Раждане и наднормено тегло

  • 1 214
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 638
Бъде6ти и настоя6ти мами,моля споделете каква ви е информацията за раждане при наднормено тегло...има ли проблеми.
Ка4ила съм близо 30кг и се притеснявам,мисля и за кръвното налягане и т.н.
предварително благодаря  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 949
Миличка,аз качих 38кг Embarassed и родих безпроблеми.Желая ти успешно раждане.

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Ми аз при първата беменост качих 26 и родих нормално за 5 часа не се безпокой толкова в коя седмица си т.е още колко ти остава?

# 3
  • Мнения: 638
Зечова   , в 34 седмица съм

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Ми то зависи и от структората на тялото ти!Лекарите какво те съветват?

# 5
  • Мнения: 1 353
Ами аз качих близо 30кг-и не съм хич висока 160см и тежах 90кг и успях да родя нормално и то без усложнения.
Ми то зависи и от структората на тялото ти!Лекарите какво те съветват?
Иискам да кажа че на мен лекарите ми гарантираха че няма да мога да родя нормално защото съм била ниска и дебела #Cussing out и структурата на тялото ми не е за нормално  Naughty-е да ама можело и то доста лесно Hug

# 6
  • Мнения: 660
Аз качих 23 кг (95кг при ръст 174), но мисля, че трудностите при раждането ми бяха обусловени от съвсем други неща, а не от теглото. Вярно, че наднормено тегло би могло да е проблем при бременност и раждане, но ако си със силно наднормено тегло още преди забременяването.

# 7
  • Мнения: 4 362
Миличка,аз качих 38кг Embarassed и родих безпроблеми.Желая ти успешно раждане.

И аз така  Peace Леко раждане и не се притеснявай

# 8
  • Мнения: 603
Аз съм вече + 15 (пет от които в последната 1 седмица) и не мисля че е толкова стряскащо. Все пак, голяма част от тези килограми са задържана вода.  Wink

# 9
  • Мнения: 2 631
едва ли килограмите имат такова значение newsm78
от тези килограми може обаче да имаш високо кръвно, което вече е проблем
но не се притеснявай
леко раждане!  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 950
Аз качих 35 кг по време на бременността, родих трудно, но то беше защото беба тръгна по-рано, та се опитвахме да я задържим и т.н. Мисля, че лекарите при мен се притесняваха заради високото кръвно налягане. А за дебелината една лекрака ми каза, че след това по-трудно зарастват шевовете и епизиотомията на по-пълните жени, но аз попаднах на добър лекар (д-р Динчо Георгиев от Тина Киркова), който явно ме е зашил много добре и бързо се възстанових. Желая ти успех с раждането - после ще слабееш Grinning

# 11
  • Мнения: 1 942
Олееееееееееее що глупости ми слушаха ушите докато бях бремена и качих 25 кила. То не бяха лекари да ме плашат и близки да ми дават за пример познати дето по 50 кила качили  Laughing Направо ти съчуствам Heart Eyes Не стига, че ти тежи вече, нестига че неможеш да се понасяш такава безформана ами и те плашат с разни простотии!!!!!!! Все едно че можеш да ги свалиш тия кила сега.. Айде не ги мисли, качила си ги щото твоя организъм така е решил. Няма да имаш НИКАКВИ проблеми независимо от начина на раждане  Peace

# 12
  • Мнения: 638
Sillveto Simple Smile благодаря за разбирането.
Аз се притеснявам,за6тото съм ве4е над 100 кг,а ми остава о6те малко време.Не 4е няма да мога да ги сваля,с времето вси4ко става,а да няма проблеми при раждането на бебо.

# 13
  • Мнения: 1 942
Sillveto Simple Smile благодаря за разбирането.
Аз се притеснявам,за6тото съм ве4е над 100 кг,а ми остава о6те малко време.Не 4е няма да мога да ги сваля,с времето вси4ко става,а да няма проблеми при раждането на бебо.


Ами че 100 е много хубаво число  Hug Айде моля те ...
Да си призная аз бях малко над 100 като влязох да раждам  Embarassed След секциото излязох с 15 по малко. Ако приемаш съвети послушай ме - като родиш и излезеш със свалени кила всеки ще те тъпче за да имаш кърма. Тогава си наложи да се ограничаваш от сладко и тестени. Не мога да си простя, че позволиха да кача килограмите които загубих с раждането....  #Cussing out поне ти да успееш

Общи условия

Активация на акаунт