Колко трябва да бъде дневната порция мляко за бебета над 1 годинка?

  • 553
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Здравейте !
Навсякъде пише,че до годинката бебето трябва да изпива по около 500 мл мляко . А колко е "дажбата " на бебетата над годинка (като в това число се включат и млечните произведения)? И от каква възраст трябва  да намалява този порцион? Laughing

# 1
  • Мнения: 2 672
ами аз давам - както дойде Wink чаша кисело сутрин около 200-250г понякога попарата му е млечна - прясно мляко - пак това количество.
А млечните - не ги броя - като се сетя му ръчкам в устата Wink

# 2
  • Мнения: 5 370
Амарена, аз почти все още давам 2 пъти дневно шише плюс другите неща, разбира се.
Но ако е станал много късно-направо попарка или друга закуска и само вечер пие.

# 3
  • Мнения: 4 187
Дажбата я определям според нуждата  Sunglasses. Рая, все още пие мляко два пъти на ден, сутрин и вечер по около 200 мл.

# 4
  • Мнения: 5 370
Дажбата я определям според нуждата  Sunglasses. Рая, все още пие мляко два пъти на ден, сутрин и вечер по около 200 мл.
Офф топик-от шише или чаша?
Дребен не иска нещо да пие от чаша, но не иска и сам да си държи шишето....бута ми ги на мене. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 5 790
Виктория отказа сутреното мляко преди 3-4 месеца. Сега сме само на вечерно. Пие около 250 гр. вечер. През деня ако иска, хапва кисело мляко. Пие от шише с биберон. Не иска да чуе и за чаша.

# 6
  • Мнения: 3 356
Ние пием основно сутрин ,вечер и през ноща около 210-240 мл. + понякога на обед,когато е изнервен и не може да заспи още по 180-240 мл.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Сутрин не пие мляко. Вечер- прясно, поради тотален отказ на всички АМ. 250-270 мл си ги изпива вечер от шишето. През деня има и друго млечно хранене.

# 8
  • Мнения: 781
Аз давам и сутрин и вечер по около 200мл. АМ.  През деня и кисело, ако  иска.

Общи условия

Активация на акаунт