И аз имам въпрос за захранването?!

  • 530
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте, мами
Имам въпрос относно захранването и по-специално как започват да се дават плодовите пюрета. Малката е на 4.5 месеца и досега е само на кърма и сега съм решила да започна да й давам плодови пюрета. Въпросът ми е кога и как се дават?!Дали между храненията или на обяд първо няколко лъжички пюре и след това кърмене?!

# 1
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Аз го давах следобяд,първо се започва с една лъжичка и така постепенно се увеличава.Даваш пюре 1 лъжичка и след това да си изяде млякото,на другия ден 2 лъжички и млякото и така.  bouquet

# 2
  • Мнения: 20
Аз давах плодовото пюре след хранене, защото Кати имаше много чувствителен стомах и колики. Можеш всякак да го даваш  докато е малко количество.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 017
По принцип щом пюрето е плодово се води, че няма стойност на храна и не цели да замести хранене, затова принципно се дава между храненета, почва се от лъжичка и се стига до 2Х30 гр на ден или 1 път по 60 (но по-голямото количество би могло да повлиае на апетита при следващото хранене (особено ако спазвате някакъв режим). Препоръчително е новите храни да се въвеждат сутрин или най-късно на обяд, заради евентуални алергични реакции, които могат да се появят и няколко часа след приема на храната.....успех Wink

# 4
  • Мнения: 1 503
Ами аз знам ,че първо  се кърми ,а след това се дава каквото и да е.Така до 1 годинка(ако смяташ да кърмиш до тогава)Започва  се с 1 лъжичка и всеки ден се увиличава,но до какъв грамаж,незнам.Нови храни се въвежат през 3-4 дни ,за да се следи за реакции Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 44 017
Ами аз знам ,че първо  се кърми ,а след това се дава каквото и да е.Така до 1 годинка(ако смяташ да кърмиш до тогава)Започва  се с 1 лъжичка и всеки ден се увиличава,но до какъв грамаж,незнам.Нови храни се въвежат през 3-4 дни ,за да се следи за реакции Naughty

това е така но за зеленчуковите и кашите, защото те в един ден все пак ще заместят хранене, дават се до годинка след кърмене, ако няма да заместваш до тогава и после преди кърмене с цел кърменето да отпадне, първата храна е хубаво да се въвежда10 дни, след тоова по седмица новите, 3-4 дни е минимума така да се каже....Wink Ако няма да се замества кърмене се дава по малко колкото детето да се запознава с вкусовете или др вариант колкото иска, при все че все пак е нахранено преди това то не би следвало да иска гигантски порции....това по принцип, иначе като минат месец два от захранването, вече майката прекрасно си усеща нуждите и желанията на дедтето и мисля че е най-добре да се води по тях Wink

# 6
  • Мнения: 949
Аз ги давах на обяд преди кърмене,първоначално по 2 ч.л. и всеки ден увеличавах с по 2 л.,докато станат 30 гр и след това пак увеличавам всеки ден,но с по 10 гр до нужното количество.И така направо замених ме обедното кърмене с пюре.

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз давах плодовото пюре сутрин между две кърмения. Както е казала Бубу-то, нови храни се дават сутрин или на обяд, за да има време да се види, ако има алергична реакция.

П.П. По още въпроси за захранването - виж темата

# 8
  • София
  • Мнения: 2 162
А какво да избера за първо захранване- плодово пюре или оризова каша? Аз по принцип смятам да кърмя най- малко до годинката, така че няма да замествам ядене, но ми се струва че вече млякото не й стига. newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 44 017
А какво да избера за първо захранване- плодово пюре или оризова каша? Аз по принцип смятам да кърмя най- малко до годинката, така че няма да замествам ядене, но ми се струва че вече млякото не й стига. newsm78

аз бих се колебала между зеленчуково и каша, щом искаш да допълваш ядене, ако наистина мислиш, че детето има нужда и от друг храна, плодовете не са храна Wink може да са десерт или лека закусчица например...аз почнах със зеленчуци на 5,5, мн от мамите почват с каша, но по мой наблюдения това са предимно мами захранващи след 6-тия месец, а и на повечето каши ако се загледаш ще видиш, че са след 6-тия месец....

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
И аз мисля, че е по-добре да даваш между храненията плодовото пюре!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 162
А какво да избера за първо захранване- плодово пюре или оризова каша? Аз по принцип смятам да кърмя най- малко до годинката, така че няма да замествам ядене, но ми се струва че вече млякото не й стига. newsm78

аз бих се колебала между зеленчуково и каша, щом искаш да допълваш ядене, ако наистина мислиш, че детето има нужда и от друг храна, плодовете не са храна Wink може да са десерт или лека закусчица например...аз почнах със зеленчуци на 5,5, мн от мамите почват с каша, но по мой наблюдения това са предимно мами захранващи след 6-тия месец, а и на повечето каши ако се загледаш ще видиш, че са след 6-тия месец....

А плодовото кога го включи?

# 12
  • София
  • Мнения: 44 017
 по някое време след кашата даже мисля, че беше на 7 м вече...и то не на пюре, а понеже е лято направо пресни плодове Wink

Общи условия

Активация на акаунт