домати във фризер

  • 2 896
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
ако ги обеля и ги срежа на 2 дали ще става нещо от тях зимата? предимно за готвене ми трябват, защото имам 1-2 любими рецепти, които не стават с готово доматено пюре  Simple Smile

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Аз ги замразявам в кутии от маргарин или сладолед. На порции. Като ми дотрябват - вадя кутията и слагам в яденето без да размразявам. Вкуса се запазва, но форма и консистенция - никак. Ако не ти трябват да са на половинки - ще стане, обаче ако очакваш след размразяване да са пак на половинки............

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Аз ги минавам през блендера, след това в торбички и във фризера

# 3
  • Мнения: 4 546
не, не ми трябват на половинки, за сос ми трябват.
queen of rain , не се ли разтичат така ? аз затова искам ан половинки да ги сложа

# 4
  • Мнения: 1 655
Една колежка ги замразява цели, казва че като ги извади от фризера само с едно дръпване им пада люспата. След това в блендера, според нея вкуса така се запазва максимално. Аз съм склонна да и вярвам, тя е голям кулинар по принцип, но лично не съм пробвала технологията Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 11:14 от Svetla1

# 5
  • Мнения: 4 546
Една колежка ги замразява цели, казва че като ги извади от фризера само с едно дръпване им пада люспата. След това в блендера, според нея вкуса така се запазва максимално. Аз съм склонна да и вярвам, тя е голям кулинар по принцип, но лично не съм пробвала технологията Simple Smile
звучи още по-лесно   Grinning но аз си мислех да махам зеленото на домата, струва ми се, че не е хубаво да стои  Thinking

# 6
  • Мнения: 165
sa6to gi zamrazqvam celi,posle vadq kolkoto domata mi trqbvat s malko voda i cipata sama si pada Grinning

# 7
  • Мнения: 4 546
е аз толкова се въодушевих с тия домати, че запълних цяло чекмедже във фризера  Crazy срязах ги на половинки и изчистих зеленото, не ги белих.
благодаря на всички за отговорите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт