да 3абравя ли 3а асансьора ?

  • 1 951
  • 31
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
уф, как да 3апочна....хем тьрсиме, хем не, нова по-голяма кьща, но бяхме решили, че ако попаднем на нещо добро няма да се 3амисляме....та намерихме страхотен апартамент на последния 4 етаж, точно каквото искаме, а и паричките са супер...другата година ще правят нова кухня и баня....проблемьт е, че няма асансьор....та притеснението с малко бебе и евентуално още едно след време как ще се справям сама....стандартите в повечето страни са, че има вьв всеки вход помещение, кьдето да се дьржат количките и колелата...та носенето на количката до четвьртия етаж отпада....остават покупките и бебетата....какво мислите по вьпроса ? да го в3имаме ли или ?

# 1
  • Мнения: 1 854
amei-ски,
и на нас това ни е критерии.Нямаме още дете, но планираме, затова апартамента, в който сме в момента е ужасно неудобен с хиляди стьпала и невьзможност за катерене на количка и бебе.В процес сме на намиране на друг дом, които да е или на приземен етаж(кьща) или с асансьор.С 2 думи - не бих направила компромис, ако сьм бременна или имам дете да живея в жилище без асансьор, което е на по високи етажи.Относно стандартите....в Холандия особено в сградите в центьра на по големите градове няма никакви помещения за колички.Тази сграда която сме в момента, няма дори и коридор като хората, от входната врата направо следват безброй стьлби и като ни идват гости с деца и колички е драма.
Целувки на шоколадчо и да направите най-правилния и добьр избор  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 098
Амей,определено Ще ти е много трудно без асансьор.Дори да оставяш коли4ката в помеЩението,все Ще имаш неЩо за носене,за сваляне,представи си 4е бързаш за някъде и трябва и детето да носиш.А и като новодомци Ще внасяте и мебели и електроуреди,помисли и за това,4е дори да ти го оставят добре оборудван,все Ще дойде момент,когато Ще ти се прииска да смениш неЩо.
В нашия блок сме с два асансьора,но веднъж беше спрял тока а аз и малката отивахме на детска консултация.Не можех да 4акам кога Ще дойде тока и тръгнах надолу пеша с бебето,4антите,коли4ката. CrazyКошмар беше.

# 3
  • Мнения: 3 537
На петия етаж сме,без асансьор.Като родих ми беше много трудно,сега също.Малката все още понякога иска да я нося до горе и ако нося и багаж или покупки е ужасно трудно. Sad

# 4
  • Мнения: 5 475
  newsm78 Амейче и аз бих се замислила 4 етажа с пълни торби и дете не са малко... Peace

# 5
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Е, кой строи още така, бе newsm78
Много неприятно това, че няма асансьор, аз и без дете не бих се навила, като знам какви дисаги мъкна Rolling Eyes.
Преди да започнем строежа това ни беше една от основните разправии с архитектката и строителя - щял да отнеме от площта на апартаментите и не знам си още какво, дрън-дрън Whistling. Поканих ги и двамата една вечер да ми носят торбите с анкетните карти (едно бебе е доста по-леко от тях), много убедителна бях Mr. Green.
Полезно е да се изкачват стълби, обаче с много багажи, дете и количка изобщо не е като безплатен фитнес, по-скоро болки в гърба или дископатия можеш да си докараш. Да не говорим например за майката на моята съседка, която по същия начин ги убедили обаче да не правят асансьор в кооперацията и не беше излизала почти цяла година от къщи, защото закъса със ставите Sad и слизане/ качване по стълби й е цяла мъка Confused. Не е лукс асансьорът, във вашия случай е задължително да го има, според мен. Поогледайте се още, все ще изскочи нещо по-подходящо.

# 6
  • Мнения: 3 537
Пропуснах да кажа,че количката оставям в мазето.Не я нося на гръб. LaughingНо когато се налага да я пера,моят мъж я качва,аз и да искам-не мога. ConfusedМного е тежка!

# 7
  • Мнения: 7 430
Амейка, питай мен - макар, че нашите стълби са съвсем малко Wink в началото бе зле, но мога да ти кажа, че сега Вики не иска да го държим за ръка и му е хубаво да се качва сам. Шоки и той така ще стане Wink
За покупките - аз прибирам първо бебока (заедно с Вики ако е с нас), Мишо го оставям на място, което Викче не може да го стигне и отивам за торбите  Peace
Ако Шоки е по-голям и се оправя, не мисля, че ще е голям проблем Laughing а и както казваш цената е хубава, което не е за подценяване Wink

Аз бих го наела - да ти кажа, че се намира начин за всичко Peace

# 8
  • Мнения: 5 183
Аз бих те посъветвала да продължите да търсите.

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Е, кой строи още така, бе newsm78
той блока не е нов, Тремелче, но жилището е прекрасно.....и с нова кухня и баня другата година ще е напараво лукс....само асансьорьт е проблем...но  като се 3амислих днес а3 цял живот сьм живяла бе3 асансьор на последният четвьрти етаж в БГ, вярно бе3 бебе, но пьк с торбите 3адьлжително Rolling Eyes....а и цената много си я бива...ние продьлжаваме да се оглеждаме, но всички останали подобни са с поне 500-600 франка по-скьпи ( горе - долу толкова е храната на  семейството на месец  Rolling Eyes )....та много се 3амисляме...

# 10
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Off - леле, колко е сладък дребният, не че не е биил такъв и досега, ама на тия снимки направо разбива  Hug

И ти си права, че 500-600 франка хич не са малко Rolling Eyes, като ги знам цените на жилищата там как хвърчат и заради най-дребно подобрение, наистина си е за замисляне. Преценете все пак плюсове и минуси, пък и любимият ако може да помага, с торбите най-вече, тогава проблемът ще е по-малък Peace

# 11
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Off - леле, колко е сладък дребният, не че не е биил такъв и досега, ама на тия снимки направо разбива  Hug

И ти си права, че 500-600 франка хич не са малко Rolling Eyes, като ги знам цените на жилищата там как хвърчат и заради най-дребно подобрение, наистина си е за замисляне. Преценете все пак плюсове и минуси, пък и любимият ако може да помага, с торбите най-вече, тогава проблемът ще е по-малък Peace

той предимно носи торбите  Wink....а3 купувам пре3 седмицата само дребни неща...
благодаря 3а дребното  Hug Heart Eyes  bouquet....а кога чакате вашето мьниче ?

# 12
  • Мнения: 4 399
За мене асансьорът си е важно нещо и честно казано бих се отказала от такова жилище колкото и да е луксозно. Живяла съм и без асансьор, но трябваше да качваме само 1 етаж и без деца. Но 5 етажа с деца, не е лесна работа.

# 13
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
а кога чакате вашето мьниче ?
За нашето шоки Wink има време, догодина през март някъде Flutter

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
а кога чакате вашето мьниче ?
За нашето шоки Wink има време, догодина през март някъде Flutter

леле, то не останало  Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт