отново темата за лятна количка

  • 3 839
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Очаквам второ дете  Simple Smile Продадох комбинираната си количка, защото и се счупи на два пъти дръжката и последният път така я ремонтираха, че ми се наложи да си купя лятна. Та сега много се чудя да си купувам ли нова комбинирана или да карам с лятната, която е с две нива на кошчето. Очаква се да родя бебока в средата на януари, така че до пролетта мога да използвам кенгуру, а като направи 3месеца си мисля, че няма да пречи да използвам лятната количка.

# 1
  • Мнения: 346
Ами дали ще са ти удобни (и на бебо) разходки само в кенгуру  Cry А пък 3 месечно бебе, април месец в лятна количка.. newsm78 не ми се струва много разумно. Е, то зависи и колко е лятна лятната количка де...но все пак. Виж, разтърси се по форумите има евтини варианти на комбинирани колички и много запазени.
Успех   bouquet

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не, ако имаш легнало положение.
Когато си купих втора количка - т.н. лятна се чудех защо никой не ми отвори очите навреме...
Ами зимната е само по-тежка, какво и е зимното /комбинираното и до сега не знам!

# 3
  • Мнения: 346
Ами ето на това аз казвам лятна количка:



 а на това зимна:


Мисля, че разликата е очевадна #Crazy за бебето, особено ако е на 3-4 месеца

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За мен първата е лятна или зимна, но за дете над 6-8 месеца, а втората е с кош за бебе.
Ако се махне коша е ни зимна, ни лятна - става за всичко. И май само покривалото на коша е зимно.
Много харесвам такъв голям кош за лятото и мисля, че е много удобно ако се сваля гюрука до долу.

Мисля, че в България зимна се казва на тази за новородени, а лятна на тези за над поне половин годинка.
Ако "лятната" има легнало положение - става за новородено.

# 5
  • Мнения: 672
Родих февруари и от началото съм с лятна количка. Купих си портбебе, което пъхнах в количката и ми беше много удобно. Бебето беше достатъчно закътано и лесно го пренасях когато и където се наложи.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За мен първата е лятна или зимна, но за дете над 6-8 месеца, а втората е с кош за бебе.
Ако се махне коша е ни зимна, ни лятна - става за всичко. И май само покривалото на коша е зимно.
Много харесвам такъв голям кош за лятото и мисля, че е много удобно ако се сваля гюрука до долу.

Мисля, че в България зимна се казва на тази за новородени, а лятна на тези за над поне половин годинка.
Ако "лятната" има легнало положение - става за новородено.


Знаеш ли колко малко летни модели имат напълно легнало полужение ? А комбинираната има поне покривало, а лятната няма. Как ще изведеш  бебе на 1 месец или  6 месечно бебе с лятна количка през февруари месец, примерно, да кажем с този модел  Thinking


или с този



И на двата лятни модела краката на бебето са отвън

Да не говорим, че материята от която се правят лятните и зимните модели, нямат нищо общо, едната държи хладно, а другата съответно не пропуска вятър. Сенника е голям и закрива така, че като се сложи и покривалото на бебето да не му духа, да не му е студено и т.н, а лятните  са възможно най-отворени за да не запарват.

Абе с две думи, разликата е огромна

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 13:46 от doniboni

# 7
  • Мнения: 1 327
ето ти едно изгодно предложение - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120193.0
така ще можеш да си возиш бебчо докато е малък в кошчето за по 1-2 часа, а като стане на 4 месеца - направо в количката. Зимното чувалче е супер удобно, въпреки, че то ще ти служи за съвсем кратко през идната зима и ще го ползваш повече следващата...
качеството на куинито е изключително добро. с лятната количка няма да имаш тази возия..  Wink

# 8
  • Мнения: 672
[
Знаеш ли колко малко летни модели имат напълно легнало полужение ? А комбинираната има поне покривало, а лятната няма. Как ще изведеш 6 месечно бебе с лятна количка през февруари месец, примерно, да кажем с този модел  Thinking


или с този



И на двата лятни модела краката на бебето са отвън

Има летни колички , които стават за зимата:




[

Покривалото не е задължително за мен. Доста по-удобни за зимата са чувалчета за колички, които се продават допълнително. В тях детето може да е седнало или легнало и крачетата за завити добре. Това поне е от моят опит. Отглеждам второ дете само с лятна количка, НО едното е родено зимата, а другото пролета. За децата родени края на лятото и есента , наистина са по-подходящи комбинираните модели.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

Има летни колички , които стават за зимата:




[

Покривалото не е задължително за мен. Доста по-удобни за зимата са чувалчета за колички, които се продават допълнително. В тях детето може да е седнало или легнало и крачетата за завити добре. Това поне е от моят опит. Отглеждам второ дете само с лятна количка, НО едното е родено зимата, а другото пролета. За децата родени края на лятото и есента , наистина са по-подходящи комбинираните модели.



Съгласна съм за тези модели  Simple Smile, но те тежат точно толкова колкото и комбинираните /е тогава какъв ми е смисъла от тази уж лятна/, а третата синя, мисля, че няма напълно легнало полужение, въпреки, че в сайта може и да пише, че има 

# 10
  • Мнения: 672
Първите две тежат 5кг:) и нямат нищо общо с комбинираните.  Предимството , че са леки за мен е от огромно значение.

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Първите две тежат 5кг:) и нямат нищо общо с комбинираните.


В сайта пише, че са комбинирани  Wink
Пише: combined stroller

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За 'зимнитте' колички:
Детето ми е родено началото на люта зима и разхождано всеки ден освен при проливен дъжд.
Ползвала съм покривалото на количката изключително рядко. А количката беше много по-тежка от тези в предишния пост. Купих си после лятна с легнало положение и място за крачетата и си спяхме  в нея и на 1.5г като сме на цял ден навън.
Не и липсваще нищо спрямо "зимната", но беше ЛЕКА!
Единствения плюс на "зимната" беше въртящата се дръжка, но при нас е мнооого ветровито.

Diemma,  така е - "нищо общо" - леки, удобни, без излишни тежести! всички имат място за крачетата на спящо дете и на годинка поне и защита от вятър. Детето не се слага в количката по бельо все пак!

# 13
  • Мнения: 672
Първите две тежат 5кг:) и нямат нищо общо с комбинираните.


В сайта пише, че са комбинирани  Wink
Пише: combined stroller

Аз го чета лятна Laughing:
http://www.didis-ltd.com/Foxy.html
 Hug

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Първите две тежат 5кг:) и нямат нищо общо с комбинираните.


В сайта пише, че са комбинирани  Wink
Пише: combined stroller

Аз го чета лятна Laughing:
http://www.didis-ltd.com/Foxy.html
 Hug


Сори, аз гледах тук, защото името им е едно и също   Blush
Обаче на първата която си показала, характеристиките и са за комбинирана, въпреки, че не е опоменатo в сайта дали е лятна или зимна.

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 15:00 от doniboni

Общи условия

Активация на акаунт