Резултати от морфология на еритроцити

  • 3 831
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Здравейте на всички.Искам да попитам някой от лекарите ,които пишат във форума за резултати от морфология на еритроцити.Оказа се, че  има много малко отклонение от нормите и педи то постави диагноза- Слабо изразена микроанизоцитоза с нормохромия.Може ли да ми обясните какво представлява тази болест,лекарката ми обясни на бързо от което аз нищо не разбрах.Каза че не е нужно лечение и, че след 3 месеца ще повторим иследванията.Става дума за сина ми на когото правихме профилактични изследвания,като всичко друго му е в нормите.Много Ви благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 585
Микроцитоза означава наличие на еритроцити с диаметър (размер) по-малък от нормата.
Анизоцитоза означава наличие на еритроцити с различна големина.

От тук нататък оценката е комплексна и зависи от много неща.

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 21:20 от Birdie

# 2
  • Мнения: 1 425
Благодаря ти Birdie,за бързия отговор.  bouquetА според теб налага ли се лечение?Всички други резултати и от деференциално броене са много добри, само педи то каза че има много леко изменение в структурата на клетките.Според теб трябва ли да правим някакви допънителни изследвания?

# 3
  • Мнения: 8 585
Тези белези са само находки. Те се срещат при редица състояния.
Нужно е да се обследват обстойно и другите показатели на кръвната "картина" за да се каже каквото и да е било...

# 4
  • Мнения: 1 425
Благодаря,сега съм по спокойна ,защото лекарката ми каза същото след като прегледа резултатите от кръвната картина.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт