Какво милите за животозастраховането???

  • 1 927
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте!!! Чудя се, какво мислите за животозастраховането.Отскоро работя в тази сфера и просто ми е любопитно мнението на хората. Благодаря предварително!!!

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 21:48 от sya

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Хубави неща мисля.Дори в момента проучвам къде са най-изгодните спестовни застраховки, защото искаме да си направим цялото семейство.Акъл да дадеш?
Успех в тази интересна сфера Wink  bouquet

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
 newsm44
Ето това мисля!Добре си се ориентирала Peace

# 3
  • Мнения: 1 014
Мисля, че все повече хора започват да се интересуват от живото-застраховането. Пожелавам ти много успехи в тази сфера!!!

# 4
  • Мнения: 521
Нещо, което всеки здравомислещ човек трябва да направи.

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
Ако мъжа ми се застрахова, ще го очистя веднага/ще го прежаля, ако си заслужава/ Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 6
  • Мнения: 215
Положително съм настроена от гледна точка на дългосрочна инвестиция. Ако наистина премахнат данъчните облекчения при животозастраховането за сума над 60лв. #Cussing out за мен става напълно безмислено. Дори ще проверя дали не мога да намаля в съответствие и месечната си вноска. До момента не се облагаха суми до 10% от дохода, което беше стимулиращо.

В противен случай е безмислено да "завързваш" пари за 15-20 години, защото винаги след толкова много време парите ще имат много по-малка стойност Wink

# 7
  • Мнения: 1 417
Мисля, че поне засега в България не е на ниво и че ако не дай си боже ти се случи някакво застр.събитие ти докарват от 10 кладенеца вода и накрая се оказва, че  застраховката точно твоя случай не  покрива Close . Застраховам се само като пътувам в чужбина и се моля да не ми се налага да си ползвам застраховката. Може би нещата ще се променят, ама не знам кога Thinking А на теб успех!

# 8
  • Мнения: 27 524
Мисля само положителни неща за него, ако са коректни и застрахователите, че там е малко...  Rolling Eyes

Иначе се радвам на заглавието ти...какво милим...  Grinning

# 9
  • Мнения: 928
ЗА съм. Ние също сме решили да се застраховаме двамата с мъжа ми и проучваме в момента. Предложи нещо изгодно или поне дай съвет какво е важно, когато избираме застраховател   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 001
Имам нЕкаква застраховка, служебно, но така и не вдянах защо аз всеки месец ще давам пари, а те след 10 (може и след Sunglasses ще ми ги върнат. Че то аз ако искам спестовен влог, ще отида и ще си открия. Или ако взема, че умра сега, съпругата (в нейна полза е) ще се опаричи?

# 11
  • Мнения: 1 014
ЗА съм. Ние също сме решили да се застраховаме двамата с мъжа ми и проучваме в момента. Предложи нещо изгодно или поне дай съвет какво е важно, когато избираме застраховател   bouquet
Най-важното е да разбереш къде ти предлагат най-високата застрахователна сума. Другото важно нещо е да разбереш какви са ти покритията, ако настъпе някакво събитие. Освен това се заинтересувай дали  при настъпване на някакво заболяване от рода на диабет, инфаркт, спин и други критични болести, ще ти изплатят застр. сума!

# 12
  • Мнения: 732
Като дългосрочна инвестиция предпочитам Доброволното пенсионно осигуряване Naughty

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
ЗА съм. Ние също сме решили да се застраховаме двамата с мъжа ми и проучваме в момента. Предложи нещо изгодно или поне дай съвет какво е важно, когато избираме застраховател   bouquet
Най-важното е да разбереш къде ти предлагат най-високата застрахователна сума. Другото важно нещо е да разбереш какви са ти покритията, ако настъпе някакво събитие. Освен това се заинтересувай дали  при настъпване на някакво заболяване от рода на диабет, инфаркт, спин и други критични болести, ще ти изплатят застр. сума!

Такива застраховки покриващи подобни заболявания все още няма,но в най-скоро време и това ще стане.
Застраховките покриват злополуки. Peace

# 14
  • Мнения: 1 014
ЗА съм. Ние също сме решили да се застраховаме двамата с мъжа ми и проучваме в момента. Предложи нещо изгодно или поне дай съвет какво е важно, когато избираме застраховател   bouquet
Най-важното е да разбереш къде ти предлагат най-високата застрахователна сума. Другото важно нещо е да разбереш какви са ти покритията, ако настъпе някакво събитие. Освен това се заинтересувай дали  при настъпване на някакво заболяване от рода на диабет, инфаркт, спин и други критични болести, ще ти изплатят застр. сума!

Такива застраховки покриващи подобни заболявания все още няма,но в най-скоро време и това ще стане.
 Peace
ГРЕШИШ! Не си достатъчно информирана. За сега само една единствена компания предлага такива покрития. Продуктът се нарича "Критични болести". Няма да казвам името на застр. компания, да не излезне като реклама.

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Застраховките покриват злополуки. Peace
Естествено, че не покриват само злополуки.Застрахователното събитие при което се изплаща застрахователната сума може да се определи по вид в най-различни категории.Определено не са само злополуки - например неработоспособност, причинена от общо заболяване за срок над определен брой дни, майчинство също.Моя позната взе 2000 лв. обезщетение за 135-те дни, в които се водеше в отпуск поради бременност и раждане именно от такава застраховка.

# 16
  • Мнения: 2 663
ивотозастарховането е една чудесна перспектива и мисля ,че всеки трябва да има!Имам свои офис за застраховки ,но такива не правим.Иначе не искам да звучи като реклама, но най-сигурните са AIG.Те са и световен лидер в тази сфера!

# 17
  • Мнения: 928
Застраховките покриват злополуки. Peace
Естествено, че не покриват само злополуки.Застрахователното събитие при което се изплаща застрахователната сума може да се определи по вид в най-различни категории.Определено не са само злополуки - например неработоспособност, причинена от общо заболяване за срок над определен брой дни, майчинство също.Моя позната взе 2000 лв. обезщетение за 135-те дни, в които се водеше в отпуск поради бременност и раждане именно от такава застраховка.

Сори за офф-а, ама да питам.
Такава застраховка не е ли направена с умисъл, примерно преди да забременееш за да вземеш парите  newsm78  И толкова ли са глупави застрахователите, че да се навиват на това?

# 18
  • Мнения: 1 014
Застраховките покриват злополуки. Peace
Моя позната взе 2000 лв. обезщетение за 135-те дни, в които се водеше в отпуск поради бременност и раждане именно от такава застраховка.
Повече от  година съм в този бизнес, но за такава чудесия за пръв път чувам. Пълна измишльотина! Може би случаят е бил друг.

# 19
  • Мнения: 1 014
Като дългосрочна инвестиция предпочитам Доброволното пенсионно осигуряване Naughty
Знаете ли, че от тази година по закон не задължават пенсионните фондове да инвестират в ДЦК? Доброволното пенсионно осигуряване за мен е твърде рискова инвестиция.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не е правена с умисъл застраховката, просто момичето работи за богата фирма и тези застраховки са един вид социален бонус за всичките им служители.
nidisvet, като оставим настрана фактът, че ти не знаеш нито  пък аз какво работя и отколко време, само по себе си е обидно да наричаш пълна измишльотина това, което споделям като опит.
Както и да е...

# 21
  • Мнения: 1 014
Хи, хи  Laughing Не се обиждай де! Айде със здраве!

# 22
  • Мнения: 928
Не, не е правена с умисъл застраховката, просто момичето работи за богата фирма и тези застраховки са един вид социален бонус за всичките им служители.
nidisvet, като оставим настрана фактът, че ти не знаеш нито  пък аз какво работя и отколко време, само по себе си е обидно да наричаш пълна измишльотина това, което споделям като опит.
Както и да е...

Belinda, хайде разкажи повече за застраховането, плс и коя е фирмата застраховател. Предполагам, че ще е интересно за всички

# 23
  • Мнения: 2 407
В днешно време необходимост! Успех на това поприще.

# 24
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Да и на мен ми стана интересно ,как са и изплатили обезщетение, да не би бременността да е общо заболяване?
Я кажи че поне като забременея може да си направя и аз такава застраховка Simple Smile Peace

# 25
  • Мнения: 732
Като дългосрочна инвестиция предпочитам Доброволното пенсионно осигуряване Naughty
Знаете ли, че от тази година по закон не задължават пенсионните фондове да инвестират в ДЦК? Доброволното пенсионно осигуряване за мен е твърде рискова инвестиция.

Това не е вярно Mr. Green

# 26
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Знаете ли, че от тази година по закон не задължават пенсионните фондове да инвестират в ДЦК




Това е абсолютно вярно! За това дали е рискова инвестиция,не мисля че е.

# 27
  • Мнения: 1 370
В днешно време необходимост! Успех на това поприще.

Съгласна съм с това мнение.

# 28
  • средноголям град в България
  • Мнения: 144
И животозастраховането и ДПФ /доброволен пенсионен фонд/ са уникални продукти. Но много добре трябва да се избере застрахователна компания и пенсионен фонд.
Идеята на пенсионното е да се спестяват малко пари при висока лихва /доста по-висока отколкото при банките/ за дълъг срок. Така след време тези пари се връщат под формата на пенсия. Ако лицето не доживее пенсия, парите получават  наследниците.
Идеята на животозастраховането, не е толкова спестовността, затова са банките и ДПФ, колкото рискът. Ако на някои в периода на застраховката му се случи нещо, то се изплащат определени суми - при злополука, инвалидност, болести /има такива застраховки/. При събитие: Фатален край /казах го по-меко/, наследниците получават най-малко застрахователната сума, а може двойния или тройния й размер /зависи от клаузите/
Пример: Бизнесмен сключва застраховка за 15 г. със застрахователна сума 50 000 евро. Започва всеки месец да внася, но след 1-2 години, дори може и след 1-2 вноски, същият този бизнесмен вземе, че се гътне, то тогава Веселата вдовица гушка тези 50 000 евро, дори 2х50 или 3х50.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 162
И двама със съпруга ми имаме застраховка "Живот", а той има и застраховка "Пенсия" (това е нещо различно от доброволния пенсионен фонд). Аз да си призная не съм във възторг от това, но тъй като той така или иначе се занимава с инвестирането на спестяванията ни го послушах. Сега обаче съм на мнение, че си заслужава да предприемеш нещо по- рисково от застраховка, чиято спестовност е с доста ниска лихва.

# 30
  • средноголям град в България
  • Мнения: 144
И двама със съпруга ми имаме застраховка "Живот", а той има и застраховка "Пенсия" (това е нещо различно от доброволния пенсионен фонд). Аз да си призная не съм във възторг от това, но тъй като той така или иначе се занимава с инвестирането на спестяванията ни го послушах. Сега обаче съм на мнение, че си заслужава да предприемеш нещо по- рисково от застраховка, чиято спестовност е с доста ниска лихва.
Съгласна съм. Това е името на неговата застраховката - застраховка "Пенсия". Но щом е застраховка, тя покрива всички рискове. След изтичане на срока й, ще получите парите на месечни вноски под формата на пенсия /не много удачен избор/. Според мен, най-добре е човек да има застраховка + пенсионен фонд.

# 31
  • София
  • Мнения: 471
Aз имам застраховка в Алианц. Вече ми изплатиха и % за злополука/ счупване/. Та пенсионния фонд е едно, а спестовното живото застраховане-друго. Много е необходимо, а при влизането ни в Европейския съюз ще стане и задължително. Българина като че ли по-възприема да застрахова колата и апартамента си отколкота живота си. Преценате сами - КОЕ Е ПО-ВАЖНО?

# 32
  • Мнения: 5 622
Мисля, че за някои професии е просто задължително  Peace

# 33
  • Мнения: 1 002
''милим'' , че няма да се застраховаме Simple SmileSimple Smile
то това живот ли е да го застраховаш ? ( шегичка )
просто имаме някаква представа как процедират компаниите , та затова не щем застраховка живот.

# 34
  • Smallville
  • Мнения: 994
''милим'' , че няма да се застраховаме Simple SmileSimple Smile
то това живот ли е да го застраховаш ? ( шегичка )
просто имаме някаква представа как процедират компаниите , та затова не щем застраховка живот.
А освен това знаете ли как процедират компаниите,ако решиш да развалиш застраховка,оооооооооо.....това не може да стане току така.Когато се сключва подобна застраховка ти дават да разбереш,че едва ли не това са твои спестявания,до които можеш да допреш един ден. Както и да е,преди 2 3 дни моят партньор реши да развали застраховка Живот,за която е плащал 2 години,казват му ще има наказателни лихви и той се съгласи.Добре обаче от сума 888 лв да ти изплатят 148лв,а другите за да си откупиш застраховката,кажете според вас пова не е ли ОБИР ПОСРЕД БЯЛ ДЕН??????? #Crazy #Crazy #Crazy

# 35
  • София
  • Мнения: 15 194
На животозастраховането гледам като на голяма смешка. Не се засягайте! Винаги много ме разсмиват разни реклами, които внушават, че ако се животозастраховаш, едва ли не няма да умреш. Доста веселяшко послание.
А иначе-не, не правя такива неща. Майка ми имаше някакви такива залитания, които ме убедиха, че полза от тая работа може и да има за някого, но тя определено не е за застраховащия се.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 901
Пример: Бизнесмен сключва застраховка за 15 г. със застрахователна сума 50 000 евро. Започва всеки месец да внася, но след 1-2 години, дори може и след 1-2 вноски, същият този бизнесмен вземе, че се гътне, то тогава Веселата вдовица гушка тези 50 000 евро, дори 2х50 или 3х50.

Да, но само ако се докаже, че се е гътнал поради болест или инцидент. Ако се докаже, че е бил жертва, при това на "убийство", няма да изплатят застраховката! Да не говорим, ако стане масов инцидент при терористична атака или нещо подобно - не изплащат! Обясняват го с това, че можеш предвидливо да се застраховаш за голяма сума и да си поръчаш собствената смърт за да облагодетелстваш близките си.

Питам тогава, защо застрахователи така налетяха на журналиста Васил Иванов, след като му гръмнаха апартамента? И след като при един евентуален бъдещ удар (не дай си Боже - убийство), няма да изпрлатят пари на съпругата му?

А освен това знаете ли как процедират компаниите,ако решиш да развалиш застраховка,оооооооооо.....това не може да стане току така.Когато се сключва подобна застраховка ти дават да разбереш,че едва ли не това са твои спестявания,до които можеш да допреш един ден. Както и да е,преди 2 3 дни моят партньор реши да развали застраховка Живот,за която е плащал 2 години,казват му ще има наказателни лихви и той се съгласи.Добре обаче от сума 888 лв да ти изплатят 148лв,а другите за да си откупиш застраховката,кажете според вас пова не е ли ОБИР ПОСРЕД БЯЛ ДЕН??????? #Crazy #Crazy #Crazy

Леле, това е потресаващо! Ще кажеш ли коя е застрахователната фирма? Мен ме омайват 2 месеца едни и ме увещават, че ако искам след 2 години мога да си изтегля парите!

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 11:34 от Валентина

# 37
  • Smallville
  • Мнения: 994
Пример: Бизнесмен сключва застраховка за 15 г. със застрахователна сума 50 000 евро. Започва всеки месец да внася, но след 1-2 години, дори може и след 1-2 вноски, същият този бизнесмен вземе, че се гътне, то тогава Веселата вдовица гушка тези 50 000 евро, дори 2х50 или 3х50.

Да, но само ако се докаже, че се е гътнал поради болест или инцидент. Ако се докаже, че е бил жертва, при това на "убийство", няма да изплатят застраховката! Да не говорим, ако стане масов инцидент при терористична атака или нещо подобно - не изплащат! Обясняват го с това, че можеш предвидливо да се застраховаш за голяма сума и да си поръчаш собствената смърт за да облагодетелстваш близките си.

Питам тогава, защо застрахователи така налетяха на журналиста Васил Иванов, след като му гръмнаха апартамента? И след като при един евентуален бъдещ удар (не дай си Боже - убийство), няма да изпрлатят пари на съпругата му?

А освен това знаете ли как процедират компаниите,ако решиш да развалиш застраховка,оооооооооо.....това не може да стане току така.Когато се сключва подобна застраховка ти дават да разбереш,че едва ли не това са твои спестявания,до които можеш да допреш един ден. Както и да е,преди 2 3 дни моят партньор реши да развали застраховка Живот,за която е плащал 2 години,казват му ще има наказателни лихви и той се съгласи.Добре обаче от сума 888 лв да ти изплатят 148лв,а другите за да си откупиш застраховката,кажете според вас пова не е ли ОБИР ПОСРЕД БЯЛ ДЕН??????? #Crazy #Crazy #Crazy

Леле, това е потресаващо! Ще кажеш ли коя е застрахователната фирма? Мен ме омайват 2 месеца едни и ме увещават, че ако искам след 2 години мога да си изтегля парите!
Алианц

# 38
  • Мнения: 8 447
Не съм чела всички отговори.Аз самата ще отговоря кратко.Мисля,че още доста вода ще изтече,докато стигнем нивото,на което ще можем да си позволим животозастраховане ,без това да ни наруши семейния бюджет.Хубаво нещо е,но масово е недостъпно,няма какво да се напъваме да си доказваме,че сме като другите европейци ,защото просто не сме.Дано животът ме опровергае,макар че съм скептично настроена за следващите 20 години. Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 2 901
А освен това знаете ли как процедират компаниите,ако решиш да развалиш застраховка,оооооооооо.....това не може да стане току така.Когато се сключва подобна застраховка ти дават да разбереш,че едва ли не това са твои спестявания,до които можеш да допреш един ден. Както и да е,преди 2 3 дни моят партньор реши да развали застраховка Живот,за която е плащал 2 години,казват му ще има наказателни лихви и той се съгласи.Добре обаче от сума 888 лв да ти изплатят 148лв,а другите за да си откупиш застраховката,кажете според вас пова не е ли ОБИР ПОСРЕД БЯЛ ДЕН??????? #Crazy #Crazy #Crazy

Леле, това е потресаващо! Ще кажеш ли коя е застрахователната фирма? Мен ме омайват 2 месеца едни и ме увещават, че ако искам след 2 години мога да си изтегля парите!
Алианц
[/quote]

Леле, благодаря ти! Тъкмо се бях отказала от тях на 98% и ти ме довърши. Наистина, много ти благодаря, но ще ми е интересно да ми разкажеш повече за това, ако искаш - на лични!

Аз им четох общите условия и почти се потресох от няколко неща - ами тя застраховката ти не се изплаща, ако вземеш че в последствие заболееш от нещо, не покрива усложнения при раждане и постродилен период (все едно някой нарочно ще си го направи!), не покрива смърт при земетресение или форсмажорни обстоятелства. И имаше още нещо с изплащането, но сега не са при мен Общите условия и не мога да го възпроизведа!

На какво разчитат? Че ще се застраховам само за катастрофа? Да пази Господ!

# 40
  • Мнения: 1 080
Не съм чела всички отговори.Аз самата ще отговоря кратко.Мисля,че още доста вода ще изтече,докато стигнем нивото,на което ще можем да си позволим животозастраховане ,без това да ни наруши семейния бюджет.Хубаво нещо е,но масово е недостъпно,няма какво да се напъваме да си доказваме,че сме като другите европейци ,защото просто не сме.Дано животът ме опровергае,макар че съм скептично настроена за следващите 20 години. Mr. Green

Застраховката "Живот" не е лукс, тя е едно необходимо "зло", ако щеш така го наречи и не съм съгласна,че животозастраховането не е достъпно. Не е хубаво,че хората трудно поставят себе си пр. след колата и апартамента. Казвам "Зло" - именно, защото на нея се гледа като на нещо, което ти смуче средства от месечния бюджет, които би могъл да похарчиш за нещо, което да имаш на момента пр. нова дрешка, марков  часовник, нов лъскав телефон.....Но проблемът според мен до голяма степен е в това, че хората не осъзнават, че това не е разход,а инвестиция, която ще им се възвърне,че и отгоре. Доста вода ще изтече, съгласна съм, Но докато се промени основно отношението на хората към собствения им живот и здраве, без който всичко губи смисъла си. Peace

# 41
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Какви са тези застраховки живот, които като се откажете от тях ви връщат пари  newsm78
При застраховката (независимо каква е) плащаш парички и ако даде Бог всичко да е ок, тези парички за безвъзвратно загубени.
Иначе съм определено ЗА застраховките. Мъж ми има дори застраховка за безработица  Crazy Наистина са разход, но ако не дай си боже се случи нещо непредвидено и неприятно, поне финансово ще си обезпечен за определен период.

# 42
  • Мнения: 7 640
Какви са тези застраховки живот, които като се откажете от тях ви връщат пари  newsm78При застраховката (независимо каква е) плащаш парички и ако даде Бог всичко да е ок, тези парички за безвъзвратно загубени.
Иначе съм определено ЗА застраховките. Мъж ми има дори застраховка за безработица  Crazy Наистина са разход, но ако не дай си боже се случи нещо непредвидено и неприятно, поне финансово ще си обезпечен за определен период.

ми и аз това не разбирам- в случая май става въпрос за доброволно допълнително здравно осигуряване, някои фирми така го наричат Confused

# 43
  • Мнения: 928
Става въпрос за спестовно-застрахователен план на живото застраховането. При него плащаш определена сума всеки месец и след 15 години, ти изплащат всичко, което си внесъл + лихви. Горе-долу се получава двойно. Идеята е тези пари да ги спестяваш примерно за образование на детето. През това време, докато внасяш, ако нещо се случи с теб, веднага изплащат на семейството ти сумата по две (крайната, тази дето трябва да я вземеш след 15 г.), ако пострадаш и си нетрудоспособен, агенцията започва да внася вместо теб вноските ти... някакви такива неща на мен ми обясниха. Но като цяло този вариант си е спестовен, накрая си прибираш парите, но не можеш да ги пипаш през времето, което внасяш, защото това не е влог  Hug
Ясно е, че като се откажеш на втората година губиш  Peace

# 44
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Но като цяло този вариант си е спестовен, накрая си прибираш парите, но не можеш да ги пипаш през времето, което внасяш, защото това не е влог  Hug
Ясно е, че като се откажеш на втората година губиш  Peace
Сега ми стана ясно защо сравнявахте пенсионния влог и този вид застраховки  ooooh!

# 45
  • Мнения: 2 952
Хубаво е , за подсигуряване на децата поне , да  пази Бог.Необходимо зло, да.

# 46
  • Мнения: 1 080
Какви са тези застраховки живот, които като се откажете от тях ви връщат пари  newsm78
При застраховката (независимо каква е) плащаш парички и ако даде Бог всичко да е ок, тези парички за безвъзвратно загубени.
Иначе съм определено ЗА застраховките. Мъж ми има дори застраховка за безработица  Crazy Наистина са разход, но ако не дай си боже се случи нещо непредвидено и неприятно, поне финансово ще си обезпечен за определен период.

Напротив,МНОГО зависи каква е застраховката! Тук ти говориш за застраховки, които покриват само определени рискове,а ние говорим за дългосрочни финансово-осигурителни планове.

# 47
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Напротив,МНОГО зависи каква е застраховката! Тук ти говориш за застраховки, които покриват само определени рискове,а ние говорим за дългосрочни финансово-осигурителни планове.
Вече разбрах, но ме обърка това, че ги наричат просто застраховки  Laughing

# 48
  • Мнения: 1 080
Напротив,МНОГО зависи каква е застраховката! Тук ти говориш за застраховки, които покриват само определени рискове,а ние говорим за дългосрочни финансово-осигурителни планове.
Вече разбрах, но ме обърка това, че ги наричат просто застраховки  Laughing

 Simple Smile  Peace! Аз оставам с впечатление, че голяма част от хората 1. Или  нямат никаква информация или имат, но тя не е пълна или коректна, което 2......води до заблуда, не само на самите тях,но и на големи групи хора, което не е добре нито за първите, нито за вторите.
Сигурна съм, че принципно е по-добре за всички, когато някой изказва мнение, той да е или абсолютно сигурен в това, което ще каже т.е да има пълна информация по въпроса или е по-добре да не го прави.

# 49
  • Мнения: 928
MaDMamA, много от нас търсят инфо по въпроса и се опитват да набавят подробности, а след това споделят. Затова не ни съди, ако без да искаме заблуждаваме, а просто ни поправяй  Peace

Ето аз питах, точно за да получа по-пълно инфо, но така и не ми отговориха Thinking
Belinda, хайде разкажи повече за застраховането, плс и коя е фирмата застраховател. Предполагам, че ще е интересно за всички

# 50
  • Мнения: 1 080
Никой не се сърди, просто казвам според мен какво е правилно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт