Отговори
# 30
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Аз в момента чета "Прекалената любов на родителите" на Джейн Нелсън и Черил Еруин.Страхотна е !!!
Накара ме да се замисля за неща за които не съм вярвала , че са възможни.Прочетете я.

# 31
  • Мнения: 1 278
Аз в момента чета "Прекалената любов на родителите" на Джейн Нелсън и Черил Еруин.Страхотна е !!!
Накара ме да се замисля за неща за които не съм вярвала , че са възможни.Прочетете я.

Добре, де, как да прочета книга с такова заглавие, като не вярвам в понятието "прекалена любов".  Любовта не може да бъде прекалена. Любовта си е любов. Thinking

# 32
  • Мнения: 50
Здравей!Идеята ти за тази тема е страхотна! Peace
Аз също ще се възползвам от препоръките - човек винаги може да научи нещо ново, дори и да е минимално!Всеки търси, докато попадне на най-подходящото за неговия случай, затова смятам, че не е лошо да се "порови"тук и там.
Аз специално съм чела на Джеймс Добсън 2 книги: "Смелостта да възпитаваш" и "Да отгледаш момчета" - той е добър автор, но онова, което надмина всичките ми очаквания за книга(и) , това са 2-те книжки на д-р Рос Кембъл "Детето - как да го обичаме истински" и "Тийнейджърът - как да го обичаме истински".Тези книги за мен специално са основата на всечко във възпитанието и отглеждането на деца и тийнейджъри.Дори  и да не съм прочела много книги, с които да сравнявам, просто онова, което открих в тези двете, за които ти говоря, е велико - докато четеш, разбираш, че това е истината!На мен специално ми въздействаха много силно.Ако си ги потърсиш, дано ти допаднат!
Наистина мога да кажа, че това са книги, които всеки родител трябва да прочете!!!
Желая ти успех в издирването на най-добрата(добрите) книга(и).Няма да е лошо и ти да споделиш какво те е впечатлило!
Чао и много щастливи моменти със семейството!   bouquet

# 33
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Аз в момента чета "Прекалената любов на родителите" на Джейн Нелсън и Черил Еруин.Страхотна е !!!
Накара ме да се замисля за неща за които не съм вярвала , че са възможни.Прочетете я.

Добре, де, как да прочета книга с такова заглавие, като не вярвам в понятието "прекалена любов".  Любовта не може да бъде прекалена. Любовта си е любов. Thinking



Идеята, е че от голямата си любов правим така ,че не обръщаме внимание на дребните неща.Определено книгата няма посланието да не обичаме децата си.Аз казах какво ми харесва, а всеки преценява какво да чете Peace

# 34
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Не е много популярна, но на мен ми допадна.
"Нестандартното дете" - Владимир Леви, моето издание е от 1988 с подзаглавие "Изкуството да общуваме" книга втора. Купувала съм я като ученичка (94-95 някъде), но тогава нещо не я схванах Simple Smile
Сега като разрових из нета видях, че се предлага на българския пазар "Изкуството да общуваме"  на Леви, а в този сайт видях "Новый нестандартный ребенок"

Заформя се един хубав списък за библиотеката  Simple Smile

ПП:
Добре, де, как да прочета книга с такова заглавие, като не вярвам в понятието "прекалена любов".  Любовта не може да бъде прекалена. Любовта си е любов. Thinking
Може преводача да е импровизирал....аз ако не разлистя една книга не мога да я купя.


# 35
  • Мнения: 3 034
Благодарение на вашата агитация / в добрия смисъл на думата  Peace/ обиколих книжарниците в София, за да намеря "Изкуството да бъдеш родител". Оказа се, че вече е излязла от тираж и трудно се намира. Е, днес успях да я купя и сядам с любопитство да чета....  bouquet

# 36
  • Мнения: 56
Iviche, от къде я купи, че и аз искам да я прочета?

# 37
  • Мнения: 3 034
Iviche, от къде я купи, че и аз искам да я прочета?

А сега, де   Mr. Green  там е работата, че не знам имената на улиците, но..... тръгваш по бул. Васил Левски посока Спортната палата от Попа, по левия тротоар  /т.е. от страната на Попа/.Завиваш втората пряка вляво и почти към края на пряката, която свършва в 7-мо училище, има /пак отляво/ една книжарница - от там я купих. Дано имат още бройки, успех  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 4 397
Някой, да има отзиви за тази книжка, мисля да си я поръчам.
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=13870&pt=0&cat=51

Последна редакция: нд, 27 авг 2006, 13:48 от kimba77

# 39
  • Мнения: 56
Благодаря ти много за упътването. И аз не знам как се казва тая улица, но разбрах къде се намира и още утре ще отида до там. Мерси!

# 40
  • Мнения: 1 652
 Изкуството да бъдеш родител

http://www.izvorite.com/downloud/downloud6.htm

# 41
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Някой, да има отзиви за тази книжка, мисля да си я поръчам.
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=13870&pt=0&cat=51

Имам книжка от тази авторка, но за по-малка възраст. Има много готини идеи, които определено ми повлияха, но като цяло мога да кажа само: шантава френска му работа

# 42
  • Мнения: 5 877
Лого5ка, дай повече подробности - какво ти харесва, какво не ти харесва и т.н.
Аз също я гледах, но реших да не я взимам - в бейбисентъра има много информация, бебешката на Ан Бакюс не ми каза особено нови неща.
Но шантаво... може пък да има по-оригинални идеи за по-големите деца? Кажи, че ми стана интересно.

# 43
  • Мнения: 295
"Децата и ние" на Хайм Гинът. Страхотна е!!!! Препоръчвам я с две ръце Grinning Peace
Имам я от майка ми, издадена е последно някъде 1988 г, ако не се лъжа. Отдавна я търся по книжарниците, но още не съм я открила, исках да я подаря на една майка....
Има много публикации на този автор, има и за по-големи деца - тинейджъри.
http://eqi.org/ginott.htm
http://www.betweenparentandchild.com/index.php?s=content&p=lessons

Другата е "Изкуството да бъдеш родител"

# 44
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Лого5ка, дай повече подробности - какво ти харесва, какво не ти харесва и т.н.
Аз също я гледах, но реших да не я взимам - в бейбисентъра има много информация, бебешката на Ан Бакюс не ми каза особено нови неща.
Но шантаво... може пък да има по-оригинални идеи за по-големите деца? Кажи, че ми стана интересно.

Книгата от доста време не е у мен. Тя е за 1 до 3 години - демек бебешка.
Странни са ми като цяло идеи от типа на "ако нямате детско легло и в началото не искате да купувате, вземете стар голям кашон, постелете ваш мек пуловер, за да е меко на бебето и да му мирише на вас и го сложете да спи в него"  Mr. Green Някак си не ми се вързва с българския маниер да гледане на деца. Но има и готини работи. Като ми я върнат ще понапиша повече.

Общи условия

Активация на акаунт