Кой ще ражда с присъствието на таткото?

  • 4 500
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: nikol78
Цитат на: pilence_74
Нашият татко попадна в... операционната съвсем случайно (раждах секцио)


В коя болница си раждала? Шапка му свалям на тоя лекар!


В Шейново с уговорка

# 31
  • Мнения: 5 500
Цитат на: nikol78
Да, в България може и да е мода, но по света това е нещо естествено и се практикува от много време. Не е задължително да е съпруга ти, може да е майка, близка приятелка и т.н., нарича се родилен партньор. Заедно с него и акушерката изготвяте родилен план, в който са поместени желанията ти!
Мнооого сме далече за съжаление, бременността в България все още е болест, а мъжете са едни крехки създания, дето кръв не могат да гледат!!!!! Та това е раждането на детето им, как въобще могат да се чудят дали да присъстват или не??????

Абсолютно!!!!
Не знам защо всички започват да обясняват колко грозна картинка е раждането, да не ги гледали как се мъчат и т. н. простотоии. Чакайте малко, страданието грозна гледка ли е? И от какво спасявате мъжете си така? Какво им спестявате и защо ги жалите толкова?

# 32
  • София
  • Мнения: 2 217
Напълно съм съгласна с поддръжниците на това таткото да присъства - така ще има по-малко мъже, които да казват:"Е, какво толкова, родила е едно дете!" И наистина, един мъж, който се опъва да не бъде до жена си в такъв момент ми се вижда като предател! Колкото и да ме е страх от гледките, които може да видя, ако съм мъж направо ще ме е срам да го кажа на глас. С риск и да ми прилошее бих присъствала.
Но, това, разбира се, е моето мнение.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 217
А в кои болници е разрешено таткото да е при мама през всичкото време?

# 34
  • София
  • Мнения: 38 410
Цитат на: Alexa
А в кои болници е разрешено таткото да е при мама през всичкото време?


v SOFIA mai samo v Sveta Sofia i pri tova si plashtash za udovolstvieto

# 35
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Колкото повече мисля, толкова повече съм на мнение, че бих желала да присъства, дори и поради факта, че ще имам близък до себе си, освен това надявам се с повече разум и адекватност.
Майка ми не я броя, че каквато е притеснителна, щеше побърка заради мен и не ми се ще да я тормозя така.
Баща ми пък-съвсем.
Остава съпругът. Днес го питах и той каза, че ще трябва да се справи, но няма да може да ми разправя вицове. Обеща да псуваме заедно.  Laughing  Laughing  Laughing

# 36
Тук, където аз раждах, ако отидеш сама те мислят за самотна майка. Преживях невероятно трудно раждане и ако не беше мъжът ми до мен от първата до последната минута, да ми дава сили, може би нямаше да издържа!

# 37
  • Мнения: 440
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: nikol78
Да, в България може и да е мода, но по света това е нещо естествено и се практикува от много време. Не е задължително да е съпруга ти, може да е майка, близка приятелка и т.н., нарича се родилен партньор. Заедно с него и акушерката изготвяте родилен план, в който са поместени желанията ти!
Мнооого сме далече за съжаление, бременността в България все още е болест, а мъжете са едни крехки създания, дето кръв не могат да гледат!!!!! Та това е раждането на детето им, как въобще могат да се чудят дали да присъстват или не??????

Абсолютно!!!!
Не знам защо всички започват да обясняват колко грозна картинка е раждането, да не ги гледали как се мъчат и т. н. простотоии. Чакайте малко, страданието грозна гледка ли е? И от какво спасявате мъжете си така? Какво им спестявате и защо ги жалите толкова?


Абсолютно те подкрепям! Ако един мъж види как се ражда детето му, по-скоро ще възприеме жена си повече от всякога. Да ги изолираме от тези толкова лични за двамата моменти означава да се опитваме да ги убеждаваме в непорочното зачатие или в това че сме се родили без косми по краката, айде стига, те все едно са расли в саксия! #Onfire

# 38
  • Мнения: 343
Цитат на: ina
Цитат на: Petinka
Цитат на: Coeur
С риск да си отнеса негативни коментари-не,не бих искала да ме види как се мъча или кръвта при раждането.Та той не понася дори кръв да му вземат от вената-за какво ми е да издевателствам над него????Стига ми да знам,че е някъде там,наблизо,в коридора.А и знам как реагира у дома,когато види,че ми е зле,не мога да св движа или нещо подобно.Поне засега така мисля аз.


Подкрепям! Дори да беше проявил желания да присъства, аз нямаше да позволя! Не смятам, че това събитие е обект на споделяне между майката и бащата! Аз лично мисля, че една раждаща жена не е особено привлекателна гледка, по-скоро продуктът е това, което прави цялата тази мъка и болка поносима! А и честно казано не смятам, че мъжът ми някога ще забрави картината, която ще види и ще може да ме възприема отново като обект на желанията си, просто практически е невъзможно, травмата от видяното остава някъде в съзнанието и влияе неизбежно!
Но това, разбира се, е само мое мнение!

и аз така мисля


Абсолютно споделям мненията ви!
Да стои и да гледа как се мъча и викам (защото първият ми път така си беше) и нищо да не може да помогне ... Защо? Та аз го обичам този човек, защо трябва да го подлагам на това! Не мерси!
А и се съмнявам, че все още има мъже, които казват "Какво толкова" за раждането.
Предпочитам да си види наследника няколко минути по-късно изкъпан, чистичък и красив, а какво се е случвало през изминалите няколко часа по-добре да не разбира.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 121
Няма да се включвам във спора "за" или "против", всеки сам ще си реши за себе си. Съпругът ми иска да присъства на раждането, което доколкото знам във Шейново е разрешено. Мисля, обаче, че е задължително да го заведа на една-две лекции от училищата за бременни, за да разбере какво предстои, а не да се чуди какво става и това правилно ли е, немърливо ли е (например стоенето в предродилна без часове наред лекаря да е до теб). За мен е важно заради подкрепата, за него - заради солидарността и сигурността ми в родилното, а това, че няма да гледа фронтално случващото се, е повече от ясно.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 217
Цитат на: Jenny
Цитат на: ina
Цитат на: Petinka
Цитат на: Coeur
С риск да си отнеса негативни коментари-не,не бих искала да ме види как се мъча или кръвта при раждането.Та той не понася дори кръв да му вземат от вената-за какво ми е да издевателствам над него????Стига ми да знам,че е някъде там,наблизо,в коридора.А и знам как реагира у дома,когато види,че ми е зле,не мога да св движа или нещо подобно.Поне засега така мисля аз.


Подкрепям! Дори да беше проявил желания да присъства, аз нямаше да позволя! Не смятам, че това събитие е обект на споделяне между майката и бащата! Аз лично мисля, че една раждаща жена не е особено привлекателна гледка, по-скоро продуктът е това, което прави цялата тази мъка и болка поносима! А и честно казано не смятам, че мъжът ми някога ще забрави картината, която ще види и ще може да ме възприема отново като обект на желанията си, просто практически е невъзможно, травмата от видяното остава някъде в съзнанието и влияе неизбежно!
Но това, разбира се, е само мое мнение!

и аз така мисля


Абсолютно споделям мненията ви!
Да стои и да гледа как се мъча и викам (защото първият ми път така си беше) и нищо да не може да помогне ... Защо? Та аз го обичам този човек, защо трябва да го подлагам на това! Не мерси!
А и се съмнявам, че все още има мъже, които казват "Какво толкова" за раждането.
Предпочитам да си види наследника няколко минути по-късно изкъпан, чистичък и красив, а какво се е случвало през изминалите няколко часа по-добре да не разбира.


Това да си види наследника чистичък и хубавичък звучи доста архаично, но всеки си има мнение. Пък и един средно интелигентен мъж е наясно, че не е с жена си в родилното за да "помогне с нещо" раждането да мине без майката да усети, а за една духовна подкрепа, която би могла да направи едно раждане по-леко!!! Simple Smile
Всичко е въпрос до съзнание за нещата Heart Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 2 217
E, не искам да звуча заядливо - все пак моето мнение си остава само мое, нали така. Simple Smile
Успех на всички скорораждащи мами със или без татковци в родилното Stuck Out Tongue
Здравите бебоци и щастливи мами са по-важни от всичко Wink

# 42
  • Мнения: 3 926
Честно казано ако раждах нормално щях да искам майка ми да е до мен. Обичам мъжа си и той мен, но ще ми е два пъти по-притеснено, ако той е до мен. На моменти се държи като голямо дете като види кръв или нещо подобно, не бих могла да му причиня присъствие на събитие, което аз като гледах за пръв път на филмче два часа не си усещах крайниците Wink Но така или иначе ще раждам секцио. Ако го накарам да присъства на това обаче ще трябва да го реанимират по някое време Sad  То си зависи от мъжа. Може да работи на две места (както и прави) само и само аз да систоя вкъщи и да не се притеснявам за нищо, но раждане... ще му дойде в повечко.

Общи условия

Активация на акаунт