Лапа си пръста

  • 662
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Моята кукла предпочита като и се доспи да си смуче пръста,а не биберона.През другото време не си го смуче.Чудя се дали да я оставя или да си смуче пръста или да се мъча да я откажа. newsm78

Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 19:20 от Ина84

# 1
Здравей Ина84,ние имаме абсолютно същия проблем.Бебка започна още от втория месец да си го смуче само като се приспива.Пробвах какво ли не :бинтовах й ръката-сваля бинта,слагам ръкавица-тя го смуче през нея,педито ми препоръча да направя шина от картон-пищяне до бога,вадя й го от устата -тя е много упорита и може да си играе така цял ден(или нощ)или пък няма да заспи  Twisted EvilИ аз все се чудя как да я откажа ама  no Ще ми е интересно да видя и другите отговори на препатилите мами

# 2
  • Мнения: 251
Моята си лапа и пръстите и биберона. Как ще я отучвам и от двете не знам. smile3507 Banghead

# 3
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И моя син си лапа ръцете,ама целите.Не знам биба не ще само лапа ръцете и като почна да ги държа почва да реве.И аз ще чакам предложения.

# 4
  • Мнения: 344
Лапането на пръста до 2 години е физиологично. Консултирала съм се с детски психолог. Вие сте още мнооого, мнооого малки. Елена също си лапа пръста,когато й се спи, скучно или се лигави. Биберона го отказа още на 3 месеца. Посъветваха ме след 2 години да търся варианти, ако дотогава не се откаже сама.

# 5
  • Мнения: 495
2 мес. му мазах палеца през деня с Daum Exol и вече не го лапа, дори да не е намазан
обаче през нощта наваксва
това за до 2-те години не го знаех, че е физиологично
честно казано, единственото ми притеснение е да не му се изкривят зъбите, тъй като моите бяха така и носех шини и не бях най-популярната в класа Embarassed

# 6
  • Мнения: 344
2 мес. му мазах палеца през деня с Daum Exol

Daum Exol е за след годинка. Аз също пробвах с него, но Елена го изцока и въобще не й пукаше, затова се отказах.

# 7
  • Мнения: 1 701
Мойта кукличка си лапа пръстите още от 3-дневно бебе!!! Shocked Дори успява да си засмуче палеца като голямо дете - с останалите пръсти върху лицето...  Laughing

# 8
  • Мнения: 5 140
И моята Ния си смучеше палеца и отказваше всякаква биберона залъгалка, докато не започнаха да и растат зъбките и се отказа сама, явно доста се нараняваше и и стана безинтересно.

# 9
  • Мнения: 919
Даум Екзол при дъщеря ми помогна. Мазах я няколко дни и сега се случва мноооооого рядко Simple Smile

# 10
  • Мнения: 318
И ние имаме същия проблем, но е през целия ден. Биберони никакви. Още немисля, че е толкова сериозно, защото е малък. Но винаги ми е било неприятно да  видя големи бебета на 1.5-2 години, да си лапат пръстите да ги смучат и да пият и да се хранят с биберон.

# 11
  • Мнения: 4 621
Яна все още заспива с палеш в устата. Биберон никога не е искала Crossing Arms

# 12
  • София
  • Мнения: 2 431
И ние сме така, само че смучем безименния и кутрето и двата заедно, единия не й е достатъчен Laughing Не съм правила опити да я отучвам. Баща й си е смукал пръста до 10 клас  Shocked и май има нещо наследствено в цялата работа.  Twisted Evil
Биберон изобщо не ползваме.

# 13
  • Мнения: 242
Цокала съм си пръста до 6 годишна връзраст. Спрях да го правя, защото ме беше срам от другите деца -иначе нищо друго не успя да ме откаже от това

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 101
И при нас имаме същия проблем.В началото още в родилното си пъхаше цялата ръка в устата,после като се прибрахме спря и много си харесжа6е бибата.Но като станахме на около 2 месеца и бе6е дотам.Хварля си биберона чак на земята,взехме друга да не би да не му харесва, но уви имаше затишие само един ден. Сега пак си лапаме и палеца и другите пръсти.
Ще чакам и аз някакви предложения. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт