Отговори
# 30
  • Мнения: 356
Аз родих секцио и само ми казаха че ноктите НЕ ТРЯБВА да са лакирани.Защото ако възникне някакъв проблем се оцветявали.Ако са лакирани няма да могат да забележат.Иначе за дължината на самите нокти не е ставало въпрос.
Успех  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 448
Моето секцио беше по спешност и нкой не ме е гледал дали съм с бижута или лак  Rolling Eyes Другите момичета с планово секцио също не са ми споменавали за такива изисквания, явно зависи от клиниката  Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 2 967
Специално за педикюра съм чувала, че ноктите трябва да са чисти, защото ако има проблем с упойката там се вижда. Ама колко е истина не знам.   newsm78     Според една много добра акушера , няма такова нещо. Thinking

# 33
  • Мнения: 353
Специално за педикюра съм чувала, че ноктите трябва да са чисти, защото ако има проблем с упойката там се вижда. Ама колко е истина не знам.   newsm78     Според една много добра акушера , няма такова нещо. Thinking

работата е там, че при проблем с упойката, или загуба на кръв, или какъвто и да било друг проблем, се променя цвета на ноктите - почервеняват, посиняват или пожълтяват. както тези на краката, така и тези на ръцете. това е причината да бъдеш без ЛАК ЗА НОКТИ по времето на каквато и да било хирургическа намеса, включваща анестетик. от там нататък е въпрос на лична преценка на доктора дали ще разреши накити и т.н. обикновно не дават да се носят, за да могат да реагират бъзро ако нещо стане.

моя личен опит е, че когато ме оперираха от апендицит са познали първо по посиняването на ноктите, че нещо не е наред. дори след като се сабудих бяха още сини, а ми казаха, че вече са се оправили. всичко разбира се е индивидуално, но пред суетата би трябвало да бъде сигурността

# 34
  • Мнения: 7 186
Накити не е препоръчително да се носят, защото едно че може да попречат, ако се наложи нещо спешно и се действа бързо и друго, че могат да се закачат някъде и да се изгубят- примерно при прехвърляне от операционната маса на леглото или други действия. Медицинския персонал също предпочита да не се носят скъпи бижута, защото ако се изгубят някъде после може да обвинят тях в кражба /примерно/, има хора всякакви.

# 35
  • Мнения: 33
Аз раждах нормално и бях гримирана и с доста дълги добре лакирани нокти.Никой от екипа не ми направи забележка.

# 36
  • Мнения: 356
        В повечето случаи явно не разрешават. Лично на мен не ми бяха казали какво трябва или не трябва, но аз се бях поинтересувала предварително и знаех, че не е редно да имам маникюр, поради горепосочените причини  и се бях погрижила предварително...

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Нищо лично, но на мен не ми се струва нормално да тръгна да раждам с перфектен грим  Crazy Както и 2-3 дни след раждането да се опитвам да се гримирам и правя маникюр ( жената, с която родихме през един час, още от следобеда зазвъня да й носят ролките за коса и машата  #Crazy).

# 38
  • София
  • Мнения: 3 677
При мен не е имало такива изисквания
Имах и педикюр и маникюр,също венчална халка и дори като ми сложиха абокада на дясната ръка не ми махнаха и червеното конче- просто го преместиха и го залепиха с лекопласт за да се държи абокада...
Нищо лично, но на мен не ми се струва нормално да тръгна да раждам с перфектен грим  Crazy Както и 2-3 дни след раждането да се опитвам да се гримирам и правя маникюр ( жената, с която родихме през един час, още от следобеда зазвъня да й носят ролките за коса и машата  #Crazy).
Аз също си бях взела гримовете и другите неща в родилното- представете си след 24часово раждане- мислех че съм добре,но като се видях в огледалото- бяла като смърт-ако не се бях пооправила и бях слязла така да ме види майка ми сигурно щеше да припадне от страх-а дори и леко пооправена ми заяви че съм бледа
Аз съм на мнение че дори и родилка ,жената трябва да изглежда добре
На снимките от изписването си съм с прическа и грим- направени от мен в родилното- просто не бих си позволила да се гледам след години- все едно съм била на заколение- нали това е един от най-щастливите мигове в живота ни?!?!
Да оточня- родих трудно- с 4 външни шева,наложи се и форцепс- но това не значи че трябваше да изглеждам като пребита нали? newsm78

# 39
  • Мнения: 5 103
Нищо не съм сваляла и ноктите ми бяха лакирани.

# 40
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз съм на мнение че дори и родилка ,жената трябва да изглежда добре
На снимките от изписването си съм с прическа и грим- направени от мен в родилното- просто не бих си позволила да се гледам след години- все едно съм била на заколение- нали това е един от най-щастливите мигове в живота ни?!?!
Peace

# 41
  • Мнения: 2 957
Никой не ми е казвал нищо подобно.Аз бях със син лак  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 10
на мен скоро ми предстои секцио и както казва никол в правителствена б-ца ми дадоха едно листче,но и доки преди това специално ме предопреди,че трябва да махна педикюра и маникюра и да сам без лак и без бижута,на листчето е написано с черен дебел шрифт

# 43
  • Мнения: 1 336
Нищо не съм сваляла и ноктите ми бяха лакирани.
и моите бяха лакирани ама ми донесоха лакочистител в реанимацията  Joy, защото ми накачиха разни чопчета по ръцете за следене на състоянието тъй като бях с кръвозагуба и усложнения, а от лака не даваше контакт  Joy
червило и лак по време на операцията не е позволено за да се виждат устните и ноктите  Wink
иначе гривната ми я свалиха още докато ми бодяха ръцете за системите  Joy
бях и със сутиен и него ми махнаха преди упойката  Joy както и контактните лещи ми казаха да махна  Joy станах за резил, защотоо исках да изглеждам и да виждам добре  Joy
след реанимацията се гримирай, лакирай, каквото искаш прави ако ти е до това де  Wink

# 44
  • Мнения: 4 629
Да вЕрно е за лака  Mr. Green Анестеолозите следят цвета на ноктите за реакции на организма по време на операции. Пръстени и гривни биха пречили на абоката. За колиета не съм чувала да не е разрешено

Общи условия

Активация на акаунт