Къде греша за нощното спане?!

  • 3 000
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
От няколко дни си мисля:Къде ли греша относно нощното спане на моя син!?
Той НЕ спи непробудно цяла нощ!Събужда се няколко(много пъти) къде от зъби,къде не!Като се събуди аз само го взимам на спалнята и го слагам на гърдата,помякога суче,понякога не(само 2 пъти си дръпва и продължава)...не му ли е време вече да спи непробудно?Дали не греша аз?Дали да опитам с всеизвестната водичка(подсладена) нощем?
Споделете при вас как е било?
  bouquet

# 1
  • Мнения: 928
На 1 г и 7 месеца е моят син - още се събужда. Пие вода и продължава да спи. Не знам има ли грешки  Thinking

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Колкото и странно да ти се струва, синът ми не е спал никога при на спалнята,а само в леглото си.
Като се е събуждал му давах вода и едно чаршавче което гушка и до днес.
Кръстил си го е нани.
Той е на 4 години.

# 3
  • Мнения: 3 425
Аз се чудя дали да не му давам вода вече,а не кърма?

# 4
  • Мнения: 2 672
моят като се събуди го прави заради бибата / давам му я и си заспива /или просто е сънувал кофти сън / тогава го гушкам и го успокоявам/

# 5
  • Мнения: 46 508
Не мисля, че грешиш някъде  newsm78 заспива ли спокойно, след като си хапне млекце?
Въобще не обръщам внимание на нощното будене, вече е на почти 2 г., но примерно 2 пъти в месеца се случва да се събуди, давам мляко и заспива Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 399
Ами време му е според мен. Ако се буди от зъби или някакъв друг дискомфорт, е разбираемо, но както го описваш, май става въпрос повече за будене по навик. Не знам дали трябва да му даваш вода, но според мен е време да му премахнеш нощното кърмене. На тази възраст детето е в състояние да издържа през нощта и без да яде. как го приспиваш? Ако запива на гърда, изобщо не е за чудене че се буди през нощта и си я търси. Това е програмирано от начина по който е свикнало да заспива, така че това е също една насока в която да търсиш причината за събуждането.

# 7
  • Мнения: 3 367
на тази възраст нямат нужда от нищо през нощта;ние го оставихме 2 нощи да помрънка без да ска1ам аз веднага да го успокоявам,оттогава си спи ок 1е и ние..има доста л-ра по въпроса и доминира мнението 1е не им правим услуга като не им даваме възможност да се нау1ат да се приспиват сами..
спокойни нощи,
Анна

# 8
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
До 1.6 години се будеше в 2 часа за шише мляко. Ако го усетя и му го дам преди да се събуди - пие със затворени очи и продължава да си спи. Прецени колко изяжда, ако е гладен нощем не можеш да откажеш. Но ако е само лош навик, давай водата или залъгалка  newsm78

# 9
  • Мнения: 416
Не го взимай на спалнята. Давай му вода разбира се, може да е жадно.

# 10
  • Мнения: 476
Аз не мисля, че грешиш. Просто има деца, които спят непробудно, има и деца, които се будят. Това нещо ще се промени и детето ще го израсте. Моят син се будеше по два пъти на нощ до навършване на година и два месеца, за да яде. Сега пак се буди, но много по рядко и не хапва вече.
Повярвай ми опитвала съм какво ли не да го отуча, но не успях. На финала сам се отучи.

# 11
  • Мнения: 3 886
да и при мене беше така до голям се будеше  и аз го слагах на гърдата а в момента в които го оставях в креватчето всичко се повтаряшя от начало това беше докато изникнаха първите зъбки а  с дъщеря ми беше нощно будене самодо 4 месеца но това заради яденето  иначе сега заради зъбките плаче вечер когато заспива не се притеснявай ще отмине от самосебеси  но недеи да го приучваш на спалнята  даи му гърда но после обратно иначе може да му стане навик  bouquet  bouquet

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Според мен няма грешка. Нали и възрастните се събуждат през  нощта - причини най-различни. Според мен детето не е чак толкова голямо и спокойно можеш да му даваш да суче по малко и нощем, щом се успокоява. А може да пробваш и с вода. Наистина може да е жадно. Моят син също има нощи, през които се събужда за малко, а после пак си заспива. И друг път съм го казвала - децата не са роботи, за да ги програмираме, както на нас ни е удобно - те са живи същества със своите нужди, болки, впечатления, страхове. малко гушкане при мама няма на му навреди, а напротив.  Hug

# 13
  • Мнения: 1 446
На 1 г и 7 месеца е моят син - още се събужда. Пие вода и продължава да спи. Не знам има ли грешки  Thinking
Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 676
Аз пък мисля, че и за детето не е добре да не спи спокойно поне 10 часа. Също НЕ мисля, че това е свързано с някакви характерови особености на детето. Това са навици и нищо друго. Според мен най-добре му спри всичко. За няколко нощи ще отвикне. Разбира се не казвам, че когато се събуди от някакъв проблем не трябва да го успокоиш, но на тази възраст вече достатъчно добре си личи защо се буди. Успех!

# 15
  • Мнения: 8 505
Будеше се рядко-или от зъби,или да пие вода.Усещах я като шава,но не съм ставала (само понякога да и мажа венците) ако не се размрънка.
Сега обаче е друго-по 2-3 пъти ме буди,за да я слагам на гърнето ooooh! Надявам се скоро да свикне да стиска повече.

# 16
  • Мнения: 152
И моята дъщеря продължава да се буди нощем. По 2, 3 и повече пъти. Първо се буди за вода. После, за да яде. Не мога да я оставя гладна, защото не заспива, а само реве. С вода пробвах не става. Изяжда по 60-100 мл кърма и си дояжда с кисело мляко. Знам, колко яде, защото тя не засука, а аз и досега се цедя и давам с шише. А аз имам вече малко кърма. все си мисля, че греша като и давам да яде, но просто номера с водата не минава. И аз и тя не спим по-цяла нощ, ако не я нахраня. Надявам се сама да го израсне. Така че прецени сама дали е гладно детенцето или просто иска да го гушнеш и да дадеш гърда. Ако е от навик, се опитай да го отучиш, ако е гладно според мен си го храни. Ти решаваш. Грешки няма - всяка майка знае кое най-добре за детето и, въпреки разни лекарски забрани.

# 17
  • Мнения: 476
Аз пък мисля, че и за детето не е добре да не спи спокойно поне 10 часа. Също НЕ мисля, че това е свързано с някакви характерови особености на детето. Това са навици и нищо друго. Според мен най-добре му спри всичко. За няколко нощи ще отвикне. Разбира се не казвам, че когато се събуди от някакъв проблем не трябва да го успокоиш, но на тази възраст вече достатъчно добре си личи защо се буди. Успех!
[/quote


Е как да не е свързано с характерови особености? Някой хора спят много леко и се събуждат от всякакъв шум, други сънуват много, трети имат много нисък праг на поносимост на болка и прочие различия. После... как да му спре всичко? Ти знаеш ли какъв ад наставаше, когато моят син не си получеше шишето. А да го оставя да реве пет нощи въобще не съм си и помисляла. Аз за себе си реших така, пък вие както искате.

# 18
  • Мнения: 476
Грешка, мнението ми излезе като част от цитата. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 779
Не искам да те отчайвам, но моя син вра стана на 2 и все още се буди всяка вечер поне по веднъж. Не знам каква е причината.

# 20
  • Мнения: 131
И моето момченце се буди нощем по 100 пъти  #Crazy. Не го кърмя отдавна и никога не съм му давала мляко посред нощ, а само вода и то по няколко глътки. Ама си мисля, че е заради бибата. Свикнал е с нея и когато си я изплюе в съня си това го събужда и си я търси. Доколкото знам за да не се будят бебетата трябва да се научат да заспиват сами, не докато си пият млякото, не със биберон  smile3541, не със люшкане и галене и т.н. Но това е на книга, а в действителност дали е така, незнам  newsm78. Бебето ми вечер заспива с млякото си и това е около 23ч. Сутринта пак пие мляко около 6-7ч., но през този период е събуден най-малко 3 пъти и в повечето случаи от 4 сутринта до към 6ч. си играе съвсем наспан newsm32 . Shocked
Правих някакви плахи опити да не му давам биба, ама неуспешни. Може би не трябва да са плахи, а по-драстични, ама не изтърпявам на рев и вой.

# 21
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Пусни тази тема при кърмачките и виж как ще ти отговорят там. Кърмените бебета се будят нощем и е нормално. Дори в библиотеката има подобна статия

# 22
  • Мнения: 648
     Поздравления за микки, която те е насочила да пуснеш темата при кърмачки-те, защото там ще ти се дадат най- добри съвети Peace Особено щом кърмиш Grinning
Това с възрастта- нощното кърмене и водичката е един огромен мит Shocked Александра е почти на година и 4 месеца и още суче през нощта, и не го прави от глад, а от жажда и от нужда да се гушне при мен :love И тя спи леко, особено, ако вади зъби, се върти и на спалнята при нас Crazy
Не грешиш никъде, ако няма да отбиваш взимай си бебето, гушкай и кърми, това е изключителна "психологическа инвестиция" Peace

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 14:36 от Nadejdica

# 23
  • Мнения: 8 917
Аз не мисля, че грешиш. Просто има деца, които спят непробудно, има и деца, които се будят. Това нещо ще се промени и детето ще го израсте..
Peace

# 24
  • Мнения: 46 508
Аз пък мисля, че и за детето не е добре да не спи спокойно поне 10 часа. Също НЕ мисля, че това е свързано с някакви характерови особености на детето. Това са навици и нищо друго. Според мен най-добре му спри всичко. За няколко нощи ще отвикне. Разбира се не казвам, че когато се събуди от някакъв проблем не трябва да го успокоиш, но на тази възраст вече достатъчно добре си личи защо се буди. Успех!

Не всяко дете може да не се буди нощем. Това, което предлагаш върши работа при тези, които и без него спират да се будят.
Правила съм опити аз да спра нощното хранене и мога да ти кажа, че нито тя, нито ние имахме възможност за сън, будеше се, аз давах вода, тя отказваше, дереше се, заспиваше от изтощтение, след 30 мин. се повтаря същото и така цяла нощ  Crazy през деня тя кисела, че не се е наспала, аз нервна по същата причина, мъжа ми на работа едва гледа  Tired
Е, не стана махането насила, махна си го, когато сама реши, много по-лесно ми беше да се редуваме с мъжа ми, когато се размърда бебето, само подавахме шишето с млякото и всички заспивахме мирно и тихо  Laughing от тогава стана спокойна, не плачеше и сънят и беше дълбок  Peace

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
И аз съм съгласна с Никол, че просто си идва момент, в който детето само се отказва от нощното хранене. Едва ли, ако спреш да го кърмиш през нощта на сила, по твое решение това ще ти улесни живота - даже напротив ... Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 1 101
Моя син е на 1,3г и откакто се е родил спи ужасно неспокойно. Буди се най-малко 2-3 пъти, а някои нощи стига и до 10-ина будения. Затова и спи при мен на спалнята, за да мога щом се пробуди да му дам да суче и да продължи да спи. Опитвала съм да не му давам нищо, но тогава се разсънва и започва да беснее. Последния месец му никнат кътниците и нощите ни станаха просто ужасни, а на всичкото отгоре отказа бибата. Искрено се надявам с порастването му съня да се оправи, но вече се съмнявам в това.

# 27
  • Мнения: 3 425
Умишлено не пуснах темата в Кърмаческия,защото исках да чуя мненията не само на кърмачките!
Вечер заспиваме на гърдата и това е навик!Той си спи в леглото в по-голямата част от нощта,но го взимам когато виждам,че не продължава да спи,а се поразбужда от преместването...гушкам и заспива!
Преди няколко месеца опитах с вода леко подсладена и не я искаше!
Бибка НЕ приема...както я усети и се събужда(та я омазвах с какво ли не  и не я иска)!
Не бих искала да го оставя да 'мрънка',щот той не мрънка,а реве и се дере...ревльо си е от малък!
Ще опитам с водичка...няма да го отбивам все още....ако поддаде ок,ако не ще си се кърмим  Peace
Благодаря   bouquet

# 28
  • Мнения: 318
Kaлa(Bella13), пробвой и с водичката, нищо не ти пречи. Може пък да се събужда  от топлото и да иска да си утоли жаждата.
Аз последната седмица забелязвам, че като му давам да цока през ноща като се събуди. Цоква няколко пъти и се дърпа и пак започва да мрънка. Давам му водичка, пийва си и заспива.
Успех!!! newsm10

# 29
  • Мнения: 318
Малка грешка. Моля да бъда извинена, но нета ми падна и помислих, че не съм изпратила поста си. А сега немога да го изтрия втория. Но поне текста се редактира. Wink

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 17:58 от Violanta

# 30
  • София
  • Мнения: 676
А в такъв случай кога според вас е пределната възраст за нощно хранене??? Ако все пак си иска млякото през нощта, а е на 5, 6 или 7??? Няма ли да предприемете нещо??? Същото и за спането при родителите, имам един колега, чийто син в 9 клас все още спеше при майка си, а баща му в другата стая, защото вече им беше тясно тримата...
А характерът си е характер, но не може без навици и правила! Ами ако като тръгне на училище ви каже, че не може да издържи седнал на едно място цели 35 минути, защото му е такъв характера...

# 31
  • Мнения: 3 425
Цвърче,как според теб да му махна нощното хранене?Да го оставя да се дере цяла нощ ли и да давам водичка?Приемам всякакви идеи!
Да ви кажа като се разхплаче нощем и давам водичка(даже е посдладена) ...само като усети гумения биберон и почва едно извиване и не иска да пие въобще!Ще продължавам да опитвам...приемам и всякакви идеи дори и на лични!

# 32
  • Мнения: 46 508
А в такъв случай кога според вас е пределната възраст за нощно хранене??? Ако все пак си иска млякото през нощта, а е на 5, 6 или 7??? Няма ли да предприемете нещо??? ...

Темата е за бебета! 5,6 и 7 годишните могат да се разгледат в отделна тема, защото не може да се прави съпоставка м/у 2-те групи.
За конкретния случай, за който пита авторката, естествено, че няма да предприема нищо. Щом детето се буди, значи има нужда от него.
А и моята педиатърка казва, че не е страшно, тя още не била отказала нейното нощно хранене  Joy

# 33
  • Мнения: 3 425

А и моята педиатърка казва, че не е страшно, тя още не била отказала нейното нощно хранене  Joy
Joy  Joy  Joy  Joy  Joy

# 34
  • Мнения: 1 464
Мойта щерка е почти на 2 и още се буди понякога нощем за млекце.Не виждам какъв е проблема?Пие си го и си заспива...и като почнат да ме питат,няма ли да махате тоя биберон вече голяма мома стана?Еми като няма цица ще пие от биберон нощем и това е.
 Kaлa(Bella13,не се опитвай да му пробутваш подсладена вода ,биберони и тн.Щом иска кърма,кърма му давай и не се притеснявай че някой се  чуди и до първи клас ли ще се будите през нощта Peace

# 35
  • Мнения: 224
И моя син се буди за мляко през ноща добре, че в последните два месеца само по един път /има и изключения/ и си изяжда по 210 мл мляко. На всичко отгоре спи на спалнята до мен. Лош пример сме  Mr. Green

ПП  и ако не стана веднага отива в кухнята плаче и вика МАКО  hahaha

# 36
  • Мнения: 1 464

А и моята педиатърка казва, че не е страшно, тя още не била отказала нейното нощно хранене  Joy
Joy  Joy  Joy  Joy  Joy
hahahaда си кажа честно и аз не съм го отказала

# 37
  • Мнения: 337
И моя син се буди по 100 пъти на нощ и това е откакто се е родил не е от зъби или нещо друго просто спи леко и неспокойно.
Аз също още го кърмя и дълго време не можехме да се откажем от нощното кърмене. Отказа се след две седмици спане с баба си, така че ако можеш го остави да спи с някой друг за известно време - с баба, с тати  Laughing Поне при нас подейства, но да те предупредя той не спра да се буди през ноща просто вече не търси цица  Simple Smile
Надявам се, че ще го израсте и дано е по-скоро  Laughing

# 38
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Моят син се буди всяка вечер по няколко пъти. Къде, за да пие вода, къде,за да пие мляко или просто по навик...незнам. Но на мен адски много взе да ми тежи,защото това си е разваляне на съня и на другия ден съм си неадекватна. Дано да отмине. Мисля си, дали ао оставим бебетата да спят сами в стая няма да се отучат от ношмото будене newsm78. Така поне пишеше в Спок... newsm78 КАто че ли още ме е страх да го оставя сам,но в крайна сметка ако бебето се буди,защото е гладно по-добре го нахрани. Моят племенник се будеше,за да яде до 1 годинка. После като проходи така се изморяваше през деня от обиколки,  Rolling Eyesче спеше като пребит по цяла нощ. newsm10

# 39
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не грешиш ти.
От детенцето си е.
Не пробутвай подсладена вода, вече имате зъби, не е добре, а и не е кой знае какво успокоение - ако си иска кърмене, тия с водата няма да минат...
Първото ми дете се будеше всяка нощ, като беше малка се кърмехме, после почна да си реве "за спорта"- храна не ще, вода не ще, ей така само да си реве и да се носим. След 2 годинка намаляха тия неща, след 3 намаляха още повече, но и сега (скоро става на 13) мрънка насън, буди се.
Малкият се е будил нощем само в редки случаи - възпалени уши, ваксина, запушен нос, ей такива разни, много рядко е плакал без причина. Виждала съм го буден нощем, лежи и си играе с нещо, или сутрин ако се събуди рано, ни чака, без да вдига шум.
Шегуваме се, че ако първото дете беше такова, нямаше да чакаме толкова много за второ.

# 40
  • Мнения: 5 299
Викториа се будеше така до година и  1 месец. Имаше 2 месеца почивка(спеше си без проблеми), сега пак избиват зъби, и се пробужда. Взимам я при мен на леглото, и само така заспива пак.

Не си сама Wink Grinning Въоръжи се с търпение. Дететнцето самичко ще си нагласи режима. Нищо не можеш да направиш. Това с водата не ми се вижда никак добра идея.

# 41
  • Мнения: 160
Детето ми е почти на 3год. и все още се буди през нощта по 2-3 пъти,също е кърмена до 1год и 2 мес.,и заспиваше на гъдите ми ,може би в това е проблема!Разликата е че почна да се буди след 7месец,до тогава беше златно бебе,лягаше 21.00 и се будеше към 7-8 часа,аз мисля че е заради зъбите които почнаха да никнат,или просто порастват и свикват!Каквото и да е,е невероятно изтощтително,особено ако като се събуди не заспива веднага,а след 2-3часа.Идва един момент се примиряваш,ставаш и ти нощтна птица,и се надяваш все някога да свърши!  Wink

# 42
  • Мнения: 2 952
Ядене , не водичка.Саги ако изобщо се събуди , без да чакам  много да се дразни и да плаче ....че се разсънва  и става кошмар.....направо шишенцето , изпива си млекото и си продължава да спи.Вече му давам вечер подсилено млеко  +   корнфлор (как се казва на БГ тази смеска)....така си е в кутията.....казва се "лека нощ"  Simple Smile и не се буди  , спи цяла нощ , както изглежда  е бил гладен само на млекце.Сигурно и в Бг има , нека мамите да кажат.А на кърма се будят децата , няма как, кърмата не е силна за цяла нощ, огладняват.Поне вечер  със тази храна сме супер , събужда се детето спокойно , отпочинало , и ние спим , голям кеф е.Нощно хранене немога да спра ако е гладно детето, той си го спря сам , като не е гладничък - спи си Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 042
На тази възраст синът ми спеше непробудно. Но покрай зъбите се будеше, а понякога и от жажда. Сигурна бях, че не е от глад, защото съм му давала мляко и не го искаше, искаше вода.
В тия горещини, които вече преминават де Wink е нормално бебето да се буди и от жажда. Опитай ако не иска мляко да дадеш вода. Ако се е събудил от жажда ще пие и след това пак ще заспи. Peace

# 44
  • Мнения: 949
Когато Виктор беше на 1-2 месеца го научих да спи по цяла нощ.Слагах го да спи и когато се събудеше и започваше да плаче не му обръщах внимание.Знам,че е гадно,но пък е ефективно.От тогава си спинка по цяла нощ,ако нещо се събуди-играе си 30 мин и пак заспива.
Надявам се и че занапред ще си остане така!

# 45
  • Мнения: 1 058
Когато пробият всички зъби, ще спре да се буди. Ние до 8-мия месец спяхме непробудно и като почнаха зъбите край.

# 46
  • Мнения: 3 886
Когато пробият всички зъби, ще спре да се буди. Ние до 8-мия месец спяхме непробудно и като почнаха зъбите край.


 има нещо такова баткото се будеше доста бебката  спря на 4 месеца още я кърмя ама зъбите #Crazy newsm78 #Crazy  точно заради тях според мен идва проблема от буденето.Поне за сега нямаме  и не се будим.

# 47
  • Мнения: 928
На 1г. и 1 м. имахме 16 зъба. От тогава досега минаха около 6-7 месеца, в които зъб не се е показал. И пак се буди всяка нощ - поне по веднъж. Когато му е по-топло се буди по няколко пъти  Crazy
Така че не вярвам, че е от зъби  Peace

# 48
  • Мнения: 962
Ние сме на почти 4м и като заспи в 21 часа се събужда в 6 сутринта.А ако се събуди през ноща ще е заради бибата.

# 49
  • Мнения: 5 026
Ние сме на почти 4м и като заспи в 21 часа се събужда в 6 сутринта.А ако се събуди през ноща ще е заради бибата.
И при нас беше така.Ех, доброто старо време  Laughing. Като направи 5 месеца започна да се буди по 3-4 пъти на нощ да яде. Не се залъгва с вода.

# 50
  • Мнения: 3 425
Вече му давам вечер подсилено млеко  +   корнфлор (как се казва на БГ тази смеска)....така си е в кутията.....казва се "лека нощ"  Simple Smile и не се буди  , спи цяла нощ , както изглежда  е бил гладен само на млекце.Сигурно и в Бг има , нека мамите да кажат.

Корн флор според мен е царевично брашно!
Това ли е продукта???


При мен го няма...дано момичетата кажат,че го има в Бг,че скоро ще си ходя!!!



# 51
  • Мнения: 3 886
навсякъде където съм ходила  по магазините не съм го виждала.Защото ако го имаше бих давала на моита бебка въпреки че с екърмим newsm78 #Crazy  bouquet

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Вече му давам вечер подсилено млеко  +   корнфлор (как се казва на БГ тази смеска)....така си е в кутията.....казва се "лека нощ"  Simple Smile и не се буди  , спи цяла нощ , както изглежда  е бил гладен само на млекце.Сигурно и в Бг има , нека мамите да кажат.А на кърма се будят децата , няма как, кърмата не е силна за цяла нощ, огладняват.Поне вечер  със тази храна сме супер , събужда се детето спокойно , отпочинало , и ние спим , голям кеф е.Нощно хранене немога да спра ако е гладно детето, той си го спря сам , като не е гладничък - спи си Simple Smile
Corn flour e царевично нишесте в България. Продава се в Билла на др. Откер. Ще снимам кутията при майка и ще ти я пусна на лични да видиш как изглежда!
Иначе не съм съгласна, че когато децата са само на кърма се будят нощем! Моята щерка е доказателство за това, че кърмата си е достатъчно силна и денем, и вечер. Правим пауза от 21 часа до 9 сутринта!!! Това са 12 часа както и да ги смятате. При това от 21ч. до 8 сутринта ми спи без да се събуди за абсолютно нищо- вода, биберон, люляне и т.н. Сутрин към 8 се събужда в супер добро настроение! Смее се на обиколниците си и на играчката над кошарата и така до 9 часа, когато й е първото сутришно хранене! Следват 5 хранения през деня на 3 часа (9, 12, 15, 18, 21) И така е от втория месец! Не давам нищо друго, освен кърма! Много рядко   вода и то когато бяха най-големите жеги! Peace

# 53
  • Мнения: 3 425
[Corn flour e царевично нишесте в България. Продава се в Билла на др. Откер. Ще снимам кутията при майка и ще ти я пусна на лични да видиш как изглежда!


ААА,никакви лични ...искам и аз да я видя моля!!!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На 1 г и 7 месеца е моят син - още се събужда. Пие вода и продължава да спи. Не знам има ли грешки  Thinking
Същата работа, само дето е на почти 3 WinkНе ме притеснява Peace

# 55
  • Мнения: 2 952
Вече му давам вечер подсилено млеко  +   корнфлор (как се казва на БГ тази смеска)....така си е в кутията.....казва се "лека нощ"  Simple Smile и не се буди  , спи цяла нощ , както изглежда  е бил гладен само на млекце.Сигурно и в Бг има , нека мамите да кажат.

Корн флор според мен е царевично брашно!
Това ли е продукта???


При мен го няма...дано момичетата кажат,че го има в Бг,че скоро ще си ходя!!!






да, точно .... Матерна  не е ли израелски продукт?Тук пише , 4е  е израелски продукт на кутията и затова си го купуваме и си го тачим   Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 952
Само че не на  база Соя , а  млеко.
И да  добавя , че горе  забравих ..........няма връзка със зъбите при нас ....детето си спеше откакто са започнали да му никнат от 6 месец.....с по ч ставане де ......


ЛАДИДА, бравос  на мамите кърмачки, но си е статистика , не съм го казала аз....ако при теб не е така , още 1 път браВоС .....аз също съм за кърменето,но не се получава при всеки по разни причини.Ама тук не е кърмаческия форум , кърмачките са  голяма артилерия де , нямат прошка , така ,че не ме бийте Joy  Бравос ,мами , ес по 2 гърди напред сте от мен Wink Peace

# 57
  • Мнения: 3 886
[Corn flour e царевично нишесте в България. Продава се в Билла на др. Откер. Ще снимам кутията при майка и ще ти я пусна на лични да видиш как изглежда!


ААА,никакви лични ...искам и аз да я видя моля!!!


 И азззззз   искам да видя вички май ще искаме. А мойта вечер е само на кърма и изсуква малко но защо не се буди????

# 58
  • Мнения: 568
Четох, че може да се пробва с биберон залъгака, първо го даваш ти, а после оставяш няколко в креватчето, за да си ги намери бебето.
Моята дъщеря се отучи с вода на около година и 6 месеца, също си спомням че се бавех 10 ина минути и понякога тя похленчваше малко и си заспиваше сама.

# 59
  • Мнения: 2 467
Това ставане-цокане- лягане го реших като взех бебата при нас на спалнята. Може да е грешно според някои, но за мен това беше най -доброто решение. Сега спим и аз, и беба, и татето спокойни. Бебата като огладнее се "самообслужва", мама и тате си спят. От как спи при нас не съм чула мрънкащо и изнервено бебе  Naughty През деня си спи на кошарата. Вечер си цока беба колкото иска.
Водата едва ли ще реши проблема ви. Хайде ти като си гладна пий вода на воля и кажи кога си се наяла (пък иди и спи  Mr. Green ). Щото мен като ми застържи и ставам злобна, какво остава да спя  Laughing Давай на бебче да си хапва и гушкай на воля  Hug Не грешиш никъде според мен.
А с тая вода със захар на зъболекарите работа ли ще отваряш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт