Как реагирате, когато целуват детето ви по лицето?

  • 2 315
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 821
Имам предвид разни познати, които се навеждат и целуват по бузата да кажем...ей избеснявам ви казвам..честно Twisted Evil. Имам една просто позната, която се навежда и целува дъщеря ми. Досега 2 пъти вече, като имате предвид, че и двата пъти и казах ако обича да не го прави...Другия път няма да съм толкова любезна Close
А е млада жена...и детенце има Crazy
Случвало ли ви се е? И само аз ли не одобрявам такива действия?

# 1
  • Мнения: 3 367
не ми се е слу1вало с "познати";не е прието май,не съм се замисляла..
 ситерката и я целува,и то много близо до устата,но това е характерно за тяхната култура и не искам да споря(дамата е пакистанка);
близки приятели ги гушкат и целуват много,не ми пре1и,даже обратно-радва ме;

 

# 2
  • Мнения: 5 468
Никак не реагирам. Целуват я и толкова. А и тя самата се натиска, дори не дава буза за целувка, а целува в устата Confused.

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
за тукашните оби4аи е задължително целуването, но мойта малката не дава  и става много конфузно, с много излизания от положението и словесни извинения! то и аз гледам да не се целувам с гости и познати, но стискам зъби и така, не мога да пренебрегна традициите! баба й например я смята за лошо възпитана и нелюбезна и като й го каже, гледай какъв балкански инат има насреща си после!много проблеми съм си създавала по улиците заради това, особено на непознати, налитащи като мухи на нея и на мене!оуф, трябва да свикна ве4е, май!

# 4
  • Мнения: 15 619
Никак нямаше да ми е приятно /той е на 6 години/, но когато беше бебе май нямаше такива ситуации. Мисля, че те като не се сещат, ще трябва ти да им напомняш, че това е малко човеченце, а не кукла: да си държат бацилите, вирусите и всичко останало за себе си.

# 5
  • Мнения: 2 821
Имах предвид точно познати да целуват детето....ако са близки приятели или роднини няма проблем, макар че като цяло го считам за не особено хигиенично...
мама и тати обаче може Mr. Green

Никак нямаше да ми е приятно /той е на 6 години/, но когато беше бебе май нямаше такива ситуации. Мисля, че те като не се сещат, ще трябва ти да им напомняш, че това е малко човеченце, а не кукла: да си държат бацилите, вирусите и всичко останало за себе си.
такова е и моето мнение

# 6
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Никак нямаше да ми е приятно /той е на 6 години/, но когато беше бебе май нямаше такива ситуации. Мисля, че те като не се сещат, ще трябва ти да им напомняш, че това е малко човеченце, а не кукла: да си държат бацилите, вирусите и всичко останало за себе си.
smile3521

# 7
  • Мнения: 1 014
Ужасно ми е неприятно!

# 8
  • Мнения: 2 768
за тукашните оби4аи е задължително целуването, но мойта малката не дава  и става много конфузно, с много излизания от положението и словесни извинения! то и аз гледам да не се целувам с гости и познати, но стискам зъби и така, не мога да пренебрегна традициите! баба й например я смята за лошо възпитана и нелюбезна и като й го каже, гледай какъв балкански инат има насреща си после!много проблеми съм си създавала по улиците заради това, особено на непознати, налитащи като мухи на нея и на мене!оуф, трябва да свикна ве4е, май!

И аз се сблъсках с такива обичаи тази година в Турция! Laughing Който я види малката, директно я вдига и хубаво нацелува! Ами нищо не можехме да направим, като си в Рим, прави като римляните...

# 9
  • Мнения: 1 427
Случвало се , макар и рядко, не толкова близки хора да целунат Йоана.Не правя драма от това.

# 10
  • Мнения: 5 790
Правя забележка на секундата. Дори не разрешавам да я пипат по лицето, особено когато разни лелки започнат да я щипат и да викат: "Ау, какви хубави бузки!". Казвам директно, да не я пипат, особено по лицето.

# 11
  • Мнения: 465
Не ми става хубаво определено, но се случва..

# 12
  • Мнения: 625
Ей как мразя такива целувачи CloseНаправо ме вбесяват.да не говорим ,че е адски грозна гледка.Аз като собствената майка на детето си гледам да се въздържам постоянни целувки,пък как да ги разбера едни такива баби с тракащи зъби???

# 13
  • Мнения: 4 668
Никак не реагирам , защото просто не разрешавам  Naughty
Ако видя , че някой се залети да го целува директно казвам - не пипайте детето ако обичате  ... и толкова .
Да се сърдят ако искат , все ми е тая ...

# 14
  • София
  • Мнения: 39 758
Не обичам да целуват Дияна. На много малко хора позволявам това.

# 15
  • Мнения: 408
Много мразя несъобразителни хора. А свекърва ми все ходи да я целува по ръчичката ooooh!-ми нали детето постоянно си лапа ръцете. Ейр не я научих тая жена да я целува по и над челцето #2gunfire Аз също мразя да ме целуват други хора.........освен мъжа ми newsm03 или много близки приятели, а не запотени дъртаци.

# 16
# 17
  • Мнения: 2 274
   Слава Богу не ми се е случвало, иначе щях  #Cussing out! Откакто стана на 4 г. той самия не дава дори на бабите и дядовците си да го целуват, та какво остана за други хора! Но виж мен си ме гушка и целува и ми позволява и аз да го правя  Mr. Green!

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не ми е приятно, но имам една съседка, която понякога я целува. Скоро мисля да й направя забележка.

# 19
  • Мнения: 1 455
Не ми е приятно, направо ми е гадно дори. Вчера портиерката на входа си позволи да целуне Цвети първо по ръката, а след това и по бузата. Нищо не казах, защото се виждаме за втори път - от септември ще живеем в този вход и ми се искаше да не започвам със забележки и сръдни, но повече определено няма да го допусна. Предупредих и Цвети да не позволява на никой да я целува, особено по лицето  Sick. Още ме е яд, че не казах нищо вчера  Close , а по принцип не съм от мълчаливите  Rolling Eyes

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами зависи от хората има една циганка дето все му целува ръцете и му духа в лицето, и аз се побърквам от яд. Ами детето не е длъжно да и диша миризливия дъх, пък и не ми е приятно да го целува. Наречете ме расизка, но не ми е приятно. Инъче, други мои познати и приятлеи ако го целуват не се дразня, но тази жена нито ми е приятелка нито кой знае каква позната.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Не се е случвало някой да целува Вики по лицето - не знам как бих реагирала, зависи от човека и порива му.  Mr. Green

Като се замисля, на мен не ми се е искало да целуна някое детенце, ако ще и да е сладко бебенце... newsm78

# 22
  • Мнения: 369
Не ми е приятно и аз не го правя с други деца. Дори ми е гадно като я пипат по бузите Naughty
А и тя не дава много много да я целуват , но някой път се случва. Особено ако е някоя бабка да почне да я гушка и целува Sick

# 23
  • Мнения: 4 392
Никак не ми е приятно. Mr. GreenНе го смятам за редно това.
Как реагирам/ ами понякога са толкова бързи,че не мога въобще да реагирам.Просто при вторият порив дърпам щерката под някакъв предлог и така се спасяваме. Peace

# 24
  • Мнения: 542
Определено няма да ми е приятно, но малките в това отношение сами си регулират отношенията - и двамата така се дърпат, че дори на бабите им е трудно да се докопат до тях... камо ли до бузките им. Като че ли обичат да правят напук в това отношение и ако някой се наведе към тях, те си пазят личното пространство и се отдръпват.
Разбира се в случаите, когато се гушкат - дават на най-близките, когато са на гости или са дошли да ги гледат за няколко часа, но и тогава има сблъсъци понякога Laughing

# 25
  • Мнения: 2 309
Не понасям да ми целуват детето сьщо и по рьчичките,които все ще лапа.Винаги казвам или правя забележка ако се наложи.

# 26
  • Мнения: 959
И на мен не ми е приятно, но как бихте реаргирали ако вие с бебо излизате на разходка и по пътя ви спира съседка (позната само на добър ден и нищо повече) и разкопчава детето от количката и го взима на ръце и започва да го гушка и целува на всякъде? Аз направо избеснявам. Вече два пъти ми се случва това и двата пъти и правя забележка, че не искам детето да свиква на ръце и когато го извеждам с количката значи трябва да седи в нея, а не на ръце. А тя започва да ми чете морал как ние днешните и млади майки не сме си обичали децата и не сме ги гушкали...... , а аз направо изумях  #Crazy. Даже днес 20 мин. не мога да я накарам да ми даде детенце за да го сложа в количката и да го разходя. Едвам го измъкнах от ръцете й и тя ми заяви че и тя ще дойде с мен да го разхождаме заедно. Е няма отърване от тази жена. Ужас  Shocked Shocked Shocked А най-фрапиращото е че си има детенце на 5 години и на него никакво внимание не му обръща.

Извинявам се за дългия пост и че се намесвам в чужда тема Praynig

# 27
  • Мнения: 781
Не ми е приятно и винаги предупреждавам.

# 28
  • Мнения: 5 500
Не ми е приятно, на него също!
Дърпа се и се бърше Twisted Evil
И то не от непознати, щото те рядко посягат на такива ласки, а роднини! Казвала съм, казвам, е ефект=0!!!
Онзи ден така посегнаха да го целуват, няма да казвам кой #2gunfire по ръчичката ли по главичката, той като се извъртя, щеше да си удари главата в една каменна ограда на неговото ниво! Абе викам: хора, по какъв начин да ви го кажа вече, оставете го на мира, той не иска, не разбирате ли?
Не разбират Sick

# 29
  • София
  • Мнения: 2 623
Правя забележка на секундата. Дори не разрешавам да я пипат по лицето, особено когато разни лелки започнат да я щипат и да викат: "Ау, какви хубави бузки!". Казвам директно, да не я пипат, особено по лицето.

Реагирам по абсолютно същия начин Simple Smile

# 30
  • Мнения: 6
Трябва да се дава избор на децата, не да се насилват !   
Има много нахални и нетактични хора и когато те не се досещат е нужно да им се каже.
На мен лично ми е много неприятно,а и на нея  също , но някой нямат умора !!

# 31
  • Мнения: 2 214
Никак не реагирам , защото просто не разрешавам  Naughty
Ако видя , че някой се залети да го целува директно казвам - не пипайте детето ако обичате  ... и толкова .
Да се сърдят ако искат , все ми е тая ...
Peace
Аз още като ходих бремена расправях как мразя да пипат чуждите деца така че Еми като се роди преди някой да го пипне ме питаше. (нямам много познати).
Има хора които наистина го обичат (съседката ми например) и той я обича много и когато се видят се пригръщат и се целуват аз виждам че детето я обича а и тя много чисто момиче така че нямам против тя да се целуват.
Има още 2-3 човека на който е позволено  до като малък аз ще го пазя  и ще решавам кой да пипа детет то ми.

# 32
  • Мнения: 8 505
На малко хора позволявам.На останалите казвам,че не ми е приятно-да,имало е и сърдити,но това е положението Whistling

# 33
  • Мнения: 269
Ха, първо трябва да я хванат! Twisted Evil
Като беше малка не са я млещили чужди хора, просто като усетех подобни мераци я държах настрана Rolling Eyes Сега е трудно да я хване непознат натясно за целувка, защото тя от непознати спазва дистанция и ги гледа подозрително Thinking
Малко ОФФ: Още помня сватбата на сестра ми. Бях шаферка и цялата рода беше поканена. Повечето от хората ги виждах за пръв път, ама те ме помнеха като малка newsm78 и като се почна едно мляскане и пощипване от де що баби имаше там Sick #Cussing out После един месец не можех да си оправя оприщената физиономия #Crazy #2gunfire Оттогава си знам - и аз и детето ми по далеч от любвеобилни роднини и познати! Peace

# 34
  • Мнения: 294
Никак нямаше да ми е приятно /той е на 6 години/, но когато беше бебе май нямаше такива ситуации. Мисля, че те като не се сещат, ще трябва ти да им напомняш, че това е малко човеченце, а не кукла: да си държат бацилите, вирусите и всичко останало за себе си.
smile3521

# 35
  • София
  • Мнения: 245
Би ми станало неприятно, ако някой непознат се опита, особено без да ме попита, тогава със сигурност не бих си замълчала #2gunfire. А иначе до сега никога не ми е ставало неприятно, когато са я целували приятелките ми. Та те толкова я обичат, а и тя тях, че винаги ми става много мило като ги видя да се целуват Grinning.

# 36
  • Мнения: 2 125
Непознат не си е позволявал да го целува. Бабите правят опити естествено, но Али по принцип не обича да го мляскаме и се дърпа, така че сам си решава кой и кога да го целува.
Характер Twisted Evil

# 37
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз правя силно разделение между бебе под годинка и почти не бебе след годинката (разбирай прохождането).  Peace
Непознати или познати не са налитали да го целуват, но всички баби и пр са неудържими. Ами да се целуват, то и той си е един малък поцелуйко.  Heart Eyes Сам тръгваше да целува още миналата година, ами толкова много е целуван  Sunglasses
Обаче го наблюдавам, въпреки емоциите, целува само близки до него хора - родители, баби, дяди, евентуално прадяди и прабаби. Че и гушката си дава.
На всякакви гастрольори и минаващи не бих разрешила-за мен целувката е израз на отношение между близки хора.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Моят не иска да стои в чужди хора, а да разреши да го целунат е абсурд. Давам на близките си да го целуват, но пък те си знаят, че малко дете не се целува по лицето и основно отнася целувки по главата.
А ако някой се нахвърли да целува каката тя изтърпява стоически и после най-демонстративно се обърсва. След такава реакция никой не повтаря опита си.

# 39
  • Мнения: 4 392
За лицето ясно. Ама как да ги откажа да я целуват по ръчичките? Нали после си ги вкарва в устата? Rolling EyesЗа роднини става дума и съм сигурна,че веднага ще се разсърдят. Twisted EvilЩекотлива тема е това.

# 40
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Адски съм гнуслива и самата аз не обичам да ме целуват - на разни празници направо се побърквам SickМразя да целуват и децата ми/ за мъжО е ясно Laughing Laughing Laughing/.А тия пусти бабичнки от блока си умират да си оставят лигите върху тях #2gunfire/жалко, че нямам пистолет, но това е поправимо/Има и една циганка от блока-тя пък като ги хване...не че съм расистка, но и обратното не съм...Кажете как тактично да ги прогоня, защото иначе ще ме отлъчат от блоковата площадка? newsm78

# 41
  • Мнения: 239
ууууууууууу, на наща улица има една баба ама адски нахална и много гадно целува децата като ги натиска и мачка. Sick добре че мойте и двамата бягат от нея. Twisted Evil

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не обичам да целуват Дияна. На много малко хора позволявам това.
Peace

# 43
  • Мнения: 2 821
Виждам, че повечето не одобрявате подобни постъпки....ей ама как съм се заканила следващия път на който се засили да я целува Twisted Evil...ми тя е още бебе и неможе да се дърпа...
А ставаше дума за млада жена...незнам ако някоя баба /не собствена/ налети с целувка как ще реагирам...не ми пука въобще кой ще ме сметне за груба...

# 44
  • Мнения: 1 101
Вбесяват ме такива несъобразителни хора  smile3515 Не съм реагирала остро досега, но по принцип ми е неприятно.

# 45
  • Мнения: 5 877
Не се случва толкова често, че да имам мнение. Обикновено хората се опитват по-скоро да я заговорят, а като беше бебе - да я галят и целуват по петичките.
По-близки хора и най-вече майки, на които им е домъчняло за времето, когато собствените им деца са били бебета, искаха разрешение да я гушнат, което се даваше моментално.

# 46
  • Мнения: 4 392
Ами днес -пресен случай. Twisted EvilЕдно съседско бабе пак започна да се натиска да я целува.Аз дърпам количката(дъщеря ми беше вътре),тя я натиска,аз дърпам,а тя пак нахалства.Е,олигави я. Twisted EvilИдеше ми да я фрасна направо. #Cussing out То бива ,бива дебелокожие ,ама...Преди това внукът на бабето (5 годишен) все налиташе на щерката .Тъкмо отучих него,сега баба му почна...И при това съм я предупреждавала. ooooh!

# 47
  • София
  • Мнения: 6 999
Когато Дариа беше бебе дори роднините трябваше да искат разрешение от баща й, за да я гушнат само... за целуване и дума не е можело да става  Mr. Green

Една от бабите ми тръгна да я целува веднъж и цялата фамилия наддаде такъв дружен писък  Joy Joy Joy

Сега вече тя дава целувки /основно въздушни/, на който тя реши, което значи почти на никой. Аз получавам целувки като подкуп срещу нещо и то не повече от една целувка за дъвка  Naughty Знае си цената детето   Mr. Green

# 48
  • Мнения: 3 932
Определено ми е неприятно. наблюденията ми са обаче, че повечето хора са наясно с това и не прекаляват...като бебе, получаваше целувки предимно по крачетата, а сега вече сам си избира от кого да ги получи.

# 49
  • Мнения: 525
Ако е някои приятел или дори добър познат нямам нищо напротив, защото това е сладко и показва някакви симпатии и чувства

# 50
  • Мнения: 4 668
Дразнещо най-вече е когато го правят хора , които дори не са ти близки , а се знаете само по физиономия примерно  Sick . То е ясно , че чак такава радост съпроводена с писъци и превъзнасяне е неестетвена , особено когато става въпрос за чуждо дете ... Толкова пък да му се радват  newsm78 не ми се вярва .Сигурно си мислят , че трябва да покажат колко обичат деца . Подобни постановки ме вбесяват - бива , бива преструвки , ама да ми целува детето не съм съгласна  Close !

# 51
  • Мнения: 1 370
Когато се роди и всички му се хвърляха да го целуват, но аз заявих, че детето ми има проблем с кожата и не е позволено да го пипат. Както и за ръцете - ами той постоянно си бъркаше в устата и като са го напипали едно хубаво преди това.... Не, категорично отказвам.

# 52
  • Мнения: 194
Докато беше бебе,са го целували само най-най-близки хора.Разни бегли познати и непознати не са се и опитвали ,щото аз гледам мноого лошо в такива случаи smile3515А сега вече той сам си решава кой да го целува и кого да целува-обикновено гони какичките но детската площадка Grinning

# 53
  • Мнения: 2 242
май до сега не са я целували така, че да се издразня ... по-скоро ми е приятно, че около детето има положителни емоции

# 54
  • Мнения: 8 917
Такива случки май нямаме - би ми било нехигиенично Peace

Общи условия

Активация на акаунт