А опцията "проверка на правопис" използвате ли?

  • 4 510
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 822
Мисля, че много хора си крият лошия правопис с използването на латиница и четворки и шестици вместо ,,ч'' и ,,ш''.
След като знаят,къде да поставят 4 или 6,надали не знаят,че там трябва да напишат "ч" или "ш"... Аз повече си го обяснявам с деформация,възникнала вследствие на прекалено много чатане...Може и да греша. Peace

# 31
  • Мнения: 442
Мда, това за запетаите си беше казано с умисъл, ама нейсе  Peace

аха... сега, като каза, се загледах и разбрах  Bulb.

# 32
  • Мнения: 5 299
Питам защото ми прави впечатление, че някой потребители продължават да си пишат с шестици, четворки и прочие! Прави впечатление също така и използването на латиница или така наречената маймуница при положение, че има КЕРДОР (нали така беше). Форума вече е такъв, че ако искаш да те разберат всички без да се трудиш всичко е ок.
 Явно обаче има потребители, които за да запазят "стила" си продължават да се излагат.
Не твърдя, че съм безгрешна- напротив! Но поне се старая. Препинателните знаци например винаги са ми били слаба страна, но се старая. Та чудно ми е защо при толкова улеснения все още има хора, които пишат зле?!

Пак да кажа НЕ ТВЪРДЯ, ЧЕ АЗ НЕ ГРЕША- НАПРОТИВ!
И аз не твърдя, че съм безгрешна, но малко в повече ми идват вече темите от типа  "Давай да оплюем неграмотните".  Няма да се ограмотят от тези теми, само ще си чешем пак езиците, и ще се бием в гърдите. Сама по себе си, темата е провокативна, и вероятно пак ще се разразят люти скандали. Какво целиш наистина с тази тема?  Не си нов потребител, знаеш че е имало много такива теми, които никога не са завършвали с добър финал.

Мисля, че много хора си крият лошия правопис с използването на латиница и четворки и шестици вместо ,,ч'' и ,,ш''.
След като знаят,къде да поставят 4 или 6,надали не знаят,че там трябва да напишат "ч" или "ш"... Аз повече си го обяснявам с деформация,възникнала вследствие на прекалено много чатане...Може и да греша. Peace
Да, и аз ммисля така. Peace

По темата: Няколко пъти съм използвала тази опция, в началото.

# 33
  • Мнения: 1 858
цитат на Бейбиту                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               "И аз не твърдя, че съм безгрешна, но малко в повече ми идват вече темите от типа  "Давай да оплюем неграмотните".  Няма да се ограмотят от тези теми, само ще си чешем пак езиците, и ще се бием в гърдите. Сама по себе си, темата е провокативна, и вероятно пак ще се разразят люти скандали. Какво целиш наистина с тази тема?  Не си нов потребител, знаеш че е имало много такива теми, които никога не са завършвали с добър финал."

Темата не е от тип " Давай да оплюем неграмотните", това даже и през ум не ми е минало, когато пусках темата. Просто ме интересуваше защо при положение, че има "проверка на правопис" хората пишат с груби грешки! Интересуваше ме защо не използват това удобство?! Не искам да се бия в гърдите и да казвам , че съм "грамотна" защото не мога да го твърдя! Темата е по скоро тип анкета и няма за цел да се развихрят скандали!

Моля ви въпроса ми е простичък, не правете скандали!

# 34
# 35
  • Мнения: 899
Да. Не се смятам за безгрешна.

# 36
# 37
  • Мнения: 8 460
Ползвам я когато не ме мързи и не бързам.

# 38
  • София
  • Мнения: 39 759
Ползвам.

# 39
  • Мнения: 1 520
Ползвам я, но не всеки път. Предимно очкавам да открие разбъркани букви в бързината. Гадно ми е да чета постове с много правописни грешки, защото затрудняват четенето.
Та затова гледам да се опазвам от попадане  в темата за Бисирите

# 40
  • Мнения: 515
Не винаги Blush. После, като си видя грешка и ме е яд, че не съм се възползвала. Но да се връщам да редактирам ме мързи вече Blush.

# 41
  • Мнения: 5 140
Като цяло НЕ, но понякога прибягвам до въпросната опция, когато не съм сигурна дали съм я написала правилно.

# 42
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Първите 1-2 пъти не я ползвах, защото не я бях забелязала. Но после, почти винаги. По принцип не правя грешки, но тъй като пиша десетопръстна система, се случва да чукна съседна буква. Много ми харесва, че тук във Форума, се изисква да се пише на кирилица, а не "маймунската", със числа и пр. Подобна опция използвам и при писането на документи /има такава програма, мога да ви кажа как да си я инсталирате/. Но никъде все още няма програма за коригиране на пунктуационните грешки т.е. запетайки, точки и т.н., нито пък за пълния член. А иначе опцията не кой знае какво: Въведени са всички български думи и някои чужди и когато изписваме съответна дума неправилно ............
Извинете за бръщолевенето, отнесох се  Outta Joint
С една дума: ИЗПОЛЗВАМ Я!

# 43
  • Мнения: 2 672
не- сигурна съм в правописа си Mr. Green

# 44
  • Мнения: 13 512
А тя за какво е? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт