Аz ли съм zабравила...

  • 1 789
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 649
И на мен ми се случва редовно като съм си в БГ  #Cussing out
и аз много се възмущавам и се заяждам...мъжът ми даже трябваше да ме успокоява единият път, защото не помня вече точно колко беше сметката, ама аз им дадох 50 лв и казах колко да си вземат за бакшиш (към 20% беше от сметката), а те  пак ми носят по-малко... е вбесих се newsm61... не че ми е до стотинките, ама по принцип... чувствам се сякаш за балама ме мислят, че не мога да събера 2+ 2...  а винаги си оставям бакшиш, особено ако ми хареса обслужването  Peace

# 16
  • Мнения: 7 430
И на мен не ми се е случвало да не ми връщат.. все посягат да връщат пък аз им оставям стотинките...че само ми тежат  Rolling Eyes

И при мен е било така - до сега не ми се е случвало Naughty
....да посмеят да не ми върнат...лелееее.... Joy какво ги очаква Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 907
Имала съм същите слу4ки в Бг. Веднъж бях поканила приятелки на ве4еря, оба4е още 2 непознати за мен жени дойдоха. Накрая аз имах наум да платя за моите приятелки , а тези двете си бяха извадили ве4е портфейлите да плащат. И какво става... Аз вадя банкнота от 100 лева и моля да ми сметнат определената сметка. Сервитиорката ми казва - " Не, дайте ми то4но" - аз я поглеждам и я питам отново как така да и дам то4но като не мога. Тя ми казва " Ако искате отидете в другото заведение до нас да развалите, ние не можем да ви върнем" . Аз седя и се  4удя как така не може тя да ми върне и защо аз ще ходя да развалям парите. Накрая ми развалиха пари моите ппиятелки от масата, голям срам, бях ги поканила и бях казала, 4е за пари няма да се говори. И пак викам тъпата сервитиорка. Тя идва и този път обидена, 4е и давам  ТО4НО! А аз реших след тъпото и държание да не оставям никакъв бакшиш. И тази жена като се обиди и из4езна, 30мин след това ходя да я търся, никой не иска да му платя, извиках шефа на бара , той ме гледа нагло в о4ите и ми заявява " обидили сте я, ами ще 4акате" , накрая тя дойде и си каза истината -" за 89 имахте сметка, не вие срам госпожа, 100 лева ми давате , искате да ви връщам" . Аз бях шокирана....

Аз имах нещастието телефонът ми да звънне, говорих на 4ужд език и тя веднага си е направила сметката, след това само ни удължи ве4ерта с 2 4аса!

# 18
  • Мнения: 260
Преди доста години, сядаме с един приятел в една кръчма и хапваме и пийваме сериозно.
Абе почти се осрахме - меко казано  Rolling Eyes Носи накрая сервитьора сметката, хвърлям аз един поглед отдолу и му казвам, че само още веднъж може да коригира грешната сметка, друга възможност за поправка няма да има. Той ме гледа като теле и пита:
- Ама как разбрахте веднага че има грешка?
- Ами по една случайност, двамата си поръчвахме едно и също, и няма как сметката да завършва на 1,3,5,7 или 9 стотинки.  #Crazy
mystic Не ми се е случвало досега да гоня някой да ми вземе парите. Най-културно предлагам да си платя, и ако няма интерес проблема вече не е мой.

# 19
  • Мнения: 2 257
Това дали изобщо някога ще се промени? Освен, че е елементарно, е и много тъжно някак си, депресиращо - не за мен, а за тях - чудя се какъв живот е това тяхното....Може пък и да им е по-лесно на такива, де... Tired

# 20
  • Мнения: 9 990
Ами помислете-ние живеем тук.Аз съм от хората, които поне се научиха, като не им хареса в едно заведение-да не влезна повече там.Но много хора не са така.Заведенията повечето винаги са пълни и общо взето на сервитьорката не и пука, че аз там повече няма да се върна...Да, за мен е много депресиращо, защото се броят на пръсти местата, където съм останала доволна, а аз съм обикновен човек, не се вглеждам колосана ли е покривката. Confused

# 21
  • Мнения: 649
за 89 имахте сметка, не вие срам госпожа, 100 лева ми давате , искате да ви връщам" . Аз бях шокирана....


еййй, аз  щях да ида и да й дам точно до стотинка... или да й оставя парите на масата и да си тръгна  Twisted Evil

само не разбирам на българите (в смисъл, които си говорят само на български) дали го правят този номер  newsm78 и те как реагират???

# 22
  • Мнения: 9 990
мопси-правят го-аз от БГ пиша Tired
явно не си обърнала внимание...
ами какво правим-викаме управител, разправяме се със сервитьорката-никакъв ефект.И голям праз,че аз повече няма да се върна при тях, защото съм недоволна-нали имат други клиенти...дреме им...жалко е, но е факт.

# 23
  • Мнения: 260
Това дали изобщо някога ще се промени? Освен, че е елементарно, е и много тъжно някак си, депресиращо - не за мен, а за тях - чудя се какъв живот е това тяхното....Може пък и да им е по-лесно на такива, де... Tired

В много случаи, мисленето на обслужващия персонал е близко до това на джебчиите.
Клиента държи моите пари в джоба си и защо се нерви като си ги вземам ?  newsm78

# 24
  • Мнения: 4 629
В България е нормално да не ти връщат рестото до жълти стотинки. Ако го правят хората си ги прибират и не оставят никакъв бакшиш. И така обслужващия персонал си е измислил начин да си припечелва по нещичко освен заплатата

# 25
  • Мнения: 260
В България е нормално да не ти връщат рестото до жълти стотинки. Ако го правят хората си ги прибират и не оставят никакъв бакшиш. И така обслужващия персонал си е измислил начин да си припечелва по нещичко освен заплатата
Така е, но това не е нормално. Нормално е собственика или управителя на заведението да се грижат за доходите на персонала, а не това да става с дребни измами на клиента.
В Русия някои фабрики плащат на персонала в стока, която като неконкурентноспособна не могат да продадат. Хората си правят големи пазари и си разменят стоките. И това не е нормално, но хората ходят на работа, за да могат да преживеят. Не става въпрос за руснаците които идват на почивка в България, или другаде по света. Както се казва: - Рибата се вмирисва първо откъм главата.

# 26
  • Мнения: 4 399
Ми нормално е. По-скоро, ненормално е, ама е практика. В Пица Хът от години е така. Даваш нещо и те по свое усмотрение си задържат рестото, без значение колко е. Но това което още повече ме дразни е че не казват и едно 'Благодаря!'. Не съм длъжна да им дам и 1 стотинка, затова ако го направя, би трябвало да ми благодарят. Но пък от друга страа, защо ли, като те са си го взели, аз не съм им го дала.

Какво да ти кажа, аз не си тровя почивката с такива неща, тъй като не мога да ги променя. Гледам да се адаптирам към действителността и винаги подържам дребни пари в себе си и се старая да плащам възможно най-точно за да не им оставям много възможност за злоупотреби с бакшиша.

# 27
  • Мнения: 86
Е немога да се въздържа да не напиша и аз няколко реда....
Слу4ката на Мистик направо е върха на наглостта, и какво трябваше и да се по4увстваш виновна 4е си "ощетила" сервитьорката? Shockedю
За съжаление не съм о4арована и от обслужването в пове4ето българските ресторанти в 4икаго, не става въпрос за рестото, а за отношението.

# 28
  • Мнения: 2 032
Да, мъжът ми много побеснява от тези прояви, аз- по-малко. Ама никъде дугаде не съм ги виждала тези сценки, освен в Бг, и в най-малките селца и паланки по широкия свят, където сме били, не се е разигравало такова закръгляне (даже на последната почивка любимият отбеляза как на едно място като нямаха точно ресто ни върнаха малко повече).
Ако човек има нерви, трябва да не позволява тези сценки, и да не се притеснява да направи на въпрос как в един магазин/заведение и въобще място, където боравят с пари, им са толкова кът изведнъж дребните, и ако наистина е така, не им ли е минала мисълта да отскочат до близката банка да вземат фишеци само с дребни. Въпрос на принцип, макар че да се разправяш с такива глупости вгорчава деня.

# 29
  • Мнения: 3 537
Малко извън темата:
Мери една жена в магазина няколко чифта обувки преди 3 години и продавачката/младо момиче/ и омръзва да и носи най-различни модели,а жената все не може да си избере.И продавачката не издържа ,размахва една обувка над главата на клиентката с думите:
-Като ти цапна накрая една обувка и ши си избереш за бързо.
 #CrazyЕстествено е била уволнена след този инцидент. Naughty


Общи условия

Активация на акаунт