бясна съм на свекърва ми

  • 4 004
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
вчера мъжът ми пътувайки за сливен среща по пътя майка си.страшно изненадан я спира и тя му казва ,че заминава на почивка,искала да вземе детето ,но аз не съм го пуснала.вечерта идва при мен и ми прави скандал защо не съм пуснала детето.а аз предния ден говорих с нея по телефона,тя дори и не намекна,че има намерение да види детето,камо ли да го води на почивка.живеем в един град,а тя вижда внучето си един път в месеца.и това при положение ,че има един син и едно внуче.та така скарахме се ние едно хубаво пред кумовете и майка ми.тя направо щеше да се разплаче като ни видя как се скарахме заради мойта свекърва.добре че кума ни успя да прекрати спора,но аз все още съм бясна,че тя пак е спретнала такава лъжа и мъжът ми  се е вързал.за пореден път се скарахме заради нея.а тя си гледа живота и хич и не и дреме за нас.сега само се ядосвам и се чудя как така всяка година ходи на почивка,при положение ,че доходите и уж са мноооооого малки,едвам свързва двата края,а постоянно си купува нови уреди дрехи ит.н.подаръци за рождени дни на никой от нас не прави,не ни помага по никакъв начин,а винаги иска да всява дразги помежду ни.
чудя се като се върне да и кажа ли в прав текст ,че страшно съм и сърдита за лъжата и,и че е премълчала от нас ,че пак ще ходи на почивка,или изобщо да не говоря с нея,защото няма смисъл.това няма да я промени.най ми е кофти ,че майка ми се разстрои и разочарова от реакцията на съпруга ми,който твърдеше,че трябвало аз да я търся и да и водя детето.а не тя да го иска.абе с една дума бясна съм smile3514

# 1
  • Мнения: 552
Здравей marianamama,
Мисля, че е редно да обясниш на свекърва си, че трябва да се съобразява със семейството ти. Ти си майка на внучето й и си отговорна за него по всяко време на денонощието. Кака че ако има някакви планове за себе си и детето ти, то първо трябва да сподели с теб, а не да решава и да не търпи отказ.
А по повод на лъжите, аз навремето обясних на свекърва ми как ако ми създава семейни проблеми, ще й се наложи сама да си гледа сина........ както и стана, между другото, така че дръж си семейството и не позволявай някой да се набърква във взаимоотношенията ви.

# 2
  • Мнения: 2 336
Такива ситуации са ужасни, а хората които ги създават още повече. Аз поне от моя мъж в това отношение не мога да се оплача. Моята свекърва постоянно иска детето, ама аз не го пускам с нея. До сега не ми е правил проблеми, а може и да си мисли, че не съм права. Аз съм майката и това е...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Твойта свекърва е като мойта. Като се роди големия ми син мъжът ми го нямаше до четвъртия месец и като се върна тя го привика и му наговори куп лъжи - как не съм им давала да виждат внука си когато поискат, криела съм го и т.т и то при условие, че ми се мъкнеха в къщи всеки ден. Идваха като спи бебето да се разходят, да пийнат кафенце....... Не искам да си спомням какви проблеми имахме след това със съпруга ми. Бяхме стигнали почти до раздяла. Те по същия начин казваха, че аз трябва да им водя детето, че сега като не искали нищо от мен не съм се сещала за тях, а какво щяло да стане като остареят и трябва да им помагаме.......

# 4
  • София
  • Мнения: 750
Няма какво да се чудиш, а си изясни отношенията с нея и то пред мъжа ти - да няма после - ама аз така казах, пък тя  иначе.........
Аз така постъпих и сега ми е много спокойно!
Успех!

# 5
  • Мнения: 600
на твое място ще си поговоря с нея. не мило. така, че да ме разбере със сигурност. после и с мъжа си. той на мама ли ще вярва или на този, който му пере чорапите???

и въобще, що за глупост е да ти държи сметка за нещо, което някой(пък било то и мама му) е казал, че си направила #Crazy

# 6
  • Мнения: 1 451
Не може ти да и тросваш внучето. За мен основен принцип е бабите и дядовците да го вземат, когато ТЕ поискат. И ако аз реша тогава да им го дам разбира се. Като почнеш да изискваш от тях да го гледат, почват да ти пилят, че ти помагт и ги ангажираш и какво ли не. Кажи му ги тия неща на мъжа ти следващия път. Как пък не си длъжна да и го водиш.

# 7
  • Мнения: 593
Абе каквото и да правим, никога няма да станем хубави за свекървите си, така че трябва да се примирим с тяхното отношение. Само дано занапред съпругът ти да те подкрепя повече.

# 8
  • Мнения: 2 336
както видях детето ти е на 2 години и съпругът ти е склонен да го пуска на почивка с нея? Shocked Shocked Shocked
Моето е на 6 и още не мога да живея и ден без да го видя. Не че няма да го гледат добре. Просто дам ли го за малко и действието на бабите веднага се усеща-става по-лигав, по-инат. Така че за малко при бабите, през другото време с нас и това си е.
постигнете единно мнение

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не можеш да я промениш, но поне си направи удоволствието да я попиташ защо лъже така нагло. И то го направи пред сина и, нека я чуе как ще реагира.
 Егати и хората, какво им пречи ,че децата им са щастливи и без тях?

# 10
говори с мъжа си-ако те разбере добре,ако ли не-няма оправия.

# 11
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
сигурно така и ще направя.като се върне ще си поговорим сериозно всички.детето ми е почти на 3 и не бих имала нищо против да подиша малко чист въздух на планина.със сигурност ще ми е мъчно,но ние нямаме възможност да я заведем на почивка, а за нея това би било много полезно да подиша малко чист въздух.но какво да се прави като баба и не иска да си разваля спокойствието,а за сметка на това разваля нашето с лъжите си.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
изясни отношенията с нея и то пред мъжа ти

 Peace Право куме в очите.

Въпреки, че:

но поне си направи удоволствието да я попиташ защо лъже така нагло. И то го направи пред сина и, нека я чуе как ще реагира.
 

Тя, пак може да се измъкне с някоя друга лъжа и пак ти да излезеш виновната.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
изясни отношенията с нея и то пред мъжа ти

 Peace Право куме в очите.

Въпреки, че:

но поне си направи удоволствието да я попиташ защо лъже така нагло. И то го направи пред сина и, нека я чуе как ще реагира.
 

Тя, пак може да се измъкне с някоя друга лъжа и пак ти да излезеш виновната.
   Лелеее, ако наистина е толкова нагла да продължи да лъже и в твое присъствие, значи не заслужава и едно " Здрасти" да и казваш.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 675
От  моята не мога и да очаквам такова нещо,камо ли от мъжа ми
Просто ми идва на такива .....

# 15
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Не може ти да и тросваш внучето. За мен основен принцип е бабите и дядовците да го вземат, когато ТЕ поискат. И ако аз реша тогава да им го дам разбира се. Като почнеш да изискваш от тях да го гледат, почват да ти пилят, че ти помагт и ги ангажираш и какво ли не. Кажи му ги тия неща на мъжа ти следващия път. Как пък не си длъжна да и го водиш.

# 16
  • Мнения: 2 309
Защо не й звьнна още по време на скандала с мьжа ти и да й го дадеш,и пред теб и него да заяви това,което му е казала...Не разбирам тьрпимостта ви кьм тези нагли свекьрви?Още повече,че нищо не допринася самото й пресьствие.

Не й мьлчи на тази,така и мьж ти ще разбере,че не си жена за майтап.Сама виждаш,че дори и да си траеш,полза никва и скандали пак има...поне си разтовари яда.



# 17
  • Мнения: 953
най-добре е пред мъжа ти да й зададеш въпроса защото ще я злепоставиш най-добре.а тя ако реши да те топи- пак ще излъже.след това й кажи че си нямала нищо против да й дадеш детето,ако разбира се се беше обадила.така че следващият път като реши да ходи на почивка да не се притеснява и да се обади за да му стегна багажа.така ще излезеш победител от ситуацията,а тя ще се почувства неловко.на всичко отгоре като го заявиш това пред мъжа ти,следващият път няма да има оправдание и ще неще ще трябва да го вземе,или да си признае че иска да избяга от отговорност.пък иначе си личи че иска сама да ходи на почивка.

# 18
  • Мнения: 7 382
           Момиче мило,ти тръгваш по пътечката ,от която аз се връщам.Преди доста години и ние имахме същия скандал - трябваше да я закарам до Сандански със зълва ми и всичките деца /мои и на зълвата/.Чакам аз да дойдат и не.Пристига картичка от Сандански до мъжа ми,че не съм искала да я закарам защото идвала и сестра му.Ха,познай какъв вихър се изви в къщи.Мислих какво да правя и реших - ПЪЛНО ИГНОРИРАНЕ НА СЛУЧАЯ И НА СВЕКЪРВАТА - все едно са празно пространство.И мога да ти кажа,че така прекратих всички спорове и разправии.Да си хабя нервите за да изяснявам случай ,който не съществува.За нищо на света.Като иска да види децата да дойде,не аз да ги водя.Мога да ти кажа,че сега ако ги види на улицата едва ли ще ги познае и какво от това - живота си върви и те пораснаха и без нея. Mr. Green  bouquet
а тя ще се почувства неловко.
    Е,такова чудо за 30 години не бях виждала - свекърва да се почувства неловко.Практиката показва ,че ще жили като оса .Я,не си усложнявай живота да се обясняваш.Просто издебни момент,когато тя се дъни пред мъжа ти и ги използвай. #Cussing out

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 17:47 от Didia

# 19
  • Мнения: 7 474
 newsm78 Чудя се дали да се ядосвам на мъжа ти или на това, което е направила майка му  newsm78  Май първо с мъжа ти трябва да си изъясните ситуацията , кой прав кой крив.  Peace

# 20
  • Мнения: 953
          Момиче мило,ти тръгваш по пътечката ,от която аз се връщам.Преди доста години и ние имахме същия скандал - трябваше да я закарам до Сандански със зълва ми и всичките деца /мои и на зълвата/.Чакам аз да дойдат и не.Пристига картичка от Сандански до мъжа ми,че не съм искала да я закарам защото идвала и сестра му.Ха,познай какъв вихър се изви в къщи.Мислих какво да правя и реших - ПЪЛНО ИГНОРИРАНЕ НА СЛУЧАЯ И НА СВЕКЪРВАТА - все едно са празно пространство.И мога да ти кажа,че така прекратих всички спорове и разправии.Да си хабя нервите за да изяснявам случай ,който не съществува.За нищо на света.Като иска да види децата да дойде,не аз да ги водя.Мога да ти кажа,че сега ако ги види на улицата едва ли ще ги познае и какво от това - живота си върви и те пораснаха и без нея. Mr. Green  bouquet
а тя ще се почувства неловко.
    Е,такова чудо за 30 години не бях виждала - свекърва да се почувства неловко.Практиката показва ,че ще жили като оса .Я,не си усложнявай живота да се обясняваш.Просто издебни момент,когато тя се дъни пред мъжа ти и ги използвай. #Cussing out

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 08:20 от desi.a

# 21
както много пъти е ставало дума тук-проблемът не е свекърва ти(макар че в случая е поводът).днес ще е тя,утре съсед,приятел,колега-ако всеки път някой от "външния свят" успява да наруши равновесието в семейството и при това е повод за скандали ,то тогава е редно да се замисли човек върху устоите на това семейство.или може би очакваш от хората около вас  да ви щадят,щото видите ли всяко по-остро камъче може да преобърне колата.не, така не става.
ако за тези години,в които сте заедно не сте успели да се научите да си вярвате,уважавате и да бъдете партниори във всяко едно отношение,то.........време е да го направите. Grinning

# 22
  • Мнения: 5 103
Щях да я викна да се изясним пред мъжо и да я навра там от където е излязла #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Абе не мирясаха тия жени бе мамка им проклета -свекърви-ща

# 23
  • Мнения: 191
Ако не я поставиш на място ще ти отрови живота.направи го директно гокато е време. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 403
Аз бих и казала вси4ко, откъде на къде ще лъже  #Cussing out Ей тиа Свекървища са страшна работа

# 25
  • Мнения: 143
Еййййййй значи пак се ядосах.

И аз да се оплача тука, мойта свеки обеща да гледа малката, за да може мъжа ми да ме закара да си взема майчинството от другия край на града. Но понеже нашата кола е развалена, мъжа ми каза, че ще види някой приятел да ни закара, но не знае точно в колко часа. Свеки звъни и ми казва, тръгвам от вкъщи към вас. Тя живее на 5 мин път пеша. И аз я чакам да дойде, мина 30 мин, няма я, мина 40 мин ццц. Мъжа ми звъни, че е намерил кола да тръгваме и аз му казвам да изчака малко, че свеки ще дойде всеки момент. Звъня на свеки, никой няма, мина 30 мин пак я няма. Мъжа ми през това време звъня 100 пъти и накрая работата се провали, аз бях бясна и тя пристига с мазната си усмивчица и като й казах, тя много се притесни, че е СИНА й е разбрал как ме е вързала 100 часа да я чакам, при положение, че каза ИДВАМ.
Тя като дойде, аз отидах до магазина, мъжа ми още не се беше прибрал. Като се връщах го гледам, той стои на вратата и нещо си говорят с мамито /свекито/. Като останахме сами с мъжа ми, той почна да ми се кара
- Майка ми не е виновна за нищо.
Аз:
- Че кой е казал, че е виновна.
Той:
-Да ама ти не си й казала в колко часа да дойде
Аз:
-Ами да, тя сама ми звънна, че тръгва
Той:
-Да ама тя отишла да плаща тока
И така още няколко въпроса и спрях да говоря с него. Значи аз докато съм била до магазина, какво му е говорила, какво го е лъгала, мухлата и с мухла смотана.

# 26
  • София
  • Мнения: 472
Аз, мила имам дълъг опит с такава свекърва.Тя не иска да ти гледа детето, пък ти искаш да й го даваш - в никакъв случай. Моят съпруг имаше доверие на моята майка и не даваше децата да ги гледа неговата майка. Не, че тя е искала, но на мене ми се е искало тя да прояви желание. А сега си сърба попарата от това отношение. Внуците й не я познават, а пък сега тя има нужда от тях.А се жали на всички, че големият не я поканил на сватбата си ами, че той не я познава. А малкият на 16 години ни попита "Аз имам ли и друга баба". Та на каквото си постелеш, на това и ще легнеш. Може би и твоята свекърва е като моята - търси само развлечения, но не със семейството си, а с чужди хора. Но те са до време, а после семейството няма да я приеме , защото вече е свикнало без нея.Малко объркано обяснение се получи, но за мене това винаги е било много болен въпрос - не приема мене , не прие и внуците си. А на мъжа си няма защо да доказваш, че тя лъже - той просто в един момент сам ще го разбере. Аз също вече съм свекърва и моят живот ми е голям урок.

# 27
  • Мнения: 2 657
Викаш я и се изяснявате пред мъжа ти PeaceКазваш си и каквото имаш да и казваш направо в о4ите-макър и да повишиш тон.Тя трябва да разбере,4е няма право да се меси в семейството ви,камо ли пък да лъже и т.н.Мъжът ти вярно,4е ще бъде между 4ука и наковалнята,но няма на4ин.Моя в такива ситуации не заема ни4ия страна и все едно,4е не присъства в момента.Евала му за това Wink

# 28
  • Мнения: 131
Нищо ново под слънцето. Това е типичен пример за типична свекърва. Естествено има и изключения сигурно  newsm78, но аз не съм срещала. Обикновено свекървите смятат внучето си - само и единствено като дете на снахата и като че ли забравят, че е и на сина им. Забелязала съм, че свекървите,особено с един-единствен син, са някак студени и егоисти. Според мен, не трябва да я оставяш да ви разваля семейството, а винаги и на момента да и казваш точно какво мислиш. И съответно нищо да не спестяваш и на сина и. Peace

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Ех сега попаднах на тази темича. Мариана свекърва ти е от онези морски съкровища дето задължително трябва да стоят на дъното. Направо се учудвам, че така нагло е излъгъла. Ужас. То това си е як тормоз нон стоп.
Не и се ядосвай и въобще не си давай зор да спориш с нея. Тя милата в лъжи живее и от там и с бой неможеш да я изкараш. Остави нещата така и съм сигурна, че мъжа ти ти вярва. Не за друго ами и преди е лъгала. Той знае що за човек е майка му.
Ако бях на тебе въобще нямаше да и давам детето. В никакъв случай не можеш да разчиташ на това, че детето ти разполага с вниманието и на 80% дори.

Общи условия

Активация на акаунт