Какво да покажа?

  • 965
  • 12
  •   1
Отговори
Хайде сега помагайте ми, какво да покажа най-напред на един приятел немец е, който идва за първи път  България и то за 7-8 дни, помагайте с идеи и благодаря    bouquet

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 12:55 от Reza

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Реалността.

# 2
  • Мнения: 1 150
Много неща можеш да му покажеш, зависи за колко време е тук.
Примерно - Перперикон, Калето, Рилския манастир, Ивановските скални църкви, Царевец

# 3
  • Мнения: 27 524
Копривщица, Боженци, много манастири, Родопите, Златоград, Ягодинската пещера, морето, природата ни е чудесна и интересни места за чужденците има много.

# 4
  • Мнения: 495
да, определено забележителности
това е интересно за един чужденец - места, от които научава за историята и културата на един народ

# 5
  • Мнения: 2 818
Ами най-напред София, но освен НДК и Ал.Невски може и по-закътаните интересни места... например дърворезбованите къщички в кв.Изгрев... Бих го качила на Черни връх.... и похапване в Романса в Симеоново.....

# 6
  • Мнения: 1 153
Рилския манастир,Царевец,Родопите,морето,Перпирикон,Казанлък,за други не се сещам сега Rolling Eyes

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Много зависи какви интереси има човека...питай го какво иска да види и тогава го развеждай:)

# 8
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Има няколко варианта, в зависимост дали си фиксирана в София или имаш възможност/нагласа да пътуваш из страната:
1. База София - един ден разглеждане на града, един ден до Рилски манастир, един ден до Бояна, един ден до Копривщица, един ден до Пловдив (стария град и евентуално Бачковския манастир) и един ден до Търново (там може и с едно преспиване).
2. Пътуване, горе-долу по дни:
      София - Копривщица - Велико Търново (нощувка)
      В.Търново - Варна (може пътем да си видят Плиска и Мадара и нощувка във Варна или Балчик)
      Варна (има изложба на тракийските съкровища!) - Бургас по панорамния път
      Бургас - Пловдив (евентуално Бачково - Пловдив)
      Пловдив - София
      София - Рилски манастир
      с обещание другият път повече...

Това е плътна програма, може да нямаш възможност да му отделиш толкова време и средства, тогава се придържай към София и Бояна, евентуално Рилски манастир и Пловдив за разкош.
Успех! Laughing

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Много зависи какви интереси има човека...питай го какво иска да види и тогава го развеждай:)


Подкрепям Peace


Може на човека да не са му интересни манастири и разни подобни  Wink

# 10
  • Мнения: 945
Много zависи какъв човек ще ти идва на гости. Мен лично иzобщо не ме впечатляват раzни полусъборени стари сгради, нито пък няколко камъма един върху друг. Повече от 2 часа абсурд да ме накараш да обикалям по zабележителности, било то и в Париж.

Моето предложение е да го zаведеш един ден в Рилския манастир, един ден да му покажеш София и един ден да се качите на Витоша. Наблягай на яденето и пиенето и на веселите раzговори и човекът със сигурност ще остане с добри впечетления от виzитата си.

# 11
  • Мнения: 1 986
 Наистина,на първо място зависи той самия какво предпочита да види от страната ни WinkНо според мен,разведи го из някои морски курорти/Несебър,Созопол-има какво да се види,ако вече не е тотално застроено Close,или пък по северното черноморие/,както и из планински курорти-природата ни е забележителна и на двете места-няма как да не се впечатли Peace
  А за крепостта Царевец и спектакъла "Звук и светлина" е излишно да споменавам-нали живея в Търново Wink

# 12
  • Мнения: 155
Към изброените предложения бих добавила - Арбанаси, нос Калиакра, стария Несебър,Чудните мостове, Етъра, стария Пловдив. Зависи с колко време ще разполагате и от какво се интересува той - дали от природни забележителности , от история и култура или от развлечения.

Общи условия

Активация на акаунт