Може ли да не прибавям мляко към зеленчуковото пюре?

  • 1 288
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 282
Всъщност аз доста време давах да суче веднага след пюрето, колкото иска. Понякога отказва, понякога суче. Всъщност и сега давам задължително, когато сме в къщи, и следва следобеден сън, дояжда си и заспива.

# 16
  • Мнения: 239
В началото му давах да дояжда, но след като педиатърката каза да заменим едно хранене с пюре - все се чудя - стига ли му или не, да давам ли да суче или не. И съответно не го дохранвам след пюрето. Ще видим този месец колко и как ще наддаваме с килограмите и ще обмисля варианта с кърмене след пюренцето. Все пак не знам колко може и трябва да изяде, колко грама?

# 17
  • Мнения: 598
Благодаря за споделения опит на всички писали по темата  Peace Другия месец ще почна да давам само пюре вече. Joyka само да кажа, че на една моя приятелка и намаляла кърмата. Нейната докторка и казала така в третия да замести обедното хранене със зеленчуково пюре, в четвъртия следобедното с плодово ... и то така набързо, и кърмата й намаляла много и даже вечер и сутрин отказвал да суче. Че затова си мисля, че всичко трябва да става постепенно и е добре известно време детето да се дохранва и да си суче, да стимулира млякото. Това е.

# 18
  • Мнения: 239
Благодаря!
Наистина имам чувството, че нещо намаля кърмата. Дори днес го дохраних след прочетеното тук и си хапна доста след пюрето. Може би така ще правим вече.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 381
joyka , довери се на детенце. Колкото му е сладко, толкова ще си хапне. Не се тревожи за мерките и теглилките, също и за милилитрите.

# 20
  • Мнения: 393
В началото прибавях по мако кърма за да свикне с вкуса.Сега първо яде пюре- зеленчуково или месно и после му давам да суче.По принцип до 1 год. не трябва да се замества млечно хранене,т.е. или прибавяш АМ / кърма към пюрето ,или даваш да суче.Понякога и Митко не иска веднага след това, но като му предложа пак след 30 мин. не отказва Laughing

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 942
ще Ви помоля за съвет по темата
моят Ники е на 4 месеца и трябваше днес да започнем с картофеното пюре, но малкия отказа категорично. Така се разплака, 4е едва го успокоих. Бях му разредила картофеното пюре с 50 мл кърма (няма да описвам как се изтормозих), но не иска. Едва се успя да се нахрани с останалата кърма. Сигурно му е гадно след като 20 дена яде плодови пюрета, ама сега ве4е няма как....Ако имате идеи как да го накарам да яде, ще ви бъда много благодарна

# 22
  • Мнения: 598
Ние три дни хапвахме такова. Днес сме на морков с кайсия смесено. И аз така първия ден му го раредих с кърма, защото беше гъсто, ама не го хареса и го хвърлих. Следобяда пробвах да го разредя с чай от джоджен, защото нещо акото му не ми харесваше и уж да се запече малко, ама той пак не го хареса и вчера му го направих чисто - един обелен картоф, нарязан на малки кубчета, в тендежерката с вода колкото да покрие кубчетата и като се свари, пасирах и то стана хубава и хомогенна смес и малкия си го изяде  Hug за три дни, съхранявах си го в хладилника другото дето остана. Така, че моя съвет  е  да пробваш без да го смесваш с кърмата и да видиш какво ще стане.

# 23
  • Мнения: 239
Откакто обмених опит тук с вас - след пюрето дохранвам бебо с кърма. Но днес хапна повече от обикновенно пюре и заспа, докато си хапваше. Хем яде от лъжицата, хем заспива...  Simple Smile и сигурно ще приреве по раничко от обикновенно!?!? Но нали сме на линия! Grinning

# 24
  • Мнения: 239
От кога давате картофено пюре? Като навърши четвъртия месец ли? Че аз още не съм давала... И каква схема ползвате за пюретата - разделно ли плодово от зеленчуково и в кои часове?

Общи условия

Активация на акаунт