коледна кулинарна изложба в детската градина

  • 1 657
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте мами,
На 20.12. в детската градина на дъщеря ми ще има кулинарна изложба, послучай Коледа, с вкусотии приготвени от майките.
Аз имам вече нещо предвид, но не мога да не се допитам до вас, защото знам, че ще ми дадете нещо специално...

# 1
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Моята баба беше виртуоз на тия работи. Съжалявам, че не мога да покажа снимки, но ще обясня.
Картофена салата (може и зелена салата), която се окрасява с пиленца ,които се правят от варени яйца. След като се сварят добре яйцата, се слагат в студена вода. Като изстинат напълно с остро ножче се изрязва белтъка точно в средата на зиг заг като черупка на яйце. Двете половинки се отделят внимателно . Жълтъка трябва да остане цял. Първият вариант е да украсиш жълтъка с човка от морков или камба и очички от черен пипер, но така ще ти останат много белтъци. По-хитро и вкусно е жълтъците да се намачкат добре със майонеза и картофено пюре и с помоща на лъжичка да се напълнят в "черупките"от белтъци. След това се украсяват като пиленца. На рожденните ми дни едно време децата преяждаха с тази салата и даже торта отказваха. Много е ефектна.


Таралеж:
върху малка кисела зелка или топка от фолио покрита със зелеви листа се набождат с помоща на клечки за зъби малки кюфтенца, но на гъстичко да стане като таралеж. Със няколко зелеви листа от кисело зеле се прави муцунка и се украсява с уста и очички. Таралежа се поставя върху листа от марули или друга подходяща декорация, която да се явява тревичка.
Успех!!! После ще разказваш.

# 2
  • Мнения: 5 877
Ами виж в темата за коледните сладки - там съм дала рецептата. Омесваш с различни хранителни бои (има в едно магазинче на "Георги Кирков") и моделираш като пластелин. После оставяш да съхне.
Много лесно е да разточиш една бяла и една розова пръчица, да ги усучеш и да ги извиеш като бастунче. Снежни човеци също се правят лесно. Снежинки - просто кръстосваш няколко пъти пръчиците. Абе каквото ти роди главата.

# 3
  • Мнения: 1 399
Виж и къщичката на Анда. ТУК има снимка, а ТУК е рецептата.
В темата "Коледно" има и много хубави рецепти за сладки. Режеш с различни формички и украсяваш отгоре.
Можеш да направиш и елхички.  Правиш тесто за някакви сладки и го боядисваш със зелена сладкарска боя. След това се изрязват 3-4 различни по големина звездички /а ако нямаш такива формички или ти е трудно с нож, може да са кръгчета. С 3-4 различни по големина чаши става. Въпреки, че като се изрежат кръгчета, лесно става с нож да се назъбят отстрани. Просто се изрязват съвсем малки триъгълничета открая/. Последно връхчето се оформя с ръце като малко конусче. Пекат се. Слепват се едно върху друго с мармалад и готовата елхичка се наръсва с пудра захар, имитираща сняг.
Тези дни една приятелка ми изпрати този адрес. Има много хубави рецепти за сладки и един красив дядо Коледа и елена Рудолф от фондан. За съжаление моя майсторлък не е толкова голям, но съм сигурна че тук има хора  които ще се справят. Затова си позволявам да го споделя. Благодаря ти, DiVA!  Kiss  Flowers Rose

# 4
  • Мнения: 356
Благодаря ви момичета. Темата за коледните сладки разбира се я бях прегледала и от там ми дойдоха идеи, но се чудех кое ще е и най-подходящо за детска градина. Tada

Общи условия

Активация на акаунт