Мами в Италия 19

  • 13 674
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 796
Аз мисля за обяд да си спретна един омлет, а за вечеря ще правя някаква салата, спагети /още не съм решила с какво/, обаче мога да спретна и една супа топчета..ти ме подсети, че съм обящала на мъжа ми да му правя.  Laughing

# 46
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
     Това,за супата е добра идея!Почвам я!
     Днес съм много скапана,защото нучих,че мои приятели,семейство,са загинали при катастрофа.Ужасно ми домъчня за тях!толкова весели хора бяха и двамата!Лека им пръст!Съдбата е много жестока и безкрайно несправедлива....

# 47
  • Мнения: 2 804
Краси , моите най-искрени съболезнования за приятелите ти ! Hug
Мир на духа им  Praynig !
Много е силна болката от раздялата с най-близките и затова спирам , че пак ще ревна и Самира ще почне да ме пита защо плача .
Ние до сега бяхме на вън много е приятно леко топло и с ветрец направо супер .
Кала , защо са те обявили за луда Rolling Eyes ?
Жалко , че ви се е провалило плажуването с Марко ! Blush

# 48
  • Мнения: 3 425
Краси,най-искренни съболезнования за приятелите ти...мир на душите им  Praynig

Дани,ми луда съм,щот в това време т.е облачно и леко ветровито го бях завела на плажчето!Хи4 не е за печене и баня,но за игра става...все пак е пред нас!Та и прокапа дъжд и си тръгнахме!

Поспаливо ми е днес!

# 49
  • Мнения: 2 379
Юхуууу, помните ли ме? Embarassed Извинявам се за дългата пауза...

Жива съм и не съм ви забравила!
Но е факт, че последната тема, за която пазя спомени беше под номер 8 Rolling Eyes

Ми да кажа какво правих толкова време ... В Италия съм от 11 юли и отначало малко се мотках насам натам - на плаж, до Комо по куестурите (там се вияхме с Giorgia на 2 пъти Simple Smile) ... но всъщност почти веднага се захванах за работа - храбра градинарка съм. Тук около къщата имаме много градини, а това означава и много трева за скубане, много боклуци, нахвърляни с години, за изхвърляне... Обаче на мен тези занимания са ми много приятни и всеки ден правя по нещо. Вече ми се носи славата в селото като много работна и неуморна девойка. Голямо цъкане с езици пада Simple Smile))))
Освен това фирмата на Симоне направи някакво запитване, някакви молби и в крайна сметка през летния период (юли, август и септември) работят само на половин ден, без това да се отразява на заплатите (не ме питайте "aмa как така?!" - не знам, някакви швейцарски чудесии). Следователно имаме много свободно време заедно, което е супер!
Бяхме на море в Хърватска за 1 седмица, близо до Задар. Хубаво беше. Морето много чисто, случихме на хубаво време. Селото, в което бяхме ние, е много малко и следователно нямаше много народ. Не ходехме на главния плаж, а малко извън селото и така за 15 мин ходене си намирхаме някоя безлюдна мини лагуна само за нас си Simple Smile
Ходихме до Задар и до Сплит - красиви. Като архитектура доста напомнят Венеция - сградите, малките криви улички с павaж... Но това не е странно, като се има предвид, че това крайбрежие е било част от република Венеция.
Back tо Italy и времето е отвратително Sad((( ама ще се оправи, няма как, август е!!!
Днес тук вали де, и не мога да изляза в градината, та се добрах до компютъра Wink
Ще гледам да започна да влизам по-често.

За сега чао и много целувки от мен Hug

# 50
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
     Благодаря ви момичета!
     Кала,те италианците са си зиморничеви.Миналата година в Рим -средата на ноември-като водех големия на училище и бях със желетка,те бяха омотани в шалове,ръкавици,дебели якета....Сигурно и мене са ме мислили за луда,ама на кой му пука!Ти си води детенцето на въздух и изобщо не ги гледай Laughing
     А супата си ври вече...

# 51
  • Мнения: 2 804
Добре завърнала се сред нас на Пиколина ! Hug
Чакаме снимки от ваканцията ...!!! Wink
Краси , радвам се че готвите и вие супа ние половината я ометохме вече.
Аз я направих за обяд , но моята със сигурност не е като вашите !!!  chef
Аз слагам първо да заври вода след което изсипвам топчетата (днес от кайма комбинирана телешко и пуешко) , от-пенвам и след това слагам нарязани лук , морков , тиквичка и картоф , добавих и 1/2 кутия грах . Затварям тенджерата под налягане и след 15 минути отварям добавям сол , ч. пипер , фиде , магданоз чакам 2 минути и за да не правя застройка слагам шепа пармиджано .
За довечера имам пица на Самира пак супа и останалата супа за мъж ми , та спестих едно готвене .Така след малко като станат малките плъшочета ще излезнеме пак на вън .
И мен ме смятаха за луда Самира като беше на около 8 месеца работех при една жена и с нея ходех на близо 15 км. от нас .
Само дето на мен не ми пука на никой не съм виснала на вратата за нищо оправяме си се сами пък кой каквото иска да говори и да мисли.

# 52
  • Мнения: 2 804
Лека нощ !
Момичета явно сте по леглата вече ... Wink !?!

# 53
  • Мнения: 3 425
Охоо,ки си веде  Mr. Green Пиколина мислех,че си ни заборавила  Crazy Айде включвай се по-често  Hug
Тия дни е мъртвило,но от септември пак ще сме темичка номер 1  Peace

Аз си изпълних плана за деня и след малко лягам:)

Лека нощ  Heart Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 6 796
Добро утро!
Днес аз съм първа, явно, черпя по едно кафе :


Вчера ако ми избиха балансите с този нашия ремонт. Избеснях направо, майсторите си имали работа и щели да работят "по-малко".  #Cussing out Какво по-малко от това??? Вече сме с 10 дни назад с ремонта...дръпнах му накрая един рев, от нерви!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Добре, че бях извикала детегледачката за 1 час, отидох да си прибера едни снимки, от миналата година от Италия, които не бяхме извадили до сега, купих едно боди за новото бебе и отидох да си направя един маникюр. И то единия час свърши. Ама аз пък си бях разтоварила напрежението вече.  Laughing Като се върна мъжа ми ми беше минало вече. Той предложи да ме прати на море , докато свърши ремонта, обаче аз му казах, че предпочитам в Италия - и той вика, готово, искаш ли?  Mr. Green разбрахме се, че ако в близките 5-6 дни не се очертае края на ремонта заминавам за Италия, да се оправя сам тука. /малката на гости на krasitrud/. Laughing
Е, разбира се, понеже няма пълно щастие  в природата, днес детегледачката трябваше да дойде сутринта, ама пак ми извъртя номер и не дойде...Тази седмица е била точно за 1 час... Вие преценете, имам ли, или не детегледачка. Която идва за 2 часа на седмица... Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 3 425
ООО,банда съвсем се отпуснахте нещо....много отпускарско!Аз се чудя къде толкоз  ходите в тва дъждовно време??!!!

Клеми,я го давай по-спокойно...и да ревеш и да се пънеш няма да им накривиш шапките на работниците,така че гледай си кефа и това е!Но идеята да отскочиш до кака не е никак за изускане;)

Нямаме засега:)

# 56
  • София
  • Мнения: 6 796
Момичета, ъде мога да проверя билети за самолети, цени и разписания? Влизах в сайта на бгеър, но там няма цени.

# 57
  • Мнения: 2 292
иzвинявайте , че се намесвам при вас , но случайно видях вспроса ... чух, че България Ер са обявили търг zа раzпродажба на компанията до 2 месеца ... продават билети zа след 2 месеца , всякакви дестинации на мин. цени . Риска си е твой.

# 58
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Момичета, ъде мога да проверя билети за самолети, цени и разписания? Влизах в сайта на бгеър, но там няма цени.
Я най-добре се обади в Tourist Service, ето и сайт.
9869570 е тел. на бюрото им на Раковска 127, можеш да попиташ за Мая Ацева - страшно любезна дама, профи, явно от години е в бранша, спасявала ме е от безумни положения в последната минута и то доста под обичайната цена. Брат ми непрекъснато ги ползва и за посолството, няма издънка там.
Предлагат и т.нар. услуга shuttle - изпращане и посрещане с техен транспорт до летището, не се плаща допълнително. За него обаче си направи устата да го поискаш, защото ако не знаеш често пропускат да го споменат Simple Smile.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 796
Мерси, сега отварям сайта, ще отида и до бюрото тзи дни.

Общи условия

Активация на акаунт