Болки в ръцете и краката при 8 г. дете?

  • 4 384
  • 9
  •   1
Отговори
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Здравейте  мили мами,
Вече незнам към какъв лекар да се обърна. Дъщеря ми - в момента на 8г. снощи имаше страхотни болки в дясното караче, около капачката. Дадох и аналгин не помогна. Отигохме в Пирогов. Сложиха и мускулно аналгин, болката поутихна, но днес пак я боли по - слабо. Така и не ни казаха от какво, няма травма.
Тази болка си има история... От около преди 2 години се появиха тези болки в краката и в ръцете, обикновенно по време на сън или сутрин. После поотминават. Налагало се е да давам аналгетик за да мине. Навремето правихме изследвания и снимки, не откриха видима при4ина и заключиха "болки на растежа". Сега нещо вече не ми се вярва тази диагноза.
Моля споделете мнения ако някой се е сблъсквал с проблема.
БЛАГОДАРЯ!!!

# 1
  • Мнения: 5 525
Здравей cikoni, аз ще се опитам на кратко да ти разкайа нашите проблеми.Моят син сега е на 6.Преди около година започна да го боли едното краче в тазобедрената става и бедрото, не много силно но периодично детето си се оплакваше.Ходихме на лекар и GP каза болки на растежа.И така почти една година.Това лято болките се засилиха и през юли месец имаше 2-3 дена през които крачето много го болеше.Отново отидохме на лекар- сменихме обувките с ортопедични, оставихме го да ходи бос винаги при нужда, отново по препоръка на лекар.Той израстна бързо , натежа на килограми и решихме че проблема идва от там Да ама не.Преди 3 седници отидохме на море.Крачето все така си го наболяваше, но общо взето търпимо, до момента в който започнаха много силни болки.Минко не можеше да стъпи сам, не можеше да седне или стане без помощ.Върнахме се в София и веднага GP ни изпрати на ревматолог.М/у временно пусна пълна кръвна картина, АСТ, секрети от гърлото и нослето, ренгенова снимка..Поставиха му диагноза реактивен артрит(възпаление на тазобедрената става), изписаха Нурофен и антибиотик за възпалението и сега вече е по- добре.Аз бих те посъветвала да заведеш детето на ревматолог ( ортопед).Ние също ходихме в Пирогов и от там ни насочиха към специалист ревматолог.Недей да отлагаш защото има редица заболявания които трябва да се изключат.Не ми се вярва толкова силни болки да са от растежа.Пожелавам ви бързо да се оправи детенцето.

# 2
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Благодаря ти marychery! Би ли ми дала координати на Ревматолога? Нали знаеш колко трудно се попада на добър лекар.
Предварително ти благодаря!!!

# 3
  • Мнения: 5 525
Той преглежда в Педиатрията, тел 952 38 40.Това е централата.Докторът се казва Стефан Стефанов.Преглежда всеки петък от 10-13ч, но трябва да отидеш рано за час, някъде към 8ч.Обади се все пак да видиш дали е на работа утре, въпреки че вчера говорих с него и все още не е в отпуска.Успех.

# 4
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Много ти благодаря за бързият отговор!

# 5
  • Мнения: 809
Cikoni, и ние имахме този проблем. Стефчо още е много малък, но когато беше болен от  грип преди няколко месеца ми каза, че го боли крачето. Аз реших, че просто го боли кожата - нали знаеш как боли като си болен или настинал. Но по едно време го гледам, че започна да ходи неестествено. Поклащайки се настрани. Уплаших се и веднага при докторката. Тя каза, че грипът дава усложнения в артрит - Стефчо нямаше още 2 години. Прати ни при специалист - шефът на инфекциозна болница - д-р Мангъров. Той потвърди диагнозата и предписа Нурофен. Благодарение на него овладяхме ситуацията. Имам му координатите, ако те интересува? Този доктор ми го препоръчват от много и най-различни места, явно е доста добър. Дано и на вас да помогне.

# 6
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Благодаря ти за отговора Julka ! Би ли ми дала координати. И на нас снощти в Пирогов ни казаха, че може да е начало или край на настинка но детето в момента е здраво.

# 7
  • Мнения: 1 428
Изследвайте утайка,С-реактивен протеин,АНА,АСТ и секрети от носа и гърлото.

# 8
  • Мнения: 2 657
Според мен е това което са казали лекарите''Болки на растежа''.
Спомням си,4е когато бяхме малки,моят брат беше в същото положение.През деня му нямаше нищо ,а ве4ер запо4ваше да пищи от болка,4е го боли около капа4ките на краката и ръцете.нямам спомен колко дълго продължи,но помня,4е бяха на периоди-ту спираше да го боли за известно врем,ту запо4ваше да изспитва болките отново.

# 9
  • Мнения: 190
Моята дъщеря е на 7 години и често се сблъсквам със същият проблем - болки в крачетата особенно нощно време, но при нас минава с галене по болното краче. Ходила съм на всички възможни лекари и си е точно от растежа, но все пак нищо не ти пречи да заведеш детето на ревматолог и ортопед. Пожелавам ти да не е нещо сериозно. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт