Идеи за зеленчуково пюре!

  • 911
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 355
Искам аз да правя пюренцата на беба и си търся различни рецепти. До сега съм правила картофи и моркови и ги яде, а веднъж сложих спанак, но него не го хареса. С какви други зеленчуци мога да го правя, кое харесва на вашите бебоци? Слагате ли сол, захар, масло и мляко? А млякото как го слагате?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 157



Аз също си ги правя сама, засега съм слагала картоф, морков, тиквичка и домат, а когато се сварят пускам и малко магданоз. Не слагам нито АМ, нито захар или сол, просто Хриси си ги яде и така .Ние сме на 5.5месеца. И аз се чудя какво още да сложа,,, newsm78

# 2
  • Мнения: 1 448
Пипер, пащърнак, карфиол, тиква, за друго май не се сещам  Rolling Eyes Мисля, че е рано за домат, захар и сол  Stop

# 3
  • Мнения: 3 932
Малкият мелеше много със спанак и картофи, винаги съм слагала и по малко кр. масло, сол или захар-не. Пробвай с тиква, коприва, чушка...

# 4
  • между град и село
  • Мнения: 212
 Варен картоф плюс печена чушка малко масло или зехтин и АМ. Peace

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 726
в момента редувам различни смески от картоф, морков, тиквичка, чушка и мъничко домат. след като се сварят зеленчуците слагам мъничко масло, в бульона от варенето разтварям АМ и пасирам 

# 6
  • Мнения: 318
Задължителните съставки на моите пюрета са морков и лук, почти винаги слагам картоф, и разнообразявам с броколи, тиквичка, зелена или червена чушка (по малко, понеже придава силен вкус на пюрето), карфиол, зелен боб... (това се сещам в момента). За подправка слагам малко магданоз, а скоро смятам да въведа спанак и червено цвекло (от около 9 месеца). Никога не слагам сол, захар, АМ, а масло още не яде, но като го въведа, ще му слагам по мъничко. Учудвам се понякога как ги яде тези мои фантазии, но поне откъм витамини смятам че го докарвам.

# 7
  • Мнения: 514
При нас фаворит са тиквичка с морков и броколи,червено цвекло с картоф  chefНа всички други зеленчуци се мръщим   Confused

# 8
  • Мнения: 79
ние ядем картоф, морков,тикви4ка,4ушка и магданоз като всеки пат ги комбинирам разли4но

# 9
  • Мнения: 5 026
 Правила съм какви ли не "експерименти"   chef. Картоф, чушка, домат, лук, копър, магданоз, ориз,тиквичка, зелен боб, морков, ябълка...А когато му купувах готови, ядеше една зеленчукова смес на Ам-Ам с грах, зеле и др. зеленчуци. Мирише  Mr. Green, но той много я лапа. И му се отразява добре( без колики...).

# 10
# 11
  • Мнения: 355
Чудесни идеи, но моето дете явно е каприз. Днес насила хапна половин бурканче картоф с моркоф, масло и АМ. Утре ще пробвам купешко - може тях по-да ги яде. Давала съм веднъж-два пъти, но разлика между домашните и купешките за нея няма. Просто не изгаря от желание да ги яде. хПлодовите си ги обича. Дали ще се променят нещата или просто недолюбва зеленчуци?

Общи условия

Активация на акаунт