнения: 2 274
   Щом е добре финансово и кажи да си наема детегледачка веднъж седмично и да се отдава на разкрасителни процедури! Просто има нужда от отдушник и малко време за себе си!

# 5
  • Мнения: 3 098
... хората имат склонност да преувеличават проблемите си или да си търсят такива. Честно не мога да разбера такъв тип хора, които се оплакват постоянно и техните проблеми са най-големите.


такъв тип хора се наричат енергийни вампири . избягвай контакта с тях!

# 6
  • Мнения: 5 622

 Аз пък не разбирам защо отново се занимаваме с хорските проблеми  Thinking

# 7
  • Мнения: 1 860
 Аз пък не разбрах как така има дете на 1 година, ходи на работа, а ти я съветваш да се наслаждава на майчинството. newsm78
 Някой хора не се оплакват просто така, при тях прага на издържливост е по-нисък и всичко в техните очи изглежда наистина толкова голямо, колкото го описват.
 Пишеш, че е в депресия, а то в това може и да е отговора на всичките и проблеми.

# 8
  • Мнения: 14 654
още един съвет- можеш да и дадеш препратка към темата : бихте ли ползвали услугите на психоаналитик (нещо такова ) и тя ще те остави на мира

# 9
  • Мнения: 101
Аз пък не разбрах как така има дете на 1 година, ходи на работа, а ти я съветваш да се наслаждава на майчинството. newsm78
 

Посъветвах я така, защото аз от 5 години се опитвам да имам дете, а тя го има и си излъчва негативната енергия и върху детето, като е вечно мрънкаща и недоволна.

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 21:02 от Reza

# 10
  • Мнения: 7 186
А тя от типа постоянно оплакващи се ли е или е просто нещо моментно? Може да е изпаднала в дупка жената. Понякога еднообразието убива и докарва депресии, на всеки може да се случи. Може пък да има нещо неприятно в личен план, което да я мъчи, а ти да не знаеш. И да оправдава депресията си с други неща.
Ами като са финансово добре с мъжа и да си вземе детегледачка. А относно излизането, предполагам, че поне събота и неделя не бачка до късно /ако случайно работи и тогава/. Покани я на кръчма и излезте.
А относно фризьора и другите неща, те според мен са въпрос на желание, а не на време.

# 11
  • Мнения: 1 860
 Н.П.
 Но пак си мисля, че не е толкова лесно да се лавира между: бебе (което сигурно сега прохожда или вече ходи), съпруг, дом и работа. На много хора им идва в повечко.
 Пожелавам ти много скоро да го разбереш, може би тогава ще погледнеш по друг начин на нещата. Peace

# 12
  • Мнения: 2 495

такъв тип хора се наричат енергийни вампири . избягвай контакта с тях!

Колко си права, Раде Peace

# 13
  • Мнения: 1 393
Ти пък какво се учудваш  newsm78Аз вчера срещнах една приятелка,която ми се оплаква,че 3 часа била на фризьор и я заболяла главата и гърбът... #CrazyДруга има дете-мечта на 4 години и глас не му се чува,толкова е кротко,а ми мрънка,че едва ще издържи до септември да го пусне на градина.Друга се оплаква,че бабите все искали да и помагат,докато аз си нямам помощници и едва смогвам,а за фризьор и други дивотии нямам време.Не,че не искам,но...както и да е.Така,че всеки се оплаква стига да има кой да му се връзва,а аз обикновенно ги слушам,макар че ситуацията ми е доста по-зле от тяхната(с време и помощ) Wink

# 14
  • Мнения: 888
Ти пък какво се учудваш  newsm78Аз вчера срещнах една приятелка,която ми се оплаква,че 3 часа била на фризьор и я заболяла главата и гърбът... #CrazyДруга има дете-мечта на 4 години и глас не му се чува,толкова е кротко,а ми мрънка,че едва ще издържи до септември да го пусне на градина.Друга се оплаква,че бабите все искали да и помагат,докато аз си нямам помощници и едва смогвам,а за фризьор и други дивотии нямам време.Не,че не искам,но...както и да е.Така,че всеки се оплаква стига да има кой да му се връзва,а аз обикновенно ги слушам,макар че ситуацията ми е доста по-зле от тяхната(с време и помощ) Wink
Ей такива вече не са за издържане,честно...  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт