Процедури за стягане на бюста и кърмене

  • 6 772
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Подкрепям напълно basilisk.
Циците са направени от мастна тъкан, жлеза и кожа. Кофти ефектът след бременност и евентуално кърмене идва от уврежданията на кожата, които от своя страна се дължат на промените в обема на жлезата. При наедряването на млечните жлези кожата се разпъва, след това се свива и ако кожата не е достатъчно еластична (а това колко колаген ще имаш си е въпрос на ген), ефектът е кофти. Мазането с козметики подпомага еластичността на кожата, но генът е определящ.

Мускулите са под цялата тая работа - кожи, жлези и пр. (и те за съжаление нямат абсолютно никаква роля при поддържането и повдигането на бюста). При интензивни тренировки се намаля % мазнини в тялото, респективно - и в циците. Ефектът е този:


По тази причина атлетките и пр. спортистки са с малки бюстове - просто ниския % телесна мазнина и големия бюст са несъвместими.

Този ефект

се постига с помощта на компютърната графика (както е в случая) или на имплантите.

Това, дето с упражнения ще направиш супер бюст е мижи да те лажем. И аз говоря от позициите на личен опит, има доста време навъртяно по залите с железа. Моите уважения към майката на Исайкова, но явно жената има еластична кожа, което си е за завиждане.

Аз не отричам ролята на тренировките. Ролята на тренировките за гърди е много важна, защото е немислимо да натоварваш останалите мускулни групи на тялото, а да пренебрегваш тази - ако го правиш, няма да можеш ефективно да тренираш цялото тяло и ще се получи лош ефект. Но тренировките за гърди не са за постигане на ефекта "големи цици", а на "общ хармоничен вид на цялото тяло".

# 16
  • Мнения: 922
Напълно съм съгласна със Сладка Хапка Grinning
Ето и пример: моята майка е кърмила не едно, а цели 3 деца. Сега е на 47, а гърдите й са за завиждане  Grinning. При това не е правила никакви специални упражнения, нито се е мазала със специални мазила... Просто поддържа общия тонус и добрата хидратация на кожата...
ах, искам и аз така Wink Grinning

# 17
  • Мнения: 118
редуването на топъл и студен душ и аз го проктикувам отдавна , също и тренировките на мускулите
Моята козметичка ми каза , че има специална програма за бюст , без да ходиш във фитнеса разбира се
Предполагам , че е пак свързана
с уред подобен на целутрона , защото аз така отслабвах след 8- мия месец
така че всичко е от значение , но само с мазила не става...

# 18
  • Мнения: 1 896
Сега е на 47, а гърдите й са за завиждане.

Че те и моите са си за завиждане, аз какво казах? Били са тук-там и доста са видели.

Моята козметичка ми каза , че има специална програма за бюст , без да ходиш във фитнеса разбира се
Предполагам , че е пак свързана
с уред подобен на целутрона , защото аз така отслабвах след 8- мия месец

Целутрон за цици не знам на вас но на мен ми звучи като уред за инквизиции  Shocked  Shocked

# 19
  • Мнения: 374
 Но тренировките за гърди не са за постигане на ефекта "големи цици", а на "общ хармоничен вид на цялото тяло".
[/quote]
А чакай малко никой не говори за увеличаване на гърдите чрез тренировките  bombs , а за тяхното стягане.Много хубави упражнения за домашни условия, които не отнемат особено много време-трябва съвсем малко мотивация само, са лицевите опори и вдигането на не тежки гирички от легнало положение.То при самата тренировчица усещаш, че нещо там вътре се стяга и веднага ти идва мотивацията  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 896
Усещаш, но не е "там вътре", а "там под". Иначе си е така, лицевите опори стягат гръдните мускули и не само тях - изобщо са си хубаво упражнение. Не стягат циците обаче (виж снимката на атлетка постната от Хапка).

# 21
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз прочетох за едно упражнение, но ми се струва малко тъпо- заставаш пред стената, опираш ръце на нея със свити лакти и буташ напред, сякаш искаш да я събориш. И така 30 пъти.
Лицевите опори пък винаги са ми били много трудни- повече от 2-3 не мога да направя. А уж съм силна в ръцете newsm78

# 22
  • Мнения: 922
Че те и моите са си за завиждане, аз какво казах? Били са тук-там и доста са видели.

# 23
  • Мнения: 6 243
Ето някои препратки към инфо за упражнения за гърди. Нарочно търсих български източници, те не са много...
http://rozali.com/fitnes.php?l=a&p=49
http://www.bb-team.org/exercise/   този на мен ми допада най-много
http://www.eva.bg/krasota_i_zdrave/temi/e1076.html

И само една подробност. Моят инструктор смята, че упражнения от този тип

не трябва да се правят от хоризонтално положение, а на наклонена лежанка - 30 градуса, защото при жените това предпазва бюста от провисване. Но е трудно осъществимо в домашни условия.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Определено мисля, че говорим за различни неща.Изобщо не съм си и помисляла, че с тренировки се правят цици - ъпсурт NaughtyНо има огромно значение, кой к'вото ще да ми разправя, дали мускулът отдолу е стегнат и тонизиран или имаш само рагу.Преди като бях по-така засукана и имах време/пък и желание/ за тренировки, гърдите ми седяха по съвсем различен начин.Кожата си е кожа - това е ясно, преразтегля се и ефектът е ...хм.Но самото положение и форма на гърдата са някак си различни  Rolling EyesЖените, които тренирет имат МУСКУЛ и върху него цици, аз имам РЕБРА и върху тях кожа с леко загатнат пълнеж Mr. Green
А бяхме млади Whistling

# 25
  • Мнения: 6 243
Душа, ако сега се разтренираш, ще имаш стегнат пекторис с малко кожа и пъпка отгоре. Няма да стане по-хубаво от сегашното, ми е мисълта. ЕГНто и гравитацията са неизбежни. Като изключим майката на Исайкова (споменавам я с най-добро чуство, но май само тя се хвали със стегнати гърди Wink) и мама Кенга, другите ще си купуваме тантелени сутиени и ще се показваме само на хора със здрави нерви.

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе за сега ми е ясно.Късно е, чадо, така да се каже.Но ако бях тренирала, преди да стане безвъзвратно, все си мисля, че нямаша да съм толкоз зян Embarassed
А ти к'во ревеш, циците ти изглеждат супер!Базилиск и тя не ми е ясна за какво се бори Mr. GreenИзобщо, замълчете, засрамете се - снимали се там за пред цяла България по цици и после ми се оплакват тука Heart Eyes
Между другото и мойта майка има по-хубави гърди от мен CryА и тя е кърмила доста.И никога, ама никога не се е мазала с ни-щич-ко!!!А сега де?
Явно съм взела генът на баща ми, но той пък няма цици, тъй че и това не е сигурно Joy


А, между другото, гръдните мускули не се ли казват "пекторАЛис" Thinking

# 27
  • Мнения: 6 243
Така се казват  Laughing

# 28
  • Мнения: 453
Какви процедури?!?
С мъж ми сме се разбрали - аз на него -три деца, той на мене - нови цици! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 243
Какви процедури?!?
С мъж ми сме се разбрали - аз на него -три деца, той на мене - нови цици! Simple Smile
Къде беше преди няколко години... можеше и аз да ударя тоя пазарлък. Сега май нямам големи шансове. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт