оставяте ли ги да поплачат

  • 4 613
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 493
А в кои случаи се дава чайче против колики или капки? Или по-соро вие в кои случаи давате ако изобщо давате?

# 16
  • Мнения: 1 581
Аз давах чайче от копър и лайка няколко месеца, а капки давах 15 мин преди хранене, давах капки Еспумизан, бяхме много доволни, облекчаваше се детето, изкарваше доста газчета. Но все пак го болеше коремчето.

# 17
  • Мнения: X
Цитат на: Yanche
А в кои случаи се дава чайче против колики или капки? Или по-соро вие в кои случаи давате ако изобщо давате?


Аз слагам във всяко шише капки, чайчето го спряхме, а и доколкото разбрах лайката има власинки, които дразнят стомаха, а и по мои наблюдения, не и понасяше особено добре. Thinking

# 18
  • Мнения: 671
Аз мисля че вие сте още мънички и затова повечко прачка  душицата сигурно я мъчат колики а и всичко и е едно широко и страшно още според мен гушкай я все още по- нататък се разбира кога е от инат и кога не
аз съм го оставяла да плаче по- скоро да се дере направо но бяхме на 8 месеца и така го научих че няма да става на неговата и ще заспива сам разбира се има и изключения в които го гушкам просто усещам че този път бебо има нужда с времето ще опознаеш твоята бебка ще станеш по-сигурна и нещата ще се подредят Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 014
Аз давах капки и чайче на Хипп. Никога не съм го оставяла да плаче (аз и не издържам, де). Щом заплаче веднага го взимам на ръце да го успокоявам. Това ми подсказва сърцето в такива моменти. Освен това ми казаха, че не било хубаво да се оставят момченцата да плачат, защото имало вероятност да получат херния. Това малко ми звучи като дрън-дрън, ама няма значение.

# 20
  • Мнения: 1 581
Цитат на: pandora
... а и доколкото разбрах лайката има власинки, които дразнят стомаха,


Аз съм давала бебешки чайчета на Хип, гранулирани, те би трябвало да са преработени за бебета, не съм го чувала това за власинките.

Цитат на: Светлана
... Освен това ми казаха, че не било хубаво да се оставят момченцата да плачат, защото имало вероятност да получат херния.  


Аз питах лекарката за това и ми каза, че не можело. Ама де да знам, и аз се притеснявах малко за това, че баба свеки беше убедена в това.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: pandora
Цитат на: Yanche
А в кои случаи се дава чайче против колики или капки? Или по-соро вие в кои случаи давате ако изобщо давате?


Аз слагам във всяко шише капки, чайчето го спряхме, а и доколкото разбрах лайката има власинки, които дразнят стомаха, а и по мои наблюдения, не и понасяше особено добре. Thinking


вие на изкуствено хранене ли сте? а ако кърмиш как стоят нещата?
много ме е страх, че няма да се справя!  Thinking и все нещо ще пропусна да направя.... Neutral Face

# 22
  • Мнения: X
Цитат на: Yanche
Цитат на: pandora
Цитат на: Yanche
А в кои случаи се дава чайче против колики или капки? Или по-соро вие в кои случаи давате ако изобщо давате?


Аз слагам във всяко шише капки, чайчето го спряхме, а и доколкото разбрах лайката има власинки, които дразнят стомаха, а и по мои наблюдения, не и понасяше особено добре. Thinking


вие на изкуствено хранене ли сте? а ако кърмиш как стоят нещата?
много ме е страх, че няма да се справя!  Thinking и все нещо ще пропусна да направя.... Neutral Face


Ако кърмиш ги даваш с лъжичка преди или след кърмене. Май е по-добре преди. Като родиш и дойде педиатърката увас, ще ти обясни всичко подробно. Не се притеснявай.

# 23
  • Мнения: 1 014
Аз давах по 3 преди всяко кърмене и сравнително леко минахме коликите.

# 24
  • Мнения: 1 014
Забравих да кажа, че в началото ги давах с лъжичка с вода, но после капвах направо в устичката и гледах да капнат 3-4 max. Те са толкова безобидни, че няма нищо страшно.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз мисля, че всички крайни мнения на тази тема не може да са верни. По принцип не оставям бебка да плаче - тя е на два месеца и съм далеч от мисълта, че й е време да се възпитаваме. Ама като се случи примерно да готвя, а тя да заплаче не мога на секундата да я взема - та по няколко минути си поплаква.

Големият ми син го оставихме няколко вечели подред да се наплаче, когато го отказвахме от биберон-залъгалка. Нищо друго не помагаше и нямахме избор - тогава той беше на 7-8 месеца.

Изобщо си мисля, че всяка майка знае най-добре, когато бебето има нужда от гушкане и кога просто си примрънква, а и те са толкова различни в различните периоди, през които преминават.

# 26
  • Мнения: 1 581
Цитат на: Светлана
Забравих да кажа, че в началото ги давах с лъжичка с вода, но после капвах направо в устичката и гледах да капнат 3-4 max. Те са толкова безобидни, че няма нищо страшно.


Ама какви капки давахте? Аз като давах Еспумизан, дозата беше 10-15 капки.
И аз кърмех и ми казаха да ги давам 15-20мин преди хранене, капех му ги в устичката, че с лъжичка, докато я мушна....

# 27
  • Мнения: 2 099
Не,може да съм глупава и да разглезвам детенцето,според думи на разни хора дето са ми и роднини....ама като го видя да плаче в кошарката,едно такова дребничко и хубавко ми става много много кофти,пък и ми заприличва на затворник...ама ей тва изобщо незнам откъда го асоциирам Grinning

# 28
Когао имаше колики - не съм  го соатвяла да се дере ( въпреки че чак посиняваше )но и майка ми много ми помагаше. Но е имало периоди, в които съм го оставяла - особено вечер - не смогвам с вечерята и къщната работа - и резултата е, че сега заспива сам. Ако съм в стаята - няма да заспи. Ще се кокори до последно срещу мене. - и ще отнесе до 11-12 часа.
Така че, дали да се остави да поплаче бебето ( не да се дере) зависи изцяло от майката. При мен носенето на ръце не помагаше хич при коликите и затова не съм го и прилагала много.

 така че - ти сама си прецени Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 014
Цитат на: iv100yanova
Цитат на: Светлана
Забравих да кажа, че в началото ги давах с лъжичка с вода, но после капвах направо в устичката и гледах да капнат 3-4 max. Те са толкова безобидни, че няма нищо страшно.


Ама какви капки давахте? Аз като давах Еспумизан, дозата беше 10-15 капки.
И аз кърмех и ми казаха да ги давам 15-20мин преди хранене, капех му ги в устичката, че с лъжичка, докато я мушна....

Sab Simplex са капките. Давах ги преди всяко хранене по 3-4 капки. Така имали по-голям ефект.

Общи условия

Активация на акаунт