козметиката на ТАЛОДЕРМА - 3

  • 44 870
  • 704
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 254

разбирам ...  Thinking
ами въпросът е там, че все още е лято и слънцето, какво се убеждаваме през последните дни е доста интензивно. Не можем да си позволим неща, които да правят кожата особено чувствителна.
Ти с какъв тип кожа си? Омазняваш ли се? Питам, защото ще ти трябва и висок СПФ, ако вече не използваш такъв продукт де  Peace
Исках да видя продуктът на Кокона за избелване, но кремът им 1-во няма УВ филтри и за лятото е недобре, пък и съставът на думи нещо не се припокриваше с този по INCI цитиран под текста ...  newsm78  Peace - нищо лошо де... просто няма да ти препоръчам. А за състава на лосиона нищо не пишеше. И тъй като нашите продукти ще излизат чак наесен, понеже Октомври - Март са месеците на избелването, аз ти предлагам лека схема, пък да видим какво ще стане.
В същност, можеш да третираш само петънцата, но може да се пробваш и на цялото лице - за общо избистряне на тена, щом си предразположена.
Нуждаеш се от крем с висок СПФ > 30
Лимончета, листа Мечо грозде, Магданоз и някакъв предпочитан от теб крем с вит. С, за да слагаш и около очите.
Вечер си намазвай лицето с лимонов сок. За под очичките по-добре го разреждай! Ако ти щипе - разреждай го за цялото лице. След 20-на минути го изплакваш и обтриваш с мека гъбка, за да се отстранят премахнатите от АНА в лимона мъртви клетки. Преди това си почистила добре, разбира се  Sunglasses
А от магданоза и мечото грозде си направи отварка и си я дръж в хладилника за тоник - сутрин и вечер, около очите. Нямам рецепта колко от зеленината да сложиш във вода, но се придържай към на око концентиран вариант. И след лимона - от този "тоник" - 1-2 пъти до изсъхване. Не го отмивай. Сложи си крем с вит.С върху него.
А през деня върху "тоника" - кремчето с висок СПФ.
Целта е АНА на лимона леко да ексфолиират, без да се уливаме  Blush вит. С, веднъж в лимона, и 2-ри път в крема (да се надяваме), обръща метаболитния цикъл на меланина, който в твоя случай се свръхпроизвежда по време на бременността и така подтиска свръхсинтеза.
АНА в лимона действат двуяко:
- най-напред чрез леката ексфолиация взимат участие в клетъчното обновяване и така намалява съдържанието на меланин в най-външния (роговия) слой;
- и 2-ро: ще подобри проникването на активните вещества от магданоза и мечото грозде.
Мечото грозде съдържа арбутин, който подтиска синтеза на меланин.
И така хем ще поизбелим малко, хем ще се опитаме да подтиснем новата пигментация. Трябва да се получи  Grinning

съгласна ли си така?  Peace
  bouquet

# 46
  • Мнения: 220
vesi имаш ЛС

# 47
  • Мнения: 1 254
о-па  Peace

отговорих ти.


 smihesorry

# 48
  • Мнения: 1 254
Ауууу, как се радвам!!  Mr. Green  Sunglasses

Днес пуснахме избелващия тоник!!!!!!!
Вече няма да ви карам да си варите сами ....

Thalloderma ®

ТОНИК
ИЗБЕЛВАЩ
Арбутин
билкови екстракти от Мечо грозде и Следък корен
вит. С
без алкохол

Освежава, тонизира и овлажнява кожата. Постига избелващ ефект посредством подтискане на синтеза на кожния пигмент меланин.
Предназначен е за общо избелване на лицето, шията и деколтето. Намалява неравномерното пигментиране по време на бременност и през летните месеци.
Нанася се самостоятелно или преди употребата на друг козметичен (вкл. избелващ) продукт. Възможно е нанасяне и само върху пигментираните участици.
При прилагането на избелващи продукти е препоръчително да се използват използва дневен крем с висок слънцезащитен фактор!

Арбутин: съвременно избелващо средство, инхибитор на меланина от природен произход (Мечо грозде); ефективен срещу нежелана пигментация;
Витамин С (Аскорбинова киселина): важен анти-оксидант; оказва избелващ ефект, обръща метаболитния процес на меланина;
Мечо грозде, екстракт: подтиска синтеза на меланина и така оказва избелващо действие;
Сладък корен, екстракт: оказва успокояващо, омекотяващо и противосърбежно действие, успокоява чувствителната и проблемна кожа, оказва подпомагащ избелването ефект;

 Mr. Green
  bouquet кожа!



# 49
  • Мнения: 811
За мен става ли? Mr. Green
кажи ориентировъчна цена Money

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 1 254
бе става  Mr. Green - ама ти какво ще избелваш  Thinking


около 3 лв. ще е по аптеките.

 Hug  Heart Eyes


_______________________________
П.С. ето тук ще ви кажа къде сме го продали вчера за 1-ви път:

Варна
10 бр. на един склад, но нямаме инфо от складовете кои аптеки зареждат те  Rolling Eyes
1 бр. - Марешки ЧА - Аксаково

Хасково
Еделвайс ЧА - 1 бр.
бул. "Раковски" 9

Ямбол
Даскалова ЧА - 1бр.
пл. "Освобождение" 3

Ст. Загора
Марешки ЧА - 3 бр.
ул. "Гео Милев" 35

Нова Загора
Дими ЧА - 2 бр.
ул. "Петко Енев" 59

Свиленград
Саня ЧА - 2 бр.
ул. "България" 130

Ивайловград
Здраве ЧА - бр.
ул. "Георги Димитров" 46


 Sunglasses
  bouquet кожа!

# 51
  • София
  • Мнения: 250
Здравей, Веси!!!
Искам да ми дадеш съвет какъв крем да избера за мен и майка ми!!!
Значи аз съм със смесена кожа, на 28 години съм и нямам особени проблеми с кожата, но скоро се върнах на работа след майчинството и съня не ми стига и затова искам нещо за съживяването на тена на лицето и за около очите!!!
Майка ми е на 50 години кожата вече и става сухичка-от възрастта Wink- скоро има рожден и искам да я зарадвам с пърна серия бяла козметика!!
Благодаря предварително!!!  bouquet

# 52
  • Мнения: 1 254
И, о-о-о-о, щастливи дни за мен  Whistling  Whistling  Crazy

Вече излизат и една по една партидите на дневните кремове. Понеделник и вторник излязоха Дневен - чувствителна кожа и Дневен - суха кожа.

За тези, които може да са позабравили след повече от 1/2 година без тях  Embarassed :
Thalloderma ®
Дневен крем за чувствителна кожа
с Конкрет от Роза, билкови екстракти от Див кестен, Лайка, Чимшир и Сладък корен, вит. А и Е, натурални масла от Гроздови семки и Жожоба, без парфюм, спф 12

Thalloderma ®
Дневен крем - суха кожа
с билкови екстракти от Лайка, Слез, Краставица и Овес, вит. А и Е, натурални масла от Гроздови семки и Жожоба, спф 12

________________________
Варна
Галантус 1 ЧА
дн. чувствителна - 2 бр.
дн. суха - 2 бр.

Първа ЧА
дн. чувств. - 3 бр.

Попова ЧА
дн. чувств. - 2 бр.
дн. суха - 2 бр.

Парацелз ЧА
дн. чувств. - 2 бр.

Херба ЧА
дн. чувств. - 1бр.

Импулс ЧА
дн. чувств. - 1 бр.
дн. суха - 1 бр.

Марешки ЧА - Дрин 16
дн. чувств. - 2 бр.
дн. суха - 2 бр.

Марешки ЧА  - Аксаково
дн. чувствителна - 1 бр.

Благоевград
Фармаделт ЧА
дн. чувствителна - 2 бр.

В. Търново
Фармвест ЧА
дн. чувствителна - 2 бр.
дн. суха - 2 бр.

София
склад - 18 бр. от дн. чувствителна - значи ще плъзне по аптеките

Нова Загора
Дими ЧА
дн. чувств. - 1 бр.
дн. суха - 1 бр.

Ст. Загора
Марешки ЧА
дн. чувств. - 2 бр.
дн. суха - 2 бр.

Фармакс ЧА
дн. чувств. - 1 бр.
дн. суха - 1 бр.

Мая ЧА
дн. чувств. - 2 бр.

Свиленград
Саня ЧА
дн. чувств. - 2 бр.
дн. суха - 2 бр.

Ивайловград
Здраве ЧА
дн. суха - 2 бр.

Хасково
Еделвайс ЧА
дн. чувств. - 1 бр.
дн. суха - 1бр.

Ямбол
Даскалова ЧА
дн. чувств. - 2 бр.
дн. суха - 2 бр.


  bouquet
със здраве да си ги ползвате!

# 53
  • Мнения: 1 254
Здравей, Веси!!!
Искам да ми дадеш съвет какъв крем да избера за мен и майка ми!!!
Значи аз съм със смесена кожа, на 28 години съм и нямам особени проблеми с кожата, но скоро се върнах на работа след майчинството и съня не ми стига и затова искам нещо за съживяването на тена на лицето и за около очите!!!
Майка ми е на 50 години кожата вече и става сухичка-от възрастта Wink- скоро има рожден и искам да я зарадвам с пърна серия бяла козметика!!
Благодаря предварително!!!  bouquet

здравей!  Hug
с най-голямо удоволствие!

за теб:
според мен, щом нямаш особени проблеми с кожата, лесно ще стане  Grinning
предполагам си имаш подподящ за типа кожа почистващ продукт.
Моята комбинация за съживяване е:
1. Тоник - ревитализиращ
с Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти Хвощ, Салвия, Слез, Глог и Трицветна теменуга, вит. А и Е, без алкохол

2. Околоочен гел с Ройбос
с екстракт от висококачествен Ройбос и златисти перлички с вит. Е

3. Дневен крем за мазен и смесен тип кожа
билкови екстракти от Репей, Хвощ, Хмел и Бял равнец, вит. А и Е, спф 12

Вечер след почистване и хубаво изплакване на лицето - обтриване с тоника на вече подсушена кожа, вкл. и в областта около очите. След абсорбирането на тоника - от околоочния гел с Ройбос на цялото лице!, без да пропускаш очичките  Flutter
Сутрин - измиване, тоник (вкл. около очичките), от гелчето около очите за добра хидратация и от дневния крем на лицето.
До 1 седмица ще си бомба!  Mr. Green   bouquet

за майчето ти така да бъде - пълна серия:  Wink
1. Тоалетно мляко - суха кожа
с Глицерин, екстракти от Краставица и Овес, вит. А и Е, Урея

2. Тоник - ревитализиращ
тук ти ще и го хвалиш след употреба  Mr. Green

3. Нощен Magic from the Antarctic Ocean ®
с ANTARCTICINE ®, масла от гроздови семки, бадем и пшеничен зародиш.
Използва се и за областта около очите!, вкл. през деня (мимическите бръчици около очите и между веждите да 1-вите, които се повлияват след около 3 седмична употреба)

или

Нощен крем - суха кожа
с билкови екстракти от Лайка, Слез, Невен и Бреза, вит. А и Е, Урея

4. Дневен крем - суха кожа
с екстракти от Лайка, Слез, Краставица и Овес, вит. А и Е, Урея, натурални масла от Гроздови семки и Жожоба, спф 12

смятам комбинацията е оптимална  Peace
Мога да ти кажа от къде с апоръчвани продуктите в София, ако желаеш.

  bouquet кожа и пиши пак!

Последна редакция: ср, 23 авг 2006, 15:31 от Vesi - Thalloderma

# 54
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ти Веси за отговора  bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 250
Хииииляди благодарности!!! Hug  bouquet  bouquet
Да не е лошо да ми дадеш и списъка с обектите-аз работя в центъра и може би в този район е най-удачно!!! Party

# 56
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Здравей, Веси.Първо искам да ти благодаря за отговора вчера.Взех си Еудермола.   bouquet

Опитах се да открия околоочния гел в Стара Загора, ама нещо го няма...

Последна редакция: чт, 24 авг 2006, 22:14 от SI*SA

# 57
  • Мнения: 1 254
и още малко за всички други дневни кремове - къде можете да си ги купите като за начало  Wink

Варна
Марешки - ул. Дрин 16
дн. мазна и смесена - 5 бр.
дн. нормална и суха - 5 бр.

Ирис ЧА
дн. нормална и суха - 1 бр.

Добрич
Ханиман ЧА
дн. мазна и смесена - 1 бр.
дн. нормална и суха - 1 бр.
дн. ревитализиращ - 1 бр.

Вива 3 ЧА
дн. мазна и смесена - 1 бр.
дн. нормална и суха - 1 бр.
дн. ревитализиращ - 1 бр.

Стария орех ЧА
дн. нормална и суха - 1 бр.

Милева ЧА
дн. ревитализиращ - 2 бр.

Балчик
Фарма дрогерия
дн. мазна и смесена - 1 бр.
дн. нормална и суха - 1 бр.
дн. ревитализиращ - 1 бр.

Каварна
Лалева ЧА
дн. нормална и суха - 1 бр.

Свищов
Санита ЧА
дн. мазна и смесена - 1 бр.
дн. нормална и суха - 1 бр.
дн. ревитализиращ - 1 бр.

Търговище
Папуров ЧА
дн. мазна и смесена - 1 бр.
дн. нормална и суха - 1 бр.

Шумен
Марешки ЧА
дн. мазна и смесена - 1 бр.
дн. нормална и суха - 1 бр.



  bouquet кожа!

# 58
  • Мнения: 811
"Лечител" дали са заредили вече избелващото лосионче? newsm78

Последна редакция: пт, 25 авг 2006, 13:21 от пеперуна

# 59
  • София
  • Мнения: 6 796
Вероятно е обсъждано вече, но все пак да попитам. За антицелулитния крем на Талодерма, какво да очаквам от него? Т.е. за тази цена, мисля че около 4лв го гледах... newsm78, по-скоро за поддържане, след премахване на целулита ми се струва, а не за ударна терапия. Някой ползвал ли го е, има ли отзиви? Коя е активната му съставка?

Общи условия

Активация на акаунт