Отново за гърнето

  • 1 197
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 126
Наскоро баба и на мойта кукла и купи гърне за да я учи.Тя седи на него(много е смешна) не се дърпа не плаче,просто си седи,обаче винаги гърнето е празно след като я вдигнем.Е, разбира се не я държим повече от 2-3 минутки Grinning
И аз мисля че нищо му няма на детенцето ти като не иска не го насилвай - само ще реши кога.Знам че към годинка и половина започват да се ориентират към раздяла с памперса.Тук имам една приятелка нейното е на 1г и 8м и си го сваля ако тя реши да му сложи Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 821
Наистина си е до детето. Мойта дъщеря я слагам сравнително отскоро...може би месец...Незнам колко и разбира главата, но не реве...седи си и се изаква. След солидно пляскане с ръце за "браво" я вдигам. Според мен й е по удобно да ака в седнала поза, вместо легнала на дъската или да си го размазва в памперса.Вече улучвам и времето на слагане. Така,че според мен пробвай...може да се получи Hug

а за пишкането в гърнето си е случайно....

# 17
  • Мнения: 8 505
Бях я свикнала на гърне на година и 2-3м.Акаше в гърнето,а пишкането-около 30% в памперса.Сега смятам това за грешка-тя не беше готова.Добре,че ме смързя да я слагам на гърне-тогава мислех,че си правя лоша услуга,но не!
Като стана на година и 8м я пробвах пак-за един ден само-неуспешно.След месец-още един еднодневен неуспешен опит.Две-три седмици по-късно: (тук ще си копирам мнението от друга тема):

И моята не искаше.Не съм я и натискала,оставих гърнето за по-късно след еднодневен неуспешен опит преди няколко седмици.Преди десетина дни обаче я спрях от ясла (не ми хареса дежурната такава) и след като си разлепи нощния памперс (редовния и номер) не и сложих друг,оставих я по голо дупе.По едно време чувам "Бавооо..."-изпишкала се в гърнето (то се размотаваше в стаята по-скоро като столче) и си се поощрява сама.След малко пак,и пак и пак...По едно време излязох на терасата да пуша,дребната се домъкна с мен,обаче пак и се е допишкало и ми крещи "Мамооо.. акУ" защото не си вижда гърнето.От тогава е без памперс.Първите 3-4 нощи и слагах памперс,но тя ме будеше всеки път при нужда,така че и него махнах.
Изчакай детето само да ти покаже,че е готово да се раздели с памперса!

 
 

# 18
  • Мнения: 639
Май наистина си е до дете - голямата ми щерка седна за сефте на гърнето на 10 месеца без да се противопоставя - постепенно на година и 4 месеца бяхме без никакъв памперс, даже и нощем. Казваше си винаги като и се допишка - " пикууууууу" и си дърпаше дрешките, ноо... малката е на година и осем месеца и виждам голям зор - непрекъснато се съблича и сваля памперса  - изхвърля от леглото си всичко - чаршаф, калъф непромокаем и пика върху матрака, сяда на гърнето без протести, но стои пет секунди и става и вика "товоо" и "ляявооо"и след малко - омокря гащите. В чудо се видях да пера тоя матрак  #Crazy , вече имам още един за подмяна.

# 19
  • Мнения: 46 508
... седна за сефте на гърнето на 10 месеца без да се противопоставя - постепенно на година и 4 месеца бяхме без никакъв памперс, даже и нощем ...

6 месеца учене на мен са ми много Rolling Eyes
Правих опити на 1г. и 8м., за 2 дни, не стана.
На 1г. и 10м. пак за 2 дни, не стана.
Сега пак опитвам, днес й беше 2 ден и мога да кажа, че разликата е огромна.
Мисля, че към 2 г. и след това, нещата са по-лесни и периода е максимум 1 седмица Peace

# 20
  • Мнения: 7 186
Аз го сложих сефте на 8 м- още първия път си свърши работата и по двете нужди. Simple Smile Сега продължавам да го слагам, не се съпротивлява, даже напротив- харесва му да седи на гърнето. Повечето пъти се изхожда, но не винаги, разбира се.
Ако се съпротивлява- не го насилвай. Peace

# 21
  • Мнения: 650
Не знам-моят син е на 22 месеца и не мисля да започвам. Насила не става-когато е готово детето което съм разбрала че става към 3 от опит на моите колеги и колежки, особено с момченцата. Ако съм в БГ сигурно и аз ще се пробвам че памперсите не са евтини, но тук мисля да изчакам когато самото дете е готово. Ако не стане от само себе си до 3 години тогава ще започна с опити. И педиатърът му мисли така. Наши приятели само ме питат-кога и аз питам а вие кога и те ами от 6 месеца започнахме и към 2 години започна да има някъкъв резултат Laughingтака че ако не ви е финансов проблем.... и естествено проблем на бг обществено мнение Sunglasses

# 22
  • Мнения: 5 299
Правих опити ; на 8 месеца - рев, на 1 год - пак рев, 1год и 3 месеца - седи си, но не знае за какво става дума.  Grinning
Нямам намерение да я 'уча" Когато получча някакви сигнали, че е готова - тогава. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 4 392
Аз я слагам ,след като стане след следобедния сън,защото знам,че ще го използва.По друго време  занятието не е успешно! Wink
А за другата работа ми носи гърнето и издава смешни звуци,когато вече е свършила работата в памперса. hahaha

# 24
  • Мнения: 639
... седна за сефте на гърнето на 10 месеца без да се противопоставя - постепенно на година и 4 месеца бяхме без никакъв памперс, даже и нощем ...

6 месеца учене на мен са ми много Rolling Eyes

Ученето в първите два месеца се свеждаше до слагане да седне на гърнето два пъти дневно за по няколко минутки за да се "запознае" с уреда и думичките за съответното действие "пиш" и  "ако". После стана топло и детето проходи - сложих гащички и за първите два дни научих, че пишка през около два часа и като наближи часа за пишкане - сядаме на гърне или я държа ако сме в парка. Забелязах, че се буди със сух памперс и малко след като стане пишка. На година и три махнах пампата при следобедния сън, а месец по-късно и нощния. Не е било някакво "дресиране", просто детето беше спокойно и податливо на обучение. Инцидентите се броят на пръстите на едната ми ръка. Но с дребното тази схема не работи  Naughty. И  затова ползваме през деня памперс гащи  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт