Как да си боядисам едни дънки,та да станат на петна

  • 6 549
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
Хайде слушам ви  Hug
Съсипах ги като тук таме се боядисаха в сини4ко,ина4е са светло сиви.Та въпроса ми е как да ги направя на петна newsm78Първо да ги боядисам целите в синьо например и после да ги топна нама4кани в белина newsm78Само това ми хрумна и от няколко дни го умувам.
Ако някоя от вас има по-добра идея,нека да свирка Whistling

п.п.Така или ина4е съм ги отписала,но защо пък да не пробвам нещо-може пък да стане и да си ги поднося пак Wink

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 13:47 от Godzilla

# 1
  • Мнения: 2 657
Никой ли не може да ми даде някаква идея newsm78

# 2
  • Мнения: 13 512
Опитай с Вениш да махнеш сините петна и да станат пак светло сиви. с Белина-ще е грозно според мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 740
Ако не можеш да махнеш петната и си решила да ги правиш на петна, пробвай със силна белина (слабо разредена). Но пък има опастност да съсипеш материята.
Моя съпруг беше решил да си прави кичури и фризьорката му беше съсипала една блуза с блондор. Киснах блузата в белина. Избели се там където трябваше, обаче ръкавите станаха на петна, според мен интересно се получи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 657
Опитай с Вениш да махнеш сините петна и да станат пак светло сиви. с Белина-ще е грозно според мен.

Опитвах с какво ли не,ама не става Cry

# 5
  • Мнения: 53
По разни списания и в интернет съм виждала как избелват или боядисват дрехи като ги хващат с разни ластичета, за да се получат интересни шарки

http://www.kinderart.com/textiles/easytiedye.shtml
Тези горните са боядисани, но ако се направи с белина предполагам, че ще е обратното и ще преобладава бялото.

Да си призная не съм пробвала, щото нямам такова търпение да се занимавам и най-вероятно няма да ми се получат добре Simple Smile

а другото е да ги направиш така? но пък нали са светли... newsm78 а и нещо резултатът не е много добър...

# 6
  • Мнения: 2 657
По разни списания и в интернет съм виждала как избелват или боядисват дрехи като ги хващат с разни ластичета, за да се получат интересни шарки

http://www.kinderart.com/textiles/easytiedye.shtml
Тези горните са боядисани, но ако се направи с белина предполагам, че ще е обратното и ще преобладава бялото.

Да си призная не съм пробвала, щото нямам такова търпение да се занимавам и най-вероятно няма да ми се получат добре Simple Smile

а другото е да ги направиш така? но пък нали са светли... newsm78 а и нещо резултатът не е много добър...


Ехе и това от снимката ми допада,ама ще трябва да ги боядиша първо и после как да ги изсветля така,а newsm78

другия вариянт е да си купя някаква боя и да ги овържа с ластици-може и да стане Rolling Eyes

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Дънките се намокрят във вода (да бъдат влажни), слагаш ги на равна площ (на плочките в банята), намокряш в белина памуче или малка четка и търкаш упорито точно върху синьото петно. Може да си направиш повече петна от белина, освен там където са боядисани със синьо. Слагаш ги на простора да изсъхнат и после ги переш.

П.П. Моля те, оправи заглавието.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Леле Йоанкее кви си ги намислила бе doh,ма вземи купи на детето едни фолмастри,тури го на земята,сложи дънките пред него и ще имаш най-оригиналните дънки в града. smile3532

# 9
  • Мнения: 2 657
Леле Йоанкее кви си ги намислила бе doh,ма вземи купи на детето едни фолмастри,тури го на земята,сложи дънките пред него и ще имаш най-оригиналните дънки в града. smile3532

Аааа аз мислех,4е ще ме светнеш от към някоя идея,а ти си го ударила на подигравки CrazyАма дай по-добре и твоя да го пусна на тях да рисува,та да станат по-оригинални PartyАма ти ще си рефер-та да не се шамарят Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Къв рефер,ще взема да отнеса и аз некой шамар Joy,една преграда между тях и готово.
  Мисля,че не добра идея да боядисваш целите дънки Thinking,после стоят малко като стари и избеляли.На мъжа ми племенника му има едни дънки целите покапани все едно с блажна боя-жълта,бяла,зелена и черна.Стоят много интересно,не са целите в капки,а примерно на определени места само,ако се сещаш.Мож да пробваш и такъв вариант,знам ли newsm78.

# 11
  • Мнения: 952
аз си купих такива дънки, дето Карчева описва стоят като наклепани с блажна боя.Те са светло сини до колената и са на цапани в бяло червено и жълто наистина са много ефектни. Нямам сега апарат да ги снимам, но ще пробвам да ги щракна с джи ес ема и ще кача после снимката да ги видиш Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 6 788
А с какво ги боядиса, това синьото? Ако ги завъртиш на 90 градуса в пералнята, с най-дъгата програма, препарат за бяло пране и малко белина в отделението за предпране, дали няма да изчезне?

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Виж тази тема за Боядисано пране. Пробвай първо с някой от препаратите за изпереш сините петна.
И тогава, ако не се получи нищо, може да опиташ да нарисуваш някакви фигури върху петната с текстилни бои.

# 14
  • Мнения: 5 299
Един приятел си беше направил много оригинални дънки, като беше налял в едно шише белина, от тези дето пръскат(за прозорци примернмо препарат). Та с него напръска дънките на места, и ги остави така да изсъхнат - после ги изпираш и готово. Mr. Green

Ако това се направи по шевовете, става много яко. на иначе чисти дънки. Peace

Общи условия

Активация на акаунт