Панирано сиренце ПРЕЗИДЕНТ - как

  • 5 362
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 341
Много ми харесва това сиренце. Яла съм го панирано с нещо като корнфлейкс, а може и да  си е било корнфлейкс. Моля за съвет за панировка и за чалъма при панирането. Мерси предварително

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Замрази го! Аз не ям пържено, обаче моята най-добра приятелка издаде тайната Laughing Замразява го, после го панира в паста патафри. Ти като искаш с корнфлейкс - яйце, корнфлейкс и в тигана Wink

# 2
  • Мнения: 1 341
мерси, а как се прави паста патифри?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Не помня точните пропорции, аз я правех на око - малко бира, яйца и брашно. Разбивам един белтък с щипка сол, после отделно разбивам жълтъка, добавям бирата и малко брашно и смесвам двете купички. Има я някъде из форума и по-точно написана.

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Скоро по телевизията гледах паниано сирене с бадеми - изкиснатите резени сирене се овалват последователно в брашно,разбито яйце и нарязани на много тънки люспички бадеми.Изглеждаше страхотно и скоро мисля да го пробвам...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Режеш сиренето на кубчета, всяко парченце се овалва в брашно и после в така наречената паста Патафри.

паста Патафри

1/2 бутилка бира, 3 яйца, 100 гр. брашно, сол.
Белтъците се отделят от жълтиците.
Жълтиците се разбиват с бирата, добавя се брашното до получаване на еднородна смес. Белтъците се разбиват на сняг и се смесват с предишната смес. Прибавя се сол на вкус.

Хапките се пържат в силно нагорещено олио.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Намерих рецепти за пилешки филенца с корнфлейкс.
Може да пробваш да заместиш филенцата със сирене.

Цитат
Обикновения царевичен корнфлейкс, като гледам да не е много сладък.
Начуквам го в хаванчето, но гледам да не го направя на брашно. Смесвам го с няколко лъжици царевично брашно (2:1). Овалвам подправените филета в нишесте, после топя в яйце и накрая в сместа с корнфлейкса.

Цитат
Овалвам пилешките жулиени в царевично нишесте - той прави за мен хрупкаво месото, а брашното го прави меко и гадно.
Натрошавам корнфлейкса и го смесвам с малко яйца, потапям месото с тази смес и пържа.

Цитат
Потапяш в яйце филенцето  поизцеждаш го иго овалваш в леко начукания корнфлейкс.

# 7
  • Мнения: 9 107
Аз откак открих корн-флейкса и картофените люспи като средства за паниране,  пробвах почти всичко, което съм се сетила - включително и Президент и си го поднесох както в ресторанта (дето го опитах) със сладко от боровинки  bowuu
Паста Патрафри е както ти е писала Миленика .
Аз обаче последно (от опит така остана) като панирам с корн  и карт.люспи, потапям само в разбити на сняг белтъци - много пухкави остават така и след това овалвам в корна. Топени, пушени  сирена и кашкавали - на положение замръзване и тогава панирам, така не се разтапят.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Топени, пушени  сирена и кашкавали - на положение замръзване и тогава панирам, така не се разтапят.

 Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 830
Съвет, корнфлейкса да е отделно от яйцето, че омеква и сне става хрупкава коричка. Ще пробвам скоро да панирам такива сиренца. Инае с обикновено сирене правя много често.

# 10
  • Мнения: 1 341
Аз обаче последно (от опит така остана) като панирам с корн  и карт.люспи, потапям само в разбити на сняг белтъци - много пухкави остават така и след това овалвам в корна. Топени, пушени  сирена и кашкавали - на положение замръзване и тогава панирам, така не се разтапят.
т.е слагам ги да замръзнат във фризера и после овалвам  в разбити на сняг белтъци и след това овалвам в корна. Правилно ли съм разбрала? Малко ми е странно? Аз иначе ползвам за панировка въпросната паста патифри, но не знаех, че така се казва Embarassed
Добре де, ама в ресторантите ти го правят на момента, а сиренцето от вътре не е замръзнало. По вашия метод стои ли студено сиренцето. Аз пробвах един път с ПРЕЗИДЕНЧЕТА и всичко се разтече, с обикновеното си става ОК

А какви са тези картофени люспи? какво представляват и от къде се купуват?

# 11
  • Мнения: 9 107
Слагам във фризера да замръзне, но не съвсем - т.е. да не е цялото вкочанено - абе за 30-40 мин. във фризер, в камера на хладилник - около 50. Така вътре не е съвсем замръзцнало и докато се изпържи отвън става топло и меко навсякъде, но те тече.  И аз първия път като пробвах протече сиренцето, но се усетих и останалите сложих във фризера.
С паста Патафри ми идва малко "тестяна" панировката - от брашното - лично на нас само с белтъците по-ни хареса - по лека е.
А картофените люспи са картофено пюре в кутия - това, което се приготвя с топла вода. Но има и такова на прах, и такова на люспи. Белла е на люспи, както и в Сф в Фалите видях на килограм да продават.
И корнфлейкса е отделно - не се смесват - губи се хрупкавия ефект.

Общи условия

Активация на акаунт