Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
а за грима....ако съм се сетила да се гримирам Crazy
всичко миеш Simple Smile
Не гледат само оцветяването на ноктите, гледат очи, клепачи и т.н. Червила също мисля, че не са уместни.

О, да, устните посиняват дори по- бързо от ноктите.

# 16
  • Мнения: 107
на мен не са ми правили никаква забележка .носих си синджирче на врата и гривна на ръката.по време не бременоста не съм се лакирала.

# 17
  • Мнения: 4 621
За пръв път чувам такова нещо Thinking Аз лично си бях с маникюр на операционната маса Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 216
Малииииии аз отидох да раждам с кьрваво червен лак-току що се бях лакирала и гримирана ooooh! ooooh! ooooh!

 Анестезиолога нищо не ми каза,но то и секциото беше по спешност и да ми беше казал нещо нямаше да имам време да махна лака.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 390
Абе, жена, какъв е този правопис, който извади....  Close Close Close
По темата, не е лошо да си без лак.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 926
Не знам за такова нещо  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 6 360
не се разрешава лак за нокти - от необходимост за евентуална упойка, ама маникюр и педикюр (което е нещо по-различно от лакирани нокти! Simple Smile) никой не забранява, даже поощрява... Wink

# 22
  • Мнения: 46 508
... ама маникюр и педикюр (което е нещо по-различно от лакирани нокти! Simple Smile) никой не забранява, даже поощрява... Wink

В правителствена ти дават едно листче със задължителните неща, едното от тях е "късо изрязани нокти", обяснението беше, че кожата на бебето била много нежна и с нокти майките одрасквали бебетата си  Tired

# 23
  • Мнения: 1 800
И на мен акушерката ми каза, че лак не може, евентуално само гланц или френски маникюр. Грим и бижута също не разрешаваха.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Чела съм подобно нещо, но най - добре да попиташ за тези неща предварително.
Аз за всеки случай отидох прилежно без маникюр и педикюр, в смисъл - лакирани нокти! Peace
/но с бижута... newsm78/

# 25
  • Мнения: 7 186
Принципно не е редно да има лак на ноктите, когато ще се дава някакъв вид анестезия. В тази връзка и тези, които раждат нормално трябва да са без лак, защото често се налага и на тях да им дават обща упойка накрая- за шев, ревизия, форцепс, или пък може да се наложи спешно секцио в хода на раждането.
По цвета на ноктите се следи за цианоза, но тъй като цианозата може да се установи и по други методи, а отделно има и апаратура, която следи сатурацията, то на тези неща вече не се държи толкова. Simple Smile

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И на мен акушерката ми каза, че лак не може, евентуално само .....френски маникюр. .

А френския маникюр какво е, виртуален лак ли?

Абе, не мога да разбера каква е тази лудост да се ходи да се ражда гримиран, фризиран, лакиран, накачулен с бижута, и к`во ли още не...

В реанимацията, след секциото, имаше една майчица, която се чудеше на коя санитарка да се помоли да й измие лицето от петте пласта гримове, които си беше наплескала.

# 27
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
... ама маникюр и педикюр (което е нещо по-различно от лакирани нокти! Simple Smile) никой не забранява, даже поощрява... Wink
В правителствена ти дават едно листче със задължителните неща, едното от тях е "късо изрязани нокти", обяснението беше, че кожата на бебето била много нежна и с нокти майките одрасквали бебетата си  Tired
Хайде бе, и ако съм с по-дълъг маникюр какво, ще ме върнат ли  newsm78
Точно като едно време на входа на училището  Whistling
Аз точно с късо изрязани нокти (до кожата) не съм била от 8 клас сигурно, с 1 мм маникюр също ми е некомфортно, все едно не са моите ръце Crazy.
Ако поддържането на по-дълъг маникюр е инцидентно и не си свикнал с 'габаритите' на ръката има основание това опасение, че ще одраскаш бебето. В противен случай не виждам проблем, никога не ми е пречил, за 2 бебета съм се грижила като по-малка, а тогава определено поддържах доста по-дълъг маникюр от сега.
За лака - ясно, предполагам с безцветен разрешават Simple Smile

# 28
  • Мнения: 46 508
Хайде бе, и ако съм с по-дълъг маникюр какво, ще ме върнат ли  newsm78 ...

Няма  Grinning ще ти го изрежат при приемането  Rolling Eyes

# 29
При всяка оперативна намеса преди години не разрешаваха лакирането, по изброените от всички мами причини. Но добре оформените нокти са за собствено самочувствие все пак.
Бижутата също не са препоръчителни от гледна точка на алергични реакции, но в различните болници е различно.

Общи условия

Активация на акаунт