За бебешката ушна кал?

  • 1 291
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
От няколко месеца в едното уше на сина ми се образуват едни сравнително големи топчета ушна кал. Когато тръгне да излиза започва много да го сърби и постоянно си чеше ушето. Обикновено вечер като си ляга му капя по 1-2 капки зехтин и на сутринта мога да извадя топчето, което е голямо колкото зърно от леща, а понякога и по-голямо! Водих го на лекар и ми казаха, че е нормално в тази възраст да имат повече ушна кал, а можело и да се дължи на изникването на зъбите, но аз се притеснявам, защото всяка седмица има по едно такова голямо топче. Като го извадя имам чувството, че му е било запълнило цялото каналче.
Случва ли се и на някой друг и как действате?

# 1
  • Мнения: 8 505
Колкото повече почистваш ушите,толкова повече ушна кал се образува.Опитай да разредиш чистенето-на 3-4 дни е напълно достатъчно.
А аз бих завела детето при специалист УНГ,за ми се струва нормално.

# 2
  • Мнения: 8 917
Колкото повече почистваш ушите,толкова повече ушна кал се образува.Опитай да разредиш чистенето-на 3-4 дни е напълно достатъчно.
А аз бих завела детето при специалист УНГ,за ми се струва нормално.

 Peace

# 3
  • Мнения: 514
И моят син имаше такива топченца и доки каза,че е нормално.Престанаха да се образуват когато навърши 2 месеца.

# 4
  • Мнения: 4 392
Ушите не се чистят с клечки за уши.Само внимателно се избърсва с влажна кърпа ушната мида.

# 5
  • Мнения: 8 163
Нашата педиатърка ми каза как да чистя ушната кал, без да е опасно за тъпанчето. Рецептата е следната:

кислородна вода + топла вода (50/50)

Детенце се слага да легне на една страна и течността се сипва в ушето. Тя почва да "кипи" и изкарва ушната кал. Не става за 2 минути, но определено е ефективен метод.

Гледайте водата да е по-топла, за да не хладнее в ухото.

# 6
  • Мнения: 4 621
Ушите не се чистят с клечки за уши.Само внимателно се избърсва с влажна кърпа ушната мида.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт