След прием на `Утрогестан` - къс цикъл и май правя кисти

  • 2 865
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 120
Тази нощ в 4ч се събудих от непоносими болки, усещането беше все  едно съм в М. и карам най-тежка менструация.
Кръста ми пареше, яйчниците ме дърпаха жестоко  и това трая между 15 и 20 минути, после все  едно нищо не  е било.
Мисля си, че може да  е киста ,която да се е пукнала, защото ако  е ову първо ще  е много ранно на 9 ден , второ при тези болки нищо хубаво няма да е имало във фоликула.
От прогестерона цикъла ми стана от 25-26 дни, точно 23. Това се случи, когато спрях да го пия. Преди да знам за него пак си беше 25 дни.
Сега се чудя, това задържан фоликул ли беше, киста ли беше.
Болката е с парене и контракции, все едно ти  идва тежка М.

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 12:35 от Дара

# 1
  • Мнения: 416
Сега в момента го пиеш или вече си го спряла?

Каква е схемата, по която го пиеш - от кой ден на цикъла?

# 2
  • Мнения: 2 120
Спрях го преди 3 месеца и от тогава цикъла ми стана 23 дни/след спрането/. Пиех го след ову за по-добро имплантиране/евентуално/. Но го пих дълго без прекъсване/10 месеца/.
Да споделя, че ЛФ ми се запази 14 дни.
Много ме притеснява болката от тази нощ, жестока,  а после - нищо.
Не  е като пукане на фоликул или ако  е това  е прекалено болезнено, направо ми се сковаха краката до коленете. Като правих аборт преди време беше така, но за цяла нощ, сега трая само 15 минути, мислех, че ще ми дойде втори път.

# 3
  • Мнения: 529
Даре, а утрогестана лекар ли ти го предписа?   Rolling Eyes С каква цел? newsm78
Защо не пробваш да правиш фоликуметрия този месец, така ще проследиш подробно какво се случва с теб, кога е овуто, пукаш ли фоликулите и  да си пуснеш един прогестерон да видиш в какви граници се движи....Така ще ти стане по-ясна картинката според мен. Thinking

# 4
  • Мнения: 4 298
Даре, ако те притеснява тази болка или и в момента чувстваш дискомфорт, мисля че трябва да отидеш на лекар.
Ние само можем да гадаем.
Иначе и аз от доста дълго време съм на прогестеронови препарати, но аз лично не съм мерило за дължина на цикъл...

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 12:57 от *vera

# 5
  • Мнения: 2 120
Какич, предния месец бх на фоликулометрия и нищо ми нямаше. Пукам ги проклетите фоликули, но след днешната случка си мисля за кисти, запушени тръби и разни възпалителни процеси.
Много ще да ме е боляло, за да се събудя от това.
Сега ще прескоча до `Шейново` и пак ще пиша, но ако е било ову не е ли ненормално така да боли?

Момичета ще пиша като се върна, защото сигурно ще имам още въпроси.

# 6
  • Мнения: 529
Даре, бягай на доктор тогава, да те видят и да си кажат тежката дума.
Щом сте видяли да се пука фоликул, значи няма как да е киста от миналия месец, си мисля аз.  newsm78
А ти снимка на тръбите имаш ли?
И стига си мисли за гадости, не се шашкай излишно  Naughty

# 7
  • Мнения: 416
Ами, ако цикълът ти е 23, съвсем вероятно е овулацията ти да е 9-ия ден и е твърде вероятно да се е спукала фоликул.

Когато на мен ми се пука изпитвам ужасни болки и по това познавам дали и кога имам овулация.

# 8
  • Мнения: 2 120
Приехе в `семейно планиране` в Шейново. Гледа и каза ,че се  е пукнало, т.е сега съм в овулация от момента, в който ме заболя през ноща.
Забрани ми `Утрогестана`, защото според него нормалният ми цикъл е 23 -24 дни, а `Утрогестана` го удължил и фоликулите ми са нараствали прекалено и разни в тоя дух.

За болките, които според мен са ненормални, защото винаги усещам пукането, лекарят имаше отговор, че се дължало на възрастта.
Работата е в това, че нямах един положителен тест за овулация, а аз със сигурност знам как се правят.

Това е отчета. Мисля следващия месец да отида на фоликулометрия точно на 8 ден, за да се види какъв ще  етози фоликул? 

Поне не е киста, но, че нещо не е наред сърцето ми го усеща.

А за цветната снимка имам, но ще правя пак, че нали ми предстои инсе.

# 9
  • Мнения: 1 029
Даре, аз също мисля, че просто имаш по-ранна ову.Много жени си усещат пукането на фоликулите.Защо не пробваш със други тестове за ову?
А какво стана при Влад?Какво решихте?Инсеминации ли?
Мисля, че е добре да направиш имунологични и генетични също и не ги отлагай!

# 10
  • Мнения: 1 419
Аз докато се включа... Но и на мен на ову ми приличаше - най-добре е редовно да следиш какво се случва там вътре, за да не се шашкаш излишно. Пък гледайте да оползотворите тая вечер  Flutter

# 11
  • Мнения: 2 120
Мерси, но наистина се шашнах. Все я усещам овулацията, ама чак пък толкова.
А иначе направо инсе ще правя, но ми искат пак цветна снимка, та от нея най- много ме  е страх.
Благодаря ви момичета. Hug

# 12
  • Мнения: 1 029
Даре, всички ни е страх, но трябва да действаш, защото знаеш за какво го правиш...извинявай, че съм толкова директна, но мисля, че трябва да си по-дейна, защото времето си тече.
Поддържам обяснението на лекарят, за Утрогестана.
Направи снимката, може и с пълна упойка, и пак се повтарям-генетични и имунологични,  задължително при теб!
Успех, миличка!Хайде, всички ти стискаме палци!

  bouquet

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 16:16 от danidan

# 13
  • Мнения: 1 320
Мен също много ме боли, когато се пукат фоликулите, а ако са ми слагали прегнил е направо нетърпимо. Колкото до тестовете за овулация, аз признавам само едни-клиър план май бяха, тия скъпите от 25 лв. Веднъж правих клиър ову тест-накиснах ги всичките пет лентички и нито една не показа контролна черта!!! Та имай си едно наум с тези тестове.

# 14
  • Мнения: 2 120
Не знам какво  е гледал онзи лекар, но вече съм сигурна ,че това, което се е пукнало между 8 и 9 ден не е било ову, по-скоро е киста, която се пукна сама. Вече имам + тестове за ову, според тях и слузта трябва да съм в овулация между днес и утре, всички симтоми за ову са налице. Е, как да вярваш на лекари. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт