Крем за ръце върху лицето?

  • 1 707
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Имам питане - дали някой знае може ли да се слага крем за ръце върху лицето? Ще стане ли нещо? Питам, понеже си избелвам с крем за лице на Ла Рош едно петно на челото. В същото време на свекърва ми подарих същия крем, но за ръце. Тя с него си маза едно петно върху бузата и петното за 4 седмици изчезна.  Shocked Не знам дали е друг вид пигментно петно или кремът за ръце е по-силен. Аз се мажа с този за лице вече 3 месеца и все си е там.  Sad Дали да не пробвам и аз така?  Thinking

# 1
  • Мнения: 7 474
Само петното ли ще мажеш? Предполагам,че няма какво да ти стане , щом на свекърва ти и няма нищо newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 35 897
Не мисля, че е проблем, аз бих го направила  Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
Само петното, ама мойто е голямо, а нейното беше малко. И кожата й е по-захабенка вече  Flutter

# 4
  • Мнения: 112
сестра ми навремето мацаше редовно един крем за ръце "Ахромин" върху лицето си. Не само, че нищо не й стана, ами дори беше доволна  Simple Smile и продължаваше да се клепоти с него, докато не стана на 35 и премина към по-солидна козметика. Така че спокойно - предполагам, че в кремовете за ръце има идентични съставки като в тези за лице , стига кожата ти да не е твърде чувствителна

# 5
  • Мнения: 1 254
само петното ли ще мажеш?
 newsm78 твърде е относително.
с теб сме си писали и преди, но нямам спомен с какъв тип кожа си, а и май беше на тема продукти с висок спф и избелване пак  Peace

предлагам да ми кажеш какъв тип ти е кожата и ако можеш да ми препишеш състава на кремчето на свекърва си в постинг!?
въпросът е в това, че концентрациите на активни вещества в кремовете за ръце и лице са различни, а и при някои типове кожа и съставки в кремовете за ръце  може да се получи "разрив в интересите" и да си докараш още нещо за отсраняване.

петното защо го избелваш сега, през лятото? възможно е поради фоточувствителността пигментацията да се възстановява независимо от продукта. А и петното на свекърва ти може да е било със структурно друг произход.

Я дай състава и на крема на Ла Рош Sunglasses, да видим що така.
(ако нямаш нищо против де)  Peace

до скоро.   bouquet

# 6
  • Мнения: 27 524
само петното ли ще мажеш?
 newsm78 твърде е относително.
с теб сме си писали и преди, но нямам спомен с какъв тип кожа си, а и май беше на тема продукти с висок спф и избелване пак  Peace

предлагам да ми кажеш какъв тип ти е кожата и ако можеш да ми препишеш състава на кремчето на свекърва си в постинг!?
въпросът е в това, че концентрациите на активни вещества в кремовете за ръце и лице са различни, а и при някои типове кожа и съставки в кремовете за ръце  може да се получи "разрив в интересите" и да си докараш още нещо за отсраняване.

петното защо го избелваш сега, през лятото? възможно е поради фоточувствителността пигментацията да се възстановява независимо от продукта. А и петното на свекърва ти може да е било със структурно друг произход.

Я дай състава и на крема на Ла Рош Sunglasses, да видим що така.
(ако нямаш нищо против де)  Peace

до скоро.   bouquet

Веси, здравей,  Hug

тук вече не е лято, за съжаление,  Sad доста е студено и слънце няма, така че пак започвам борбата с петното и луничките, ако може. Благодаря ти за вниманието. Ето това е съставът на крема за лице:

AQUA / WATER   
C12-15 ALKYL BENZOATE   
GLYCERIN   
OCTOCRYLENE ≤5% 
OCTYLDODECANOL   
CYCLOPENTASILOXANE   
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ≤3% 
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE   
TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID ≤1.4% 
POTASSIUM CETYL PHOSPHATE   
DROMETRIZOLE TRISILOXANE   
PEG-100 STEARATE   
STEARYL ALCOHOL ≤3% 
GLYCERYL STEARATE   
KOJIC ACID   
CAPRYLOYL SALICYLIC ACID ≤2% 
CETYL HYDROXYETHYLCELLULOSE   
TRIETHANOLAMINE   
HYDROLYZED LUPINE PROTEIN   
XANTHAN GUM   
DISODIUM EDTA   
BHT  ≤1% 
SODIUM HEXAMETAPHOSPHATE   
PHENOXYETHANOL ≤0.8% 
BENZYL ALCOHOL ≤0.1% 
METHYLPARABEN   
ETHYLPARABEN ≤0.1% 
PROPYLPARABEN   
BUTYLPARABEN ≤0.1% 
ISOBUTYLPARABEN ≤0.1% 
PARFUM / FRAGRANCE
 
Това - за ръце:

AQUA / WATER   
C12-15 ALKYL BENZOATE   
GLYCERIN   
OCTOCRYLENE ≤5% 
OCTYLDODECANOL   
CYCLOPENTASILOXANE   
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ≤3% 
STEARYL ALCOHOL ≤5% 
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE   
TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID ≤1.4% 
POTASSIUM CETYL PHOSPHATE   
DROMETRIZOLE TRISILOXANE   
PEG-100 STEARATE   
GLYCERYL STEARATE   
TRIETHANOLAMINE   
DISODIUM EDTA   
HYDROLYZED LUPINE PROTEIN   
CAPRYLOYL SALICYLIC ACID ≤2% 
XANTHAN GUM   
CETYL HYDROXYETHYLCELLULOSE   
BHT ≤1% 
ISOBUTYLPARABEN ≤0.1% 
METHYLPARABEN   
PHENOXYETHANOL ≤0.8% 
PROPYLPARABEN   
ETHYLPARABEN ≤0.1% 
BUTYLPARABEN ≤0.1% 
PARFUM / FRAGRANCE

Там, където няма проценти не знам има ли я тази съставка или не  Thinking

# 7
  • Мнения: 1 254
ооо, ама те тези кремове са от 1-на серия май, а?
нещо много идентични ми се виждат  Thinking
навярно има известни разлики в концентрацията, но според мен лично кремът за ръце ще ти подейства точно толкова, колкото и този за лице.
изв. се за въпроса  Blush (да не би случайно да си копнала същия състав 2-ри път). Извинявам се  Peace  Blush

Ще ги дам за ревизия на колежката - тя й е разбирачката на химията  Grinning

чао. до скоро.

# 8
  • София
  • Мнения: 121
сестра ми навремето мацаше редовно един крем за ръце "Ахромин" върху лицето си. Не само, че нищо не й стана, ами дори беше доволна  Simple Smile и продължаваше да се клепоти с него, докато не стана на 35 и премина към по-солидна козметика. Така че спокойно - предполагам, че в кремовете за ръце има идентични съставки като в тези за лице , стига кожата ти да не е твърде чувствителна
А този крем не е ли само за лице с избелващо действие? Не съм чувала да има за ръце  newsm78

# 9
  • Мнения: 27 524
Веси, не, от двата крема е, те са на различни места - единият е при мазилата за тяло, другият - за лице. Не съм се объркала, но не се учудвам да са едно и също, просто се продава в два варианта, пък ние си мислим друго  Grinning Но пък за лице е 30 мл и е по-скъп от за ръце, който е 50 мл. Пробвах и друг крем на Ла Рош и ми се струва, че се оказаха по-прехвалени, отколкото са всъщност.  Thinking Не тормози колежката ти, ще си ходя с петното и това е  Sad
  bouquet

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 18:51 от Блонди

# 10
  • Мнения: 22 867
сестра ми навремето мацаше редовно един крем за ръце "Ахромин" върху лицето си. Не само, че нищо не й стана, ами дори беше доволна  Simple Smile и продължаваше да се клепоти с него, докато не стана на 35 и премина към по-солидна козметика. Така че спокойно - предполагам, че в кремовете за ръце има идентични съставки като в тези за лице , стига кожата ти да не е твърде чувствителна
А този крем не е ли само за лице с избелващо действие? Не съм чувала да има за ръце  newsm78

Кремът АХРОМИН беше избелващ за лице. /беше, защото не знам още ли го произвеждат!/

# 11
  • Мнения: 112
Значи съм объркала името - беше един в бяла тубичка с червени букви и пишеше на руски, но беше български крем всъщност/вероятно за износ/ - важното е резултатът - нищо не й стана от крема за ръце върху лицето. Незнам защо името"Ахромин" ми се е забило в съзнанието. Но кремът беше за ръце - пишеше си на него "для рук"

# 12
  • Мнения: 1 254
Веси, не, от двата крема е, те са на различни места - единият е при мазилата за тяло, другият - за лице. Не съм се объркала, но не се учудвам да са едно и също, просто се продава в два варианта, пък ние си мислим друго  Grinning Но пък за лице е 30 мл и е по-скъп от за ръце, който е 50 мл. Пробвах и друг крем на Ла Рош и ми се струва, че се оказаха по-прехвалени, отколкото са всъщност.  Thinking Не тормози колежката ти, ще си ходя с петното и това е  Sad
  bouquet


що бе, недей така  Hug недей хлъцка, ще го разкараме това петно.
сега ще ти кажа, да се пробваш с подръчни средства:
снабди се с лимончета, по възможност Мечо грозде и кремче с фактор на 20. Ама просто да защитава.
Мажи всяка вечер само петънцето със сок от лимон. След 15-20 мин. го отмий. Направи си отвара от Мечото грозде и цапай като тоник върху петното след това. Мечото грозде съдържа арбутин, който подтиска меланиновия синтез. Лимонът има АНА и леко ще ексфолиира, а вит. С в него от друга страна обръща метаболитния цикъл на меланина и така блокира процеса. Ти прецени колко време ще го правиш.
От друга страна, в твоя крем има Коджикова киселина, а тя инхибира също редуцира синтеза на меланин. Другите активни съставки аз лично не ги познавам на пръв поглед и затова трябваше да питам колежката. Но мисля, че можеш да продължаваш да си го полагаш на лицето и просто да допълниш с лимончето и мечото грозде.
Ако не намериш мечо грозде, потърси някакъв тоник със съдържание на арбутин, екстракт от Мечо грозде, Бяла черница или Сладък корен ..... трябва да питаш там, където си познават продуктите. Selvert имат добра серия според колежката ми - тя много ги удобрява.

 Peace надявам се да съм била поне малко полезна.
чао.
  bouquet кожа!
Всъщност, не

# 13
  • Мнения: 3 521
Блонди, лунички и петна се махат доста бърzо със смес от пЮриран домат и 3 счукани аспирина(zаради салициловата киселина)...също Mild Clarifying Lotion на Clinique, подобрява доста състоянието на кожата...иначе конкретно по въпроса нищо няма да стане или в най_лошия случай ще ти се появи някой милиум, ако в крема zа ръце са бухнали повече глицерин.
п.п. И дневен крем с висок фактор да не zабравиш Mr. Green.

# 14
  • Мнения: 1 254
оо, наистина, не ми беше минало през ума за такава "самоделка", но доматен сок и аспирин определено също ще свършат работа!
дора е идейката  Grinning

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт