Искам рецепта за лютеница!!!

  • 76 713
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 120
Еми това е - искам сполучлива и изпитана рецепта за лютеница. Ако може да е по-малко трудоемка - още по-добре.
Мама едно време правеше лютеницата с готово доматено пюре, но така и не запомних рецептата, а вече е късно да я питам Cry. Така че ако някой знае рецептата и за такава лютеница да свирка Laughing.

# 1
  • Мнения: 1 101
Току 6то правих!
Купувам чу6ково пуре 1 бурканче 250гр.Слагам в тигана малко олио-изсипвам пурето слагам малко доматен сос(зависи дали я иска6 по кисела- слага6 по- вече дом. сок)Аз слагам на око но на 250гр.пуре -4,5 лъжици .Прибавям 1 6типка захар.и слагам на котлона на бавен огън докато като мине6 с дървена лъжица да оставя диря.Изстудява се и е готова за консумация.Съ6то като купената става. тъй като тук в Португалия нямаме за мен е невероятна

# 2
  • Мнения: 5 500
За мен това е единствената лютеница, всички други ми удрят на сурово домати! Тази е с готово сварено доматено пюре.
5 кг червени, печени, обелени и смлени камби
3 кг печен, обелен и смлян патладжан
1 компотен буркан готово доматено пюре
мед, сол, магданоз
Който иска може да сложи захар, аз така я предпочитам.
Всички продукти се смесват.
Един литър олио се загрява на котлона и се пуска хапка хляб вътре, ако веднага порозовее, олиото се маха и се налива постепенно с енергично бъркане в сместа. Трябва добре да се усвои олиото за да не плува отгоре в бурканчетата. Това е, после не се варят за допълнителна стерилизация.

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А щом не се стерилизира как се съхранява после? И правилно ли разбрах, че количествата са не за сурови, а за печени и обелени камби и патладжани? Благодаря предварително Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 877
Равни количества пипер (чушки), патладжан и домати. Всичко е сурово.
Пиперът и патладжанът се пекат, обелват и смилат.
Доматите се почистват и смилат.
Всичко това се смесва, добавя се малко сол, захар и олио, слага се в тенджерка (ако е малко количество, като за вечеря) или в тава (ако се прави промишлено за зимнина) и се вари, докато дървената лъжица почне да оставя чиста следа по дъното.

# 5
  • Мнения: 2 924
Навремето, докато живеех в Скопие се отядох на най- хубавата лютеница:) И най-трудоемката. Правила съм я обаче, т.е помагах ,когато ми я правиха. Само да се сетя как беше стъпка по стъпка.Simple Smile
Казват и айвар.
 Прави се от червени месести чушки и патладжани. Патладжаните да не са много. Примерно на 10кг чушки - 3 кг патладжани.  Някои слагат и моркови ,но  това си е чисто импровизиране и не мисля ,че допринася за подобряване на вкуса.
Чушките и патладжаните се изпичат.Обелват се и се слагат да се отцедят. Оставяхме ги цяла вечер в едни мрежести торби така ,че купона траеше по два дена:)
На другия ден патладжаните се смилат ,а чушките се правят на лентички.На ръка се късат, нещо като спагети стават. Смесват се ,слагат се в дълбок съд ,добавя се малко олио и на огъня. Слага се сол на вкус и малко захар. Може да с е добави и малко люти чушки и те предварително изпечени.
 Тук вече идва голямото бъркане. Олиото не се изсипва наведнъж ,а малко по малко като непрекъснато се бърка. Не знам колко олио е необходимо това се преценя в зависимост от количеството продукти , а и от значение е колко патладжана са сложени. Те "гълтат" олио .
Сместа трябва добре да се изпържи , но да не се препържва . Лютеницата е готова когато,  както каза и Анда,
лъжицата, непременно дървена, оставя следа по дъното на съда. Т.е като я прекараш през сместа е необходимо време на сместа отново да се събере. Ама го казах и аз:)
 Домати не се слагат.
Готовата смес веднага се пълни в бурканчета/ крайното количество е мизерно в сравнение с изразходваните материали и ако не се сложи веднага може и нищо да не остане:)/, залива се отгоре с врящо олио , ,бурканчетата се похлупват  добре и се обръщат с капака отдолу. Това ,ако мислите да си ги запазите  за зимата.Simple Smile
Става страхотно мезе ,ако се обърка с малки бучки сирене или се сложи чесън- но това после преди консумацията.  Или да се направи омлет. Абе варианти всякакви, но мога да твърдя ,че нещо по-вкусно не съм яла , а и какъв аромат има... Есента цяло Скопие миришеше на айвар.

# 6
  • Мнения: 5 500
А щом не се стерилизира как се съхранява после? И правилно ли разбрах, че количествата са не за сурови, а за печени и обелени камби и патладжани? Благодаря предварително Simple Smile
Подведох те, съжалявам  Praynig
Количествата са за сурови продукти и като се напълни в бурканчета се стерилизира, в смисъл после се варят бурканчетата!
Забавих си отговора, защото чакай майка ми да се върне та да питам, да не излъжа без да искам пак Wink

# 7
  • Мнения: 22 867
AFRODDITA, чушките точно камби ли трябва да са ? Сигурно ще е вкусна твоята лютеница, ще си направя една доза.  bouquet

# 8
  • Мнения: 5 500
Ами камбите са по-месести и по-сладки, аз за това я предпочитам с тях, с пиперки не съм пробвала.
Пробвай я, страхотна е chef

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И аз мисля да я пробвам, наистина звучи вкусно. Само мисля да добавя още малко подправки в една част от дозата Wink Една година правих подобрения на домашната лютеница на свекито (прибавих мед, оцет, кимион и малко чесън) и стана мноооогоо вкусна Peace
П.П. А колко време се стерилизират бурканите? Не става само със сипване на гореща лютеница, така ли?
П.П.П. Аман вече от мойте питанки...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 110
Ние в нашето семейство всяка година правим следната домашна лютеница:
5 кг червени чушки
1 буркан готово доматено пюре
400 мл олио
2 равни супени лъжици сол

Чушките се пекат, белят, смилат (с машинка за месо), прибавя се доматеното пюре и солта. Олиото се кипва и се прибавя постепенно към горната смес при непрекъснато бъркане. Разпределя се в бурканчета, които се стерилизират за 5-6 минути.

Да ви е сладко!  Grinning

# 11
  • Мнения: 5 500
И аз мисля да я пробвам, наистина звучи вкусно. Само мисля да добавя още малко подправки в една част от дозата Wink Една година правих подобрения на домашната лютеница на свекито (прибавих мед, оцет, кимион и малко чесън) и стана мноооогоо вкусна Peace
П.П. А колко време се стерилизират бурканите? Не става само със сипване на гореща лютеница, така ли?
П.П.П. Аман вече от мойте питанки...
Ще питам утре, но беше мисля 20 мин след завиране на водата.
Не ставало само да се сипе гореща в бурканчетата и да се обърнат с капачките надолу.
Ама оцет за какво ще слагаш, то доматеното пюре би трябвало да има възкисел вкус, всъщност въпрос на вкус де, както решиш Wink, иначе идеята за чесън е страхотна Laughing

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ама оцет за какво ще слагаш, то доматеното пюре би трябвало да има възкисел вкус, всъщност въпрос на вкус де, както решиш Wink, иначе идеята за чесън е страхотна Laughing
Ами незнам, то мен в консервите хич ме няма, тези подправки ги измъкнах тогава от един брой на сп. "Вкусотии в чинии" (специално издание за консервиране беше). И се получи много вкусна и пикантна лютеничка. Може да пробваш с едно бурканче, пък може да ви хареса Wink На мен силно ми напомни на лютеницата на Олинеза, с кимипна особено се получи жесток аромат Peace

# 13
  • Мнения: 5 500
Значи 20 до 30 минути за по-сигурно след завиране на водата!

# 14
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Благодаря  bouquet

# 15
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Да се отчета, не дочаках камбите и направих лютеницата на Афродита със зелени чушки. Подправих със сол, чер пипер, дафинов лист, червен пипер, кимион и индийско орехче. Стана страхотна Peace
Като излязат хубавите камби, ще повторя Simple Smile Благодаря за чудесната рецепта, Афродитке Hug

# 16
  • Мнения: 5 500
Да се отчета, не дочаках камбите и направих лютеницата на Афродита със зелени чушки. Подправих със сол, чер пипер, дафинов лист, червен пипер, кимион и индийско орехче. Стана страхотна Peace
Като излязат хубавите камби, ще повторя Simple Smile Благодаря за чудесната рецепта, Афродитке Hug
Страшно се радвам, че ти допадна  Hug

# 17
Афродита,значи твоята лютеница не се вари преди да се сложи в бурканите,нали така?Горещото олио се смесва със суровите продукти и после в бурканите?Извинявай,че така разпитвам,но искам да си уточня този момент.Мерси!

# 18
  • Мнения: 5 500
Не, не се вари, но продуктите не са сурови, а камбите и патладжана са изпечени и смлени, а доматеното пюре е сварено. Мисля, че съм писала, че доматеното пюре е готово.
Като се изпекат, обелят и смелят се смесват с доматеното пюре, подправки...и се заливат с горещото олио.
Не се притеснявай, питай ако нещо не си разбрала, щото и аз толкова съм по обясненията.

# 19
Мерси много за отговора! Питам,защото ние досега сме я правили все със домати,които се варят сто часа и после добавяме изпечените пипер и патладжан и още се вари,та затова ми е чудно.Явно с готово пюре става много по-лесно.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А някой може ли да каже в какво съотношение се слага готово доматено пюре и пиперково пюре, вместо да се пекат, белят и режат чушки и изваряват домати? То е ясно, че рецептата за такава лютеница е същата, но не ми е ясно за количествата. Тази година съм решила да правя такава лютеница, пък дано оцеля хубави пюрета на пазара.

Последна редакция: вт, 29 авг 2006, 11:45 от valja

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Моята баба я правеше така :
Червени чушки(пипер) 10 кг(пример),
5  кг домати(на полувината на чушките), 
2,5 патладжан(на полувината на доматите).
Доматите се смилат и се слагат да се изварят на пюре. Чушките и патлажана се изпичат, избелват, смилат се и се слагат отделно да се "пържат" казваше тя, но слагаше вътре около 200мл. олио, сол на вкус, магданоз и малко захар. Като стане готово доматеното пюре се прибавя към чушките и патладжана. Бъркаш постчнно защото е гъсто - като вземе да се вижда дъното на съда като бъркнеш е готово.

# 22
  • София
  • Мнения: 974
Изчетох цялата тема и определено има рецепти, които ще пробвам, но това не е лютеница, а някакви вариации на кьопоолу или айвар newsm78
Домашната лютеница, която ям от дете няма патладжани newsm78 а само домати (сурови и смлени), червени чушки (печени и смлени), моркови (сварени и смлени)+олио+доматено пюре
И е страхотна, но доста трудоемка, затова последните години не съм правила, но тази година така ми се е прияло Joy , че ще направя сигурно цяла доза.
Ще направя и някоя от дадените рецепти  мерси много Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 471
Всички варианти на лютеници са хубави и зависи от вкусовите предпочитания коя да направиш. Ще предложа един вариант на обработка на доматите -защото с пресни домати става по-вкусна.Доматите се смилат - със семки и люспи или без, както предпочитате. Сваряват се докато кипнат и се прецеждат през голяма цедка, може и марля. Така бързо се отделя голямото количество вода и по-бързо става сгъстяването.

# 24
  • България
  • Мнения: 429
Аз правя така:
Предварително, изчиствам доматите и ги пазирам, може и с люспи. Имам Пазатор от тези компайните, става бързо. Сварявам морковите и също ги пасирам. Сварявам чушките и тях пасирам, на които мога махам люспите. След това всичко смесвам и го слам да ври на котлона 40 мин., добавям мед, сол,  и други подправки н а вкус + 1 кафяна чаша гореш зехтин.
Слагам в буркани и стеризирам
Успешен ден.

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
От всичко написано дотук, стигам до извода, че чушките преобладават в лютеницата сътношението чушка:домат е 4:1. Ако някой се интересува намерих, че от 1кг чушки (непочистени от дръжки и семена) излизат 0.420кг печени, белени, смлени чушки, т.е. 58% отпадък и  термични загуби. А защо се слага оцет и това не разбрах, като домата си има киселина?

# 26
  • Мнения: 408
Въпрос на вкус Grinning С баба ми лютеницата я правехме само от домати и чушки, но всички семки и люспи ги изчиствах идеално newsm10-подправки - на вкус. Сипвахме лютеницата в малки бурканчета докато е гореща и не я варяхме след това. Много време на бях правила лютеница, но тази година съм се намерачила да направя, но ще сложа и патладжан-за количество smile3508.

Общи условия

Активация на акаунт