Отговори
# 15
  • Мнения: 1 737
И моето дете беше с рефлукс, които много сериозно се влоши, когато спрях да кърмя - към 9-тия му месец започна да повръща както никога до преди това. След неуспеха с антирефлуксни млека и съвети от педиатърката, го излекува много бързо и трайно семейния ни хомеопат.


Въпреки съветите, че при деца с рефлукс се препоръчват по-гъсти и не течни храни, заради което предполагам педиатърката ти те кара да избързаш, кърмата е с много предимства пред тях. Тя се усвоява много по-бързо от която и да е друга храна, не се задържа дълго в стомаха, а освен това съдържа ензими, незаменими за чревната флора, които също не се срещат никъде другаде. Ако започнеш въвеждането на нови храни преди стомаха на детето да е узрял, което започва да се случва след 4-тия месец, рефлукса може и да се влоши.
Щом няма подобрение от прахчетата, мисля, че е излишно да се трови с химия детето.

Как оригваш детето? Как точно го държиш?
Кога повръща? - веднага след ядене, или по - късно, колко часа след ядене?

# 16
  • Мнения: 385

Как оригваш детето? Как точно го държиш?
Кога повръща? - веднага след ядене, или по - късно, колко часа след ядене?
[/quote]
Оригвам го като го изправя на рамо и потупвам по гръбчето, но дори и след добра оригня Simple Smile, си връща пак. Повръща и веднага, а понякога и няколко часа след това, често и двете!

# 17
  • Мнения: 4 242
Опитай на около 5мин. кърмене да вдигаш и да уригваш детето, така няма да поема много въздух при хранене и може би ще повръща по малко. Малко ще е изнервящо, но  помага.

Не виждам никаква логика в ранно захранване при бебе с рефлукс. По-скоро това би увеличило дразненията в стомаха, каквато и да е друга храна би дразнила и предизвикала много повече повръщане.

# 18
  • Мнения: 4 370
Аз пък да ти кажа като накърмя сина си го вдигам като го държа за подмишничките , за да се уригне без да притискам коремчето и ако не се е уригнал докато го сложа да легне, не го оригвам или малко след като му мине яденето и така започна да повръща по малко. Не знам дали е правилно така, но поне за себе си намерих това решение и засега деиства.

# 19
  • Мнения: 559
Моето мнение е да не започваш захранване, и беба ми повръщаше почти след всяко кърмене, но някъде към 5-6 месец престана. Гледай да я оригваш, ако неиска веднага, осложи го да легне за малко и пак го вдигни. При нас това минаваше. Успех  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 027
Моята дъщеря повръщаше по този начин до 6-я си месец. Впоследствие при нас се оказа, че това е един от симптомите на АБКМ. В този случай ранното захранване е абсолютно противопоказно. Аз захраних на 7м. и половина. Тя спря да повръща, когато започнах да пазя диета заради АБКМ - беше на 6 м.

# 21
  • Мнения: 385
Моята дъщеря повръщаше по този начин до 6-я си месец. Впоследствие при нас се оказа, че това е един от симптомите на АБКМ.
Извинявам се предварително за незнанието, но какво е АБКМ? Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 1 737
АБКМ е алергия към белтъка на кравето мляко.

За оригването те питах, именно заради това, което Ани ти е написала - не го оригвай на рамо. Дръж го под мишничките, така че да виси. Не го подрусвай. Можеш за по-лесно да си седналана легло, със свити крака и да подпираш ръцете на коленете си, а краката на детето да се опират леко в кревата за опора. Идеята е да не докосваш никъде коремчето, нито да се свива детето.
Това имаше много голям ефект при нас, а при една мама в квартала, чието дете не повръщаше големи количества, но винаги при оригване нямаше пропуск, направо и реши проблема. Може поне да намали доста повръщаното количество.

# 23
  • София
  • Мнения: 505
Синът ми повръщаше и веднага след кърмене и между кърменията. Постоянно беше с лигавник и се преобличахме по няколко пъти на ден.
Захраних го малко след 4 навършени месеца, но пак продължи да повръща - и кашите и пюретата. Отбих го към 9-ия месец и започнах да му давам адаптирано против повръщане, но и това не помогна.
Спря да повръща малко преди да навърши годинка - голямо облекчение за мен с оглед, че отпадна нуждата постоянното да го преобличам и пера!

Живот и здраве, другото ми дете не бих го захранила по-рано ако и то има същия проблем.

# 24
здравей,

моя син също повръщаше...може да е от преяждане. ние сме повръщали даже и на фонтани.  предлагала съм му отново гърда ако е бил гладен да навакса..никакви прахчета и никакво захранване до 6тия месец, така беше при нас.

успех! ако наддава не се притеснявай

# 25
  • Мнения: 1 425
И моят син започна да повръща от няколко седмици. Преди седмица бях на консултация и беше наддал за две седмици 300гр. Консултантката ми изписа Нестле гел за повръщането. Това помага до някъде. Днес отидох пак, за да видя как наддава - 90гр. за една седмица. Консултантката ми каза, че това е добре, но ми увеличи дозата. Каза, че трябва да започна да го захранвам като стане на 4 месеца, а аз не искам, защото знам какво беше, когато захраних рано Георги.
Според вас да го кърмя ли по начесто, за да наддава повече? Той яде сега на около два до три часа, няма режим, а през нощта почти не се буди да яде или ако се събуди цоква малко и пак заспива. Дали ще стане насила да му давам гърдата?

# 26
  • Мнения: 1 737
Не му давай насила нищо! И нито грам да не наддаде някой месец, не е болка за умиране, само българските педиатри биха навредили на едно успешно кърмене заради това. Какъв е този нестле гел? Детето трябва да е само на кърма, да не е някакво АМ?

# 27
  • Мнения: 1 425
Nestargel е продукт на Нестле, не е АМ, ами медикамент на растителна основа, дава се преди всяко кърмене по една лъжица. Прави кърмата по-гъста.

http://www.nestle.ch/de/pro/cat/details.aspx?catid=7&groid=176&sprid=557

 Благодаря за съвета   bouquet!

# 28
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
И моя малкия повръщаше много, на фонтан.
Не помагат кашите - опитвали сме с оризова, и с картофено пюре - връща всичко, а кашите и пюретата са много по-неприятни за повръщане, млякото поне излиза лесно и не се дави.
При него престана на 7 месеца.
Бяха му изписали Координакс, но се оказа спрян от продажба, което ме притесни. Оказа се, че действа, като засилва перисталтиката на червата и храната преминава по-бързо. И имал разни странични ефекти върху сърце и бъбреци. Други мами, които са го давали, казаха, че най-вече усилвал коликите. И така реших да не му го давам. След като е спрян, явно има защо.

Като имаш предвид, че кърмата е най-лесно смилаема и по тази причина минава най-бързо по храносмилателната система, можеш лесно да стигнеш до извода, че това е естественото спасение за бебо. Още повече, в дебелите книги пише, че ако бебето наддава, рефлукса не е притеснителен.

# 29
  • Мнения: 1 737
Nestargel е продукт на Нестле, не е АМ, ами медикамент на растителна основа, дава се преди всяко кърмене по една лъжица. Прави кърмата по-гъста.

Kаква му е активната съставка и какво съдържа? опитах се да прочета, но немски не разбирам грам...

Общи условия

Активация на акаунт