Аз ли греша нещо?

  • 1 387
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
Аз ли греша нещо? Качихме 1,5 кг за 1 месец. Моят син го храня с Аптамил 1 и все още няма изграден режим на хранене. Опитвам се да го накарам сам да прескочи нощното хранене но нещо не се получава, затова искам да ви попитам много ли ядем??? днес например яде в 7ч, 10ч, 13ч,16ч,19ч,22ч,3ч,. Пие сок от моркови и от ябълка. Вие как се храните?

# 1
  • Мнения: 5 713
Не се притеснявай.И аз като теб се бях шашнала в началото понеже бузанка беше качила 1200 за 1 месец, но тук ме успокоиха че това е нормално.В началото бебетата качват по много.За Аптамил-а знам, че е добро мляко.Остави бебчо сам да се откаже от нощното хранене. Само не казваш по колко ядете на хранене. Гледай да не му се събира повече от 1л на ден храна.
А за соковете мисля, че му е раничко.Но там вече ти си решаваш кога ще го захранваш.Аз бях също ги почнала след като беба навърши 3м, но ги спрях и сега сме само на ад.мляко.

# 2
  • Мнения: 928
Нормално е първите месеци бебетата да наддават по толкова,още повече,че вие сте на ад.мляко.Скоро ще започне да се движи по- активно и ще пълнее по по-малко.Режима ти е много добър,няма какво да се притесняваш.След някой друг ден бебчо сам ще се откаже от нощното хранене.За соковете мисля,че е рано,но щом ги приема добре не е нужно да ги спираш/още по- малко,че е зима и витамините ще са му от полза/.

# 3
  • Мнения: 6 206
Добре си ядете по мое скромно мнение, не е много.

# 4
  • Мнения: 66
Ние сме по-малки и сме само на кърма, но имаме долу-горе същия режим, а от нощното хранене бебчо се отказа сам преди около 1 седмица, така че сигурно и при вас ще стане скоро така Stuck Out Tongue

# 5
  • Мнения: 834
На хранене изяжда 120 мл. мляко . Родих ме се големи 4070 и 53 см, а в момента сме 6300 и 63 см Shocked , затова ми беше чудно. Гледам че другите майчета спират храненето в 12ч през втория месец, а ние се хравним и вечер? Притеснявам се най -вече да не направим рахит с това бързо нарастване и пие по 2 капки Вигантол( по лекарско предписание)
Рано ли ни е за сок? Като бях ме на консултация джипито каза да му спра Вигантола защото нямало смисъл да му го давам и от него надавал толкова бързо. После като говорих с педиатърката тя пък каза задължително да му го давам, абе изобщо положението е лудница . Искам да ви попитам още нещо вашите деца мятат ли ръчички и крачета, защото ние като се събудим и се започва. От известно време забелязвам че му пада мъхчето от главата и намирам косъмчета по чаршафчето и дрехите му при вас как е Thinking

# 6
  • Мнения: 6 155
Цитат на: reni
Аз ли греша нещо? Качихме 1,5 кг за 1 месец. Моят син го храня с Аптамил 1 и все още няма изграден режим на хранене. Опитвам се да го накарам сам да прескочи нощното хранене но нещо не се получава, затова искам да ви попитам много ли ядем??? днес например яде в 7ч, 10ч, 13ч,16ч,19ч,22ч,3ч,. Пие сок от моркови и от ябълка. Вие как се храните?


До скоро и ние бяхме на същия режим, а бебо е на 8,5мес. Laughing
Давай му, нека си хапва щом иска.

А, забравих - нормално е да опада косата, после си пониква нова.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Здравей! Според мен си ядете нормално.
За Вигантола си слушай педиатъра, естествено, че трябва да го даваш, първо-че доста бързо растете и второ-зима е, няма слънце.
За сок според мен ви е рано. Мария е на 4,5 месеца и е само и единствено на адаптирано мляко.
За ръчичките и краченцата - мята се и още как /дори когато беше колкото вас/.
И последно- косата. Мария се роди със много дълга коса, в момента вече й влиза в очите   #Silly До преди седмица и косъм не й беше паднал от главата. Сега капе доста. Надявах се това да не стане, но уви... Close

# 8
  • Мнения: 834
Благодарско за отговорите!  Grinning Явно ще бъдем шишета, но какво да се прави да сме живе и здрави  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 770
Всичко, за което говориш, е абсолютно нормално. Моят мъник също качваше шампионски първите месеци - по 1.600. След това обаче започна да спада нивото, докато миналия месец е качил само 300 гр.
Нормално е и косата да пада - на някои бебета им пада напълно, на други частично.
Мятането на крачета и ръчички е още по-нормално.

# 10
  • Мнения: 2 040
Цитат на: reni
От известно време забелязвам че му пада мъхчето от главата и намирам косъмчета по чаршафчето и дрехите му при вас как е Thinking


И при нас е така. Не се притеснявай. Бебчетата си сменят  косичката напълно, а при някой частично.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: reni
... Като бяхме на консултация джипито каза да му спра Вигантола, защото нямало смисъл да му го давам и от него надавал толкова бързо.


Бях чувала, че разхлабвал тоз Витамин Дъ, но не знаех, че се дебелеело... Някоъ да е чувал от другаде такава информация?

# 12
  • Мнения: 4 414
Дебелеел от Вигантол - дрън-дрън!:evil:
Щом расте толкова бързо, давай си му на човечето Вигантол и не слушай на ДжП-то глупостите.

# 13
  • София
  • Мнения: 794
И аз се опитвах да откажа моя юнак от нощното му хранене,но неуспях...той сам го направи когато си му доиде времето.Когато стана на 2,5 мес и запо4на да си спи от 12ч. вечер до 8 сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт