Как да си боядисам едни дънки,та да станат на петна

  • 6 561
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
Хайде слушам ви  Hug
Съсипах ги като тук таме се боядисаха в сини4ко,ина4е са светло сиви.Та въпроса ми е как да ги направя на петна newsm78Първо да ги боядисам целите в синьо например и после да ги топна нама4кани в белина newsm78Само това ми хрумна и от няколко дни го умувам.
Ако някоя от вас има по-добра идея,нека да свирка Whistling

п.п.Така или ина4е съм ги отписала,но защо пък да не пробвам нещо-може пък да стане и да си ги поднося пак Wink

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 13:47 от Godzilla

# 1
  • Мнения: 2 657
Никой ли не може да ми даде някаква идея newsm78

# 2
  • Мнения: 13 512
Опитай с Вениш да махнеш сините петна и да станат пак светло сиви. с Белина-ще е грозно според мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 758
Ако не можеш да махнеш петната и си решила да ги правиш на петна, пробвай със силна белина (слабо разредена). Но пък има опастност да съсипеш материята.
Моя съпруг беше решил да си прави кичури и фризьорката му беше съсипала една блуза с блондор. Киснах блузата в белина. Избели се там където трябваше, обаче ръкавите станаха на петна, според мен интересно се получи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 657
Опитай с Вениш да махнеш сините петна и да станат пак светло сиви. с Белина-ще е грозно според мен.

Опитвах с какво ли не,ама не става Cry

# 5
  • Мнения: 53
По разни списания и в интернет съм виждала как избелват или боядисват дрехи като ги хващат с разни ластичета, за да се получат интересни шарки

http://www.kinderart.com/textiles/easytiedye.shtml
Тези горните са боядисани, но ако се направи с белина предполагам, че ще е обратното и ще преобладава бялото.

Да си призная не съм пробвала, щото нямам такова търпение да се занимавам и най-вероятно няма да ми се получат добре Simple Smile

а другото е да ги направиш така? но пък нали са светли... newsm78 а и нещо резултатът не е много добър...

# 6
  • Мнения: 2 657
По разни списания и в интернет съм виждала как избелват или боядисват дрехи като ги хващат с разни ластичета, за да се получат интересни шарки

http://www.kinderart.com/textiles/easytiedye.shtml
Тези горните са боядисани, но ако се направи с белина предполагам, че ще е обратното и ще преобладава бялото.

Да си призная не съм пробвала, щото нямам такова търпение да се занимавам и най-вероятно няма да ми се получат добре Simple Smile

а другото е да ги направиш така? но пък нали са светли... newsm78 а и нещо резултатът не е много добър...


Ехе и това от снимката ми допада,ама ще трябва да ги боядиша първо и после как да ги изсветля така,а newsm78

другия вариянт е да си купя някаква боя и да ги овържа с ластици-може и да стане Rolling Eyes

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Дънките се намокрят във вода (да бъдат влажни), слагаш ги на равна площ (на плочките в банята), намокряш в белина памуче или малка четка и търкаш упорито точно върху синьото петно. Може да си направиш повече петна от белина, освен там където са боядисани със синьо. Слагаш ги на простора да изсъхнат и после ги переш.

П.П. Моля те, оправи заглавието.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Леле Йоанкее кви си ги намислила бе doh,ма вземи купи на детето едни фолмастри,тури го на земята,сложи дънките пред него и ще имаш най-оригиналните дънки в града. smile3532

# 9
  • Мнения: 2 657
Леле Йоанкее кви си ги намислила бе doh,ма вземи купи на детето едни фолмастри,тури го на земята,сложи дънките пред него и ще имаш най-оригиналните дънки в града. smile3532

Аааа аз мислех,4е ще ме светнеш от към някоя идея,а ти си го ударила на подигравки CrazyАма дай по-добре и твоя да го пусна на тях да рисува,та да станат по-оригинални PartyАма ти ще си рефер-та да не се шамарят Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Къв рефер,ще взема да отнеса и аз некой шамар Joy,една преграда между тях и готово.
  Мисля,че не добра идея да боядисваш целите дънки Thinking,после стоят малко като стари и избеляли.На мъжа ми племенника му има едни дънки целите покапани все едно с блажна боя-жълта,бяла,зелена и черна.Стоят много интересно,не са целите в капки,а примерно на определени места само,ако се сещаш.Мож да пробваш и такъв вариант,знам ли newsm78.

# 11
  • Мнения: 952
аз си купих такива дънки, дето Карчева описва стоят като наклепани с блажна боя.Те са светло сини до колената и са на цапани в бяло червено и жълто наистина са много ефектни. Нямам сега апарат да ги снимам, но ще пробвам да ги щракна с джи ес ема и ще кача после снимката да ги видиш Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 6 796
А с какво ги боядиса, това синьото? Ако ги завъртиш на 90 градуса в пералнята, с най-дъгата програма, препарат за бяло пране и малко белина в отделението за предпране, дали няма да изчезне?

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Виж тази тема за Боядисано пране. Пробвай първо с някой от препаратите за изпереш сините петна.
И тогава, ако не се получи нищо, може да опиташ да нарисуваш някакви фигури върху петната с текстилни бои.

# 14
  • Мнения: 5 299
Един приятел си беше направил много оригинални дънки, като беше налял в едно шише белина, от тези дето пръскат(за прозорци примернмо препарат). Та с него напръска дънките на места, и ги остави така да изсъхнат - после ги изпираш и готово. Mr. Green

Ако това се направи по шевовете, става много яко. на иначе чисти дънки. Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 6 796
Ха, това е страшна идея!!! Ще взема да я пробвам, ама трябва да излюпя първо... Laughing

# 16
  • Мнения: 2 657
аз си купих такива дънки, дето Карчева описва стоят като наклепани с блажна боя.Те са светло сини до колената и са на цапани в бяло червено и жълто наистина са много ефектни. Нямам сега апарат да ги снимам, но ще пробвам да ги щракна с джи ес ема и ще кача после снимката да ги видиш Laughing

Оп,това е интересно WinkЧакам снимка Wink
Кар4ева,а с кво ги е клепал?

Един приятел си беше направил много оригинални дънки, като беше налял в едно шише белина, от тези дето пръскат(за прозорци примернмо препарат). Та с него напръска дънките на места, и ги остави така да изсъхнат - после ги изпираш и готово. Mr. Green

Ако това се направи по шевовете, става много яко. на иначе чисти дънки. Peace

По-този на4ин незнам дали ще стане на тези дънки newsm78

Виж тази тема за Боядисано пране. Пробвай първо с някой от препаратите за изпереш сините петна.
И тогава, ако не се получи нищо, може да опиташ да нарисуваш някакви фигури върху петната с текстилни бои.


Темата съм я прегледала WinkОт къде се купуват тези текстилни бои?От там дето се купува боя за дрехи ли?

Ще взема да ги снимам и ще ка4а снимка Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Йо тия дънки са купени дет ти разправям аз,но стоят все едно са наклепани с блажна боя Peace.

# 18
  • Мнения: 2 657
Йо тия дънки са купени дет ти разправям аз,но стоят все едно са наклепани с блажна боя Peace.

Аааааа,пак не съм те разбрала Embarassed

# 19
  • Мнения: 2 657
Ето снимки:









п.п.Съжалявам,4е са толкова голями,но незнам как да ги намаля Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 35 935
Един приятел си беше направил много оригинални дънки, като беше налял в едно шише белина, от тези дето пръскат(за прозорци примернмо препарат). Та с него напръска дънките на места, и ги остави така да изсъхнат - после ги изпираш и готово. Mr. Green

Ако това се направи по шевовете, става много яко. на иначе чисти дънки. Peace
Това съм го пробвала и става. На места може да сложиш нещо като шаблон и да пръскаш около него. Като го махнеш - мястото остава същият цвят и само около него - избеляло.

# 21
  • Мнения: 2 657
Това което ми идва като идея сега,след вси4ко което ми казахте е да взема и да изрежа някакъв шаблон или да пръскам направо с пръскалката с белина newsm78

# 22
  • Мнения: 952
ето ги моите дънки...снимани са с джиес ема и малко кофти изглеждат ама това е.. Rolling Eyes.
http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1041122

# 23
  • Мнения: 2 657
Интересни са,но с какво мога да постигна подобен резултат newsm78

# 24
  • Мнения: 952
ами да ти кажа мойте изглеждат все едно са с блажна боя нацапани Rolling Eyes иначе пробвай с текстилна боя няма ли да стане? newsm78

# 25
  • Мнения: 2 657
ами да ти кажа мойте изглеждат все едно са с блажна боя нацапани Rolling Eyes иначе пробвай с текстилна боя няма ли да стане? newsm78

Къде да си купя от тая боя newsm78

# 26
  • Мнения: 2 657
След дълго умуване снощи и през ноща реших да напръскам или да намажа само боядисаните петна с белина,та дано първо из4езнат,ако пък не стане,ще пиша за да умуваме по нататък как да процедирам и с какво WinkТа днес ще се пробвам за кой ли път да махна петната  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 952
ами успех  Peace да ти кажа и аз незнам откъде може да се купи текстилна боя ама ако не намериш що не вземеш да пробваш баш с блажна а? Sick звучи налудничево ама те моите май так са наклепани Rolling Eyes пробвай ако нищо не стане с белината де Wink...иначе си мисля да направиш някакви апликации по петната да ги скриеш или да отидеш на шивач дето има машина за бродерия и да ти бродира нещо с мъниста и други нещица дето сега са актуални newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 6 796
Ами в София знам къде има текстилна, ако имаш път насам...На Шипка 6 има няколко вида текстилни и голяяямо разнообразие от цветове! Peace

# 29
  • Мнения: 53
Ами в София знам къде има текстилна, ако имаш път насам...На Шипка 6 има няколко вида текстилни и голяяямо разнообразие от цветове! Peace
да, и аз точно това щях да  напиша  Peace в магазините за художници почти винаги има

# 30
  • Мнения: 2 657
Сините петна се махнаха,но там където ги напръсках с белината сега има жълти петна SickТа целите дънки са на жълти петна ShockedКато ги изпера,се надявам да се махнат newsm78

# 31
  • Мнения: 99
на шипка 6 верно има адски много текстилни бои и не са скъпи.аз съм си купувала от там.те са в малки бурканчета по 10-15мл(2-5лв зависи от марката).има и по големи но за кфо са ти.това ще ти стигне да си нацапаш целите дънки че и ще остане.аз съм си рисувала дънки имам няколко цвята текстилни бои.става супер яко.рисуваш,оставяш да изсъхне и после гладиш за фиксация
http://images09.snimka.bg/001045498-big.jpg
http://images09.snimka.bg/001045499-big.jpg
сори че са малко кофти снимките ама са от телефона ми Embarassed

# 32
  • Мнения: 2 657
Сините петна се махнаха,но белината не свърши кой знае каква работа за петносването им изцяло ConfusedОбиколих да търся такива бой,но не открих никъде #Cussing outТа 4акам един приятел който рисува да ми се обади да го питам или да ми даде от неговите малко Wink

# 33
  • Мнения: 2 657
Утре 4акам да ми донесат блайна боя-няколко цвята Winkта ще ги наклепам на пръски или ивици-знае ли ми душата Confused

# 34
  • Мнения: 511
Сините петна се махнаха,но белината не свърши кой знае каква работа за петносването им изцяло ConfusedОбиколих да търся такива бой,но не открих никъде #Cussing outТа 4акам един приятел който рисува да ми се обади да го питам или да ми даде от неговите малко Wink

Много готино са станали  ShockedЕфектно изглеждат  Sunglasses

# 35
  • Мнения: 2 657
Сините петна се махнаха,но белината не свърши кой знае каква работа за петносването им изцяло ConfusedОбиколих да търся такива бой,но не открих никъде #Cussing outТа 4акам един приятел който рисува да ми се обади да го питам или да ми даде от неговите малко Wink

Много готино са станали  ShockedЕфектно изглеждат  Sunglasses

?

# 36
  • Мнения: 511
Сините петна се махнаха,но белината не свърши кой знае каква работа за петносването им изцяло ConfusedОбиколих да търся такива бой,но не открих никъде #Cussing outТа 4акам един приятел който рисува да ми се обади да го питам или да ми даде от неговите малко Wink

Много готино са станали  ShockedЕфектно изглеждат  Sunglasses

?

Явно ми се спи вече ConfusedОбъркала съм цитата  Shocked Ето това трябваше да е  Laughing

на шипка 6 верно има адски много текстилни бои и не са скъпи.аз съм си купувала от там.те са в малки бурканчета по 10-15мл(2-5лв зависи от марката).има и по големи но за кфо са ти.това ще ти стигне да си нацапаш целите дънки че и ще остане.аз съм си рисувала дънки имам няколко цвята текстилни бои.става супер яко.рисуваш,оставяш да изсъхне и после гладиш за фиксация
http://images09.snimka.bg/001045498-big.jpg
http://images09.snimka.bg/001045499-big.jpg
сори че са малко кофти снимките ама са от телефона ми Embarassed

# 37
  • Мнения: 2 657
Сините петна се махнаха,но белината не свърши кой знае каква работа за петносването им изцяло ConfusedОбиколих да търся такива бой,но не открих никъде #Cussing outТа 4акам един приятел който рисува да ми се обади да го питам или да ми даде от неговите малко Wink

Много готино са станали  ShockedЕфектно изглеждат  Sunglasses

Да найстина са 4удесни  WinkАма мойте няма да станат такива,щот не съм по рисуването изобщо,а и няма текстилни бои Twisted Evil

?

Явно ми се спи вече ConfusedОбъркала съм цитата  Shocked Ето това трябваше да е  Laughing

на шипка 6 верно има адски много текстилни бои и не са скъпи.аз съм си купувала от там.те са в малки бурканчета по 10-15мл(2-5лв зависи от марката).има и по големи но за кфо са ти.това ще ти стигне да си нацапаш целите дънки че и ще остане.аз съм си рисувала дънки имам няколко цвята текстилни бои.става супер яко.рисуваш,оставяш да изсъхне и после гладиш за фиксация
http://images09.snimka.bg/001045498-big.jpg
http://images09.snimka.bg/001045499-big.jpg
сори че са малко кофти снимките ама са от телефона ми Embarassed

# 38
  • Мнения: 2 657
Преди малко приклю4их с мацотенето на дънките Mr. GreenПонеже никъде ме няма по рисуването,реших вместо с 4етка да мацам да исипя боята в пръскалката и да пръскам на воля.Та сега са с уранжеви,4ерни и сиви пръски Sickи съхнат Peaceпо-късно ще ка4а снимка,та да ви видя мненията Peace


п.п.малко ми е шантаво да ги обуя,но ще видим Joy

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Та сега са с оранжеви,4ерни и сиви пръски Sickи съхнат Peaceпо-късно ще ка4а снимка,та да ви видя мненията Peace


Чакаме снимки Hug

# 40
# 41
  • Мнения: 7 430
Страхотно се е получило - не съжалявай Peace

# 42
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Уау, станали са по яки от преди 100 пъти. Хич не съжалявай станали са много оригинални, да ти каже преди бяха много невзрачни, но сега са супер. Да ти дам едни мои дънки да ги направиш и тях а  Wink Направо бизнес можеш да напрвиш!  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 5 289
Ооо Йоанке напрау са като купени от магазин,супер са ич не се чуди ами си ги носи и да не ти дреме Flutter.
Изпра ли килимите мЪ?

# 44
  • Мнения: 2 657
Абе аз още днес си ги подносих,не можах да се стърпя FlutterИ всеки ме питаше от къде съм ги купила hahahaА,аз виках давайте и ваште ще ги направя така с авто емайл лак Joy

Тин4е-давай и твойте Winkнямаш проблеми Hug
Кар4ева,още не съм ги прала щото колата е на ремонт,ама няма да забравя да знаеш Naughty

# 45
  • Мнения: 2 910
Станали са по-хубави от преди bowuu
Чак сега, като видях снимките се сетих, че ти днес беше с тези дънки.

# 46
  • Мнения: 2 657
Станали са по-хубави от преди bowuu
Чак сега, като видях снимките се сетих, че ти днес беше с тези дънки.

да бях bowuuСега ще си ги относя с кеф и мен много ме кефят Crazy

# 47
  • София
  • Мнения: 6 796
Супер са станали!

# 48
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе аз още днес си ги подносих,не можах да се стърпя FlutterИ всеки ме питаше от къде съм ги купила hahahaА,аз виках давайте и ваште ще ги направя така с авто емайл лак Joy

Тин4е-давай и твойте Winkнямаш проблеми Hug
Кар4ева,още не съм ги прала щото колата е на ремонт,ама няма да забравя да знаеш Naughty

Не съжаляваш нали.... то по добре че се боядисаха, че да се сдобиеш с готини НОВИ дънки.  Wink Ще ти пратя аз до Видин един чифт от моите.... Wink
Само да те питам текстилни бои ли използва? И с четка ли ги напръска (текстилните бои не са ли гъсти)???

# 49
  • Мнения: 952
ехеее браво бе, докарала си ги като купешките Laughing ами айде честити ти нови дънки Laughing

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
ехеее браво бе, докарала си ги като купешките Laughing ами айде честити ти нови дънки Laughing

Да, честито Peace Какъв цвят са петната?

# 51
  • Мнения: 2 657
Тин4е,не намерих текстилни,а ги напръсках с авто емайл лак/за коли/ Wink
Цветовете са сиво,оранжево и 4ерно Wink

п.п.Не съжалявам изобщо Peace

Общи условия

Активация на акаунт