Нормално ли е "нормалното бяло течение"?

  • 19 686
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Доста от познатите ми жени страдат от постоянно бяло течение, като на мокробиологията и на изследванията за хламидии не излиза нищо.Не говоря за течението, което се появява през време на овулацията, а за едно целомесечно Sick,което понякога е по-силно, понякога по-слабо.Различните доктори имат различни отговори. Някои казват, че при някои жени това си е нормално и просто няма шанс да се отърват някога. На други мнението е , че всяко едно течение, което излиза навън и зацапва бельото, се счита за анормално и трябва да се лекува.Дали и вие сте от тези жени и какво казва вашя лекар? Има ли някой , който най-накрая да е открил изход от този прблем?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 797
Аз винаги имам такова. Изседваа съм го няколко пъти, при разични доктори, никога нищо ненормално не откриват. предписват профилактично гобули, слагам ги, пак същото. Всички до сега са казвали, че има жени, при които нормалната секреция е по-обилна, просто физиология. Не може да има нещо и до сега никой доктор и никоя лаборатория  да не го е открила, все пак...

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
добре, но как тогава разбираш ако някога имаш прблем - има ли разлика между нормалното и бактериалното/защото гъбичките се усещат веднага и са ми ясни/?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 797
Ами, доколкото знам, при гъбички има сърбеж, дикомфорт...променял се мисриса и цвета на течението. Нямам идея как разбирам, никога не съм имала "ненормално". Ходила съм да се изседвам, когато е ставало по-обилно , но ниога не съм имала дискомфорт някакъв. Дори когато е било доста обилно /но по време на 1-вата ми бременност беше, когато се счита за норамно това/, пак нищо не откриха.  Rolling Eyes Предполагам, че се усеща някаква промяна, ако е на база здравословен проблем.

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
ами защото и при мен никога нищо не са откривали , освен втория път след като родих. Откриха ми някяква бактерия, която всяка втора жена в Люлин била с нея /може да са ме заразили в Тина Киркова, нали повечето от квартала раждат там/И между болното ми и здравото ми състояние почти нямаше разлика, та затова и не съм усетила , че има нещо...явно трябва да се ходи редовно на профилактични прегледи, ама гадната ми докторка не дава талони всеки път #Cussing out

# 5
  • София
  • Мнения: 6 797
Хм...нямам идея тогава. И аз съм раждала в Тина Киркова, ама секцио. А, сетих се нещо. Нали продават едни ръкавици, за проверка на нормалното pH на влагалището. Аз съм си купила, проверявам всяка седмица. Предполагам, че ако имаш гъбички, или каквато и да е бактерия, ще се промени нормалната киселиннот и ще можеш да отреагираш веднага. За сега не откривам нищо, може да си купиш и ти. Ама са скъпички...в кутия по 20 са, и са към 20тина лв...

# 6
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
е може и от скапания ни люлински плаж - макар че съм толкова гнуслива, че само си дърпам кърпата под дупето, да не би да се е изместила.А и съм сигурна , че вината не е в половинката, защото едва ли ще смогне на половината жени в квартала Laughing/докотра точно това ме пита: с кой мъж спиме всички, та ни заразява с тази рядкосрещана бактерия. Той практикува и във майчин дом, и там нямало нито един подобен случай/ newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 6 797
 Joy
Сори за спама, ама до 10тина дни ще се преместим в Люлин /правим ремонта още/, та ако разбереш кой  е този "убавец", дето наспогва на цял квартал жени, и всичкит явно са доволни, щом си трайкат, кажи го и на мене.  Praynig Joy

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
еми пак ще питам моя красавец - може пък и да си признае Imp moresmile

# 9
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Хм...нямам идея тогава. И аз съм раждала в Тина Киркова, ама секцио. А, сетих се нещо. Нали продават едни ръкавици, за проверка на нормалното pH на влагалището. Аз съм си купила, проверявам всяка седмица. Предполагам, че ако имаш гъбички, или каквато и да е бактерия, ще се промени нормалната киселиннот и ще можеш да отреагираш веднага. За сега не откривам нищо, може да си купиш и ти. Ама са скъпички...в кутия по 20 са, и са към 20тина лв...
От аптеката ли ги купуваш и как се казват?

# 10
  • Мнения: 126
Момичета,а не мислите ли,че това има нещо общо с водата в Люлин!
Аз съм работила по чужбина и си имаше едно определено място,където като отивах и задължително имах сърбежи от водата.Винаги си слагах гентамицин и сърбежите намаляваха.Когато се появят - отново мажа.Виж в България върна ли се и нямам такива проблеми,но не съм от Люлин,а в противоположна посока.А течението и аз все си го имам,но си го обяснявам от редовния секс,при което спермата се доизтича!Дано не прозвучи тъпо,но така сме си говорили,че е и при майка ми.
 newsm78 newsm78 newsm78

# 11
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Винаги съм имала течение, дори преди да започна да водя полов живот. Като малка дори на детски гинеколог са ме водили. Досега все са ми казвали че проблем няма, просто съм с по-обилно физиологично течение. Един път само ми изписаха профилактично някакви глобули за нормализиране на влагалищната флора, но тогава имах повечко лактобацили в микробиологията. Анормално течение съм имала 2 пъти - оказаха се гъбички. Иначе ако има някаква инфекция, бактериална или гъбична, обикновено освен че е по-обилно, течението е с различен цвят или мирис, понякога има сърбежи и зачервяване. Хламидийната инфекция обаче протича безсимптомно.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
...Досега все са ми казвали че проблем няма, просто съм с по-обилно физиологично течение...
И на мен.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 444
Шокирана съм от прочетеното.  CrazyАз съм жена, която много държи на личната хигиена и редовно посещавам гинеколог. Дори смятам, че съм се вманиачила на тази тема , особено след като прехвърлих 30 години. През 37 годишният ми житейски път съм имала течение само по време на двете ми бременности, което обясниха като нормално и то най-вече защото съм с отрицателен резус фактор на кръвта. Имах един път след употреба на антибиотик, от който се оказа че съм алергична и течението се беше получило от гъбична инфекция, като реакция на организма към антибиотика. На упътването му също пишеше, че гъбичните инфекции са характерни алергични реакции за него-беше Дурацеф от групата на Цефалоспорините. От тогава не се лекувам с препарати от групата.
Никога не съм чувала за нормално бяло течение.  ThinkingДори гинеколог ми е казвал, че това е абсурд и пълна глупост, че от влагалището не е нормално да изтича нищо. Чистата и здрава среда не допуска появата на течения. Naughty
Прочетох едно мнение, че течение може да се появи от редовен секс............ ooooh! абсолютно невъзможно нещо е да изтича........оставям без коментар дори това становище. Във всяка една среда е нормално да има определен вид бактерии.За стомаха са едни, влагалищните други, в устата трети и т.н.Когато се появи бактерия от друго място, тогава не е нормално състояние и се получава реакция на организма, като влагалищно течение, което е отделно от разните заболявания други и инфкции.
Ако има медицинско лице във форума, особенно гинеколог или акушер, нека се включи и даде професионално мнение по въпроса. Ще е полезно за жените с проблеми. Ако не се намеси професионалист ще си позволя да ви посъветвам ДА ПОСЕТИТЕ ГИНЕКОЛОГ. На мнение съм, че за всичко си има специалисти, не е редно да си чешем езиците и да се дават препоръки по чатовете, когато става въпрос за здравословно състояние, това са сериозни и могат да бъдат и опасни проблеми. newsm78 Не си играйте със здравето си.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
marypopins, да не мислиш, че си единствената, която държи на личната хигиена и посещава гинеколог?! Няма какво да се шокираш толкова.

# 15
  • Мнения: 2 082
...и точно гинеколозите казаха,че ми е нормално течението/представям си ненормалното.../  Thinking

# 16
  • Мнения: 545
.........
Прочетох едно мнение, че течение може да се появи от редовен секс............ ooooh! абсолютно невъзможно нещо е да изтича........оставям без коментар дори това становище. ......................

Възможно-невъзможно, но факт! Поне при мен... И аз не мога да си го обясня, но така се получава - 1-2 дни след секс без презерватив и без пазене и при мен се увеличава, после се оправя само. Иначе и аз постоянно си имам течение, като основно се проявява при ходене по нужда (и малка, и голяма). Ако поддържам висока хигиена (бърсане с интимни кърпички, миене сутрин и вечер и задължително веднага след голяма нужда) почти го няма.

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
marypopins не мисля че някоя от нас не държи на личната си хигиена  Joy
Течение от влагалището винаги има - все пак е лигавица. Освен това там винаги има бактерии, те са част от естествената флора на влагалището. То се чисти само и слузта се изхвърля навън. Течението е различно, в зависимост в коя фаза на менструалния цикъл е жената. Това дали ще е по-обилно или не, си е индивидуално.
Относно увеличаването на течение след секс без пазене - според мен е от промяната в киселинността.
За ходенето на гинеколог - определено ходя редовно, борим се с мъжки стерилитет и се опитвам да забременея... сама сметни колко често ходя.  Crossing Arms
 

# 18
  • София
  • Мнения: 6 797
marypopins, момичетата вече са ти казали, ама и аз да се включа...едва ли само ти ходиш на гинеколог и държиш на лична хигиена. А ние тука гинеколог не сме виждали, да ти кажа и се къпем през лятото на морето, щото тя зимата колко е, има-няма 5-6 месеца само.  Joy хайде стига си се шашкала. Достатъчно гинеколози съм посетила, последната ми гинеколожка, при която ходя от почти 3 години е специалист по стерилитет, мислиш ли, че е некадърен лекар и говори глупости?  Laughing

# 19
  • Мнения: 5 539
Нормално влагалището произвежда около 1/2 чаена лъжичка секрет на денонощие, като в дните около овулация секрецията може да достигне до 2 чаени лъжички.
Нормално ми се вижда при това положение нещо да изтича навън. Отдавам го на естествената способност на влагалището да се самопочиства - все пак мъртвите епителни клетки не могат да си останат вътре или да се резорбират от организма #Crazy
Същото е и със способността на ушите да се самопочистват - ушната кал изтича навън, в основата на ушната мида. Все едно да кажете, че е ненормално от ушите да изтича ушна кал.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 444
Далеч съм от мисълта да обидя някоя от вас като "мърла" или нечистоплътна. ThinkingИзобщо не съм имала това предвид. Мисля, че всяка жена поддържа хигиена, особенно интимна. Напълно възможно е аз да прекалявам, гинеколога ми беше направил забележка преди година, че съм си отмила и естествената бактериална среда във влагалището. Имах обратния проблем- прекалена сухота, което също не е здравословно.Действително се мия след всяко посещение на тоалетната, стана ми навик след проблеми с хемороиди /който не е изпитвал болката от възпалението им не може да го разбере/.Не зная дали защото нон-стоп се мия или бърша с интимни кърпички, което не е много препоръчително, или просто физиологията при мен е да е по-слабо "самопочистването" ми, но наистина не съм имала подобен проблем и след това, което ми каза и доктора си мислех, че не е нормално и най-малкото изтичане на секрет.
Щом толкова много жени го имат явно съм в грешка. Дори разсъждавайки логично, не е възможно на толкова от вас да са некадърни лекарите или да са им сгрешили изследванията.
Съжалявам ако изказването ми е прозвучало толкова вулгарно, просто наистина се шашнах как е възможно такова нещо.Слава богу, че съм късметлийка и нямам подобен проблем, както съм вманиачена сега, представям си ако имах по-обилно изтичане какво щях да правя. smile3525
Още един път моля да ме извинят тези, които са се почувствали засегнати. Без задни мисли желая лек ден и пробвайте с ползване на интимни кърпи, вместо нормална тоалетна хартия, може да помогне, но не прекалявайте. newsm10

# 21
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Това е малко извън темата, но взимате ли си профилактични талони от джи пито за генеколог?Защото мойта дава само като е на кеф , и ми пише някаква измислена диагноза - не можела да дава профилактични...

# 22
  • Мнения: 2 082
да-вярно е,че няма профилактични.пише ми бяло течение или нещо друго-и аз скоро научих.иначе смело си исках профилактичен преглед и се чудех,защо винаги иска да ми напише нещо...  Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 1 444
Между другото ме карате да се замисля за голямата си дъщеря. Тя от както влезе в пубертета и има менструация е с бяло течение, с което не можеме да се преборим.Водя я нон-стоп да и взимат секрет, уж няма нищо страшно, само дребна работа, изписват и мазила и глобули и нищо.Последно аз на своя глава и взех едни глобули, които се слагат в продължение на 15 дни и уж били с висока концентрация на активното вещество и много ефикасни. Отново никакъв положителен резултат, намаля, но не изчезва напълно. Ако действително е нормално при някои жени да има по-обилно изтичане от влагалището, то ме е срам да пиша как я тероризирам да се мие по 100 пъти дневно, да носи винаги мокри интимни кърпи и т.н. Побърквам детето, а ето че е възможно да си е физиология. Защо тогава нейната гинеколожка беше така категорична, че не е нормално да имаш течение, дори малко. Възможно ли е да ме пързаля, за да ми взема парите. Ходя на частен прием, като за детето плащам повече, тъй като е девствена и не може да я прегледа нормално, прави го през ануса, което е адски гадно и болезнено и вече не даваме. Даваме и само да я гледа с ултразвука и да вземе намазка. Същата докторица ми заяви, че ненавиждала да и идват цитирам "такива мърли" с течения и да и развивали теорията, че е в рамките на нормалното. /не са мои думи, не ме нападайте, просто искам съвет какво да правя с дъщеря си/ Вика я на преглед почти всеки месец, направи ми впечатление дори, че беше изписала "клотримазол" на кремче, с което да маже около влагалището и по срамните устни. Доста се озадачих, защото ако има бактерии или някаква инфекция, как ще помогне външното мазане с кремче? newsm78
Това ми беше болна тема, сега още повече. ooooh! Възможно ли е при детето всичко да е нормално и това да е изчистване на средата? Забелязала съм, че около менструация се усилва, както пишат някои от вас.

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
marypopins по принцип използването на интимни кърпички или душ гел може да засили течението, защото се нарушава естествената среда на влагалището.
Аз също като дете имах постоянно течение и ме мъкнеха по гинеколози - така и не намериха някакъв проблем. Помня че ме караха да си правя бани с калиев перманганат всяка вечер.
Нали правите микробиология? Какво откриват на нея? Клотримазола не е ли за гъбички  newsm78 А тя оплаквания има ли някакви?
Ето нещо от Искам бебе: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.msg350069#msg350069.
При мен течението се мени според фазата на цикъла - първите дни след кървенето обикновено нямам течение, после става по-обилно и бяло на цвят. Покрай овулацията е прозрачно и обилно, а след това потъмнява.

# 25
  • Мнения: 5 539
Мерипопинс, сменете лекарката Confused
100 пъти на ден миене не е полезно, особено ако ползва интимен гел. Нарушава се естествената среда на влагалището. Същото е и с интимните кърпички.
Когато ходите на лекар, правени ли са някакви изследвания или не? Какво точно показва микробиологията? Ако не са правени, настоявай да направят /не съм много наясно, но предполагам, че няма проблем да се вземе секрет дори от девствено момиче Embarassed/ И ако изследванията покажат, че няма гъбички или бактерии, се успокойте и спри да тормозиш детето Wink

Днес от аптеката си взех брошура за някаква нова серия продукти с алое вера Multi-Gyn на Bioclin. Пише че възстановяват киселинно-алкалното равновесие и влагалищната чистота, създават защитна бариера срещу инфекциите, предпазват от хроничните възпаления и са изцяло на растителна основа.
Звучи страхотно, а? Laughing Ще взема да ги пробвам, макар че не са много евтини. Някой, който да ги е ползвал има ли? Отзиви?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 444
Правили сме хиляди микробиологии. Първоначално излезе, че има трихомони и някакви от коките, които нормалната им среда е в коремната кухина.След като изписаха само една глобула, но нещо много силно, ефикасно и съвременно тези неща минаха. Последно не показва да има бактерии, гъбички въобще не е имала и затова ми е непонятно защо изписва клотримазол. Освен това дори да имаше се съмнявам да е ефикасно външното мазане. Правили сме много пъти бани с лек разтвор на калиев перманганат, също смрадлика, също промивки с дамски душ и готовите разтвори /тантумите/ които дават за влагалищни промивки.Не помага и това си е. Не мога да разбера от какво се получи и защо е така упорито.Напоследък не мога да разбера дали е обилно или намаляло, защото тя не казва истината, научила се да крие бельото си преди да го изпере /малко е мързеливичка/ под матрака. Добре, че малката я е хванала и я предаде, но като се засилих да видя какво е насъбрала там и изцапани бикини има ли и колко-щеше очите да ми издере, развика се, хекна преди мен и извади каквото имаше и го изпра. #Crazy
Чудесно си прекарваме, в шеги и закачки.......... smile3521
Ще пробвам това, което си видяла Лилитa. Звучи ми много добре, мисля че няма да е грешка всеки да го ползва от време на време, щом възстановява влагалищната среда със сигурност няма да навреди ако не помогне. newsm78

# 27
  • Мнения: 46 511
Не го смятам за нормално и ако имах, щях да обикалям от лекар на лекар, за да намеря причината  Confused

Момичета,а не мислите ли,че това има нещо общо с водата в Люлин! ...

Не  Grinning и други квартали получават същата вода.
Аз нямам течение и съм в Люлин  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 1 444
Относно лекарите-сменила съм ги толкова много. Водих я и при един професор Пранчев, който живее непосредствено до нас, там му е и частният кабинет. За него чувам много добри отзиви, но се оказа, че той бил незаменим най-вече при мъжкият и женският стерилитет-имал такива специалности. При него е пълно с момичета, които е оправил от всякакви проблеми и заболявания и са забременели. Стори ми се обаче, че иначе не е нещо много компетентен или просто за пари гледа да назначава разни дълготрайни лечения, превантивни при това.Поне при мен беше така.Имах раничка, която ми бяха изгорили, имах и спирала. Отидох на преглед просто и той веднага ми махна спиралата без дори да пита може ли. Каза, че раничките ги горял с лазер, въпреки че моята била изгорена трябва да мина курс на лазера за всеки случай /по принцип не обяснява какво ти е и какво ще ти прави, което ме влуди, но всички го приемат и мълчат и вирят краците/. Та Пранчев ме накара да ходя всяка вечер в продължение на месец и ми вкарваше един накрайник с лъчение, стоях така 10 минути и си тръгвах. Защо беше това, какво ми помогна не обясни, не каза, но ми направи впечатление, че почти на всяка жена предписва този курс. Взима по 2лв. на сеанс, което е нищо, тъй като не ги иска накуп, напротив държи всяка вечер да ги дадеш и не ги усещаш. Но той наем не плаща, печели от това като сметнеш доста добре и чух мнения, че злоупотребява с тези процедури с тази цел. Не ти вреди верно, но защо да се подлагаш на безсмислени терапии, освен това си е гадно 10 минути разчекната с нещо между краката, през това време прави нещо друго на следващата пациентка и в кабинета, където погледнеш голи задници. Crazy доста неприятно. След като реших да не ходя вече при него останах без постоянен гинеколог и не зная къде да се ориентирам.Не му водя и детето, тъй като и на нея търсеше начини да и "навре" лазера, но пак не поясни защо и какво ще и лекува, каза че било добре да се направи. Негови колеги са ми споделяли, че не вреди на пациентите, но наистина им извършва ненужни процедури с цел печалбарство. ooooh!

# 29
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Не го смятам за нормално и ако имах, щях да обикалям от лекар на лекар, за да намеря причината  Confused
и аз така обикалях, обикалях , правих какви ли не изследвания и нищо не откриха.Но като гледам доста жени са като мен.И на мен не ми е приятно, но е факт, че си го влача от 7-8 клас.С кокво ли не се промивах, какви ли глобули не ползвах, с какво ли не се мазах - и нищо не помага.Докато се лекувам нямам течение, още на първия ден като спра веднага ми се появява.Явно съм си такава - дефектна.Никол, ти да предложиш нещо друго?И само не повдигайте пак въпроса за хигиената #Cussing out!
ПП:джи пито ми предложи промивки с млечна к-на., самоче четох че като си със спирала не трябва да се промиваш с нищо...Зннаете ли нещо по въпроса

# 30
  • Мнения: 5 539
Вдигам темата, за да похваля Мулти-Гин АктивГел Grinning Само с едно нанасяне има страхотен ефект. Естествено, сега ще продължа да го ползвам, всеки ден или веднъж на 3 дни, ако симптомите ми спрат съвсем.

# 31
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Какво точно представлява и как се нанася newsm78?Може ли да напишеш от брошурата за какво е предназначен? Praynig


А цената?

# 32
  • София
  • Мнения: 6 797
Гери, ръкавиците са:
CarePlan VpH.

# 33
  • Мнения: 3 760
Много съм доволна от Мулти-Гин АктивГел. Гинеколожката ми го изписа заради възпалени вътрешни шевове. Гелчето е много свежарско и доста икономично. Струва 20 лв, но се употребява месеци наред.

# 34
  • Мнения: 408
да-вярно е,че няма профилактични.пише ми бяло течение или нещо друго-и аз скоро научих.иначе смело си исках профилактичен преглед и се чудех,защо винаги иска да ми напише нещо...  Confused
Защото така наречените профилактични прегледи трябва да ги направи самото джипи #Crazy консултирала съм се с юриста на здравна каса. Затова пишат някаква измислена диагноза.

# 35
  • Мнения: 729
И аз така си влача бялото течение от пубертета. Тогава ми правиха нещо, но знам дали беше цитонамазка не съм сигурна. Но казах, че го правят по специален начин, че съм девствена. Дори ме бяха наплашили че няма да мога да има деца. До преди година се притеснявах постоянно от това. А ето че преди два месеца родих син и всичко е наред. Много пъти съм пробвала лечение и микробиологии и всичко, резултат никакъв. И млечна киселина съм пробвала, също нищо. По време на бременността последно ми правиха микробиология и цитонамазка и резултатите бяха отлични. Единствено сега нямам течение, не знам на какво се дължи. Може би защото още кърмя и не ми се е възстановил цикъла. newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 2 434
3% от жените нямат "нормалното бяло течение". Това ми го каза гинеколожката. А гелчето  Мулти-Гин АктивГел как се ползва? и то ли е за "нормалното бяло течение" или за някакви по-сериозни проблеми?

# 37
  • София
  • Мнения: 2 967
Водих я и при един професор Пранчев. За него чувам много добри отзиви, но се оказа, че той бил незаменим най-вече при мъжкият и женският стерилитет-имал такива специалности. При него е пълно с момичета, които е оправил от всякакви проблеми и заболявания и са забременели. Стори ми се обаче, че иначе не е нещо много компетентен или просто за пари гледа да назначава разни дълготрайни лечения, превантивни при това.Поне при мен беше така.Имах раничка, която ми бяха изгорили, имах и спирала. Отидох на преглед просто и той веднага ми махна спиралата без дори да пита може ли. Каза, че раничките ги горял с лазер, въпреки че моята била изгорена трябва да мина курс на лазера за всеки случай /по принцип не обяснява какво ти е и какво ще ти прави, което ме влуди, но всички го приемат и мълчат и вирят краците/. Та Пранчев ме накара да ходя всяка вечер в продължение на месец и ми вкарваше един накрайник с лъчение, стоях така 10 минути и си тръгвах. Защо беше това, какво ми помогна не обясни, не каза, но ми направи впечатление, че почти на всяка жена предписва този курс. Взима по 2лв. на сеанс, което е нищо, тъй като не ги иска накуп, напротив държи всяка вечер да ги дадеш и не ги усещаш. Но той наем не плаща, печели от това като сметнеш доста добре и чух мнения, че злоупотребява с тези процедури с тази цел. Не ти вреди верно, но защо да се подлагаш на безсмислени терапии, освен това си е гадно 10 минути разчекната с нещо между краката, през това време прави нещо друго на следващата пациентка и в кабинета, където погледнеш голи задници. Crazy доста неприятно. Не му водя и детето, тъй като и на нея търсеше начини да и "навре" лазера, но пак не поясни защо и какво ще и лекува, каза че било добре да се направи. Негови колеги са ми споделяли, че не вреди на пациентите, но наистина им извършва ненужни процедури с цел печалбарство. ooooh!



Знаеш ли, че директно лъжеш в постинга ти относно професора. Поне съм му пациентка и от доста време го познавам, а явно и тримата сме съседи, защото професора живее точно до нас, мога с чиста съвест да кажа, че повечето ти думи са чиста измислица. Първо не е само специалист в проблемното забременяване при жените и мъжете. Второ, знаеш ли, че в МД завеждаше Инфекциозното отделение, което говори, че не разбира само от проблемно забременяване, а и от други проблеми. Трето, той никога не взема парите за процедурите всяка вечер, а държи да му се плаща всеки петък. Четврърто, не по 2лв., а по 4лв. е една процедура. Пето, професор Пранчев може да не плаща наем, но той е последния лекар, който може да бъде обвинен в печалбарство, защото хората с тази фамилия са известни реститути в София. Шесто, заради това, което са ти сподебиби негови колеги, мога да ти кажа, че за това му е пълен кабинета с пациентки, защото обикнавено са тотално объркани. Аз раждах при него в МД и се нагледах на това какво са свършили "компетентните му колеги". И СЕДМО, интересно ми е да кажеш какво толкова не изнервя това, че докато ти тече твоята процедура, те дразни това, че прави процедури и на други жени едновременно?!?!?! А за последно ще ти кажа, че ако "навира" лазера, дали на дъщеря ти, или на друга жена, то това е защото е нужно.



П.П. И без лъжи!!!

# 38
# 39
  • София
  • Мнения: 1 444
GERBER ,
ще е добре да си мериш приказките и да смениш тона. Мисля, че много по-добре от теб знам кои са Пранчеви. С брата на въпросният лекар съм много близка приятелка и той ме заведе първоначално на преглед при него. Много близка съм и със съпругата на д-р Пранчев. Доста ограничено е да наречеш една цяла фамилия реститути, само това ли прави впечатление на комерсиалният ти мозък? Те са известни с доста други неща, като културни дейци, Живко Пранчев е много известен у нас и в чужбина оперен певец и т.н. Не само че не лъжа, а въпреки близките си отношения със семейството на доктора, както и със самия него съм максимално откровенна. За таксите явно не ми е актуална информацията, тъй като когато аз правех процедурите беше преди повече от две години и явно вече е по-скъпо. Когато го посещавах държеш да плащам всяк процедура непосредствено след приключването и.Относно това, че си позволява да прави абсолютно безвредни, но напълно ненужни процедури, то това е самата истина. Твърдо стоя зад това. Не зная къде живееш, аз съм на същата улица и често посещавам градинката срещу дома на д-р Пранчев. Бих искала да зная коя си ако ти стиска, тъй като много ме ядоса с детинските си и груби изявления и нападки. Особено послеписа ти е доста в повече. Ако казваш истината и живееш срещу градинката няма да е трудно да науча повече, доколкото виждам детето е Косьо, което не ми говори нищо, но нпоследък хубавото ни кварталче се напълни с (новодомци).
Забравих да отговоря на въпроса ти кое ме изнервя толкова, че докато тече моята процедура срещу мен се е разчекнала друга жена. Просто не намирам за нормално да се извършват подобен род прегледи в присъствието на други хора, крайно ми е неприятно да гледам разплутите задници на останалите пациентки, да търпя мириса на мръсните чорапи и бельо на някои от тях и какво ли още не, не мисля да изреждам, всяка здраво мислеща жена би ме разбрала и няма да се нуждае от изрични пояснения. Ако на теб не ти пречи това, проблма е твой, не го нлагай на останалите. А колкото до сляпата ти вяра отново е твой проблема, макар да го намирам за доста посредствено да имаш подобно ревностно отношение и да не си задаваш дори въпроси към когото и да било, нали господ за това ни е дарил с мозък, на мен лично ми е приятно да го използвам....

Последна редакция: вт, 29 авг 2006, 21:40 от marypopins

# 40
  • София
  • Мнения: 2 967
Мисля, че това за тона са отнася за теб в случая. Честно казано е грубо да си позволяваш обиди. Като си толкова близка със семейството и със съпругата на професора, как си позволяваш такива приказки, в който няма истина??? И бъди сигурна, че съм човек, който има мозък и не мога да разбера как може да си позволяваш такива нападки /при положение, че не ме познаваш и още повече, че имаш големи деца и на възрастта ти  подхождат такива приказки/. И не съм новодомка. Преди моного години съм тичала в градинката.

А колкото до сляпата ти вяра отново е твой проблема, макар да го намирам за доста посредствено да имаш подобно ревностно отношение


По цитата: изобщо не ми е ревностно отношението, най-просто казано съм видяла какво може въпросният професор. Помогнал ми е, помогнал е на много мой близки и познати и продължава да помага.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 444
Позволявам си да кажа истината, това са моите лични впечатления. Ти коя си да ги нричаш лъжи?
Смятам, че не е тук мястото за подобни дразги, ако искаш нещо го пиши на лични.
Колкото до обидите да, позволих си на твоите обиди да отговоря, не крия че ме подразни, писна ми от подобни реакции. Не мисля, че на годините ми подхожда да търпя всякакъв род нападки и квалификации. Ненавиждам да ме обвиняват в лъжа, тъй като това го мразя най-много, аз съм изключително открит човек, поради което си позволих да изкажа мнението ми за теб създадено от собствената ти реакция на изразеното ми мнение относно методите на работа на даден лекар.Отново виждам пишеш, че лъжа, но не казваш коя си все пак и срещу градинката ли живееш.
Не смятам да си губя повече времето с теб, поне не тук, личният контакт ми е по-приятен #Crazy.Ако смяташ да продължаваш писмено, нека е на лични, никой няма желание да чете тъпотиите, в които прераства темата.
На всички останали се извинявам за размиването на темата и за това, че макар и без да имам желание ви затормозих с подобни глупости, но за жалост все се намира някой станал на криво да започне безмислени атаки във форума.Още един път моля да ме извините.  bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 2 967
Ти коя си да ги нричаш лъжи? Колкото до обидите да, позволих си на твоите обиди да отговоря, не крия че ме подразни. но за жалост все се намира някой станал на криво да започне безмислени атаки във форума


Не можеш да ми говориш по такъв начин!!!
Аз казвам по темата за  професора, че това не е вярно! НО НЕ ОБИЖДАМ НИКОЙ! И последно, което ще кажа по въпроса: не съм станала накриво!

# 43
  • Мнения: 2 039
Шокирана съм от прочетеното.  CrazyАз съм жена, която много държи на личната хигиена и редовно посещавам гинеколог. Дори смятам, че съм се вманиачила на тази тема , особено след като прехвърлих 30 години. През 37 годишният ми житейски път съм имала течение само по време на двете ми бременности, което обясниха като нормално и то най-вече защото съм с отрицателен резус фактор на кръвта. Имах един път след употреба на антибиотик, от който се оказа че съм алергична и течението се беше получило от гъбична инфекция, като реакция на организма към антибиотика. На упътването му също пишеше, че гъбичните инфекции са характерни алергични реакции за него-беше Дурацеф от групата на Цефалоспорините. От тогава не се лекувам с препарати от групата.
Никога не съм чувала за нормално бяло течение.  ThinkingДори гинеколог ми е казвал, че това е абсурд и пълна глупост, че от влагалището не е нормално да изтича нищо. Чистата и здрава среда не допуска появата на течения. Naughty
Прочетох едно мнение, че течение може да се появи от редовен секс............ ooooh! абсолютно невъзможно нещо е да изтича........оставям без коментар дори това становище. Във всяка една среда е нормално да има определен вид бактерии.За стомаха са едни, влагалищните други, в устата трети и т.н.Когато се появи бактерия от друго място, тогава не е нормално състояние и се получава реакция на организма, като влагалищно течение, което е отделно от разните заболявания други и инфкции.
Ако има медицинско лице във форума, особенно гинеколог или акушер, нека се включи и даде професионално мнение по въпроса. Ще е полезно за жените с проблеми. Ако не се намеси професионалист ще си позволя да ви посъветвам ДА ПОСЕТИТЕ ГИНЕКОЛОГ. На мнение съм, че за всичко си има специалисти, не е редно да си чешем езиците и да се дават препоръки по чатовете, когато става въпрос за здравословно състояние, това са сериозни и могат да бъдат и опасни проблеми. newsm78 Не си играйте със здравето си.
Първо айде да не се шокираме чак толкова,че стресът хич не е хубаво нещо Tired!Убедена съм,че повечето жени,които присъстваме в този форум,имаме отлична интимна хигиена,която пък няма нищо общо с въпросното течение  Naughty!Не знам дали ти е известно,но вагината се самопречиства постоянно,като за целта е нормално за едно денонощие да изтича една,максимум две лъжички течност Wink.Тя не само че не е вредна,ами напротив-полезна е и защитава влагалищната среда  Peace

Общи условия

Активация на акаунт