Злояд ли е ?

  • 431
  • 8
  •   1
Отговори
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
НАй-накрая се реших да пусна тема , да видя какво мислите.Значи, много съм притеснена и не знам дали имам основание за това Thinking
Синът ми е на почти 8 месеца.Отказва да яде всякаква твърда храна-пюрета, попари. Виж, кисели и каши по-обича. Ако има начин само на цицата ще виси.През ноща се буди да сучи, а аз вече съм страшно уморена.
Като дойде време за ядене и косите ми се изправят.На границата съм на нервна криза.Злоядо ли е това дедте какво ли? Даже имам чувството, че ако аз не му дам да суче( през деня) няма да се сети. че трябва а яде.Последния месец е качил само 200 гр.
Какво мислите ?   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 459
Колко тежи в момента?
Нямам такъв опит,но тук има доста мами,чиито бебета са отказвали твърда храна доста време.Надявам се да се включат със съвети.

# 2
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Колко тежи в момента?
Нямам такъв опит,но тук има доста мами,чиито бебета са отказвали твърда храна доста време.Надявам се да се включат със съвети.

Ами, теглото си е съвсем в нормата- 8700

# 3
  • Мнения: 8 459
Щом е в нормата,не виждам причина за притеснение.
Знаеш,предполагам,че до навършване на една година предимство има кърмата,чак след това идват твърдите храни.Което разбира се не значи да го оставиш само на кърма.Опитвай да му даваш твърдата храна след кърмене.Твоите действия от тук-нататък зависят от това колко дълго си решила да кърмиш.Ако искаш да запазиш кърменето и след годинката,за което горещо те съветвам,просто изчакай,кърми си го и пробвай пак упорито с твърдите храни.Ако си решила да отбиеш до година тогава можеш да намалиш кърменето.Но при положение,че детето е така привързано към сукането не виждам смисъл в последното.
Да не би храната,която предлагаш да не е пасирана добре/опитвам се да открия причина да не я иска/?Пюретата и попарите на парчета ли ги даваш или пасирани?Все пак киселите и кашите са с по-гладка консистенция.По принцип вече могат да се дават и парченца,но не всички бебета са готови за това и ако не може да яде на парчета е по-добре да изчакаш.

# 4
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Благодаря че ми пишеш  Hug. Аз всичко пасирам, защото никак не му харесва да има парченца. А да знаеш как му се ослаждат нещата които ние ядем #CrazyПримерно умира за таратор и как само отваря устата.Такова нещо не се случва когато му давам "позволените" храни. Веднъж, вече нервите ми бяха опъната и му дадох да яде пиле каша( това бяхме сготвили за нас).И само как му се ослади  newsm78
Притеснявам се, че просто не му харесва това,което му давам.
За кърменето- да, искам да си го кърмя.Но съм с идеятата, да започна вече да му давам само сутрин и ве4ер  Thinking

# 5
  • Мнения: 8 459
Тогава ми идва наум да включиш някакви зелени подправки,които леко да променят вкуса.Явно човекът си има вкус и бебешките манджи не му се нравят.
Имаше тук някъде рецепти,които стават за бебета и за цялото семейство.Виж в Библиотеката.

# 6
  • Мнения: 535
При нас имаше същият проблем  преди няколко месеца, но минаха доста бързо, защото не съм го насилвала да яде. На 6 месеца не наддаде НИЩИЧКО! Така, че не се притеснявай, и той ще прояде! Иначе спокойно можеш да включиш подправки като магданоз и копър(аз отдавна слагам Wink). Но при всички случай не трябва да насилваш детето да яде! Остави го само да реши!

П.С. А дали не ви мъчи зъбче? Thinking Тогава по принцип отказват всякаква друга храна освен кърмата...

# 7
моя не отвори уста 2 седмици (дори да опита) след като месец и половина вече се захранвахме и искаше само да суче, но в последствие с постоянни опити свикна и сега мляска доволно...първо го хранех и като награда му давах да суче..после спряхме сученето като увеличих храната ... труден е прехода от смлианата храна кърмат към "тепърва трябва да я смилам" захранването..не се притеснявай, давай му каквото обича и постепенно въвеждай това на което се муси

успех

# 8
  • Мнения: 535
A колко едро смляна може да е храната на едногодишно дете? Thinking При сина ми забелязвам отказ от пюрета, тоест ситно смляна храна, но пък му идва едро ако е само настърган зеленчука. Не мога като че ли да улуча златната среда... Stop

Общи условия

Активация на акаунт