В дилема съм - Хотел "Лайт" или "Абир" - Велинград

  • 3 310
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 193
В дилема съм! Thinking Thinking  Tired
Оказа се,че тази година с мъжа ми няма да може да почиваме повече от 4 дни /3 нощувки/. И понеже сме от Пловдив решихме, че няма смисъл да ходим до морето за толкова кратко време.  newsm78 newsm78 newsm78 Тогава реших: ВЕЛИНГРАД ! Добре, обаче къде точно? порових в нет-а и ми харесаха 2 хотела - "Лайт" и "Абир", които имат свободни места за търсеното от мен време и дати.  Перфектно изглеждат в нет-а. Ама аз изобщо не съм ходила във Велинград...
Всичко дотук горе-долу ОК, обаче.......  Thinking newsm78 newsm78 newsm78
КОЙ ОТ ДВАТА ДА ИЗБЕРА??? newsm78 newsm78 newsm78
Моля ви, някой ако е ходил в някои от тези хотели споделете!   bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря, момичета предварително!

# 1
  • Мнения: 998
И аз стягам куфари за там.Имаме резервация за х-л Лайт. Не сме ходили досега.Ще следя темата с интерес Peace

# 2
  • Мнения: 1 047
Здравейте!
Не съм ходил в посочените хотели,но бих избрал Лайт.
Преди 3 седмици ходихме до Велинград и аз рових в нета,та Лайт ми хареса.Другия не съм го чувал.
Ние бяхме в Рич.Като изключим малкото шезлонги около басейна,другото беше 6-ица.
Непременно отидете в механа"Омар",но не пропускайте да си направите резервация! Това е механата на Рич.Беше ни много хубаво там.
Весело изкарване Ви желая и после разкажете как е било,нали?  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 6 551
И аз съм за Лайт (единствената забележка е , че му е малък басейна), а в механа Омар сме посрещали нова година - добра е  Peace

# 4
  • Мнения: 888
Щом ще е един от двата-Лайт  Peace
А иначе ние ходим на Двореца-много е готино там а няма голяма разлика в цената на нощувките.

# 5
  • Мнения: 1 937
Аз не бих ви препоръчала нито един от двата....

Но за пореден път, в подобна тема...зависи кой, какво търси....

# 6
  • Мнения: 193
днес дилемата ми беше решена много бързо! newsm78 newsm78 newsm78
оказа се, че "Лайт" е свободен само за едната нощувка за съжаление. така че.....
хотел "Абир" ние идвамеееееее  car003  grinning039
като се върнем ще ви разкажа! lalalala

# 7
  • Мнения: 60
И  Partyаз искам информация за Велин град.
Да е подходящо за деца

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Ние днес се върнахаме от Велинград - в крайна сметка след грандиозно чудене и избиране се спряхме на хотел Олимп - изключително съм доволна! Хотелът е просторен, тих - недостатък е, че няма детска площадка, но Мартин и без друго не излезе от басейна. Персоналът е любезен, обслужването - много добро, храната - вкусна, закуската - изобилна, непрекъснато зареждаха, басейна - чист и много топъл. Абир е в центъра на града, част от него се достроява, вътре не знам как е, Рич изглеждаше добре, но също е на шумно място, там има детска площадка и парк в близост, от обслужването - поне на лоби бара - не съм доволна. Велинград за съжаление с нищо не ме впечатли - жалко, че такъв потенциал има в града, а е в такова лошо състояние Confused - стари и недовършени строежи навсякъде, почти никакви заведения извън хотелите, лоша инфраструктура, няма магазини, няма поддържани паркове, където да се разходиш...Ние основно обикаляхме - Доспат, Батак - природата е чудна, въздухът разкошен, изобщо Родопите са магия - непременно ще се върнем, защото успяхме да видим твърде малко.

# 9
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
а цени на нощувка в тези хотели?

# 10
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
ОЛИМП е по-  добър, дори и от ДВОРЕЦА. Ние ходим само там. Басейнът е много хубав.

# 11
# 12
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
благодаря Зоя Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 193
за нищо! всеки случай сайта на "Лайт" са го изпипали доста добре. Браво!  bouquet

# 14
  • Мнения: 9
Олимп няма външен басейн, на Лайт басейна е малък. През лятото - Двореца или Велина

# 15
  • Мнения: 193
Олимп няма външен басейн, на Лайт басейна е малък. През лятото - Двореца или Велина
като разглеждах сайта на "Лайт" само това не ми допадна много , че басейна е малък. а не видях и в сайта около хотела какво има.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Олимп няма външен басейн, на Лайт басейна е малък. През лятото - Двореца или Велина
като разглеждах сайта на "Лайт" само това не ми допадна много , че басейна е малък. а не видях и в сайта около хотела какво има.
Ами почти нищо няма - Лайт е в града - заобиколен е от къщи, всъщност недалеч има малък парк. Иначе наистина изглежда много добре, нас ни отказа това, че не ми се стори подходящ за почивка с 3-годишно дете. Пак казвам - мои впечатления са това, но за съжаление в самия Велинград няма забавления, освен може би на Клептуза водните колела.

ПП. вътрешния басейн всъщност не е чак толкова лошо нещо - направо си е чудно, когато навън вали Grinning - в Олимп конкретно басейнът не създава впечатление на затворен - има стъклен покрив, с големи стъклени врати към шезлонгите

За Велина също много добри неща чувах от почиващите.

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 14:55 от mam4e

# 17
  • Мнения: 9
Лайт е голяма къща между други такива, чуждите прозорци гледат в басейна. Велина не е лошо, ресторанта е слаб, беше в ремонт. За почивка с деца Двореца е най-устроен, хубава градина, водна пързалка, джакузита, добро обслужване, но цените са високи.

# 18
  • Мнения: 193
saint и mam4e, а имате ли някакви впечатления от "Абир"? в четвъртък заминавам, ама... то в интернет е винаги супер, ама на живо.... newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 9
zoya_k - от Абир никакви впечатления, прекалено е в центъра на града за мой вкус, може и да е хубаво, кажи как е ако го посетиш

# 20
  • Мнения: 1 381
и аз чакам лични отзиви и впечатления  от Абир...

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
   Абир е съвсем в центъра - няма парк или гора - в задната му част се достроява - не видях да се работи в момента, но ако стаята се падне с гледка натам е кофти. В самия хотел не сме влизали и от вътре нямам впечатления - вероятно е много хубаво и ще си изкарате добре.

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 17:06 от mam4e

# 22
  • Мнения: 193
   Абир е съвсем в центъра - няма парк или гора - в задната му част се достроява - не видях да се работи в момента, но ако стаята се падне с гледка натам е кофти. В самия хотел не сме влизали и от вътре нямам впечатления - вероятно е много хубаво и ще си изкарате добре.
10x mam4e  bouquet  6te razkazvam posle

# 23
А някой има ли информация за хотелите Зора и Маркита?

# 24
  • Мнения: 14 486
Аз не бих ви препоръчала нито един от двата....

Но за пореден път, в подобна тема...зависи кой, какво търси....

ами кажи кой би препоръчала?

# 25
  • Мнения: 1 937
В отговор на УРИЕЛ - Двореца и Олимп. Като вторият - основно за зимата!

Цена=качество! При останалите - повече цена, отколкото качество!

Сигурна ли си, че можеш да боравиш с търсачката?

# 26
  • Мнения: 14 486
Сигурна ли си, че можеш да боравиш с търсачката?



що помощ ли предлагаш?

# 27
  • Мнения: 5 622
Аз съм ЗА Двореца  Peace Освен, че е на центъра и е близо до всичко (пеша), ами и има страхотен парк с чудни басейни и водни пързалки  Hug  Peace

# 28
  • Мнения: 193
върнах сееееее! та да ви разкажа: lalalala
бяхме в хотел "Абир". Хотелчето не е лошо . стаята беше просторна със спалня и допълнително разтегателно легло. имаше TV с кабелна, малка маса, климатик. интересното беше, че явно понеже не бях споменала като резервирах - нямаше вана, но... имаше 2 отделни санитарни възела всеки с душ кабина. първата вечер като пристигнахме понеже малката беше гладна и уморена решихме да хапнем в ресторанта на хотела- доста от кухнята беше арабска, беше вкусна и ... ужасно скъпа. следващите дни не направихме тази грешка да се храним там. иначе беше включена и сутрешна закуска - нормална, кафето обаче беше супер, което ме учуди. хотела е с басейн, който към момента е доста малък за всички почиващи, най-дълбокото му място е 1,40м най-много и има малко шезлонги. сутрин трябва да идеш в 8-9 и вече са заети с чакащи кърпи. водата беше иначе много топла и чиста-рай за хлапетата.кофти в момента обаче,че се достроява хотела, а стаите, които вече се ползват нямат тераса. строи се още едно крило, басейна ще се до  надгражда. имаше интернет кафе към хотела,фитнес зала... е, хубаво беше, жалко че свърши! може да дам още инфо , ако някой има интерес . sun blahblah blahblah

# 29
  • Мнения: 391
Персонала на хотел "Лайт" е любезен .Обслужването е сравнително добро,поне се стараят ,но за четиризвезден хотел е недопустимо чаршафите да са скъсани по краищата.Иначе ги сменяха  през ден. Ние бяхме в апартамент и беше удобно ,защото докато гледахме телевизия,малката - на 6 месеца ,спокойно спеше в другата стая. Разгледахме няколко стаи и апартаменти в хотела .Всички са тъмни ,с малки прозорци ,което на мен не ми хареса. Ресторанта на хотела  е приятно място ,но няма кой знае какво разнообразие  в менюто. Във фитнес залата има само три уреда .Басейна на хотела беше добре поддържан. Самия Велинград,обаче, е скучно място и доста занемарено . Но въздуха ухае страхотно. Друго ...лоби-бара на хотел "Рич" е приятно устроен ,но  персонала хич го няма . Механата към хотел "Рич"  не е от най-чистите места ,поради което няма как да  я харесам особено. В хотел "Абир"  се хранихме няколко пъти ,защото има страхотни арабски ястия ,които определено ме изкушиха . Действително е сравнително скъпо там ,но поне е вкусно.Иначе няма кой знае какви развлечения във Велниград .Подходящо място за почивка на дядовци и баби с внуците . Изглеждаха ми доволни ,поне тези които срещнах. 

Общи условия

Активация на акаунт