Какво милите за животозастраховането???

  • 1 921
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Застраховките покриват злополуки. Peace
Естествено, че не покриват само злополуки.Застрахователното събитие при което се изплаща застрахователната сума може да се определи по вид в най-различни категории.Определено не са само злополуки - например неработоспособност, причинена от общо заболяване за срок над определен брой дни, майчинство също.Моя позната взе 2000 лв. обезщетение за 135-те дни, в които се водеше в отпуск поради бременност и раждане именно от такава застраховка.

# 16
  • Мнения: 2 663
ивотозастарховането е една чудесна перспектива и мисля ,че всеки трябва да има!Имам свои офис за застраховки ,но такива не правим.Иначе не искам да звучи като реклама, но най-сигурните са AIG.Те са и световен лидер в тази сфера!

# 17
  • Мнения: 928
Застраховките покриват злополуки. Peace
Естествено, че не покриват само злополуки.Застрахователното събитие при което се изплаща застрахователната сума може да се определи по вид в най-различни категории.Определено не са само злополуки - например неработоспособност, причинена от общо заболяване за срок над определен брой дни, майчинство също.Моя позната взе 2000 лв. обезщетение за 135-те дни, в които се водеше в отпуск поради бременност и раждане именно от такава застраховка.

Сори за офф-а, ама да питам.
Такава застраховка не е ли направена с умисъл, примерно преди да забременееш за да вземеш парите  newsm78  И толкова ли са глупави застрахователите, че да се навиват на това?

# 18
  • Мнения: 1 014
Застраховките покриват злополуки. Peace
Моя позната взе 2000 лв. обезщетение за 135-те дни, в които се водеше в отпуск поради бременност и раждане именно от такава застраховка.
Повече от  година съм в този бизнес, но за такава чудесия за пръв път чувам. Пълна измишльотина! Може би случаят е бил друг.

# 19
  • Мнения: 1 014
Като дългосрочна инвестиция предпочитам Доброволното пенсионно осигуряване Naughty
Знаете ли, че от тази година по закон не задължават пенсионните фондове да инвестират в ДЦК? Доброволното пенсионно осигуряване за мен е твърде рискова инвестиция.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не е правена с умисъл застраховката, просто момичето работи за богата фирма и тези застраховки са един вид социален бонус за всичките им служители.
nidisvet, като оставим настрана фактът, че ти не знаеш нито  пък аз какво работя и отколко време, само по себе си е обидно да наричаш пълна измишльотина това, което споделям като опит.
Както и да е...

# 21
  • Мнения: 1 014
Хи, хи  Laughing Не се обиждай де! Айде със здраве!

# 22
  • Мнения: 928
Не, не е правена с умисъл застраховката, просто момичето работи за богата фирма и тези застраховки са един вид социален бонус за всичките им служители.
nidisvet, като оставим настрана фактът, че ти не знаеш нито  пък аз какво работя и отколко време, само по себе си е обидно да наричаш пълна измишльотина това, което споделям като опит.
Както и да е...

Belinda, хайде разкажи повече за застраховането, плс и коя е фирмата застраховател. Предполагам, че ще е интересно за всички

# 23
  • Мнения: 2 407
В днешно време необходимост! Успех на това поприще.

# 24
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Да и на мен ми стана интересно ,как са и изплатили обезщетение, да не би бременността да е общо заболяване?
Я кажи че поне като забременея може да си направя и аз такава застраховка Simple Smile Peace

# 25
  • Мнения: 732
Като дългосрочна инвестиция предпочитам Доброволното пенсионно осигуряване Naughty
Знаете ли, че от тази година по закон не задължават пенсионните фондове да инвестират в ДЦК? Доброволното пенсионно осигуряване за мен е твърде рискова инвестиция.

Това не е вярно Mr. Green

# 26
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Знаете ли, че от тази година по закон не задължават пенсионните фондове да инвестират в ДЦК




Това е абсолютно вярно! За това дали е рискова инвестиция,не мисля че е.

# 27
  • Мнения: 1 370
В днешно време необходимост! Успех на това поприще.

Съгласна съм с това мнение.

# 28
  • средноголям град в България
  • Мнения: 144
И животозастраховането и ДПФ /доброволен пенсионен фонд/ са уникални продукти. Но много добре трябва да се избере застрахователна компания и пенсионен фонд.
Идеята на пенсионното е да се спестяват малко пари при висока лихва /доста по-висока отколкото при банките/ за дълъг срок. Така след време тези пари се връщат под формата на пенсия. Ако лицето не доживее пенсия, парите получават  наследниците.
Идеята на животозастраховането, не е толкова спестовността, затова са банките и ДПФ, колкото рискът. Ако на някои в периода на застраховката му се случи нещо, то се изплащат определени суми - при злополука, инвалидност, болести /има такива застраховки/. При събитие: Фатален край /казах го по-меко/, наследниците получават най-малко застрахователната сума, а може двойния или тройния й размер /зависи от клаузите/
Пример: Бизнесмен сключва застраховка за 15 г. със застрахователна сума 50 000 евро. Започва всеки месец да внася, но след 1-2 години, дори може и след 1-2 вноски, същият този бизнесмен вземе, че се гътне, то тогава Веселата вдовица гушка тези 50 000 евро, дори 2х50 или 3х50.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 162
И двама със съпруга ми имаме застраховка "Живот", а той има и застраховка "Пенсия" (това е нещо различно от доброволния пенсионен фонд). Аз да си призная не съм във възторг от това, но тъй като той така или иначе се занимава с инвестирането на спестяванията ни го послушах. Сега обаче съм на мнение, че си заслужава да предприемеш нещо по- рисково от застраховка, чиято спестовност е с доста ниска лихва.

Общи условия

Активация на акаунт