За втората бременност след секцио...

  • 714
  • 14
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Първата бременност ми мина тип-топ, като изключа последния месец. Сега, още в средата на 6-я усещам неприятно придърпване в зоната на шевовете - имам чувството, че ще гръмна...
При вас как е? Няма ли опасност да ми се отвори раната? Дали да не си купя колан за бременни, който придържа корема?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 767
Аз съм в средата на 5ти, за сега нищо не усещам. Не е ли по-добре да се чуеш с лекаря ти, да ти даде той съвет...знам ли  newsm78.

# 2
  • Мнения: 416
Аз преди първата бременност имам две операции, но нищо не ми е опъвало, а сега са вече три операциите след секциото.

Вероятно от сраствания, но раната със сигурност не може да се отвори.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нямала съм подобни придършвания.

# 4
  • Мнения: 2 000
Аз нямах никакви придърпвания втория път. Най-добре се консултирай с лекаря си.

# 5
  • Мнения: 173
На мен след седмица ми предстои второ секцио, а досега не съм усетила нито болка нито придърпване.  От предишното секцио са минали 1г и 7м. Може би зависи от положението на бебето, най-добре сподели с лекаря си.

# 6
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Аз нямах никакви придърпвания втория път. Най-добре се консултирай с лекаря си.
И аз така и съм на същото мнение  Peace

# 7
  • Мнения: 75
Аз също нямах проблем и не съм чувала някой да е имал. И втория път родих секцио. Успех!

# 8
  • Мнения: 1 294
Аз съм само с една бременност със секцио, но година преди това ми правиха операция, защото бях с извънматочна.Разреза при тази операция е абсолютно същия като при сецио(без разрез на матката разбира се) и нямах абсолютно никакви проблеми по време на бременноста.
Защо не споделиш усещанията си с гинеколога си, според мен не би трябвало да се чувстваш така.
Успех и  леко бременеене Hug

# 9
  • Мнения: 2 274
И при мен в шестия месец имаше такива придърпвания. Отидох да ехограф и ми казаха, че всичко е наред. Това усещане съвпадна с влошаването на времето.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
И аз имам придърпвания и болки, не силни, но ми казаха че е нормално. Пия но-шпа. Ако обаче решиш, че ще ти е по- комфортно мисля, че можеш да си вземеш колан. И аз исках, но се отплеснах и вече е късничко Mr. Green

# 11
  • Мнения: 959
При мен това неприятно чувство започна в началото на 9 месец.И имах руптура на матката въпреки многото минали години от първото секцио.Така,че редовно прегледи и за всяка болка при доктора.

# 12
  • Мнения: 1 588
Разликата между двете ми дъщери е година и 10 месеца. Родих и двата пъти със секцио. В първите 3 месеца от втората ми бременност и аз усещах някакво придърпване в областта на операцията, после престана. Може и Магнеротът да е помогнал, а пък и бебка се роди по-дребничка - 2500 гр.  newsm78

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Благодаря, момичета!А възможно ли е да родя нормално или не е за препоръчване?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Докторката, която ми следеше бременоста каза, че ако всичко е нормално 5 год.  е достатъчно време за да родя нормално. Но при мен бебо не се обърна. Остана с дупето на долу / а бе раче/ и се наложи пак да ме резнат.

Общи условия

Активация на акаунт