Как се съхранява храната от детските кухни преди раздаването и

  • 5 653
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Доколкото знам само в Русия все още има детски кухни.
В Израел няма детска кухня и много ми липсваше.
Сега пак взимам храна от кухнята и съм много доволна.
Мисля,че ако се спазват хигиенни условия в кухнята и след
това вкъщи няма никакъв проблем.

# 16
  • Мнения: 1 737
Мисля,че ако се спазват хигиенни условия в кухнята и след
това вкъщи няма никакъв проблем.

Една мама, като ни записвала за кухнята, по грешка влязла вместо в офиса им, директно в кухнята, жените точно си тръгвали. Направило и впечатление, че всичко блестяло от чистота, като в лаборатория.  Grinning

И последно в заключение, че тази тема вече ми омръзна - НЯКОЙ ПИТАЛ ЛИ СЕ Е, ЗАЩО ТАЗИ ПОРОЧНА ПРАКТИКА Я НЯМА ПО - СВЕТА? ДА НЕ БИ НИЕ ДА СМЕ НАЙ - УМНИТЕ И ДА СМЕ ПЪРВИ В НЕЩО, А ?
за справка си направих труда да сондирам това във форума на мамите в чужбина:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119527.0
Така, че оттук нататък, имайте като обица на ушето си предвид, дали ще ходите да пиете кафенце, след като сте взели храната, дали ще я оставяте извън хладилника, дали ще задавате въпроси, ако ви носят храната студена в къщи ...

Направи ми впечатление, че булшинството майки в чужбина съжаляват, че няма такава ЕКСТРА при тях. Защо пък да не сме по- в някое отношение, за разлика от "света", много черногледо звучи...  Confused
Факт е, че кухнята улеснява много майки и са много доволни от нея.
Каква обица на ухото?! - Да не би нещо лошо да се е случило?! Аз не знам за случай на натровено дете, или някакви гастроентерологични проблеми с дете, ползващо нашата кухня в квартала. И да, ще продължаваме масово всички майки да си пием кафето по 2 часа след кухнята и в най- големите жеги. Правим го от месеци и ще продължим така.  Wink

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нашата кухня работи от 12 до 12:30ч. Храната, която взимам е много топла и е приготвена преди не повече от час, сигурна съм.
Правиш неуспешен опит да прпагандираш срещу млечната кухня.
Аз съм наясно с изискванията за съхранение и приготвяне на храна. А ти знаеш ли как са съхранявани продуктите, които купуваш от магазините? Защото аз знам много интересни неща по този въпрос, но не желая да ги споделя. Само не ми казвай, че всичко си произвеждате.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Детската kухня е улеснение за майката.Вместо да готвя всеки ден и да се чудя какво меню да мисля ,аз използвам тази порочна практика както ти твърдиш, аз обръщам внимание на детето ми. Peace
Относно съхраняването -докарват храната топла,храня си бебето с основото,а супата и кисела след като изстинат на стайна темп,ги прибирам после в халдилника.Проблеми с развалена храна съм нямала. Mr. GreenСлучвало ми се е и да дам на следващия ден кисел.
Доволна съм и докато детето ми яде храната от дет.кухня-ще се възползвам от нея Flutter
Ти като се съмняваш ,не ползвай дет.кухня - готви си на детенцето.

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 105
В отговор на нападката, че пропагандирам против млечната кухня, че използвам следния цитат: Блажени са незнаещите!
Аз не съм като някои други, та да пазя това, което знам само за себе си. Точно по тази причина подхванах и тази тема - да може това, което научих, да стигне до по-голям кръг от потребители и да се сведе до минимум възможността от неправилно съхранение на храната за дечицата - защото на един детски организъм му е много по-трудно да се пребори с какъвто и да било вид хранително натравяне, отколкото на един зрял човек. А не един и два случая на такова има споменати във форума. Идеята ми беше не да се покажа колко знам, или пък да ви доказвам, че всичко, което давам на моето дете е с доказан произход,  / все още нямам собствена ферма/, а да разкажа на повече майки как трябва да съхраняват храната и какво качество да изискват от производителя и, за да защитят своите и интересите на децата си.
Но въпреки това всеки сам решава какво и как да го прави и то на своя отговорност.
P.S. сега да не вземете да се откажете от кухните -  просто знайте какво да изисквате и как да следите за качеството на това, което давате на детето си

# 21
  • София
  • Мнения: 105
10х на Никол за линковете - това имах предвид и аз.
Просто бъдете по - взискателни и към другите, и към себе си!!!

# 22
  • Мнения: 1 737
В никакъв случай не сме блаженни незнаещи. От какъв зор да вярвам на някой си д-р Боцов, а не на ХЕИ, според които храната е годна за консумация от малки деца. Всеки ден по 1 доза от 3-те вида ядене се отделя за ХЕИ. Това е при нас, за Русе не знам, в тяхната кухня не сме взилзали... Подобни статии имаше и за Ам-ам, Ганчев, а лично аз съм свидетел на 3 случая на гафове с храни на ХИП (натравяне, намиране на твърд предмет, подобен на нокът и алергична реакция от каша за след 5-тия месец, при много по-голямо дете)

В една друга книга, писана от друг ДОКТОР пише преди всяко кърмене майката задължително да си стерилизира гърдите, като ги обтрива със спирт, защото по тях има много опасни за бебето бактерии.  Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 105
Мила AQ,
това, което съм написала не го е измислил въпросния доктор - както съм написала, въпросната таблица е приложение 4 към чл.70, ал.1 към Наредба 7 , раздел 10 /Хигиенни изисквания към предлагането на храни в обектите за обществено хранене/.
Освен това, хайде моля те, утре, като отидеш да взимаш храната, попитай в какъв срок трябва да се консумира въпросната храна и как трябва да се съхранява.
С нетърпение ще изчакам отговора ти!

# 24
  • Мнения: 1 737
Кухнята е отпуска през Август. Храната според условиата им, трябва да се консумира в рамките на същия ден, тяхната гаранция е до там. И те си имат правила. Това, че аз и останалите майки им имаме по-голямо доверие е отделен въпрос. Никъде, обаче не пише след взимането на храната да се тича в къщи, за да се сложи в хладилника.

Е, и какво им е лошото и ПОРОЧНОТО на кухните? Това, че ги няма на запад? Ами на запад и кисело мляко няма...

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Moята идея беше, че вероятността от натравяне от неправилно съхранение на храна от магазина и от кухнята е почти една и съща. Дори съм по-склонна да вярвам на контрола на кухните, които се проверяват всекидневно, докато в магазините и складовете и особено при разноса на хранителни стоки не е така. Така, че цитираните случаи от Никол са единици, докато останалите са все от друга храна. Отидете в кое да е инфекциозно отделение и питайте колко от децата са на кухня и колко не са. Отношението ще е поне 10:1 в полза на кухнята.

# 26
  • Мнения: X
Ох, marny, до гуша ми дойде от такива теми!!!!!

Никой не те кара да ползваш ДМК, ако искаш - какво ми носиш от сто кладенеца вода, да ме убеждаваш колко е лошо! Аз пък съм доволна, много доволна, прекрасна, разнообразна и вкусна храна, думи нямам да си прехваля ДМК-то и се радвам, че дъщеря ми е в същата ясла, защото се счупва да яде!

Всяка майка знае себе си и детето си. Да се дават препоръки е едно, ама такива пропаганди и спорове - не, та не, аз съм правата, просто вече станаха банални.

Нека си права, все ми е тая вече, аман от здравословно хранене, Sick  да се чуди човек ние как така сме порастнали smile3514

Айде, успокой страстите и остави хората да си гледат децата, както намерят за добре. Информация има предостатъчно - който иска се информира, който не иска си е негова работа!


 smile3507

# 27
  • Мнения: 46 437
... цитираните случаи от Никол са единици ...

Lilqna, има безотговорни родители, така е, но здравето на моето дете не зависи от тях, нали? Това, че на някой майка му не си е измила ръцете след ползване на тоалетна, няма да зарази София.

Една от майките, лежала с детето си след случая във Враца е от нашия форум, можете да прочете през какво е минала.

Дано тези теми станат повече, за да лежат по-малко деца в болницата, няма нищо срамно в това да се каже, че такива неща съществуват, а не да си приказваме колко перфектна е хигиената, защото фактите говорят друго!

# 28
  • София
  • Мнения: 15 198
marny ,
Добре е че споделяш информацията, на която си попаднала.
Сетих се, обаче, че имаше намерения или идея или нещо такова ..... да правиш частна кухня....... Чудя се доколко пускането на тази тема е безкористно. Thinking

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никол, далеч съм от мисълта, че кухните са перфектни. Но не съм съгласна, че здравето на твоето дете зависи само от теб. Точно това исках да кажа, че дали ще пазарим от магазина и ще приготвяме храната вкъщи или ще даваме готова приготвена в кухнята, за мен е почти едно и също. Да, има случаи на натровени деца, които са консумирали от ДМК, но има и такива(а според мен са много повече), които не са били на ДМК и пак са натровени. В крайна сметка искам да кажа, че продуктите в магазина не са с гарантирано качество, зная как се слагат срокове на годност, зная и как се съхраняват, но повече не желая да излагам подробности.
Както и да е, не пожелавам на никой да му се случва натравяне от храна, защото зная колко е тежко. Peace

Общи условия

Активация на акаунт