СЕПТЕМВРИЙКИ в лятото горещо, готвят се за най-щастливата си среща!

  • 15 523
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 708
Добро утро мамчета, аз ви чета редовно, но чак сега реших да се включа във вашата тема, окончателно няма да съм от Октомврийките, а при вас, така че се прехвърлям тук   bouquet  Много ще се радвам да ме включите в списъка - термина ми е някъде около 28 Септември (нямам си точен такъв), 2-ро бебче, казват че ще е момче този път Simple Smile Ще раждам в Шейново

Като прочетох за вече родените малки сладки мъничета толкова се зарадвах, желая на всяка една от вас прекрасно здраво бебче скоро  Hug

# 16
  • Мнения: 169
Днес и аз ще ходя при доки и моят термин е за 30.09.06, а трябваше от 15.08 да ми го пуснат, аз от коя дата да го искам, защото май и на мен ми се падат + - няколко дни.
Desssy, много внимателно си сметни: към датата на която ти започва болничния за 45те дни прибави 135 дни и те трябва да изтичат най-рано на 1.01.07 (включително). По-добре брой ден по ден на календара, за да си сигурна и за по-сигурно прибави поне още 1 ден. Моят ще го пуснат от 22.08, макар че трябваше да е от 11.08. Ако искаш и твоя пусни от тогава. Така 135те ти дни изтичат на 3 януари  2007г. Значи по принцип най-рано трябва да е от 20.08.

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 10:04 от tonitta

# 17
  • Мнения: 526
Благодаря ти, тонита!!!
Виждам, че сте обсъждали проблема за помпата за кърма. Аз също си взех вече тази на Авент, но не мисля да я нося в родилното. Там сме все пак за най-малко 3 денонощия, през което време, кой ще ни я стерлизира??? Нали след всяко ползване трябва да се стерлизира?! А и в родилното ти дават бебето за 1 час да го държиш на гърдата, след това ли става изцеждането или преди самото кърмене?
Доколкото знам първите дни количеството кърма (коластра), което е необходимо на бебето е някъде 10-20 гр. на хранене, което постепенно се увеличава през следващите дни.

# 18
  • Мнения: 731
Момичета, честита ни нова темичка! Ирини, благодаря за оформлението!

Деси, вземи си помпата в болницата. Не е нужно тя да се стерилизира всеки път, ако кърмата не се дава на бебето. Може само да се измива. Бебето трябва да се държи на гърдата максимум 20-30 минути всеки път. Изцеждането става след това. Може да се изцеди малко преди кърмене само, ако гърдите са много напрегнати, за да може да суче по-спокойно бебенцето. За първите 2-3 дни докато тече коластрата бебето се слага по 10 минути на всяка гърда като на следващото кърмене се започва с гърдата, която е била последна при предното кърмене. Когато дойде млякото се кърми от една гърда на хранене. По аптеките се продават таблетки и разтвор за студена стерилизация Амукина, които можем да ползваме в болницата, ако искаме.

Днес е понеделник и на всички ви желая спокойна и усмихната седмица!     bouquet

# 19
  • Мнения: 872
Честито бебче на мама Сладурче!  Heart Eyes
Дано обебилите се мами се включат час по-скоро и да разказват...
Аз изкарах една кошмарна нощ с няколко болезнени контракции и стягания на коремката, даже се замислих дали да не тръгвам за болницата. Но полежах и се поуспокои. Дано бебко да почака още малко, но от няколко дни е доста неспокоен и ми издува корема на максимум
 Praynig
За помпата и аз имам една спринцовка на Chicco за първите дни. След това ако видя че имам доста кърма, ще купя и на Авент.

# 20
  • Мнения: 252
Виждам, че сте обсъждали проблема за помпата за кърма. Аз също си взех вече тази на Авент, но не мисля да я нося в родилното. Там сме все пак за най-малко 3 денонощия, през което време, кой ще ни я стерлизира??? Нали след всяко ползване трябва да се стерлизира?! А и в родилното ти дават бебето за 1 час да го държиш на гърдата, след това ли става изцеждането или преди самото кърмене?
Доколкото знам първите дни количеството кърма (коластра), което е необходимо на бебето е някъде 10-20 гр. на хранене, което постепенно се увеличава през следващите дни.
Деси, помпата за  кърма докато си в родилното няма  нужда да се стерилизира, защото млякото, което ще изцедиш с  нея  ще  го изхвърлиш и без  това после. Тоест  няма да  го даваш на  бебето. Изцеждането се  прави само , за да се  отпушат  каналите, за да не ти се  получат разни рагади, запушвания и тн и при напрегнати гърди. Чувала съм , че  ако са  много напрегнати гърдите се  вдига температура даже  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 17
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА СЛАДУРЧЕ! Да порасне голям и много да слуша МАМА И ТАТИ

Ирини, чудесна нова темичка.

Момичета, хайде наистина да спретнем някакъв протест или нещо подобно и да не им разрешаваме така гадно да ни прецакват.

Иначе ние с бебо сме добре. Вече е 2800гр., записът е супер. И въпреки контракциите док каза, че по-рано от септември няма да стане.
Нямало разкритие, шийката не се била изгладила, плацентата е втора степен. А, бе изобщо има време. Аз малко се бях стреснала тия дни, но сега почвам да дишам по-спокойно.
Желая на всички ви приятна и усмихната седмица!!!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
За носенето на помпата в болницата съм твърдо ЗА. Първият път не сгреших, че я занесох, така ми се стегнаха гърдите изведнъж, че ако не беше тя да изцеждам незнам как щях да преживея..Кърмата ми дойде изневиделица... И аз имам на Авент, от опит ще ви кажа че е стахотна, ползвала съм и тази на Чико, но въобще не съм доволна (за спринцовката точно говоря).

За 135 дни  - 10 дни точно ме делят от 1 януари, декември май ще съм и аз със 160 кинта...А аз го разбирам така, че от януари до навършването на бебето на 9 месеца все пак ще си получаваме по 90 процентната заплата newsm78 Толкова съм скарана с тези финанси Sick

# 23
  • Мнения: 407
Честито бебче на мама Сладурче!Да е жив и здреав малкия мъж.Бързо възстановяване на мама и бързо да се завръща.

# 24
  • Мнения: 388
Здравейте,момичета!
Включвам се,за да ви кажа,че нищо ново покрай мен,затова много не пиша.Ирини,Денис и Марис благодаря ви,че мислите за мен,чул ви Господ и дано следващата да съм аз.Няма да се учудя накрая да преноса Mr. Green
За помпата-аз мисля да си я нося,защото миналия път накарах мъжа ми да е купи в последния момент и да ми я донесе,но той въобще не се сетил ,че трябва да е стерилизира и се наложи да е ползвам така(не стерилизирана) #Cussing out,затова предварително ще си я подготвя и ще си я сложа в куфара.
Авана,Плами-желая ви успех да успеете да се договорите с лекарите си и да ви напишат с по-късна дата болничните Peace
Куки добре дошла в отбора на септемврийките!

# 25
  • Мнения: 169
А аз го разбирам така, че от януари до навършването на бебето на 9 месеца все пак ще си получаваме по 90 процентната заплата newsm78 Толкова съм скарана с тези финанси Sick
От начало така го казаха по новините, но се оказа, че са се объркали.
135те дни са за "бременност и раждане" и вече ще са 315 и са по чл. 50 от КСО. Когато веднъж ти изтекат минаваш на чл. 53, където е "обезщетението за отглеждане на малко дете" и е 160 лв (170 след 01.01.07). След като веднъж минеш на чл. 53 няма връщане назад. Можеше да се формулира по друг начин, за да вземат всички, чиито деца са до 9 месеца.
Ако искаш прочети тук се обсъждат тези проблеми  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120073.40

walentin, дори и да няма нищо ново пак се обаждай, че ще си помислим, че вече гушкаш малкото сладко съдържание на корема си  Wink   Laughing

# 26
  • Мнения: 252
Здравейте, момичета!
Ирини, благодаря отново за радостта, която ни доставяш с оформлението на темичката ни! Heart Eyes
Относно помпата - нямам какво да добавя, останалите мами достатъчно добре обясниха колко е важна още в родилния дом. При предишното ми раждане татито трябваше спешно да ми купи помпа. Тогава нямаше голям избор и ползвах тип спринцовка. Сега си купих Авент, защото е много по-удобна и съвместима с шишенцата на Авент. Кърмих доста един месец, за съжаление, но както и повечето неща за бебоците ни, така и помпата се ползва не много време, но необходимостта от нея е голяма.
Относно другата така обсъждана тема - слава Богу, че не се налага да разчитам на държавата, осигурявам се на минимална заплата и като гледам се налага да плащам почти за всичко, направления ползвам много рядко и дори за сина ми си плащам като поп. Докато системата е такава и аз няма да имам скрупули. Така, че не разчитам нито на майчинството, нито на детските, но за съжаление за много други родитетели нещата не стоят по този начин.
Моята бебка иначе е добре,болезнени контракции имам почти непрекъснато,въпреки конските дози магнезий и вече съм в пълна бойна готовност, но се надявам да издържим до следващата седмица , когато ще бъде секциото ми.

Приятен ден на всичи! Наслаждавайте се на последните седмици от този щастлив период от живота ни, въпреки задължителните екстри към него!

# 27
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Честито бебе на Сладурче! newsm51

Цяла събота обикаляхме за легълце и не намерихме нищо подходящо! Другата седмица ще продължим с търсенето! Дано намерим нещо другата седмица!

А кое е вярно за прословутите 135 дни не знам от къде можем да го разберем, защото май и тези които са го измислили не са наясно какво се прави със завареното положение.

Иринии - магазин Мечо Пух се намира на ул. "Самоковско шосе" 82 това е на Околовръстното, на кръстовището между Горубляне и Панчарево /точно срещу караулката на КАТ/.


Желая хубав ден на всички мами!

# 28
  • Мнения: 57
Здравейте мами!
Вече все по-трудно си намирам място и едвам спя..Станала съм малко кълбо нерви..Много ми е мъчно да осъзнавам пак и отново в каква скапана страна живеем..Зарадваха ни за три дни че майките сме ценни, а днес ни казват пак, че не това са искали да кажат, не това са имали предвид..Тъпо е. Галиш си коремчето и си мислиш как да убедиш това дете после че е добре да е тук с теб, при положение че ти самата не си уверена в това.Зверски прецакана се чуствам.По принцип не съм такъв мрънкалник, ама днес..Иде ми  #2gunfire тия велики наши политици..
Излях си го и извинете че на вас. Praynig
Не искам да забравям СЛАДУРЧЕ и малкото сладко попълнение! Пожелавам ви от всичко хубаво по много!!!Толкова е вълнуващо!
Момичета, пожелавам  ви много слънчево настроение, никакви болежки, повече спокойствие и отдих и много положителни емоции!Толкова е хубаво,че ви има!А колко сладко ще е да ви видя усмихнати с бебчовците на ръце!  bouquet

# 29
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Здравейте, сладуранки!  Hug
Току-що научих, че в нашата русенска болница вчера сутринта са се родили еднояйчни тризначки!!! Родени са в 34г.с. с тегло между 1.3 и 1.4 кг. Сега са в кувьозчета, но лекарите казват, че състоянието им е много добро. Не е ли чудесно!!!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт