Задължителна ли е при първо раждане епизиотомия?

  • 2 884
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • pomorie
  • Мнения: 848
parvo se i3viniavam 4e pi6a s te3i bykvi ama ne6to mi se i3gybi tova deto smeniam na kiriliza.sajeliavam.a3 rodix predi 18 dni be6e parvo rajdane,be3 ypoiki i kakvito i da bilo pomo6tni sredstva,napravo kato edno vreme.daje vodite mi ne pyknaxa a me karaxa da napavam i te napravo se i3streliaxa ot men.no 6evove niamam nito edin i a3 biax 4yvala 4e 3a parvo rajdane po4ti sigyrno te klazvat i me 6a6kaxa priatelki i po3nati sas svoite ot 6 do 16 6eva.no eto 4e vinagi ima i3kly4enia.spokoino kato doide vremeda napava6 i3ob6to niama da misli6 3a tova.samoto rajdane ne e ni6to v sravnenie s kontrakziite,pone spored men de.ne se pla6i.leko rajdane i xybavo beb4e.i pak se i3viniavam 3a bykvite.

# 47
  • Мнения: 37
Не е задължително.Аз родих,бързо и само с 2 вътрешни шева.
Но все пак режат само когато се налага.Епизиотомията е практика само в някой болници  CryПожелавам ти да непопаднеш на такава. Wink

# 48
На мен ми направиха - казаха , че раждането е било "на сухо" тъй като водите ми изтекоха 12 часа преди да се появи бебето, и малко разкритие имах ......радвам , че ми направиха, въпреки гадното шиене - предпочитам вместо да ме разкъса на сто места.( "смешното" беше че нямаха от абсорбиращите конци и след 5 дена ходих да ми махат конци - БГ , кво да праиш)

# 49
  • София
  • Мнения: 1 444
Не мисля, че епизиотомията се прилага само в някои болнични заведения. А тези, в които не се прилага, когато бебето е едро те оставят да те разкъса като майска роза ли?
Колкото до конците, тези които се абсорбират и изхвърлят по-точно сами от организма са от котешки черва. Заради дружествата за защита на животните са забранени и излезли от употреба преди няколко години. Това е страшна загуба, както за пациентите, така и за лекарите, които много съжаляват за удобството на котешките конци, но хуманността преди всичко... smile3508

# 50
  • София
  • Мнения: 245
Не е задължително. Обикновено я прилагат, за да помогнат на майката, или, ако има усложнения. Аз например имах 7см. разкритие

и невероятни напъни. Бебето беше решило, че е време и начин да го задържа нямаше, така че докторите ми помогнаха като ме

клъцнаха (иначе със сигурност щеше да ме разкъса) Laughing

# 51
  • Мнения: 4 668
Какво значи задължителна ?  Close Явно така им е по - лесно ... знам ли .
Аз родих без епизиотомия и нямам нито един шев .
Висока съм 162 см. и забременях 43 кг. а Марти се роди 3220 и 51 см.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 787
Не е задължително PeaceАз родих без разкъсвания,без епизотомия и шевове.Нямах нито вътрешни,нито външни.Не съм правила никакви упражнения преди това за мускулатурата.При всеки е различно Wink

# 53
  • Мнения: 3 069
Разбира се, че не е задължителна, в краен случай се прибягва до тази манипулация.

# 54
  • Мнения: 31
Не е задължителна. На мен например не се наложи да ми се прави, а и съм само с 2 шева. Той бебо изкочи без проблем на втория напън.

# 55
  • Мнения: 321
  ............ За какво ми е да раждам нормално ако така или иначе ще ме режат???

 Моя приятелка роди без нито един шев малката беше, ако не греша, 2700 кг първескиня. Аз родих с епизиотомия, малката беше 3300кг. А относно по- горното което казваш до колкото разбирам имаш в предвид секцио. Моята гинеколожка като и казах, че искам секцио (това вече става по време на раждането) тя ми каза това си е операция която ти нарушава коремните мускили и възтановяването е по- трудно. или казано по иначе, след като може по нормалния начин защо трябва да ми причинява това.   Peace

Между другото аз се възтанових много бързо и в момента в които ме вкараха в стаята аз станах да се разходя и да отида до wc. чувствах се схваната от 2 часа лежане след раждането.
  Ти си знаеш най- добре за теб.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт