Най-добрата приятелка...

  • 18 380
  • 222
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Пак съм аз... Crazy

Имате ли приятелка, която да ви се води за най-добрата? Такава, на която може да разкажете абсолютно всичко, да споделите семеен (или дори сексуален) проблем. Приятелка, при която да можете да отидете по всяко време на деня и нощта, ако нуждата ви накара?

Аз нямам.  Sad И като се замисля, никога не съм имала. Не защото съм крива или особена - просто така се е получило, явно не съм открила своята приятелска половинка.

В момента може да се каже, че имам 3 приятелки. Едната от тях, си мисля, би могла да стане такава, каквато я описах в по-горния абзац, но тя е в чужбина. Отпада.

Другата приятелка ми е такава още от студентските години, но тя живее в друг град. Виждаме се 1 път в годината.

Третата е тук, но май много-много не бих й се доверила за интимни неща, а и през последната година беше извън БГ. Чакам я скоро да се върне.

А наистина имам нужда от най-добра приятелка... (ама явно не съм от късметлийките).


При вас как е?

# 1
  • Мнения: 14 654
и аз нямам най-добра приятелка, но пък имам най-добра сестра, даже 2 най-добри сестри, та за това нямам нужда от най-добра приятелка. иначе си имам приятелки, които са добри  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 552
Имате ли приятелка, която да ви се води за най-добрата? Такава, на която може да разкажете абсолютно всичко, да споделите семеен (или дори сексуален) проблем. Приятелка, при която да можете да отидете по всяко време на деня и нощта, ако нуждата ви накара?

Имала съм на различни етапи... Първата - в училище...но ни раздели една много оплетена ситуация, включваща общия ни най-добър приятел (сега неин съпруг  Crazy) и тяхната религия, която ни раздели Confused После - друга, през студентството... с нея и сега контактуваме, но вече не е същото (според мен причината е в нея - подозирам, че според нея е в мен  Crazy)
Иначе откакто бях бременна, а и сега - като си отглеждам детенцето - се сприятелих с няколко майки по тази линия - с някои сме много близки... Едната ми е много близка, но работи на пълен работен ден, гледа дете и няма време за нищо  #Crazy С другите се виждаме, когато имаме възможност... но и на мен не ми е достатъчно  ooooh!
Разбирам те... За една жена е много важно да има такава приятелка - не само за момиченцата  Sad

# 3
  • Мнения: 25 551
Не разбрах какво пречи тази приятелка, която е в чужбина, да ти е най-добрата? Според условието, което сама даваш, е необходимо само да има достъп до интернет (за тебе вече знаем! Mr. Green).
Моето мнение е, че най-добра приятелка не е тази, с която всеки ден си пиеш кафето, а тази, на която можеш да кажеш всичко. И да си сигурна, че няма да злоупотреби с това.
А при наличието на интернет, уеб-камери и слушалки - нищо не ви пречи и кафе да пиете заедно! Laughing

# 4
  • Мнения: 7 837
Нямам. А и не изпитвам нужда от човек, на който да си изливам и споделям проблемите.
Мъжът ми ми е достатъчен за това  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 239
и аз нямам баш най- добра приятелка.ползвам си мъжа за такава.

# 6
  • Мнения: 552
Не разбрах какво пречи тази приятелка, която е в чужбина, да ти е най-добрата? Според условието, което сама даваш, е необходимо само да има достъп до интернет (за тебе вече знаем! Mr. Green).
Моето мнение е, че най-добра приятелка не е тази, с която всеки ден си пиеш кафето, а тази, на която можеш да кажеш всичко. И да си сигурна, че няма да злоупотреби с това.
А при наличието на интернет, уеб-камери и слушалки - нищо не ви пречи и кафе да пиете заедно! Laughing
Ами... за съжаление, много трудно става това  Sad Може би, ако не сте прекъсвали връзка... но аз имам такава приятелка в чужбина и все не успяваме да поддържаме постоянен контакт - може би поради часовата разлика, може би поради много различния си начин на живот... а най-вероятно - защото още преди тя да замине, не бяхме контактували с години  Confused Иначе, когато си пишем, пак сме близки - тя дори беше тук през лятото и се видяхме... много хубаво беше, но не може да е същото като преди - още по-малко пък по нета...  Sad

# 7
  • Мнения: 593
Ами имам, тя е в друг град, не съм я виждала от 2 години и много ми липсва.
Тук имам една приятелка, с която се виждам всеки ден и си споделяме всичко, съще е много добро момиче и й вярвам... и си я обичам, наистина...
Но най-добрата ми приятелка, от детските години, си е само една, и никой не може да й отнеме тази титла, колкото и да сме далеч една от друга.
Леле... говоря като 15-годишна... Харесва ми!  smile3535

# 8
  • Мнения: 239
Цитат
Нямам. А и не изпитвам нужда от човек, на който да си изливам и споделям проблемите.
Мъжът ми ми е достатъчен за това  Simple Smile
ейййййййййй, аз все едно съм преписвала от теб. Laughing поздрави от мен и от МОЙТА ПРИЯТЕЛКА

# 9
  • Мнения: 552
Нямам. А и не изпитвам нужда от човек, на който да си изливам и споделям проблемите.
Мъжът ми ми е достатъчен за това  Simple Smile
А ако имаш проблеми с мъжа, с кого ще споделиш?  Whistling
Освен това не мисля, че приятелството е само с цел споделяне на проблемите... в никакъв случай.

# 10
  • Мнения: 25 551
Ами... за съжаление, много трудно става това  Sad Може би, ако не сте прекъсвали връзка... но аз имам такава приятелка в чужбина и все не успяваме да поддържаме постоянен контакт - може би поради часовата разлика, може би поради много различния си начин на живот... а най-вероятно - защото още преди тя да замине, не бяхме контактували с години  Confused Иначе, когато си пишем, пак сме близки - тя дори беше тук през лятото и се видяхме... много хубаво беше, но не може да е същото като преди - още по-малко пък по нета...  Sad
Имах предвид ситуацията на Киса.
Понякога е много по-лесно да споделиш лични неща с човек, с когото не си в дирекна връзка. Този форум е пример за това! Wink Laughing   bouquet

# 11
  • Мнения: 8 505
Хм,щом в друг град не се брои за такава-нямам.Но имам приятел,на когото бих споделила всичко Rolling Eyes А с мъжа си споделям наистина всичко,така че май той ми е най-добрият приятел.

# 12
  • Мнения: 1 409
Имах си ,но нещата доста се промениха и вече май не сме това,което бяхме.
След като се омъжих тя се отдръпна някак си и малко по малко се отдалечихме,мисля си,че сега не бих могла да споделя с нея много от нещата,които преди време споделях.
Понякога ми липсва,но пък си имам чуден мъж,който идеално компенсира липсата на такава приятелка.С него мога да споделя наистина висчко

# 13
  • Мнения: 7 837
А ако имаш проблеми с мъжа, с кого ще споделиш?  Whistling

С форума, за да ме съжаляват  Mr. Green Не знам каква е целта на такова приятелство, просто се хванах за репликата на Киса  Simple Smile
Проблемите с мъжа си ги решавам с мъжа  Grinning

mimipimi, тъкмо и аз щях да напиша същото  Grinning

# 14
  • Мнения: 552
А ако имаш проблеми с мъжа, с кого ще споделиш?  Whistling

С форума, за да ме съжаляват  Mr. Green Не знам каква е целта на такова приятелство, просто се хванах за репликата на Киса  Simple Smile
Проблемите с мъжа си ги решавам с мъжа  Grinning
Очевидно е, че не знаеш каква е целта Simple Smile
Относно репликата ти за форума - и мен да визираш, не се чувствам засегната  Whistling

# 15
  • Мнения: 7 837
Очевидно е единствено, че си чешем езиците  Grinning

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Кейси, жал ми е за мъжа ти.  Simple Smile

На моменти (като този, в който съм сега) ми се ще да имам приятелка (не е задължително да е най-добрата ми), която да не е омъжена и обвързана с деца.  Laughing

# 17
  • Мнения: 552
Очевидно е единствено, че си чешем езиците  Grinning
Ти си знаеш какво имаш предвид - аз знам за себе си  Peace Очевидно е, че не винаги се получава контакт по този начин...

# 18
  • Мнения: 7 837
Кейси, жал ми е за мъжа ти.  Simple Smile

И защо, че ми стана интерсно. Мислиш че му пълня главата с  глупости ли, от типа скучно ми е, нямам какво да облека, дай да поклюкарим за нещо, искам да ти се оплача от месаря днес... и т.н. и т.н.
На мен пък ми е жал за приятелките ви,  на които бълвате глупости и те се правят че ви слушат  проблемите. И аз имам няколко такива "приятелки"  Laughing

# 19
  • Мнения: 160
 аз  имам  -такава приятелка,страхотно е да вярваш на някой на 100% освен на човека до теб  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 552
Кейси, жал ми е за мъжа ти.  Simple Smile

И защо, че ми стана интерсно.
Според мен, ако има основание на някого да му е жал за мъжа ти - то е заради забележително устатата му жена, която обича да се заяжда за идеята  Laughing Не твърдя, че има такова основание... но ако има, ще да е това  Mr. Green
Нищо лично... просто трайно впечатление, останало ми от постингите ти  Simple Smile
Не изключвам също така вероятността на него да му харесва точно това  Crazy

# 21
  • Мнения: 7 837
О, плииийййййзззззз  Laughing

Простете мили приятелки, обични  Grinning

Киса и на мен ми е жал за теб. Виртуалния ти образ, разбрах че не се припокрива с реалния  Grinning

# 22
  • Мнения: 46 477
Нямам. А и не изпитвам нужда от човек, на който да си изливам и споделям проблемите.
Мъжът ми ми е достатъчен за това  Simple Smile

Именно!
От както срещнах мъжа ми, не изпитвам нужда от това да споделям с приятелки. Но ако някой ми го беше казал преди, щях да му се изсмея  Laughing

# 23
  • Мнения: 552
О, плииийййййзззззз  Laughing

Простете мили приятелки, обични  Grinning

Киса и на мен ми е жал за теб. Виртуалния ти образ, разбрах че не се припокрива с реалния  Grinning
Само не разбрах какво общо има със случая Киса  Crazy Както и да е...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 786
О, плииийййййзззззз  Laughing



Киса и на мен ми е жал за теб. Виртуалния ти образ, разбрах че не се припокрива с реалния  Grinning

Как ли пък го разбра?  Joy

# 25
  • Мнения: 139
Единствената, истинска приятелка е майка ми! Знам, че никога няма да ме подведе, да ме злепостави, да ми се присмее...Винаги ще ми даде добър съвет, е, някои неприятности и ги спестявам. Иначе имам добри приятелки, на които мога да разчитам, а и те на мен ( за добро или зло ).  Laughing

# 26
Я, колко съжалителни личности имало спрямо моята персона. Няма нужда момичета  Grinning
Контактувайте повече с мъжете си. От полза и за двете страни е. Тъкмо проблемните теми ще понамалеят малко  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 552
Я, колко съжалителни личности имало спрямо моята персона. Няма нужда момичета  Grinning
Контактувайте повече с мъжете си. От полза и за двете страни е. Тъкмо проблемните теми ще понамалеят малко  Simple Smile

Бре, бре - трябва и аз да си докарам мъжа да ме защитава hahaha

# 28
  • Мнения: 990
По скоро имам най-добър приятел Laughing! Иначе в детските си години имах най-добра приятелка ,но живота ни раздели и сега се виждаме много рядко!Мисля ,че най-добрия ми приятел ме разбира много по-добре от приятелките ми и ми дава по-адекватни съвети Mr. Green !

# 29
  • Мнения: 356
        Да, имам такава приятелка. И много се радвам, че я имам. Мога да й се оплача за всичко и тя може да ми сподели всичко. Мога да споделя всякакви проблеми, без да товаря мъжа ми, за които той ще каже, че се ядосвам за глупости.  Е, радвам се, че я имам...И нещата, които мъжа ми не разбира, тя ги приема и ме успокоява. Общо взето мога да кажа, че сме от една и съща "кръвна група". Искам да кажа, че все пак човек има нужда и да се отърси от ежедневието си, от проблемите,които го заобикалят и да сподели не със съпруга си, а със страничен наблюдател, а какъв по-добър от най-добрата приятелка?

# 30
indian rose, чета отдавна тук. Права е жената, някои верно не са в час.
Добре че не съм съжалителен.

Поне ставате човек да е..ва с вас  Simple Smile
Повече няма и да пиша, само ще ви чета. А скоро и ще спра, че трябва и да се работи.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Към тези, които нямат нужда от приятелки, а се задоволяват със собствения си съпруг: Честито и браво!

Но не всеки има подобен късмет (макар да не съм сигурна, че това е късмет).  Не всички мъже са с еднакви характери, темпераменти и т.н.

Не виждам нищо лошо една жена да си има приятелка. Между другото, покрай другите мнения се сетих, че и аз имам приятел, на който мога да се оплача от мъж ми.  Mr. Green Всъщност, мъжът ми пръв се запозна с него, после аз, после ни стана семен приятел, после и той се ожени. Но... и той не е в БГ. Егати и късмета дето го имам!

# 32
  • Мнения: 552
indian rose, чета отдавна тук. Права е жената, някои верно не са в час.
Добре че не съм съжалителен.
Поне ставате човек да е..ва с вас  Simple Smile
Повече няма и да пиша, само ще ви чета. А скоро и ще спра, че трябва и да се работи.
Твоя си работа Simple Smile
Аз съм доста миролюбива по принцип, но жена ти явно не особено - не може да разчита всички постоянно да преглъщат мълчаливо безсмислените й заяждания  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 7 837
Признавам си, добри приятели от мъжки пол, имам и аз. Много уважам този тип приятелство, липсват всичките простотии, които се сътворяват между жени  Grinning

А скоро и ще спра, че трябва и да се работи.

Направи го, ако обичаш, защото ми съсипваш имиджа  Laughing

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Кейси, стига си спамила темата!  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 7 837
Кейси, стига си спамила темата!  Rolling Eyes

Гледам, че си отговарям по темата. Проблем ли има Киса  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 959
Да,имам такива приятелки и не мисля,че с мъжа си бих споделяла всичко.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Кейси, стига си спамила темата!  Rolling Eyes

Гледам, че си отговарям по темата. Проблем ли има Киса  Rolling Eyes

Прекалено често го правиш.  Confused Разбрахме ти позицията.  Sunglasses

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Кейси, стига си спамила темата!  Rolling Eyes

Гледам, че си отговарям по темата. Проблем ли има Киса  Rolling Eyes
Май проблемът е, че е по темата, което значи че не е спам Joy...

# 39
  • Варна
  • Мнения: 6 862
Имам. Живее във Варна но не се виждаме всеки ден, случва се да не се чуем и месец. Познаваме се от студентските години, изключително умна и кадърна жена, много си я обичам. Мога да и кажа абсолютно всичко, тя на мен също.
Имами други приятелки които много уважавам и харесвам, но не товаря с проблемите си  или поне се старая да не го правя.
С една от тях се запоснах в нета/в дира. Heart Eyes

Мъжете?
Имам си един приятел и се омъжих за него.  Grinning  П.П. Но не му казвам всичко. Peace

# 40
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Имам такава,но живее в друг град и рядко се виждаме.И аз ползвам мъжа ми за приятелка. Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 1 479
Имам, да. Познаваме се от началото на студентстването. Всичко мога да споделя с нея, била е до мен и ме е подкрепяла в най-кошмарни и трудни за разбиране ситуации, тя ми е един от най-близките и скъпи хора. Освен това никога не ни е било скучно заедно  Simple Smile Тя също може да разчита на мен. Много я обичам  Heart Eyes

# 42
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да, имам сестра ми,ина4е имам и една приятелка близко и една, с която и да не се видим 15 г както беше, все едно преди малко сме затворили телефона.

# 43
  • Мнения: 2 910
Имам 3 такива приятелки Hug
С първата ми приятелка сме заедно още от детската градина, с втората се познавам от 1-ви клас, а с третата тренирахме заедно в един клуб. През всичките тези години съм имала постоянен контакт с тях, те са най- добрите ми приятелки, от които имам голяма нужда и, на които имам голямо доверие, както и те на мен Hug

# 44
  • Мнения: 1 107
Да, имам - кумата ми  Heart Eyes Приятелки сме от гимназията, познаваме се отпреди това.
Имам още две почти най-добри, но все пак... почти  Simple Smile И още 6 много добри  Hug
С мъжете отдавна съм установила, че само приятелство не може да има  Mr. Green Не е и необходимо  Wink

# 45
  • Мнения: 2 759
...най-добра приятелка не е тази, с която всеки ден си пиеш кафето, а тази, на която можеш да кажеш всичко. И да си сигурна, че няма да злоупотреби с това...
    По мое скромно мнение това най-го умеят непознатите.. От десетина години нямам най-добра, въпреки, че много споделям с приятелки.. все пак не всичко.. Или може би всичко, само че на всеки част от цялото. Нямам си никой, който да е чел цялата "Мечо Пух интимно". И ми липсва..

# 46
  • Мнения: 1 629
Докато бях бунтовна и зелена и пеех патетични песни за приятелството, много ме терзаеше този въпрос. Тя ли Е най-добрата ми приятелка, ма защо, ма как, етц. Сега, от пиедестала на трийсетлетното ми съществуване, не ща да заявявам, но си знам, че най-добрата приятелка е променлива величина. Намират се, приобщават се, и ако ви е добре заедно - просъществувате. Ако - не, пълно е с кандидатки. Нещо като брака.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 437
Най-добра приятелка съм имала в детството ми..сега имам само приятелка Peace
Мисля, че я имам, но както винаги очакванията ми надхвърлят реалността...а дали очакванията ми са големи...не знам...

Не трябва да ти липсва нещо, което по принцип е общоприето.
Виж, ако не получаваш това, от което имаш нужда си е проблем.

# 48
  • Мнения: 4 414
имах най-добра приятелка. тя почина преди няколко години. като че ли половината ми живот си отиде с нея... Cry
иначе, мъжът ми ми беше най-добър приятел още преди да станем гаджета...и досега ми е такъв. някой зададе въпроса: в този случай, ако имаш проблем с мъжа си, с кого го споделяш...мисля, че няма по-естестен отговор от "с мъжа си"  Wink

# 49
  • Мнения: 2 161
Най-добрата ми приятелка е мъжът ми.Споделям всичко само с него.Аз също съм му най-добрият приятел.Ако някога имам проблем с него,ще седнем на една маса,ще си извадим картите и пак помежду си като най-добри приятели ще се опитаме да разрешим проблемите.Не споделям с приятелки нищо от личният си живот.

# 50
  • Мнения: 2 495
И аз нямам най-добра приятелка...Имам няколко приятелки, които могат да се нарекат просто добри приятелки..Всъщност, преди с братовчедка ми си бяхме най-големите дружки в света, но както знаете времето и разстоянието разделят и сега само се чуваме.  Rolling EyesНо, ако питате мен не изпитвам някаква потребност и желание да имам най-добра приятелка...тези ми стигат

# 51
  • Germany
  • Мнения: 2 006
Аз имам 5 приятелки, не знам какво значи най-добри, защото нямам други Simple Smile С 4 сме заедно от 1-ви клас, а 5-тата се присъедини към нас малко по-късно. Сега живеем на различни места, градове, държави, но аз знам, че винаги мога да разчитам на тях и те на мен и до известна степен те са моето семейство. Последните 4 год бяха много трудни за мен, но те винаги бяха до мен ако не физически, то с едно обаждане, писмо или само дума. Много им благодаря за всичко и за това, че продължават да се грижат за мен Hug Да, мъжът ми е винаги до мен, с него споделям всичко...но те са били с мен през целия ми живот, преживели сме толкова неща заедно...Знам, че е голяма рядкост да срещнеш такива хора, аз се радвам, че имах късмет Peace

# 52
  • Мнения: 1 081
И аз си нямам най-добра приятелка, имам много приятелки. Имам си обаче най-добър приятел, просто никога не ме е бивало в женски разговори и то с жени. Да говоря с мъж - да, но с жена ми е странно. Говорила съм, защото имам приятелки, но споделям абсолютно всичко с мъж, защото той ми е най-добрия приятел.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 421
Нямам. А и не изпитвам нужда от човек, на който да си изливам и споделям проблемите.
Мъжът ми ми е достатъчен за това  Simple Smile

И аз съм на това мнение. Радвам се, че моят мъж освен съпруг ми е и най-добър приятел. Имам много приятелки, но никога не съм изпитвала нужда да класифицирам някоя като "най-добра". Последната такава ми беше като бях ученичка, но изтрезнях...

# 54
нямам  приятелки-имам си другар в живота

# 55
  • Мнения: 2 336
Абе аз съм си такава, че споделям на много хора. Обаче си имам една, която ми е най-близка. С нея си казваме всичко. даже мъжете ни ни викат, че сме като женени.така си и викаме "жена ми".
Скоро и сватба може да правим Laughing

# 56
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В различни етапи от живота си съм имала най-добри приятелки, но поради различни причини някакси сме се отдалечавали една от друга. През цялото време обаче съм имала една най-добра приятелка, от която, в последствие се разочаровах, макар че много пъти съм правила компромиси в името на приятелството ни. Но въпреки това, имам близки приятелки, с които ми е безкрайно приятно да се виждам, макар че не мога да го правя често.

# 57
  • Мнения: 4 358
Имам две много добри приятелки, с които мога да споделя всичко.
Едната (познаваме се от 1-ви клас) живее в друг град и само това ни спира да си говорим с часове.
С втората сме в един град... хванем ли телефона, отиде поне един час  Laughing

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 926
В гимназията бяхме 5 дружки. Мога да кажа, че те са най-добрите ми приятелки. Всички са в различни краища на България и света, но поне един път годишно се събираме. Иначе се чуваме и си пишем. Сега има доста приятелки, по скоро познати.

# 59
  • Мнения: 545
и аз нямам баш най- добра приятелка.ползвам си мъжа за такава.

И при мен е така, даже се чудя дали не го обременявам понякога с "женските" си проблеми, но пък винаги ми е давал подкрепа и сигурност в труден момент. Имала съм много добри приятелки, с които както при теб сме далече по стечение на обстоятелствата и понякога много ми липсват. Вярно, че има Интернет, но друго си е прекия контакт...

# 60
  • Мнения: 7 474
Имам   .  За късмет живее  близо до нас и се виждаме почти през ден. Много е хубаво да имаш близък човек , с който да можеш да споделяш. Praynig

Киса, ако беше в София   !!! Hug

# 61
  • Мнения: 4 621
Имам за мое щастие Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 2 768
Киса, разбирам те много добре!
Аз също нямах такава приятелка много дълго време, да не кажа никога. Просто живота ме срещна с много интересни хора, но така и не намерих сродна душа...Много съученички си останаха близки след завършването ни, колежки от университета също, аз бях като притурка към една или друга компания.
Но ето, че все пак я срещнах, на 30 години, но я срещнах  Simple Smile И мога да кажа, че съдбата има пръст в това, защото срещата беше случайна. Но това е човекът, който ще ме изслуша, ще ме нахока, ако има нужда, ще ми даде съвет, ще ме успокои. Мога да прекарам цял ден с нея, без да ме натовари, подразни...абе ТЯ е!

# 63
  • Мнения: 10 758
И аз съм напълно съгласна с Кейси PeaceИмам приятелки, на които бих казала това - онова, но чак да си кажа всичко - НЕ.

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 11:10 от magi99

# 64
  • Мнения: 793
По въпроса- имам много добра приятелка от 8 клас вече близо десетина години, но имам и доста рода 3 първи братовчедки и един първи братовчед. Всичките сме почти на една и съща възраст с много малка разлика, като прибавим това че имам и сестра, мисля че съм щастлив човек от към тези неща   Hug Heart Eyes Grinning

# 65
  • Мнения: 569
Имах много добри приятелки преди години когато бях ученичка, спряхме да контактуваме по различни причини, бяхме три и едната се оказа излишна, в случая аз. Много страдах. Оттогава много внимавам с т.н. приятелки. Имам няколко в момента, с които споделям, излизам, разчитам на тях, но не на 100%, винаги имам едно наум и мисля че така трябва да бъде. Приятелка на която да казвам всичко и да сме неразделни не ми трябва, не изпитвам такава нужда в момента, може би на по късен етап от живота ми.

# 66
  • Мнения: 1 413
Имам, за щастие и въпреки че живее от известно време в чужбина сме все така близки. Обаждам й се ако нещо много ми дотежи или пиша мейл, някак се усещаме и винаги се намираме. Да имаш такъв човек е благословение, киса, не се отказвай от търсенето! Обичам я като родна сестра и винаги разчитам на нея! Ето я тук-мисля, че е много красива:
http://bgphoto.net/photos/9884/o632889940027031250.jpg

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 12:15 от мечтица

# 67
  • Мнения: 2 274
   Имам 2 приятелки с които мога всичко да споделя и на които знам, че мога да разчитам за всичко, но едната е във Варна, а другата в Мейн - USA. С първата сме приятелки от детската градина / откакто баща и почина / и така вече повече от 20г., а с другата станахме много близки след като завършихме гиманзията! Първата ми е като сестра / по-близка ми е дори и от родната ми такава/, може би защото израстнахме заедно! Лошото е, че са много далеко и рядко се чуваме и страшно ми липсват разговорите ни! Добре че има ICQ  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 1 925
Ооооо, много години си мислех, че имам най-добра приятелка, но се оказа, че не е така. Много пъти съм била разочарована  и когато се бях отчаяла се оказа, че тя е била до мен, та я открих. Тя не ми е точно най-добра приятелка, а ми е Гуру, защото като малко по-голяма и с повече опит, винаги се допитвам до нея не зависимо по какъв въпрос . Тя е точно това, което според мен може да се нарече приятелка, даже е повече - тя е Гуру и много я обичам.  Heart Eyes Страшно съм благодарна, че я открих и че мога да имам до себе си такъв човек, мога да разчитам на нея за всичко, мога да и кажа всичко и знам, че когато ми дава съвет винаги ще е такъв, че аз да съм добре. Тя ми е като семейство. Абе с една дума - супер Гуру  Hug
Киса, пожелавам ти да изпиташ това чувство ! И нали знаеш за всеки влак си има пътник и твоя ще пристигне.
   bouquet

# 69
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Нямам. А и не изпитвам нужда от човек, на който да си изливам и споделям проблемите.
Мъжът ми ми е достатъчен за това  Simple Smile
Hug
Това е и моят отговор, до сега съм се разочаровала само от приятелки ... стига ми!

# 70
  • София
  • Мнения: 2 967
Нямам. А и не изпитвам нужда от човек, на който да си изливам и споделям проблемите.
Мъжът ми ми е достатъчен за това  Simple Smile
А ако имаш проблеми с мъжа, с кого ще споделиш?  Whistling
Освен това не мисля, че приятелството е само с цел споделяне на проблемите... в никакъв случай.


Така е. Иначе по-добре да нямаш приятели, защото не разбираш значението на понятието....

# 71
  • Мнения: 809
Най-добрата ми приятелка е съпругът ми. С него мога да споделя абсолютно, ама абсолютно всичко. Никога не съм имала най-добра приятелка. Винаги завистта или нещо друго е заставало между нас. Радвам се, че я намерих в лицето на мъжа си. Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 5 079
В живота ми има две момичета, без които не помня живота си.
С едната /която винаги съм определяла в сърцето си като най - добрата.../ сме били като сестри, но много се отчужди от мен след като родих, оказах и се безинтересна с новите си майчини трепети...
А с другата се имаме сякаш за даденост, не сме се " обяснявали в любов" една на друга, но мисля че по - ясно си даваме сметка за взаимните си недостатъци, няма премълчани неща, нищо не се издига на пиедестал и може би затова е по - истинско това приятелство и всеки е себе си в него...

# 73
  • Мнения: 1 446
Имам такава и много я обичам.
Знае  всичко за мен и аз за нея. С 10г. е по - голяма от мен(и от 9г. сме приятелки) , но мисленето и разбиранията са ни еднакви. Живее на 10км. от мен , но това не пречи като й звънна в 2ч. през ноща да се дотътри.
Плачем , смеем се и изживяваме всички трудности заедно.
Много я обичам! Тя го знае!

# 74
  • Мнения: 2 039
Имам и то не само една,а 3 броя,много ги обичам и не мога да си представя живота без приятели  Heart Eyes Grinning

# 75
  • Мнения: 8 917


Имате ли приятелка, която да ви се води за най-добрата? Такава, на която може да разкажете абсолютно всичко, да споделите семеен (или дори сексуален) проблем. Приятелка, при която да можете да отидете по всяко време на деня и нощта, ако нуждата ви накара?


Да, имам си и живот и  здраве същата тази приятелка /една от трите ми най-добри приятелки/ ще стане кръстничка на Гери Heart Eyes Познаваме се от над 10 години, бяхме и съквартирантки и сега се виждаме често. Всъщност имам повече приятели мъже и тези приятелки, които имам са ми наистина най-добрите. Heart Eyes Знам, че когато и да ми потрябват и каквото и да се наложи те винаги ще са до мен, както и аз до тях, разбира се Heart Eyes Другото хубаво нещо е, че и на колежки приятелки  случих- особено с едната може да си говорим ако не всичко, то почти всичко и когато имаме нужда от съвет или помощ винаги сме на линия - все пак прекарваме една голяма част от живота си с тези хора и когато те са готини си ставате като семейство. Незаменими са Hug

# 76
  • Мнения: 2 663
Аз мога да кажа,че имах или поне така си мислех,дори бях убедена.Тогава всички около мен ме предупреждаваха за тази мома, че не е стока, че после ще съжалявам и че само ме използва (имах кола,парите не бяха грам проблем, ходех където ми скимне ,общо взето правех това, което на момента ми е кеф)
Вярвах и безрезервно и малко или много се беше доказала , за да мога да я наричам приятелка-излизала е от тях в 4 през нощта,без да задава въпроси,оставяше всичко щом и кажех ,че имам нужда от нея.Споделяше ми, както и аз на нея.Можех да разчитам на този човек.Разбира се и тя на мен във всеки един момент!Допълвахме се изцяло.Намерих и работа , когато остана без такава.Винаги съм и помагала за всичко , е разбира се и тя на мен.Без да се усетя аз (щом бях  адски  наивна и зверски чиста и откровена спрямо нея)си смени цвета на косата като моя, купи си като моя телефон ,кефеше се на нещата , на които и аз, имитираше всичко у мен.В един момент разбирам аз ще искала да прави секс с тогавашното ми гадже.Казала му-"Ти защо не прибереш жена ти и не се върнеш " и много подобни неща (той и намери работата,при него ,след като го помолих)Той ме предупреждаваше да не и  вярвам и да не споделям с нея лични неща, а аз го тълкувах като ревност от негова страна.Със следващото ми гадже си легна, като използваше това,че известно време имахме проблеми и бях залитнала по друг-аз и споделям и се чудя какво да правя ,а тя се възползвала от това!!!
Та след като разбрах всичките тези неща "най-добрата ми приятелка" се превърна в несъществуващ за мен човек.
Сега не се интересува от нищо така както от моя живот-каква кола карам,колко пари имам , какви са отношенията ми в семейството и т.н.

Преди месец-два разбрах ,че тя мен ме мразела,защото съм ходела с къси поли пред гаджето и, когато обаче съм била с моя приятел-направо онемях,как е възможно това!Кълняла ме -да ми умре детето,да пукна аз ,най-щастлива щяла да бъде ако тъна в мизерия,за да съм разберяла какво е нямаш нищо и всякакви такива неща.

Аз съм такъв човек,че дори не мога да си помисля такива неща за някой ,камо ли да ги изрека на глас,не съм такава просто и не мога да повярвам,че може да има такива хора и такава злоба.Не съм и светица,но никога не мразя и не отмъщавам.На мнение съм,че щом някой на мен ми е направил нещо,значи така е преценил и толкова,коя съм аз да го съдя и още повече вярвам,че рано или късно всичко се връща и Онзи от горе  гледа!
Разпространява клюки за мен и само аз съм и в устата, примерно-не съм поканила родителите си на сватбата (те я организираха),баща ми ме изгонил от къщата и мразел съпруга ми ( такъв син съм искал винаги  да има-реплика на баща ми,той го обожава).На сватбата и идвала полиция,за да намалят музиката-аз съм я била викнала- дори не съм била в района.Роклята за моята сватба съм я била купила от някъде си ,била евтин боклук и съм била разправяла ,че е от скъпите-роклята е една единствена в България и я донесоха по поръчка.
Същата тази девойка винаги е мразела децата,нарича ги по всякакви начини-изроди малки,идиоти и там подобни.Казвала ми е ,че не иска да има деца и ,че  едва ли би издържала и не само на мен пред всички винаги го е коментирала.Когато забременях и вече ми личеше ,няма и месец и тя забременя.Направи аборт, защото не било от мъжа и-или поне така се говори в квартала!Сега в момента чака дете,май е в 5 месец


Стана малко дълго , но имах като че ли нужда да напиша всичко това.Разбира се всяка от нас има своята вина ,не може само единия да е виновен, но ме обижда това озлобение срещу човека ,който е правил всичко за теб .

Искам да кажа,че от моята уста не е излезнала една лоша дума за нея и не съм споделяла даже с мъжа ми ,това което ми е казвала   и правела,а тя ме разнася пред всичките ни познати и непознати, чувам адски лични неща от хора ,на които никога не бих доверила!
От тази случка не допускам токова близо жена до себе си.Имам най-добър приятел ,на когото мога да кажа всичко, но е мъж!И естествено съпруга ми!
Нямам потребност от приятелка и едва ли ще имам след това предателство.Имам много приятели,но толкова близки само тези двамата!

# 77
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Като цяло страдам от липса на приятелки , и приятели. Много от тях заминаха в чужбина, с други- пътищата ни се разделиха.

Като взема предвид, че най-близките ми приятели са в чужбина, много често се случва да пиша повече, отколкото да говоря  Mr. Green

С пълна сила се присъединявам към групата на тези без най-добри приятелки.

# 78
  • Мнения: 2 550
Имам една такава.
Гтово е на всичко за мен, както и аз за нея.
До скоро имах още една такава приятелка, но се оказа, че не е стока  Stop

# 79
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
В различни периоди от живота съм имала различни най-добри приятелки....просто нещата се променят, а с тях и приятелите....може да звучи грубо, но сега ако се видя с приятелката си от детството няма да има за какво да си говорим Confused.

# 80
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 178
Имам такава приятелка! Познавам я вече повече от 10 години, бяхме съученички. След завършването ни, животът ни разделяше много, много пъти. Но винаги, когато се видим отново, сякаш продължаваме предишния си разговор  Heart Eyes Много обичаме да мълчим заедно, общото ни мълчание говори много, разбираме се и без думи. Сега тя пак е близо до мен. Не се виждаме толкова често, колкото ми се иска, но нишката, която ни свързва съм сигурна, че ще устои на всичко!

# 81
  • Мнения: 2 161
Аз мога да кажа,че имах или поне така си мислех,дори бях убедена...

По  същите причини аз вече нямам най-добра приятелка.Реши ли някоя да се доближи по-близо до мен и чувствам как заставам нащрек.Точно по този начин си изпатих преди време(само че ,мъжът ми беше намесен,а не гадже).Толкова й вярвах на тази "приятелка",че бях инструктирала мъжа си да я посреща и изпраща като най-скъп гост.И един ден той ми казва всичко,което тя е говорила за мен-най-интимни подробности,най-съкровени неща,които съм й споделяла...Просто онемях.

# 82
  • Мнения: 11 003
Като малка имах.  Сега нямам и не искам да имам, така си ми е добре  Simple Smile
Имам приятелки, но никоя не е най-добра, а и не обичам да споделям всичко с тях.
Най-близкия и доверен човек за мен е сестра ми!!!

# 83
  • Мнения: 5 475
Аз  имам  -такава приятелка от 17 години!Имаше период ,в който сме живели в различни страни,но това не попречи на контакта между нас.Сега за наш късмет сме в една и съща страна ,но на 400км разстояние! Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 607
Имам 2 най-добри приятелки.
Едната е във Варна, с нея се познаваме от училище още. Винаги, когато се прибера в отпуска - винаги тя е първият човек, на когото се обаждам и с когото излизам. Тя знае всичко за мен и аз знам всичко за нея.
Другата е в София, но и с нея се познаваме от Варна, учихме заедно в гимназията, седяхме на един чин.  Simple Smile Много я обичам и споделям с нея всичко, няма забранени теми.

Не мисля, че мъжът ми е подходящ за ролята на приятелка. Предпочитам си двете приятелки, да са здрави и щастливи.   bouquet

# 85
  • Мнения: 515
Историята на konstans ме изуми. Shocked Аз си мислех, че това се случва само по филмите.

Аз имам приятелки, не само една. Но за съжаление напоследък като се видим (даже и за половин час)- аз все се оплаквам.  Embarassed или съм с детето ( тя не ми пречи, но ни прекъсва и разсейва Laughing) и не можем да се видим така на спокойно, да си полафим, да се посмеем, както правехме преди. Това определено много ми липсва.

Затова напоследък мъжът ми ми е най-добрата приятелка. Доста глупости му се налага да чува горкият. Laughing

# 86
  • Мнения: 2 768
Историята на konstans ме изуми. Shocked Аз си мислех, че това се случва само по филмите.


О, далеч не е така, за жалост! И аз имах една такава приятелка, болна от ревност по мъжа си. Бях й нещо като "кошче за душевни отпадъци", споделяше всичките си съмнения, терзания, а аз гледах да я успокоя и поразведря от черните мисли.
Но...един ден, мъжът и отива при моя да му се оплаче как аз съм я настройвала и внушавала да ревнува  Shocked Как съм и разказвала истории къде и с коя бил. Честно щях да получа шок!

# 87
  • Мнения: 5 622

 Имам и това е майка ми  Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 5 622
От прочетеното до тук видях, че доста хора посочват мъжа си като най-добра приятелка, което е направо смехотворно...Доста постинги на анонимни форумки сме чели тук, чиито теми са от рода на: "Омъжена съм, но се влюбих се в неподходящия; в кума си; в най-добрия  приятел на мъжа си...." И сега част от тези хора най-вероятно твърдят, че мъжът е този, на когото казват всичко?! Айде де......

# 89
  • Мнения: 1 128
     Аз хрони4ески страдам от липса на приятели.Дали заради обстоятелства или заради характер,но ми е трудно да намирам сродни души.Имам си най добра приятелка,от гимназията.Оба4е от десет години съм в 4ужбина и нямаме всекидневен контакт,както би ми се искало.Но дори и да сме наблизо се съмнявам,защото доколкото разбирам от постингите и във форума има неща който я дразнят в мен и ве4е не говори за мен като за приятелката.Сега съм само "кумата".Много ми е болно,винаги съм я 4увствала като много близка и съм се опитвала да съм в полза с каквото мога.Тя също е била насреща за каквото и да съм имала нужда.Просто колкото и да сме дале4е мисълта 4е имам близък 4овек който мисли и се интересува за мен ме е успокоявала.Последната година оба4е 4увствам отдале4аване от нейна страна и ми е болно.Пък и да нау4иш от форума 4е когато и се обаждах по телефона след като и мина термина да се интересувам дали се 4увства добре,4е я дразнело...Ами болно ми е все пак.Оба4е си я оби4ам.Какво да се прави,приятелство.

# 90
  • Мнения: 515
От прочетеното до тук видях, че доста хора посочват мъжа си като най-добра приятелка, което е направо смехотворно...Доста постинги на анонимни форумки сме чели тук, чиито теми са от рода на: "Омъжена съм, но се влюбих се в неподходящия; в кума си; в най-добрия  приятел на мъжа си...." И сега част от тези хора най-вероятно твърдят, че мъжът е този, на когото казват всичко?! Айде де......

 Shocked Това пък как си го напасна?

Буба, какво искаш да кажеш сега с това. Нещо на заяждане ми прилича.

 Ами да споделям си с мъжа ми -  за теб може да е смехотоврно, но аз няма какво да крия от него. Много ми допада, че проявява разбиране човека и ме слуша за епилации, прически, и всякакви женски воли- неволи. Той се е научил някои неща да му минават през другото ухо. Така, че няма смисъл и да го жалиш. Laughing

# 91
  • Мнения: 7 837
О, nad~ и твоя ли го  жалят  Laughing

Той се е научил някои неща да му минават през другото ухо.

Ей това е разковничето. Аз като "приятелка" ще ви кажа, че точно това правя с онези, които ми бълват плява, за да се разтоварят  Simple Smile Разковничето при моята най-добра приятелка е подхода, с който действам, т.е. енергийно  ненатоварващ.

# 92
  • Мнения: 5 622
От прочетеното до тук видях, че доста хора посочват мъжа си като най-добра приятелка, което е направо смехотворно...Доста постинги на анонимни форумки сме чели тук, чиито теми са от рода на: "Омъжена съм, но се влюбих се в неподходящия; в кума си; в най-добрия  приятел на мъжа си...." И сега част от тези хора най-вероятно твърдят, че мъжът е този, на когото казват всичко?! Айде де......

 Shocked Това пък как си го напасна?

Буба, какво искаш да кажеш сега с това. Нещо на заяждане ми прилича.

 Ами да споделям си с мъжа ми -  за теб може да е смехотоврно, но аз няма какво да крия от него. Много ми допада, че проявява разбиране човека и ме слуша за епилации, прически, и всякакви женски воли- неволи. Той се е научил някои неща да му минават през другото ухо. Така, че няма смисъл и да го жалиш. Laughing


Нищо не искам да кажа, само това, което съм написала. Ако четеш повече в "Дом и семейство", ще разбереш за какво говоря  Wink

И да, силно ме съмнява, че всички споделяте всичко с мъжете си  Wink

# 93
  • Мнения: 2 663
и тази тема се превръща като повечето в клюкарника, май...........
чат да има

# 94
  • Мнения: 2 784
Имам най-добра приятелка от училище, аз съм нейна кръстница, тя е кръстница на детето ми. Много си помагаме, много си споделяме. Имам и доста други приятелки- от студентските години(все още сме близки, но се разпръснахме по света и се виждаме веднъж-два пъти годишно Cry), от работа, измежду мамите, с които си разхождаме децата. Споделям с тях доста, но не мога да им кажа всичко.
Мъжът ми е най-близкият ми човек- и приятел, и любовник, и партньор, и опора. Но, да, има неща, които не му споделям, колкото и да са малко.

# 95
  • Мнения: 639
Немога да си представя живота без приятелите  #Crazy,и най-вече без моите две най-й,най -добри приятелки.Познава ме се от 4-5годишни,живота ми е минал с тях,всичко е свързано с тях ,те са хората на които разчитам 24ч. и те на мен също,Всеки ден се чуваме и редовно се виждаме ,за мен е немислимо да живея без приятели Hug

# 96
  • Мнения: 377
От прочетеното до тук видях, че доста хора посочват мъжа си като най-добра приятелка, което е направо смехотворно...Доста постинги на анонимни форумки сме чели тук, чиито теми са от рода на: "Омъжена съм, но се влюбих се в неподходящия; в кума си; в най-добрия  приятел на мъжа си...." И сега част от тези хора най-вероятно твърдят, че мъжът е този, на когото казват всичко?! Айде де......

Нищо не искам да кажа, само това, което съм написала. Ако четеш повече в "Дом и семейство", ще разбереш за какво говоря  Wink

И да, силно ме съмнява, че всички споделяте всичко с мъжете си  Wink



Доста чета в "Дом и семейство" и честно хич не я схващам логиката ти. И мога да те уверя, че ако повече жени споделяха проблемите си с мъжете си, а не с приятелки и разни други "доброжелатели", които да им дават "блестящи" съвети за отмъщение темите, които визираш щяха да са в пъти по-малко.   Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 5 622
Мъжът ми е най-близкият ми човек- и приятел, и любовник, и партньор, и опора. Но, да, има неща, които не му споделям, колкото и да са малко.

Ето, за това говоря  Wink  Peace

# 98
  • Мнения: 145
Към тези, които нямат нужда от приятелки, а се задоволяват със собствения си съпруг: Честито и браво!

Но не всеки има подобен късмет (макар да не съм сигурна, че това е късмет).  Не всички мъже са с еднакви характери, темпераменти и т.н.

Не виждам нищо лошо една жена да си има приятелка. Между другото, покрай другите мнения се сетих, че и аз имам приятел, на който мога да се оплача от мъж ми.  Mr. Green Всъщност, мъжът ми пръв се запозна с него, после аз, после ни стана семен приятел, после и той се ожени. Но... и той не е в БГ. Егати и късмета дето го имам!




Киса, мила, я вземи да заминеш по чужбината и ти, та да си близо до дружките  Grinning

А сега сериозно - напълно споделям мненията, че би било хубаво за една жена да има най-добра приятелка- съпругът си е съпруг, а приятелката си е приятелка!
Никой не може да ме убеди, че съпруг е равно на най-добра приятелка - нещо куца, лично мнение - може би защото аз лично не приемам комбинациите 2 в 1  Grinning!
А за статистиката - и аз си нямам най-добра приятелка - вярно имам прекрасен съпруг, и няколко дружки - ама титлата НАЙ - май няма на кого да дам  Sad Cry

# 99
  • Мнения: 8 917
Мъжът ми е най-близкият ми човек- и приятел, и любовник, и партньор, и опора. Но, да, има неща, които не му споделям, колкото и да са малко.

Ето, за това говоря  Wink  Peace

Едва ли има някоя , която да споделя на мъжа си на 100% всичко, както между другото и те на нас Wink Но хора всякакви Peace

# 100
  • Мнения: 145
От прочетеното до тук видях, че доста хора посочват мъжа си като най-добра приятелка, което е направо смехотворно...Доста постинги на анонимни форумки сме чели тук, чиито теми са от рода на: "Омъжена съм, но се влюбих се в неподходящия; в кума си; в най-добрия  приятел на мъжа си...." И сега част от тези хора най-вероятно твърдят, че мъжът е този, на когото казват всичко?! Айде де......


 Peace

# 101
  • Мнения: 5 622
От прочетеното до тук видях, че доста хора посочват мъжа си като най-добра приятелка, което е направо смехотворно...Доста постинги на анонимни форумки сме чели тук, чиито теми са от рода на: "Омъжена съм, но се влюбих се в неподходящия; в кума си; в най-добрия  приятел на мъжа си...." И сега част от тези хора най-вероятно твърдят, че мъжът е този, на когото казват всичко?! Айде де......

Нищо не искам да кажа, само това, което съм написала. Ако четеш повече в "Дом и семейство", ще разбереш за какво говоря  Wink

И да, силно ме съмнява, че всички споделяте всичко с мъжете си  Wink



Доста чета в "Дом и семейство" и честно хич не я схващам логиката ти. И мога да те уверя, че ако повече жени споделяха проблемите си с мъжете си, а не с приятелки и разни други "доброжелатели", които да им дават "блестящи" съвети за отмъщение темите, които визираш щяха да са в пъти по-малко.   Rolling Eyes

Според мен доста хора схванаха за какво говоря. Който не е , е за негова сметка  Peace

А и между другото, няма нищо по-лошо от това да споделяш всичко  с мъжа си  Wink И това не е мое мнение. Аз само съм посредник между прочетеното и между вас. Който се интересува от психология би ме разбрал  Peace

# 102
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имам такава дружка, да. За щастие ми е и съседка  Heart Eyes Peace Hug Grinning

# 103
  • София
  • Мнения: 5 289
Винаги съм имала най-добра приятелка,от как се помня-общо до тук са били 3.Но пътят ни се разделяше,просто защото всеки поема по своя рано или късно.Сегашната ми приятелка ми беше съученичка,тогава не бяхме бллизки,но сега сме като дупе и гащи.Въпреки,че тя няма дете,а моят първи интерес и тема за разговор е детето,се разбираме прекрасно.Споделяме си най-съкровенните тайни,съветваме се,смеем се,пием,ядем,всичко заедно.Много си я обичам,страшно много ми е помагала в трудни за мен моменти от всякакво естество.Зная,че мога да разчитам на нея за всичко и по всяко време.Когато бях бременна тя не си изключваше вечер телефона,да не би ако мъжа ми е на път нещо да ми  се случи посред нощ.Много услуги ми е правила,за което съм безкрайно благодарна и дано,когато тя има свое дете да мога да и помагам така както тя на мен.Всеки ден сме заедно,ако едната я няма си говорим по телефона.

# 104
  • Мнения: 191
Имам две много близки и истински приятелки,не се виждаме често, но когато имаме нужда една от друга сме на линия. cheersЧестно казано не всичко мога да споделя с мъжът ми,защото често ми е натяквал за нещо споделено-жалко но факт. newsm50

# 105
  • Мнения: 268
Приятелки имам доста,но те спадат към графата просто приятелки-да излезем на кафе или пица,да обсъдим ежедневните дейности и до там.Истинска (в пълния смисъл на думата) приятелка за съжаление си нямам. Като у4ени4ка много се имахме с една приятелка,доста и споделях,но тя ме предаде и така ме заболя,дълго време страдах. МНОГО БОЛИ,КОГАТО ТЕ ПРЕДАДЕ 4ОВЕК НА КОГОТО РАЗ4ИТАШ. Sad  Много ми се иска да си имам една истинска , дано някой ден се появи и моята приятелска половинка. Praynig

# 106
  • Мнения: 73
Не вярвам в приятелството.Въпрос на време  е да се разочароваш.В различни ситуации от живота...отпадат един по един.Приятелят е временно явление.Той е като патерицата,от която имаш нужда да се подпираш,но падне ли и ти падаш разочарован от това,че не е такава за каквато си я мислил."приятели "за маса-да.За клюки-да!А за съвети-равни на тях няма!Но я ,сподели нещо лично и....първият на който ще те похвали е нейният съпруг или приятел.Добри познати винаги има един,двама...,но в истинско приятелство-не вярвам! Thinking

# 107
  • Мнения: 1 187
Имам 2 най-добри приятелки. Споделяме си абсолютно всичко. Страхотно ме разтоварват и зареждат с положителна енергия. Надявам се и аз тях. Обичам си ги и двете. Сестричката си също. С тези три мадами до мен, се чувствам богат човек!

# 108
  • Мнения: 6 206
Нямам, никога не съм имала, нямала съм нужда.
На различните етапи съм имала различни много добри познати, с които се разбираме много добре, прекарваме си идеално заедно, но да разчитам за нещо си, не го виждам някак си.
Колкото и да ви е смехотворно, най-добрият ми приятел е мъжът ми, да, всичко мога да му кажа, да, споделям си всички идеи с него, за повечето ме подкрепя и помага, останалите са му много смели, един вид коректив ми е. Друго не ми трябва.

# 109
  Не очаквах да  има толкова дами без най-добра приятелка, мислех, че съм  рядко явление. Не, нямам от години /7-8/ такава приятелка, след като ме разочароваха 2 считани за най-...приятелки.
 Не изпитвам  и нужда от толкова близко приятелство и от  това да си споделям всичко с някои, да искам или давам съвети. Да кажем 80 % споделям със съпруга си, но мнението ми е, че чак всичко не трябва да се споделя !
  Към днешна дата имам доста познати и  приятелки ,но с всеки контактуването е различно и изключвам клюките  по адрес  на общи познати и  споделянето на лични, интимни неща.  Много грешно се използва приятелството да се разтовари някой от негативни емоции, за тази работа си има психоаналитици и др специалисти.
И споделям изказаното по- горе мнение, 4е  всяко приятелство  е с определена цел и до време. И в почти всички случаи  толкова голямо приятелство се разпада заради интриги и злоба. А това да имам най-добра приятелка и да не сме се виждали от 2-3 години ми звучи странно и нереално.
Другия извод който съм направила  за себе си е , че между мъже може да има по- здраво приятелсво, продължаващо години.Вероятно се дължи на факта,че мъжете не са толкова склонни да споделят, драматизират нещата и не се влияят лесно  от чуждо мнение.

# 110
  • Мнения: 3 394
имах, бяхме повече от сестри.......започна да взима наркотици от гъзария и бяхме до тук Sad

# 111
  • Мнения: 2 152
Аз си имам за щастие.  Heart EyesПървата и сигурна съм завинаги е моята майка. Споделям с нея абсолютно всичко и много я обичам. Имам си и друга приятелка, на която вярвам и приятелството ни е издържало години Flutter

# 112
  • Мнения: 419
и аз нямам баш най- добра приятелка.ползвам си мъжа за такава.
Peace и мама

# 113
  • The wild, wild west
  • Мнения: 144
Имам. Наистина страхотен човек, толкова широко скроен, благороден, и щедър. Преминали сме през доста неща заедно и от опит знам какъв човек е. Имам и още няколко приятелки и приятели, на които много вярвам и много добро съм видяла от тях. И макар че разстоянията, които ни разделят с някой от тях в момента са големи, опитваме се да не губим връзка и да си бъдем в помощ, когато се налага.  Heart Eyes

# 114
  • София
  • Мнения: 10 298
Момичета, май съм от малкото които могат да се похвалят с цели 2 най-добри приятелки. От малки сме заедно и с тях мога да споделя абсолютно всичко! И досега се виждаме постоянно, насаме или с децата... много е хубаво, радвам се че ги имам!

# 115
  • Мнения: 22 725
Нямам. А и не изпитвам нужда от човек, на който да си изливам и споделям проблемите.
Мъжът ми ми е достатъчен за това  Simple Smile
Peace

# 116
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нтц, нямам вариантът "най-добра приятелка", Вики и Мики, с която да си държим ръцете и да си споделяме всичко. Може би ми липсва в частта на безкрайни разговори по всяко време, но не и за споделки.

Хм, а за Буба-Ако нещо не мога да го споделя с мъжа ми, много трудно ще тръгна да го споделям въобще.  Mr. Green Дали е вредно или не да споделяш с мъжа си на 100 %, ще се въздържа да генерализирам.

# 117
  • София
  • Мнения: 10 298
Хора... не разбирам  newsm78 мъжа е едно, а приятелките, друго...
Определено има неща които мажо, не знае, но с кеф си говорим за тях с приятелките...
Да не говорим, че честичко си говорим за бивши гаджета и т.н. мъжо определено не гори от желание да му говоря бивши  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 68
А аз не мога да разбера какво имате впредвид под най-добра приятелка - отдушник на проблемите си? Да не мислите че на нея и е много приятно да слуша за глупостите ви? Аз нямам нужда от таква приятелка. Мисля, че единствената жена,която ще е искрена с мен е майка ми. И защо да не може да споделите всичко с мъжа си Thinking Ако не може да си кажете всичко, това за мен е лицемерие

# 119
  • София
  • Мнения: 10 298
А аз не мога да разбера какво имате впредвид под най-добра приятелка - отдушник на проблемите си? Да не мислите че на нея и е много приятно да слуша за глупостите ви? Аз нямам нужда от таква приятелка. Мисля, че единствената жена,която ще е искрена с мен е майка ми. И защо да не може да споделите всичко с мъжа си Thinking Ако не може да си кажете всичко, това за мен е лицемерие

Никой не говори за отдушник на проблемите си! Но ако трябва и в това се превръща всяка една от нас, имало е и такива моменти.
За мен е хубаво да знам, че има цели две същества освен майка ми и мъжа ми, на които мога да разчитам изцяло, а и те на мен!
Няма нищо по-приятно от това да се съберат 3 жени и да си говорят глупости  Mr. Green много е разтоварващо  Wink

# 120
  • Мнения: 68
Да не говорим, че честичко си говорим за бивши гаджета и т.н. мъжо определено не гори от желание да му говоря бивши  Mr. Green
Аз пък не изгарям от желание да говоря за бившите, това е затворена страница и няма нужда от обсъждане. Ако си щастлив с човека до себе си, защо трябва да говориш за бившите си??? newsm78

# 121
  • Мнения: 2 784
валичка, що така с рогата? newsm78 Ами браво на теб, като можеш да споделяш всичко с майка си и мъжа си и жалко за нас," лицемерните", дето имаме нужда от приятелки за отдушник на проблемите си. Аз съм близка с майка ми, съзнавам, че тя е единственият човек, който не би ми навредил и би ме подкрепял безрезервно, но тя ми е родител, а мъжо ми е съпруг. Отделно си имам приятелка, с която да споделям и съм щастлива, защото така хората, които ме обичат и подкрепят са повече.Съжалявам, но за мен хората без приятели са духовно бедни- страх ги е да имат доверие, да обичат някого и да се раздават и от това само губят.

# 122
  • Мнения: 494
Нямам и това много ми тежи . no

# 123
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Цитат
Нямам. А и не изпитвам нужда от човек, на който да си изливам и споделям проблемите.
Мъжът ми ми е достатъчен за това  Simple Smile
ейййййййййй, аз все едно съм преписвала от теб. Laughing поздрави от мен и от МОЙТА ПРИЯТЕЛКА
   Peace Peace  И от мен и от МОЯТА ПРИЯТЕЛКА!
   А защо "най-добрата" приятелка, а не просто приятелка? newsm78 Ако  има най-добра,значи има и лоша,или най-лоша, но какъв приятел ти е тогава "лош"??? newsm78 newsm78

# 124
Необходимо е да имаш приятели и поне един, една да ти е най-!!!
Майка ти е до време, а и не мисля че се счита за приятелка- тя си е майка!
За съпрузите Ви, не мисля че им споделяте всичко, може да заблуждавате себе си  Simple Smile
Не е нужно да е жена, важно е да можеш да разчиташ на този човек в добър и лош момент!

Аз мога да кажа, че имам и приятели и приятелки с които не сам се виждала с години, но те както и аз сме си показали че винаги сме насреща за добър или лош повод!

# 125
  • Мнения: 552
Аз все още не разбирам защо трябва задължително да се обобщава...  newsm78
Както и в повечето спорни теми - става ясно, че всички са различни: едни имат нужда от такава приятелка/приятелки (съответно имат или нямат), други нямат нужда, трети споделят само с мъжа си/майка си... Ами различни сме, какво лошо има в това  Peace Защо трябва винаги да има конфликт  Crazy
Аз за себе си стигнах до следния извод - по повод на това:
Не вярвам в приятелството.Въпрос на време  е да се разочароваш.В различни ситуации от живота...отпадат един по един.Приятелят е временно явление.Той е като патерицата,от която имаш нужда да се подпираш,но падне ли и ти падаш разочарован от това,че не е такава за каквато си я мислил."приятели "за маса-да.За клюки-да!А за съвети-равни на тях няма!Но я ,сподели нещо лично и....първият на който ще те похвали е нейният съпруг или приятел.Добри познати винаги има един,двама...,но в истинско приятелство-не вярвам! Thinking
Изпитвам нужда да вярвам в приятелството... по същия начин, по който вярвам в любовта  Heart Eyes Тъй като абсолютната истина е непостижима философска категория  Laughing В смисъл - как може наистина човек да разбере дали всичко това съществува? Но... ако не съществува, животът не би имал смисъл - поне за мен. Така че лично аз отказвам да се съглася с варианта, при който любовта и приятелството могат да бъдат обяснени по някакви биологични или практични "разумни" причини... За мен това са голяма част от нещата, за които си струва да се живее - наречете ме завеяна романтичка, но от моята камбанария, ако нещата са иначе, просто не би си струвало да живее човек  Simple Smile
Това е все едно... като изляза на терасата си, която в момента е цялата в цъфнали цветя - да си кажа: те всъщност са в ярки цветове, за да привличат насекоми да ги опрашат и така да продължат рода... какво има да ги гледам  Joy Да, ама аз всъщност си мисля: леле, каква красота! Животът е прекрасен!   bouquet

# 126
  • Мнения: 1 393
Имам приятелки,на които ВИНАГИ мога да разчитам,но за съжаление отдавна спрях да споделям прекалено лични неща и може би затова ги имам тези приятелки  newsm78

# 127
  • Мнения: 396
Имам две такива приятелки,на които мога да разчитам по всяко време Heart Eyes.Едната е с мен вече 11год. и аз искренно я обичам и помагам с каквото мога,а с другата се познава ме от 5 год.,и е много точна мацка.Незнам какво бих правила без тях. Hug

# 128
  • Мнения: 145
валичка, що така с рогата? newsm78 Ами браво на теб, като можеш да споделяш всичко с майка си и мъжа си и жалко за нас," лицемерните", дето имаме нужда от приятелки за отдушник на проблемите си. Аз съм близка с майка ми, съзнавам, че тя е единственият човек, който не би ми навредил и би ме подкрепял безрезервно, но тя ми е родител, а мъжо ми е съпруг. Отделно си имам приятелка, с която да споделям и съм щастлива, защото така хората, които ме обичат и подкрепят са повече.Съжалявам, но за мен хората без приятели са духовно бедни- страх ги е да имат доверие, да обичат някого и да се раздават и от това само губят.

Много хубаво казано. Споделям напълно!  newsm10

# 129
  • Мнения: 2 407
Най -добра нямам, приятелки имам, но чак такава където си описала не.Да си кажа честно имам мъж приятел, на който мога да разчитам за всичко.

# 130
  • Мнения: 2 255
Имам си ДА :
- една от детинство, която винаги си е живяла в Италия и това, че се виждахме само летните ваканции, а като порастнахме и по-рядко  Cry не пречи да ми е страхотна приятелка и да мога да й кажа всичко  Peace винаги сме поддържали контакт - преди с писма (имам огромна кутия  Wink), сега по нета и телефона  Peace А когато се видим не можем да се наговорим по цяла нощ  Joy
- една сега, с която просто ни събра живота преди 10-тина год. и на нея мога да споделя и да разчитам за всичко и по-всяко време, както и тя на мен  thumbsup
- един приятел, когото знам, че мога да дигна и посред нощ и винаги ще ми помогне  yes

По принцип имам много приятели - истинските винаги се броят на едната ръка, но съм щастлива, че ги имам - не бих искала дори да си помисля, че може да се живее без добри и верни приятели  Peace

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
нямам.  Confused
Не съм сигурна,че ми липсва такава- имам няколко приятелки, с които се виждам по веднъж седмично и с всяка си говоря за различни неща( в различен етап от живота си са- 2-те са омъжени с деца, а другите две-не).
имам близка приятелка в чужбина, виждаме се няколко пъти в год.
Като цяло- споделям със сестра си по тел.(не живее в Сф) или с никой не споделям-чакам да ми мине  Mr. Green
Но има дни, в които искам да мрънкам и да се жаля на някой, ама няма на кой  Crossing Arms
Люимият- не се връзва на мрънкането ми и по-добре, че иначе ще лудне  #Cussing out

# 132
  • Мнения: 7 914
Имам 2 най- добри приятелки, на които наистина мога да кажа всичко..., но чесно казано никога не казвам само на едната всичко...наедна едно на другата друго.. така се чувствам някакси по-добре.....
Разбира се че човек се нуждае от някого с когото да споделя.. или най- вече ние жените Crazy

# 133
  • Мнения: 817
Най-добрата ми приятелка е сестра ми.С нея мога да говоря и обсъждан неща от супер интимни ,до това да се лигавим и да си говорим глупости с часове.Само с нея ми е приятно да се шлая по магазините и с майка ми де Wink
Майка ми също ми е много близка ,но с нея ми е по-трудно да се отпусна да коментирам някои по пикантни неща от живота...........

# 134
  • Мнения: 218
Имам много близки приятелки, истински добри, имам и човек до себе си, който ме разбира и подкрепя, но най-истински ми остават майка ми и сестра ми. Вярваме си винаги, а в моментите на радост и тъга сме по-еднинни от всякога.

# 135
  • Popovo
  • Мнения: 571
Имам две най-добри приятелки. На всяка от тях съм помагала когато са имали нужда и мога да очаквам същото от тяхна страна. С едната се виждаме почти всеки ден, а с другата вече по-рядко, в различни градове сме, но това не ни пречи да поддържаме връзка.

# 136
  • Мнения: 2 556
Да, имам и много си я обичам. Дето се вика, на всичко съм готова за нея.

В момента за съжаление се виждаме рядко - и сме на съвсем различен етап от живота си. Вчера се видяхме и установих, че тя в момента не се интересува особено какво става в моя живот, защото не е нито на вълна бебе, нито на вълна бизнес, както съм аз. Даже сбърка името на бебето ми  hahaha Аз пък в нейната ситуация не мога да си се представя... Обаче винаги, когато при мен или при нея става нещо важно и голямо, веднага се свързваме една с друга. Били сме и скарани, и пак не можем да изтраем и се сдобряваме за нула време. И така 25 години, ами просто не мога да си представя живота си без нея. Тя и сестра ми са ми най-близките жени на света.

# 137
  • Мнения: 133
ами аз нямам, имах в ученическите години, но  тя ми погоди такъв номер, че и до сега не мога да го забравя и от тогава не съм имала, а и което е по-странно не изпитвам нужда от най-добра приятелка, споделям или с мъжа ми или с майка ми, а ако имам проблем за който не мога да говоря с тях - гледам бързо да го разреша без чужда помощ, ако ми трябва съвет винаги се обръщам към семейството.... Whistling

# 138
  • Мнения: 377
От прочетеното до тук видях, че доста хора посочват мъжа си като най-добра приятелка, което е направо смехотворно...Доста постинги на анонимни форумки сме чели тук, чиито теми са от рода на: "Омъжена съм, но се влюбих се в неподходящия; в кума си; в най-добрия  приятел на мъжа си...." И сега част от тези хора най-вероятно твърдят, че мъжът е този, на когото казват всичко?! Айде де......

Нищо не искам да кажа, само това, което съм написала. Ако четеш повече в "Дом и семейство", ще разбереш за какво говоря  Wink

И да, силно ме съмнява, че всички споделяте всичко с мъжете си  Wink



Доста чета в "Дом и семейство" и честно хич не я схващам логиката ти. И мога да те уверя, че ако повече жени споделяха проблемите си с мъжете си, а не с приятелки и разни други "доброжелатели", които да им дават "блестящи" съвети за отмъщение темите, които визираш щяха да са в пъти по-малко.   Rolling Eyes

Според мен доста хора схванаха за какво говоря. Който не е , е за негова сметка  Peace

А и между другото, няма нищо по-лошо от това да споделяш всичко  с мъжа си  Wink И това не е мое мнение. Аз само съм посредник между прочетеното и между вас. Който се интересува от психология би ме разбрал  Peace

Ами изглежда ще си е за моя сметка /дано не ми излезе скъпо/.  Whistling
Държа да кажа обаче, че не бих базирала психологически изследване на пуберските анонимни теми във форума.
А когато не са измислица в 90% от случаите проблема се дължи на това, че са спрели да си говорят или още по-лошо да се слушат. Аз лично за себе си ще продължавам с най-лошото . Може да следиш след колко време ще пусна анонимна тема.  Wink

# 139
  • Мнения: 494
Най -добра нямам, приятелки имам, но чак такава където си описала не.Да си кажа честно имам мъж приятел, на който мога да разчитам за всичко.

 smile3521

# 140
  • Мнения: 600
имам 2, и двете живеят в чужбина и се виждаме рядко. споделям лични неща, но не често и не всичко. просто ако днес ми е криво, а нямам нет, до утре ми е минало и не го споделям. по-важни и валидни за дълго време неща споделям - по мейл и телефон. но определено с годините сме се затворили малко, не опираме до 'глупостите' от едно време.

# 141
  • Мнения: 6 039
За щастие имам 3.
едната е на 500км, познавам я от 27 години. пътищата ни все са се разминавали, но винаги съм знаела, че като се наложи, тя ще намери пътя към мен. И аз и тя разчитаме една на друга, в моменти, когато не бихме поискали помощ от семейството......Водолей
-другата е още по-далеч като километри. Много я обичам и е много важна за мен........Овен
-третата е с мен всеки ден и пак ми липсва...............Близнаци

имам и още 3, които много обичам, но ги чувствам малко по-различно...

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 02:11 от Malenna

# 142
  • Мнения: 532
Нямам такава приятелка, която бих притеснила по нощите. Най-близкият ми човек е сестра ми, но тя е на хиляди километри от мен, не сме се виждали повече от шест години. Като се замисля, чак интимни неща не бих споделила дори с нея. Приятелка ми е дотолкова, че винаги мога да разчитам на помощ, тя ми е живата майка Тереза, не само за мен. Много съм й благодарна и съм щастлива, че съм нейната малка сестра.   bouquet Страшно много ми липсва.
Имала съм приятелки, от които съм била много разочарована, да не кажа предадена. Не пожелавам никому такива.  Sick

# 143
  • Мнения: 4 629
Аз съм от късметлийките, които имат няколко най-добри приятелки. И моите са в чужбина, но това не ни пречи на отношенията и споделянето  Peace

# 144
  • Мнения: 386
Да,имам си добра приятелка.За което разбира се съм много щастлива!От 91г. сме заедно  и в училище и в студентските години и след това доста години беше извън БГ,но връзката между нас остана,и не е само да пиеме кафе и бира,а е нещо по-красиво.Съпрузите ни също си паснаха и са в много добри отношения и си помагат.Абе какво да ви кажа човек трябва да има някои около себе си,да не е сам.

# 145
  • Мнения: 82
О,да имам такава приятелка мога да споделям всичко ама всичко с нея мога да я притесня по което време си реша без грам да се притеснявам но както аз към нея така и тя към мен много много я обичам и сме всеки ден заедно по цял ден Hug

# 146
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Имам една, да. Мога да и споделя абсолютно всичко, убедена съм, че няма да ме предаде. Безкрайно много я обичам - тя е най-близкия ми човек повече от 15 години.

# 147
  • Мнения: 219
Grinningми мен ме изби на поезия:

Казва се приятел пръв,
но защо е той такъв -
пръв за теб полита
в огъня да те спаси,
пръв и без да се запита
прав ли си,
или не си?
пръв за теб леда пролазва,
пръв за теб пролива кръв-
ето за това се казва
че приятелят
е пръв!


Извинявам се предварително за неточности, но е спомен отпреди 20-25 години.

Лично аз се омъжих за...най-добрата си приятелка, споделях си всичко - съпругът ми.
Добре ми е.

А познати имам много, и с тях ми е добре. Като цяло по-добре общувам с мъже Grinning.

# 148
  • Мнения: 565
Да имам такава приятелка - тя ми е и кума (като изключим сестра ми, която също е невероятна). За съжаление сме разделени защото тя живее в БГ, но това не оказва влияние на отношенията ни. Всеки път като се видим все едно изобщо не сме се разделяли и не можем да се наприказваме по цели нощи. И всеки път като я видя осъзнавам колко много ми е липсвала. Ето например сега се прибрахме от БГ преди два дни и ми е толкова криво, защото плачеше на летището.  Sad
Иначе имам и други приятели - и мъже и жени. Била съм наранявана разбира се, но в сърцето ми винаги ще има място за нови приятелки. Обичам ги всички! Аз по принцип съм си обичлива  Heart Eyes

# 149
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Най- добрата ми приятелка е сестра ми. Много я обичам и всичко споделям с нея. Имам и още 2-3 приятелки с които съм много близка и споделям, но не всичко.

# 150
  • Мнения: 1 202
Имам такава най-добра приятелка и зная , че мога да разчитам на нея на 100 %. Grinning

# 151
  • Мнения: 165
Da imam,s neq sme ot 1-vi klas vinagi sme si spodelqli i pomagali i v dobri i lo6i momenti-naistina mnogo stabilno priqtelstvo,pokrai nas i majete ni stanaha mnogo dobri priqteli  Laughing

# 152
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Няма добри приятели! Има само общи интереси!!!! : Thinking

# 153
  • Мнения: 57
Нямам приятелка, на която бих споделила интимните си проблеми изцяло, тъй като съм убедена, че ще ме издъни в най-неподходящия момент, пък и може да се възползва от слабостта ми както ми се е случвало вече.

# 154
  • Мнения: 2 677
През различните етапи от живота си съм имала не една и две "най-добри" приятелки. С годините обаче взаимоотношенията ни се промениха, с повечето се отдалечихме, пътищата ни се разделиха.
Но до ден днешен имам приятелка, с която сме заедно откакто сме се родили - разликата ни е пет месеца. Преминали сме през какво ли не - разделяли сме се за дълго време, карали сме се за глупости като деца, сърдили сме се, правили сме щуротии... Но вече и като зрели жени все още сме заедно и знаем, че винаги можем да разчитаме една на друга.  Hug

# 155
имала съм такива приятелки и с някои от тях все още поддържам близки отношения. Нещата обаче са се попроменили с времето и малко или много сме се отдалечили с времето. Затова и в момента нямам толкова близък човек

# 156
Имам 2 най-добри приятелки.Едната обаче е в София,така че не ми  е на разположение 24 часа в денонощието.С другата също мога да споделя почти всичко на 100 %.С етърва ми  сме много добри приятелки.С нея също си споделяме проблемите ,както и радостите.

# 157
  • Мнения: 819
Да, имам най-добра приятелка и съм благодарна за това.Заедно сме от както се помня. На нея мога да разчитам АБСОЛЮТНО ВИНАГИ И ПО ВСЯКО ВРЕМЕ ЗА КАКВОТО И ДА БИЛО. Доказвала го е безброй пъти.Както и тя на мен. Мога да и кажа всичко-без изключения и да съм сигурна, че ще ме разбере и подкрепи. Дори децата ни имат само 17 дена разлика /чак за това не съм вярвала, че ще стане  Laughing/. Неразделни са откакто са се родили, не могат един без друг и те-дано така да е и за в бъдеще. Аз съм кърмила сина и, както тя-дъщеря ми.
П.п. Използвам случая да я поздравя, защото тя днес има рожден ден-
  bouquet ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, СВЕТЛЕ!   bouquet

# 158
  • Мнения: 1 038
Имам две,на които наистина мога разчитам,щастливка съм,че имам тези хора до себе си.Знам,че ако имам проблем мога да се обадя по всяко време на денонощието и да разчитам на тях.С тях мога да говоря за всичко,а те умеят да ме изслушват,което е важно. Wink

# 159
  • Мнения: 6 164
След брака изгубих доста контакти с приятелките си, но да имам една-две, на които мисля, че ако се обадя по всяко време на денонощието и с всякакъв проблем, винаги ще са насреща и ще намерят време за мен и да ми окажат подкрепа!

# 160
  • Мнения: 179
  През годините имах "много мними приятелки".Сега обаче имам две,на които имам доверие,мога всичко да си споделя с тях,да ги притесня по всяко време на денонощието.Всички останали са само познати.

# 161
  • Мнения: 929
Май прилтелка която да удостоя ститлата "най-добра" и аз нямам, всички ме зарязаха когато тръгна с настоящия ми мъж защото не беше от компанията в която се събирахме тогава. Хората с които мога да споделя всичко са майка ми и неината майка- баба ми - те са тези на които имам вяра и които мога да притесня по което и да е време и знам че ще ми помогнат.

# 162
  • Мнения: 2 700
Имам. Две са. Всъщност само те са ми приятелки - останалите са добри познати. И двете са от ученическите години. Едната е в чужбина, а другата тук. И с двете се виждам рядко, но се чувам почти ежедневно. И трите си знаем  и кътните зъби, а когато всичко за обсъждане е изчерпано ни е приятно дори да си "помълчим" заедно.

# 163
  • Мнения: 6 461
Имам много приятелки ,но не бих споделяла всичко с тях  от което се вълнувам.
С годините хората се променят ,никога не знаеш дали един ден няма да се обърне срещу теб.
Това си е моето мнение.

# 164
  • Мнения: 4 555
Нямам най-добра приятелка. Всичките ми близки приятели са мъже. Странно, но е така.
Иначе имам сестра, тя ми е много близка и по-добра приятелка от нея просто не мога да си представя. Може би точно заради това нямам най-добра приятелка, защото никоя не може да ми бъде по-близка и искрена от сестра ми.

# 165
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Квалификации за най и по няма да правя. Знам, че има една, дето мога всичко да и кажа и съответно тя на мен. И да се оплача, и направо да изплача, и да се изхваля. Ще тъгува и ще се радва заедно с мен, ще търси начини да ме успокоява или помага, ако имам нужда. Не би ме засегнало или обидоло, ако нейното мнение за еди какво си не съвпада с моето - нали за това и го искам, за да го чуя, а не да съвпада с моето. Мога да я дръпна за обикаляне по магазините, за чисто и просто разходка, за клюка на кафе. Аз се старая да отвръщам със същото. Вероятно успявам, щом това отношение между нас още продължава. Това, че не сме се виждали или чували по месец с нея по една или друга причина, няма никакво значение. Винаги е все едно последната ни среща е била вчера.
И благодаря, че я има.

# 166
  • Мнения: 5 393
Аз имам една приятелка на която мога да споделя абсолютно всичко по всяко време , и още 3 с които мога да споделя 90% от нещата през 90% от времето.Честно казано се чувствам адски голяма късметлийка. Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 167
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Да и те са ми останали от ученическите години.Сега и двете са в чужбина,но това пак не пречи да са най-добрите.Много са готини и много ги обичам.Жалкото е ,че за толкова много време май нямам други и понякога това ми липсва!

# 168
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Имам, дори две - всичко мога да си кажа на тях, щастлива съм, че мога в два през нощта да звънна и те ще дойдат без да питат защо. Пожелавам го на всеки!

# 169
  • Мнения: 397
Приятелки много, но най-добра, на която мога всичко да споделя без задръжки имам само една!!! Peace
Изцяло мога да й се доверя както и тя на мен, разчитам безрезервно на нея и много си я обичам! Heart Eyes
Между другото вчера ми сподели, че е бременна /имаше здравословен проблем и отдавна се опитваше да забременее/,
та сега съм адски щастлива за нея!!!!!!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 170
  • Мнения: 1 180
Имам приятелки, но нямам такава, с която бих споделила всичко! От опит знам, че не е желателно да се споделя чак пък всичко... Затова пък имам много добър плиятел - с него мога да споделям абсолютно всичко - проблеми в къщи, здравословни такива, душевни....въобще...

# 171
  • Мнения: 3 089
имам такава. хубаво е да имаш с кого да споделиш. хубаво е, обаче, че няма какво да й споделям напоследък Simple Smile

# 172
  • Мнения: 1 186
При мен е така Grinning
Имам доста Познати но само до тук Stop,защото истинска приятелка според мен днешно време трудно може да се намери и да ти бъде истински-добра приятелка-всички стават само за маса и когато някой има някакъв интерес към теб Peace
Аз лично имам доста познати както вече казах,НО приятелки по-добри от другите ми-  само 3 са....само на тях мога да споделям по интимни и други терзания,естественно като изключа мъжа ми защото той е на 1-ВО МЯСТО Както и ДЪЩЕрЯ МИ(като порасне)
  bouquet

# 173
  • Дъблин
  • Мнения: 330
Доскоро мислех, че имам най-добра приятелка, но след като злоупотреби с доверието ми не за първи път се оказа, че нямам  Sad
Всичко, което бих споделила с някого, го споделям с половинката. Иначе имам няколко добри познати, но ми липсва някоя наистина близка.

# 174
  • Мнения: 429
Най-добрата ми приятелка беше мама, Бог да я прости. Сега е заменена от двете ми сестри.

# 175
  • Мнения: 1 568
сестра ми!!!!!!!!!!!

# 176
  • Мнения: 1 942
Имам /благодаря на Бога/  Praynig Сега живее в Египет, но това не ми пречи толкова.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Киса, прочетох началото на темата ти, не зная дали към момента изпитваш същите чувства, но смятам, че си имала нужда въобще от споделяне на нещо твърде лично, на някакъв проблем, търсила си чужда помощ и съответно си се надявала да я получиш от близък, коректен человек - най-добра приятелка.
В такива случаи се ходи на психолог. Тъкмо ще ти помогне безкористно, непредубедено, професионално. Ама не знам колко струва. 
Това и за останалите важи, какво се чешете зад ушите?

# 178
  • Мнения: 3 647
Имам най-добра приятелка - даже май са повечко .....
най-добрите приятели се проверяват в годините - когато вече нямате общи интереси ( като да сте от един клас, една група в университета, да си гледате децата заедно, да ходите заедно на работа), тогава когато остава само приятелството... а не скрития зад маската на приятелството дребен интерес....................
С годините човек все по трудно завързва приятелства... бил е лъган толкова много пъти, че  подлага на съмнение всичко....

За дамите, които споделиха че мъжете им са им най-добри приятелки ...................... ами мисля че един мъж никога не може да те разбере така както една жена ......
 Twisted Evil

# 179
  • Мнения: 1 942
Имам най-добра приятелка - даже май са повечко .....
най-добрите приятели се проверяват в годините - когато вече нямате общи интереси ( като да сте от един клас, една група в университета, да си гледате децата заедно, да ходите заедно на работа), тогава когато остава само приятелството... а не скрития зад маската на приятелството дребен интерес....................
С годините човек все по трудно завързва приятелства... бил е лъган толкова много пъти, че  подлага на съмнение всичко....

За дамите, които споделиха че мъжете им са им най-добри приятелки ...................... ами мисля че един мъж никога не може да те разбере така както една жена ......
 Twisted Evil

Аууу много ми харесва как си се изразила  Hug Поздравления   bouquet

# 180
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Вече не Naughty Не искам и да имам, на какво ли не се нагледах от т.нар. ми най-добра приятлека ooooh!
Но пък си имам чудесна сестра, която въпреки че е на 2000км от мен е човек, който никога няма да ме изостави или да ме пренебрегне.
И да мъжа ми е най-дората ми приятелка - споделям с него воли и неволи, радости и скърби Peace

# 181
  • Мнения: 26
аз имам най-добра приятелка.нашето приятелство продалжава вече 15 години.от манички сме заедно.

# 182
  • Мнения: 6 167
Имам таман 3.
От малки.

# 183
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Киса, прочетох началото на темата ти, не зная дали към момента изпитваш същите чувства, но смятам, че си имала нужда въобще от споделяне на нещо твърде лично, на някакъв проблем, търсила си чужда помощ и съответно си се надявала да я получиш от близък, коректен человек - най-добра приятелка.
В такива случаи се ходи на психолог. Тъкмо ще ти помогне безкористно, непредубедено, професионално. Ама не знам колко струва. 
Това и за останалите важи, какво се чешете зад ушите?

Абе права си по принцип, ама зависи за какво. За ежедневните неща не се бяга до психолог  Grinning
"Най-добрите" приятелки са злато. Имам си и дано сме все така близки, но пътищата на хората се разделят понякога... тогава трябва да идват нови!  Peace

# 184
  • Мнения: 1 045
Уф честно да си кажа нямам  Confused След няколко псевдо такива станах Тома неверни и не мога да се доверя на никой  TiredА много ми се иска и ми липсва често с някой да си споделям щото съм много емоцианална и направо изкрейзвам като няма с кой да говоря .... Надявам се обаче един ден да я намеря  Hug

# 185
  • Мнения: 6 039
Уф честно да си кажа нямам  Confused След няколко псевдо такива станах Тома неверни и не мога да се доверя на никой  TiredА много ми се иска и ми липсва често с някой да си споделям щото съм много емоцианална и направо изкрейзвам като няма с кой да говоря .... Надявам се обаче един ден да я намеря  Hug

ох, чак сега като прочетох и си дадох сметка, че наистина има жени, които нямат най-добра приятелка.  Cry

Аз винаги съм имала и това не ми е липсвало. Знам, че винаги ще са до мен. Чувствам се късметлийка в това отношение.

Пожелавам ти да я срещнеш, поне 1  Laughing

# 186
  • Мнения: 1 045
Уф честно да си кажа нямам  Confused След няколко псевдо такива станах Тома неверни и не мога да се доверя на никой  TiredА много ми се иска и ми липсва често с някой да си споделям щото съм много емоцианална и направо изкрейзвам като няма с кой да говоря .... Надявам се обаче един ден да я намеря  Hug

Пожелавам ти да я срещнеш, поне 1  Laughing

Благодаря Маленна   bouquet  Наистина е голям късмет да знаеш , че имаш истински човек до себе си на когото да разчиташ  Heart Eyes

# 187
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Да, имам. И с гордост мога да кажа, че я имам от 26 години. Заедно сме от 5 годишни. Пътищата ни се разделиха от студентските години, но въпреки, че се виждаме няколко пъти в годината...Ами това бяха едни безкрайни нощи на сладки приказки за всичко и всички. Съдбата реши да имаме деца с един месец разлика, затова сега и бебешките теми не са ни чужди. Липсват ни само следобедните кафета, завършващи на сутринта.
Дай боже всекиму!

# 188
  • София
  • Мнения: 3 145
Близки приятелки - имам няколко. Хора, които много ценя и бих направила и невъзможното за тях. Но...аз съм си малко единак - в най-личното си пространство почти никого не допускам. Предпочитам да изживявам нещата сама /вече с останалата си 1/2/ и да гледам само от своята си камбанария. Май съм дефектна....

# 189
  • Мнения: 3 360
Сестра ми LaughingТя е най-скъпата ми и близка приятелка! Heart Eyes

# 190
  • Мнения: 592
Имам добри приятелки, които на даден етап са "най-добри" - но дали са такива наистина времето ще докаже. Мисля, че тази рекапитулация се прави в третата половина на живота...
Казвам го защото и аз и приятелките ми търпим промяна - едно беше в ученическите години, друго беше в моминските, а съвсем различно сега когато сме семейни - всеки се проминя, съобразява със съпруг/а и за това на този етап мъжът ми е най-добрия ми приятел, дано не се наложи да имам нужда от друг Praynig

# 191
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Истинските приятелки май ми бяха до 10 клас - сега имам само добри познати! Sad

# 192
  • Мнения: 2 220
Нямам! През годините съм имала, но в момента имам само приятели. Някой, на когото да мога да кажа ама абсолютно всичко, просто няма такъв човек. Това си мисля напоследък и се депресирам от това. Страшно ми липсва такъв истински приятел...

# 193
  • Мнения: 745
Аз по-принцип не съм човек, който много споделя. Имам само една истинска приятелка, която ме познава перфектно ( както и аз нея) и на която мога да кажа почти всичко, и все пак най-личните неща не ги споделям. Такава съм си  Embarassed

# 194
  • Мнения: 1 364
Да, имам няколко приятелки. Истински приятелки с който да споделям ...2.
Приятелството ни е от детството.
С едната ми приятелка живеем в един блок, виждаме се почти всеки ден и си споделяме.
Другата преди 3 години се омъжи на далеч. Виждаме се по рядко, но това не пречи на приятелството ни.

# 195
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз нямам, по ред причини ги пратих всички по дяволите, от тогава нямам вяра никому.

# 196
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Имам 4, но най-добрата е сестра ми, с която в детството само се бихме, без да си говорим  Laughing Също така, много споделям със съпруга си. Преди него имах двама мъже - приятели, които ми даваха съвети и търпяха сълзите ми, но сега с мъжа си се чувствам щастлива и сигурна, а и той е толкова умен, че винаги ще погледне разумно и на най-дребното нещо, което ме притеснява, ще ме успокои и посъветва.

# 197
  • Мнения: 5 026
 Имам си две такива-още от училище.На едната й станах кръстница на сватбата, а впоследствие и на детето, а другата -на мен.Разчитам много на тях.

# 198
  • Мнения: 122
Току що се замислих и всъщност - ИМАМ Grinning! Едната ми най- добра приятелка е всъщност мъж, но за мен си остава НАЙ- ДОБРАТА приятелка.От години е в чужбина, вече е женен там, има и дете. Тази година си беше в България и запознахме децата ни. Бих се радвала и ако те споделят нашите чувства /поне така казват сега  Wink/.
Другата ми такава приятелка е в България, но се виждаме рядко /тя работи, а аз съм с две деца, но определено е човек , с който мога да споделя всичко.

# 199
  • Мнения: 701
Имам,но бих искала да са повече......то пък ако са повече няма да са толкова добри... newsm78 newsm78 newsm78

# 200
  • Мнения: 67
за щастие имам такава. много й се доверявам,а и тя на мен

# 201
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз си имам най добър приятел, той е любовта на живота ми без никога да съм се влюбвала в него... Винаги мога да му споделя всичко, да знам че ще ми помрънка за нещо, за да ме накара да забравя какво ме емъчило, ей такива неща. Само че е от друг град, надявам се скоро и той да дойде в София... Свикнала съм да мога да му кажа всичко, а напоследък се появи нещо, което не мога да кажа точно на него и ми е адски гадно. Какво да се прави. Обичам го, и той ме обича, това е най важното.

# 202
  • Монтана
  • Мнения: 499
Аз имам такава приятелка,не живеем в един град но се виждаме по няколко пъти в годината,ходим си на гости.С нея може да си разговаряме за абсолутно всичко и на 100% се доверяваме една на друга.Обичам си я и много ми липсва

# 203
  • España
  • Мнения: 342
Имам такава приятелка,която за съжаление си е в България,но се 4уваме редовно,преди няколко дни ми се обади да сподели неЩо много ли4но,стана ми приятно,дори и дале4е от мен ми се доверява напълно.Някъде бях про4ела една мисъл_"истински приятел ти е този,който знае вси4ко лоШо за теб и въпреки това те уважава"  ,винаги я свързвам с тази ми приятелка.

# 204
  • Мнения: 2 587
Е, такова животно нема.....
Имала съм няколко "най-добри " приятелки и всичките в последствие се оказаха предателки,затова   и не искам да имам повече.А и не вярвам в съществуването им.

# 205
  • Мнения: X
Имам най-добра приятелка, всъщност 2 такива, с които сме заедно от 15-16 години. И нито следванията в 3 различни града, нито фактът, че едната сега е омъжена и работи в друг град, втората е "семейна", а аз- бременна без съпруг, промениха по някакъв начин силата на обичта и съпричастността ни.
Може да не пием всеки ден кафенца, дори да не видим по няколко месеца, но онова силно чувство за подкрепа и доверие се запазва.
....Да не пренебрегваме и мъжете- сред тях също имам 2-3 най-добри приятелки, в отношенията ми с които никога не са се намесвали "еротични нотки".

# 206
  • Мнения: 3 760
Имам няколко. С никоя от тях не сме били "нон-стоп заедно" или нещо подобно. Дори не се търсим при всеки повод (обикновено е без повод  Laughing). Просто винаги когато сме заедно се наслаждаваме на пълноценно общуване; споделяме си абсолютно всичко (, за което се сетим) и прекрасно можем да си помълчим заедно (, но разбира се не си губим времето с такива глупости   Mr. Green)
Имам много и от другия тип - супер близост за известно време; стремеж да прекарваме много време заедно...С времето обикновено настъпва разкол... Wink

# 207
  • София
  • Мнения: 5 605
Имам 2 приятелки, с които сме заедно от 15 години горе долу /под заедно имам в предвид приятелки  Joy/, с едната преди няколко години заминахме да учим в чужбина и след това тя остана  :: много ми липсва, говорим почти всеки ден по телефона, в нета, тя си идва от време навреме, аз ходех при нея, но не е същото. Другата ми остана единствена! Не мисля, че човек може да има много приятели - щастлив е ако в живота си има 6-7!

# 208
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Имам Peace.Страхотна е,никога и за никой и нищо не бих я сменила.

# 209
  • Мнения: 2 309
Имам такава приятелка,на която мога да кажа,всичко!!!Е,почти всичко.Все пак,човек трябва да има своя,малка тайна...

# 210
  • Бургас
  • Мнения: 446
Имах няколко приятелки, които ги мислех за добри приятелки, но в последствие се оказа, че изобщо не са били такива. Беше ми много криво и съм плакала.
Имам една приятелка, на която мога да споделя много неща и тя може да ме разбере напълно, но е далече и не се виждаме често. Но така май е по-добре.
Общо взето "най-добра приятелка" май нямам Rolling Eyes

# 211
  • Мнения: 11 607
Имам такава приятелка!

# 212
  • Мнения: 1 679
Не, съпругът ми ми е най-добрия приятел.  Hug

# 213
  • Мнения: 5 468
Имам няколко такива приятелки, с които мога да споделя всичко. Жалкото е, че покрай това мое нескончаемо майчинство, започнах да се засичам по-рядко с тях, защото работят и нямат време да ми обърнат внимание..., освен по телефона. Но то не е същото, както преди.
А аз съм такъв тип човек, че мога да споделям със всеки срещнат повечето неща, които ми тежат и искам да "ги излея от себе си". Друг е въпроса, че не всеки ми допада и понякога се срещна 2-3 пъти с някой на кафе и след това не изпитвам желание никакво да го видя отново. Флуиди ... му викам аз.
Имам и прекалено лични неща, които съм оставила да ми тежат несподелени и някой ден, пред Райските порти ще ги споделя само с Бог Mr. Green.

# 214
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Имам но е в чужбина и в момента се чувствам доста самотна когато имам да споделя нещо ,което не е за ушите на мъжа ми.

# 215
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не нямам най-добра приятелка,но човека до мен ми е най-добър приятел имам и сестра.

# 216
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Имам най - добра приятелка от 20г. Живеем в различни градове, но продължаваме да сме си най- добри приятелки Peace. Дай Боже всекиму Hug.

# 217
  • София
  • Мнения: 245
Имам 3 приятелки - много са ми близки и много ги обичам (както и те мене). На 99% мога да споделя всичко с тях, останалия 1% не го споделям с никой.
Едната ми е кума, на другата аз съм й кума, а третата я чакаме още... Laughing

Няма по-хубаво нещо от това да имаш близки хора, с които да можеш да споделиш и хубаво и лошо и да знаеш, че те винаги ще се отзоват (изключвам семейството - за него е ясно).

# 218
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Имам сестра / кака с 5 г. / , която заема мястото на най - добрата ми приятелка  Но все пак имам  и  приятелки .

# 219
  • Мнения: 2 723
Най-добрата ми приятелка се затри в момента в който се роди синът ми... Жалко наистина, но факт...

# 220
  • Мнения: 2 849
Като се замисля ,нямам . Rolling Eyes

# 221
  • Бургас
  • Мнения: 702
През изпитанията на времето и обстоятелствата през годините преминаха 2 мои приятелки, но и двете вече не живеят в нашия град. Чуваме се често и споделям с тях доста неща.
Човекът, с който споделям всичко, е съпругът ми.

# 222
  • Мнения: 3 886
ИМАМ 2едната ми е от 1 клас и до ден днешен споделяме заедно всичко.Само ние си знаем.Другата  не е близко до мен  но от време на време се виждаме

Общи условия

Активация на акаунт