Как решавате кога да давате антибиотика,предписан ви от лекар?

  • 3 142
  • 27
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Чета аз разни неща из този подфорум и доста често срещам постинги от сорта на "както винаги лекарката предписа антибиотик, но аз не го давах". Интересно ми е как решавате кога да давате на децата си предписания от лекаря им антибиотик и кога не. По какво преценявате?
Моля, не превръщайте темата в спор за ползата и вредата от антибиотиците! Peace

# 1
  • Мнения: 7 821
Имам доверие на педиатъра, разговарям с нея, задавам въпроси и винаги когато е предписала антибиотик го давам!
Обаче, тя предписва рядко.

# 2
  • Мнения: 3 537
Моята ми казва:
_Сега ще ти изпиша антибиотик,ама ти да не вземеш веднага да и го дадеш!Ще чакаш,ако не спадне температурата или ако няма подобрение,тогава ще го даваш! Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 425
Аз досега винаги когато ми е изписвала антибиотик съм го давала и слава богу до сега не сме стигали до усложнения.Имам доверие на педиатъра ни и щом тя смята ,че трябва да се пие антибиотик го давам .Вкрайна сметка аз не съм лекар и не мога да преценя,кога да се дава или не се дава .

# 4
  • Мнения: 114
Имам доверие на педиатъра, разговарям с нея, задавам въпроси и винаги когато е предписала антибиотик го давам!
Обаче, тя предписва рядко.
И аз така. Добре, че лекарят ни не е привърженик на лечението с антибиотик на всяка цена.

# 5
  • Мнения: 1 043
имам дете на 4 години е вече,  доста антибиотици и се налагаше да пие, аз преценявам по това как се развива болестта ако има покачване и спадане на температурата и няма голямо подобрение на вторият ден започвах антибиотик , но честно казано нямах кой да ме посъветва като вещо лице, а при нас температурата се покачваше дори над 40 градоса Когато държиш детето си на ръце и виждаш че страда - една малка мръвчица, чувстваш се толкова безпомощен Cry. Понякога може и да съм прибързала

# 6
  • Мнения: 3 537
имам дете на 4 години е вече,  доста антибиотици и се налагаше да пие, аз преценявам по това как се развива болестта ако има покачване и спадане на температурата и няма голямо подобрение на вторият ден започвах антибиотик , но честно казано нямах кой да ме посъветва като вещо лице, а при нас температурата се покачваше дори над 40 градоса Когато държиш детето си на ръце и виждаш че страда - една малка мръвчица, чувстваш се толкова безпомощен Cry. Понякога може и да съм прибързала
Е, не мисля че си прибързала.Ние до сега само 2 пъти сме пили антибиотик за две години,но темп. ни никога не е достигала или надвишавала 40 градуса. Thinking

# 7
  • Мнения: 250
ние сме на 18 мес и до сега веднъж са ни предписвали антибиотик, но аз предложих на лекарката да изчакме още 1 ден да видим как вървят нещата и тогава да преценим. За наш късмет Т спадна и продължихме 5 дни само с капки в носа и биопарокс за гърлото.

# 8
  • София
  • Мнения: 323
Моите деца са големи. Голямата е от онези, при които в един момент от живота и се установи абсолютна резистентност от антибиотици. Това за тези които не знаят е когато антибиотиците, дори и да бъдат дадени, няма да подействат. И тогава какво следва? Инжекции с тежки антибиотици в болнична обстановка, които безвъзвратно овреждат бъбреци и черен дроб. Когато се случи това, спрях да давам антибиотици и на голямата и на малката. Дори и предписани от лекар. Всъщност аз директно отказвам лечението. Естествено лекарката казва"На твоя отговорност" И аз пак на своя отговорност пускам изследвания на кръв и орина и на секрети, които излизат за 24 часа- период в който нищо съществено не може да се случи. В общия случай усложнения се развиват след четвъртия ден на започнала вирусна инфекция. От всички такива изследвания, които съм си самоназначила, имаше само едно с положителен резултат за бактерии, всички други бяха отрицателни. За всички тези случаи имах предписан антибиотик, а се оказваше, че ако бях го дала, щеше да е абсолютно излишно и само във вреда на детето. От както подхождам така, децата ми боледуват рядко и сравнително кратко, не развиват усложнения. Вярно, плащам си около 30 лв. общо за всички изследвания, но пък не давам антибиотика, който в общия случай струва най-малко толкова и е ненужен и вреден. Ако се установи бактерия, то на изследването си пише и точно кой антибиотик най-добре я повлиява и ще е най ефективен. Тогава го давам. Но това се е случило само веднъж.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Моята ми казва:
_Сега ще ти изпиша антибиотик,ама ти да не вземеш веднага да и го дадеш!Ще чакаш,ако не спадне температурата или ако няма подобрение,тогава ще го даваш! Mr. Green

 Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 39 745
Педиатърката на дъщеря ми рядко изписва АБ. Винаги казва "ще пробваме с еди какво си..." и т.н. Когато все пак се наложи да изпише АБ знам, че е сериозно и следвам инструкциите й.

# 11
  • Мнения: 8 917
Имам доверие на педиатъра, разговарям с нея, задавам въпроси и винаги когато е предписала антибиотик го давам!
Обаче, тя предписва рядко.

 Peace

# 12
  • Мнения: 1 464
Нашия лекар предписва антибиотик чак на третия ден след като се е разболяла,първите три дни изчаква,ако няма подобрение и не е спадала Т предписва и ние го пием естествено.Но миналата седмица за пръв път отказах АБ на своя глава и не сгреших WhistlingСитуацията беше следната,завеждам Вероника с кашлица/мокра,къртеща,развила се бързо за една нощ/,педиатъра я прегледа и заключи -АБ че имало опастност да развие пневмония!Поисках второ мнение,направиха и снимка,оказа се бронхит.Пихме сиропи,мазахме с мазила,инхалаций.Отивам след 5 дни да я прегледат и отговора беше:
-М,да,гърдите са и чисти,няма хрипове/тя и тогава не е имала,нито е вдигала Т/но за всеки случай вземете още едно шише Зинат,че да се оправи напълно #Crazy
Луди хора ей,ние първия АБ не сме пили и се оправихме,те ни предписват и втори?! ooooh!Да се презастраховат естествено,а здравето на детето какво?
Та вече знам,няма ли Т,няма АБ!Ако много ме притеснява отивам при втори лекар!Изследванията също са добър вариант,повечето деца пият АБ за вирусни инфекций  #Crazy

# 13
  • Мнения: 8 505
Давам го веднага,щом го изпише.Преди това обаче съм пробвала няколко дни лечение без АБ (разбира се,със знанието на педиатъра) и е правена кръвна картина или директно след кръвната картина,при показания за бактериална инфекция (ако дребната е по-зле и не може да се чака няколко дни).

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Давам го веднага, щом го изпише. Имам пълно доверие на педиатъра си, освен това знам, че тя не предписва антибиотик с лека ръка. Спокойна съм и, че ако сме решили да "опитаме" нещо друго, винаги мога да се свържа с нея при съмнения от моя страна.

Общи условия

Активация на акаунт