6 месеца само на кърма?

  • 1 287
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 803
Така ми каза оня ден лекарката,при което аз се оцъклих.Или аз съм нещо изостанала или какво EmbarassedТъй като почти нямам време да се ровя във форумите ви моля да ме светнете и ще съм ви безкрайно благодарна.Каза,че най хубаво било захранването със сокчета,пренца,каши и тем подобни да става от шестия до осмия месец.Синът ми ще стане на два месеца на 11 август и се притеснявам,че още не съм го захранила с нищо Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 804
И какво има за притеснение ! newsm78
Ние сме все още само на кърма и както се вижда на снимката растем много добре .
Каката също в края на 6-тия месец я захраних и пак всичко ни е било наред .

# 2
  • Мнения: 3 760
Моята бебка още е почти само на кърма (в смисъл, че е опитвала картоф и диня след като навърши 6 месеца Wink).
Имаш невероятен късмет, че си попаднала на лекар, даващ адекватни съвети!!!!!! Честито! Слушай го и няма да сбъркаш!
С ранното захранване можеш да нанесеш непоправими вреди.
Разбирам, че нямаш време да се ровиш, но хвърли едно очо на Бибилиотеката на форума....

# 3
  • Мнения: 748
поздравления за лекарката ти  Peace
такива са новите препоръки. доказано е, че ранното захранване не само, че не носи никаква полза, но в доста случаи вреди. можеш само да се радваш, че си попаднала на педиатърка, която се интересува от новостите в професията си.  Peace

# 4
  • Мнения: 251
Аз също мисля да си захраня бебето късно. Сега сме само на кърма и дано поне още 4 месеца да е така.

# 5
  • Мнения: 298
Няма нищо за чудене. Не гледаш ли телевизия ? Това са новите препоръки. Не се притеснявай, дори и да не успееш, поне може да опиташ.
Успех !

# 6
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 222
аз също не смятам да захранвам до 6ти месец въпреки препоръките на моята лекарка,която явно живее с медицината от моето детство.малката и без това има колики а е само на кърма,какво остава като почна да я бухам със сокове. моята ми препоръча и да дохранвам като нямах много кърма добре че не я послушах!

# 7
  • Мнения: 1 353
поздравления за лекарката ти  Peace
такива са новите препоръки. доказано е, че ранното захранване не само, че не носи никаква полза, но в доста случаи вреди. можеш само да се радваш, че си попаднала на педиатърка, която се интересува от новостите в професията си.  Peace
Ние сме на пет месеца и ще изчакам да шестия със захранването. Досега и вода не е пила

# 8
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Къде я намери тази лекарка? Браво на нея.  Hug А ти която и статия от библиотеката на форума да прочетеш няма да сгрешиш!

# 9
  • Мнения: 5 790
поздравления за лекарката ти  Peace
такива са новите препоръки. доказано е, че ранното захранване не само, че не носи никаква полза, но в доста случаи вреди. можеш само да се радваш, че си попаднала на педиатърка, която се интересува от новостите в професията си.  Peace

Браво на лекарката ти! Това означава, че редовно чете, информира се, което е една крачка към още по-добър професионалист!
Хубаво е и ти да почетеш, както вече са те посъветвали.

# 10
  • Мнения: 663
Божеее, някои се притесняват че ги карат да захранват рано,  други пък късно.Щом така ти е казала лекарката , по-добре я послушай, тя явно не е изостанала и и кажи името, че такива като нея все още трудно се откриват.

# 11
  • Мнения: 432
Браво на лекарката smile3501, а ти намери време да по4етеш, защото се отнася за здравето на Твоето бебе, а мисля, 4е то е по-важно за теб от вси4ко друго. Wink

# 12
  • Мнения: 3 550
Случила си на педиатър!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 758
Поздравления за лекарката и от мен  newsm10
Отляво се вижда как изглежда щерката която досега е изяла общо около 1 к.ч. нещо различно от кърма. От около месец насам и давам да опитва по нещо през ден-два.
Не мъчи и себе си и детето с опити за ранно захранване.

# 14
  • Мнения: 4 242
Само тук в този форум има няколко стотин майки захранили или захранващи децата си след 6 навършени месеца, както те е посъветвала разумната ти педиатърка.
Няма от какво да се тревожиш, защото това е нормалния развой на нещата! От теб се иска само и единствено да кърмиш на поискване, когато и колкото често е нужно, за да стимулираш гърдите си пълноценно и да имаш достатъчно кърма.
Дъщеря ми на 6 месеца, само на кърма, тежеше 8.250кг! Това ти го споделям в случай че се съмняваш че кърмата може да не е достатъчна.
Това с ранното захранване е било за кратко прието на времето, когато е трябвало майките бързо да се връщат на работа, съответно бебето минава на АМ, което не е било обогатено с витамини както сега, следователно варианта с ранното захранване е бил начина бебето да получава от някъде някакви витамини (които така и не може да усвои пълноценно). Бързо е станало ясно че не това е начина, че ранното захранване води до хранителни алергии и далеч по-страшни проблеми в последствие и е отречено. Но в България педиатрите все още, за жалост, учат по старите учебници, пари за нови няма, няма и пари за изследвания. За това сме и на едно от водещите места по брой на алергични дечица.

# 15
  • Мнения: 1 278
Лили, на първо четене общото между мен и теб е, че и ти живееш с четирима мъже, и аз живея с четирима мъже  Grinning
И, както смело сме го подкарали на четири, ти пожелавам също толкова смело и без притеснения да си кърмиш четвъртия без да го захранваш, поне още четири месеца.   bouquet

# 16
  • Мнения: 581
Кърми смело! Едно време сестра ми е кърмена да 3 годишна възраст и нищо друго не е признавала. Така че, не виждам причина за притеснение.
Мен друго ме озадачава в днешните препоръки - попаднах на една майка която изобщо не дава вода на децата си, а само ги кърми 6 месечни близнаци и пюренца им дава, та се зачудих как така ги оставя без вода и защо, а отговара беше, че колкото по - късно вода, толкова по - добре.
УЖАС! Направо не мога да повярвам, че има майки които не дават вода на децата си.
Днес гледах предаването БИБЕРОН и там една докторка даваше съвет на майката, че след кърмене се дава водичка за изплакване на устенцата с цел предотвратяване развитието на млечница. Изобщо не каза, че водата е добре да се дава в по - късна възраст. Предаването беше интересно.
Мисля си, че не бих лишила беботката си от вода. Не ги разбирам тези майки. Хич не ги разбирам.

# 17
  • Мнения: 1 278
И аз не ги разбирам тези майки. Хич не ги разбирам. Недостойно поведение според мен.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 758
УЖАС! Направо не мога да повярвам, че има майки които не дават вода на децата си.
...
Мисля си, че не бих лишила беботката си от вода. Не ги разбирам тези майки. Хич не ги разбирам.

УЖАС, УЖАС, ГОЛЯМ УЖАС! Даже съм по-ужасна и от тия майки, защото и за изплакване не й давам на моята щерка. (цял живот ще си остана неразбрана Joy)
Все едно че слушам майка си от преди 5-6 месеца, когато ми обясняваше че на детето му ЛИЧАЛО, че иска водичка и се опитваше да й пробутва тайно. Сега вече се убеди, че когато бебето се кърми на воля водата не е необходима.
А има и деца, които отказват да пият вода (вчера една баба ми разказваше че нейната не искала вода докато не станала на година и нещо)

# 19
  • Мнения: 296
Ние вчера за 1 ви път хапнахме нещо различно от кърма Simple Smile. Съвсем добро си е детето, мен да питаш още доста може да караме само на кърма, но трябва да повъведем нещо за ядене, нали ставаме големи хора, но пък не мисля да замествам кърмене изцяло до годинка. Дали ще успея не знам, но искрено се надявам.
 Нищо страшно няма.
Къде я намери таз педиатърка, аз от кога търся?  Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679

Ииии, голям ужас, няма що Rolling EyesКърмата се състои от над 80% вода, затова бебето няма нужда от допълнително.Лекарката по СКАТ вече я коментирах в една друга тема, няма да се повтарям Twisted Evil
Сега, за да ме намразиш окончателно, ще ти кажа, че синът ми не е пил вода до година и 2-3 месеца - жив и здрав, прекрасен просто HugНе му изплаквам устата след кърмене - не е имал млечница никога.6 месеца е бил само на кърма, а в момента още суче.
УЖАСССССС ShockedКак може да съм такава никаква майка беее smile3538

# 21
  • Мнения: 393
И аз съм от УЖАСНИТЕЕЕ Mr. GreenНе стига че го държах 6 мес.само на кърма , ами и вода не е пил още.....
Просто като му предложа водичка и все едно отрова давам-знае какво да пие детето breastfeeding

# 22
  • Мнения: 581
Абе хора много сте ми смешни с това да те намразя окончателно имам предвид - та аз не съм тук да мразя някого, а да питам, да се уча и да чувам мнението на други мами. Ясно ли е? Всичко в отглеждането на бебълсите  е въпрос на избор на родителя в крайна сметка. Просто питах, защото не съм наясно, а в това не виждам нищо лошо. Ама нищо! Видях и другата тема, чета. Както казах сестра ми е кърмена до 3 годишна възраст и вода не е пила, всичко е индивидуално.

# 23
  • Мнения: 7
моя бебо е на 6месеца.започнах да го захранвам на 2месеца с сок,на 3месеца с плодови пюрета и т.н.... но все още не сам заместила нито едно ядене изцяло.разделям половината ядене с пюре или каша и останалата половина с кърма.според нашата лекарка това не е правилно.ама като имам все още карма така правя.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе хора много сте ми смешни с това да те намразя окончателно имам предвид -

Ами пошегувах се, де да знам, че ще се вържеш  33uuАз така си говоря, не ми обръщай Фнимание Wink

# 25
  • Мнения: 581
Вързах се, то е сигурно защото още не съм пила кафе. Изчезвам да си спретна едно и да слагам да сготвя нещичко. До после! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Напълно подкрепям Първия закон на за кърменето : "Колкото по-дълго, толкова по-добре!"  Sunglasses

За водата - индивидуално е! Тук вариациите са в по-широки граници!

Аплодисменти за майките, които имат нерви и воля да устояват на крайно-вредните препоръки, които получават ежедневно от некомпетентни колеги!   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 3 390
Браво на докторката! Имаш късмет, че си попаднала на такава докторка!

# 28
  • Мнения: 949
Ние все още се кърмим,но и похапваме пюре,каша,кисел,посирано плодче.Захраних го на 40 ден със сок после постепенно въведох и другите храни,по съвет на педиатърката и на съжалявам.

# 29
  • Мнения: 432
Ние все още се кърмим,но и похапваме пюре,каша,кисел,посирано плодче.Захраних го на 40 ден със сок после постепенно въведох и другите храни,по съвет на педиатърката и на съжалявам.

За кое не съжаляваш, 4е не успях да вдена  Thinking, 4е евентуално си докарала бъдещи гастрити на детето си още отсега?! Или , 4е детето ти ве4е е всеядно,  докато другите ги залъгват с гола кърма. hahaha

 Whistling Whistling Whistling Whistling
Сори, ако съм се изказала крайно и съм засегнала някой, но доста стрес ми се насъбра в последно време Hug

Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 19:05 от Мирка

# 30
  • Варна
  • Мнения: 758
За кое не съжаляваш, 4е не успях да вдена  Thinking, 4е евентуално си докарала бъдещи гастрити на детето си още отсега?! Или , 4е детето ти ве4е е всеядно,  докато другите ги залъгват с гола кърма. hahaha

ПС :Към май4етата ,които се изстъпиха неподготвени: Абе, моми4ета от колко време 4етете в тоя форум, телевизия барем не гледате ли?!?!?1 Как може още да има коне с капаци #Cussing out Ами отворете Библиотеката и по4етете малко преди да съветвате.

 Grinning Долу-горе същите мисли ми минаха през главата преди малко, но реших да се оттегля за малко и да отговоря като ми мине, защото съм привърженик на мирните отношения Grinning

Мина ми Simple Smile

Дори да оставим настрана евентуалните бъдещи гастрити и др. съществува реалната опасност от проявата на алергии в момента в който на бебето започне да се предлага неподходяща за възрастта и развитието му храна. А стане ли това после се правят разни строги диети и т.н. (за щастие не съм запозната в подробности, но има форумки на които им се е случвало и още роптаят срещу системата и срещу това, че никой не ги е предупредил навреме какви са опасностите при ранното захранване)
Да! Знам, че някои са захранени или са захранили рано и нямат никакви проблеми, но това е като да правиш секс без презерватив - може да ти остане приятен спомен и да не съжаляваш, а може и да ти се случи неприятна случка и да си сипеш пепел на главата няколко месеца или цял живот.

Общи условия

Активация на акаунт